Ako si vyrobiť prístrešok vlastnými rukami - možnosti pre poličky z polykarbonátu

Často sú najjednoduchšie jednoduché veci. Ako príklad si môžete vziať prístrešok pre polykarbonát. Je to "zlatý" stred medzi garážou a otvoreným parkoviskom. Baldachýn môže byť postavený v priebehu niekoľkých hodín, a to aj človek, ktorý nemá skúsenosti v stavebníctve.

Video: carporty pre autá

Ak už máte veľkú garáž, auto na chate nebude absolútne zbytočné. Ak by ste išli na obed a pršalo von, nemusíte strácať čas a dať auto do garáže.

Prvky projektovania ochranného krytu

Malé architektonické formy tohto typu môžu byť umiestnené nezávisle od iných budov alebo môžu byť pripevnené k ich stene.

  • Ak sa chystáte vybudovať samostatne stojaci objekt, ktorý sa opiera o niekoľko pilierov, mali by ste zvážiť nasledovné: medzi nimi je obvyklá vzdialenosť 1 - 1,5 metra. V závislosti od dĺžky sumy sa bude líšiť od 4až 8 jednotiek.
Ochrana viacerých vozidiel
\ t
  • Aby bola hala pripevnená k domu, musí byť upevnená na stene na jednej strane. Na druhej strane sa bude držať podpery. Musia bezpečne podpierať strechu. Na tento účel sa používa hotový základový podklad alebo betónové podklady v zemi. Rám strechy a stojany sú vyrobené prevažne z kovového profilu alebo dreveného trámu. Ak si zariadite ozdobný prístrešok pre auto vlastnými rukami, potom materiál na vytvorenie podpery môže byť z tehál, betónu alebo kameňa.
  • Rám konštrukcie je postavený z kovu alebo dreva. Môže mať iný tvar: plochý, klenutý, sférický, klenutý atď. Kryty sú vyrobené z materiálov ako sú drevené dosky, polykarbonát, plexisklo, bridlica, obloženie atď.

Výpočet veľkosti vrchlíka

Pre malé auto (1,6x4,2 m) budete potrebovať plošinu s rozchodom minimálne 2,3x5m. Ak máte v pláne dať veľké SUV tu, potom takéto parkovisko bude príliš malý. Preto zvýšte jeho parametre na 3,6 m po 6,6 m.

Je potrebné vypočítať optimálnu výšku. Stanovuje sa na základe toho, že „auto“ môže vstúpiť do útulku, ktorý má horný trup s vecami tam. Pri príliš vysokej streche (2,2 - 2,5 m) môžu padať zrážky vo forme snehu a šikmého dažďa.

Rozmery a výška prístrešku sa vypočítajú v závislosti od rozmerov "auta"
.

Užitočné výkresy

​​

Vytvorenie „strechy“ pre vaše vozidlo

Bez ohľadu na zvolený materiál konštrukcia zahŕňa tieto hlavné kroky.

  1. Najprv vytvorte základ. V tejto funkcii môžu byť pripravené hotové základové bloky. Podperné stojany sú v nich upevnené pomocou rohov alebo konzol. Môžete betónové regály priamo na mieste, kopať diery pre nich. Ak máte v pláne urobiť autoport s vlastnými rukami s plne betónované platformu, potom regály budú pevne v nej, ako budete pracovať.Môžete okamžite postaviť rám po upevnení regály, keď sú pripravené bloky pre tento účel. V ostatných prípadoch je potrebné čakať asi týždeň, kým betón stvrdne.
  2. Rám je vyrobený z kovového profilu alebo dreva. Tento materiál by mal mať spravidla menšiu hrúbku, než je stanovená pre podpery. Zaťaženie strechy je oveľa menšie ako na stojane, nemá zmysel používať drahší materiál.

Pri stavbe konštrukcie z dreva alebo kovu sa najprv upevňujú priečnymi nosníkmi, ktoré ich spájajú na vrchu. Potom sa vyrobia krokvy a prepravky, ku ktorým je pripevnený krytinový materiál.

Video tipy na zhotovenie prístrešku z polykarbonátu

Video: postupná montáž strešnej konštrukcie pre auto vyrobené z polykarbonátu

Prístrešky pre autá vyrobené z rôznych materiálov

Polykarbonát

Bunkový a monolitický polykarbonát je obľúbenou strešnou krytinou:

  • Je trvanlivý a šetrný k životnému prostrediu
  • dlhá životnosť (približne 30 rokov),
  • sa ľahko inštaluje,
  • má relatívne nízke náklady.

Jedinečnosť tohto materiálu je nasledovná: je schopná absorbovať ultrafialové svetlo a súčasne prenášať svetlo. V praxi to znamená, že hoci stroj bude v slnečnom priestore, nebude trpieť prehriatím.

Polykarbonát pre prístrešok si môžete vybrať požadovanú farbu

Môžete vybrať materiál farby, ktorú chcete, a tým nastaviť intenzitu svetla. Špeciálna flexibilita vám umožňuje dať takmer akýkoľvek tvar. Preto sa budovy s ich použitím ľahko zmestia do najfantastickejšieho dizajnu lokality.

Vyrobené z dreva

Na vidieckych statkoch môžete často nájsť štruktúru vyrobenú výlučne z dreva. Jeho rám sa skladá z drevených dosiek a vrch je prišitý doskami. Takáto budova vyzerá ako jeden celok. Materiál je možné získať bez väčších ťažkostí. Je šetrný k životnému prostrediu a bezpečný pre ľudí. Taký pekný prístrešok je v súlade s okolitou prírodou.

Drevený prístrešok - klasický, časom overený

Z profesionálnej podlahy

Profesionálne podlahy sa dlhodobo etablovali ako spoľahlivý materiál na montáž náterov. Patrí do rozpočtovej možnosti a nevyžaduje osobitnú starostlivosť počas prevádzky. Vzhľadom na polymérny povlak rôznych farieb, tieto haly dokonale zapadajú do všeobecného súboru rozvoja krajiny.

Strecha z vlnitej lepenky

Pri zabezpečovaní ochranného krytu vozidla je dôležité zachovať jeho jednotu s celkovým štýlom domu a iných budov. V opačnom prípade máte neobmedzené možnosti. Využite ho naplno. Veľa šťastia!