Ako skrátiť svahy vstupných dverí - všetky možné materiály a návod na montáž

Po namontovaní nových dverí má dverný kryt nevzhľadný vzhľad, ktorý narúša dojem z opravy. A nie je to len krása - v medzerách sa objavujú prievany, nechránená penová pena rýchlo získava vlhkosť, a preto tepelná strata celej miestnosti dramaticky stúpa. Okrem toho správne nainštalované svahy pre vchodové dvere hrajú úlohu dodatočnej zvukovej izolácie. Aké druhy svahov existujú, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere, ako urobiť dekoráciu vlastnými rukami?

Ako a ako skrátiť sklony dverí v dome a byte

Vonku je možné uzavrieť malú medzeru medzi dverami a skrinkou pomocou ozdobných dosiek - špeciálnych tvarovaných lamiel, ktoré sú zvyčajne súčasťou súpravy inštalačných dverí. Vo vnútri miestnosti však zostáva dostatočne široká plocha otvoreného muriva s vrstvami betónovej malty, aby sa zabezpečila primeraná úroveň tesnosti, musí byť dokončená nie jednou, ale niekoľkými druhmi materiálov -izolačné, nosné a dekoratívne.

Zdobenie svahov zlepšuje mikroklímu a je súčasťou projektu
.

Moderné metódy a dostupné možnosti konečnej úpravy

Podľa spôsobu montáže existujú 3 možnosti dokončenia svahov pre vchodové dvere:

 1. Nanesenie cementovej malty priamo na stenu a jej omietanie. Považuje sa za najspoľahlivejší a najrozpočtovejší spôsob, ale zároveň aj za časovo najnáročnejší. Pre dokonale hladké povrchy musia byť skúsenosti s prípravou omietky a jej aplikácie.
 2. Lepenie povrchových dosiek vhodnou lepiacou zmesou. Dokončovanie svahov dverí na tomto princípe je drahšie, zatiaľ čo proces „mokrej“ inštalácie je pomerne dlhý (musíte nechať každú vrstvu suchú), ale je to celkom prístupné aj pre začiatočníkov v opravárenskom podniku.
 3. Upevňovacie prvky na predmontovanom ráme. Najrýchlejšie riešenie, ako dosiahnuť dokonale rovný povrch, skryť telefón alebo elektrickú komunikáciu, nainštalovať osvetľovacie zariadenie do dverovej jednotky. Nevýhodou je nízka mechanická pevnosť potrebná na ochranu držiakov dverí pred zlomením.
Je žiaduce izolovať svahy od betónových stien vrstvou peny alebo minerálnej vlny
.

Aby svahy odolali teplotným zmenám, najmä hmatateľným, ak dvere vedú priamo na ulicu a nie do chodby alebo do prístaviska, odporúča sa namontovať vrstvu na stenu.tepelná izolácia: môže to byť minerálna vlna, penový plast alebo jeho modifikácia - penoizol. Ak inštalujete ohrievač neumožňuje šírku diery (podľa SNiP, rozmery dverí by mali byť aspoň 0,8x1,9 m), prelejte cez svahy sendvičovými panelmi.

Sklon rámu je nevyhnutný v prípade, keď je otvor príliš široký a na jeho utesnenie je potrebné veľké množstvo cementovej zmesi. Sú tiež vybrané, keď sú vlhké steny, alebo nie je čas sa zaoberať dokončovacie práce - plastové alebo drevené panely sami vyzerať reprezentatívne. Na upevnenie tenkých plechov je priestor medzi nimi a stenami vyplnený polyuretánovým penovým tmelom, ktorý slúži aj ako tepelná bariéra.

Farba sendvičového panelu môže byť prispôsobená farbe vstupných dverí

Výber obkladových materiálov na opravy v domácnosti

Okrem ochrannej funkcie vykonávajú svahy aj úlohu zdobenia otvoru. Na zdrsnenie hrubého povrchu sa na betón alebo sadrokartón laminuje jeden z nasledujúcich materiálov:

 • farba - vďaka rôznorodej palete je možné zvoliť akýkoľvek odtieň, a ak je to potrebné, aj vzor faktúry, čím sa chodba originálne upraví;
 • tapeta je dobrou voľbou pre tých, ktorí zároveň s výmenou dverí robia opravy na chodbe, pretože použitie rovnakej tapety na stene a svahoch vytvára dojem monolitického povrchu (krok za krokom algoritmus, ktorý ukazuje, ako sa orezáva svah pri vchode). tapety, opísané v časti o dokončovacích operáciách);
 • jednostranné sendvičové panely - vzhľadom na zvláštnosti ich štruktúry (vrstva extrudovanej polystyrénovej peny je pripevnená na fóliu z plastu z plastu), nie sú potrebné ďalšie opatrenia na izoláciu a zvukovú izoláciu povrchov a minimálna hmotnosť umožňuje ich montáž priamo na stenu pomocou lepiacej metódy;
 • ​​
 • plastové panely sa považujú za kompromisnú možnosť, pretože napriek vonkajšej podobnosti so sendvičovými panelmi je plast veľmi krehký a pri dokončovaní hlbokých svahov je veľmi problematické dosiahnuť jednotnú tuhosť v celej oblasti;
 • MDF - dostatočne trvanlivý (odoláva otrasovému zaťaženiu strednej pevnosti bez poškriabania alebo zárezov) a ľahko zmontovateľného materiálu, ktorý umožňuje jeho montáž aj za podmienok zvýšeného prevádzkového zaťaženia;
 • laminátové alebo parketové podlahy - široká škála farieb a textúr vám umožňuje zvoliť si tón tak, aby sa zhodoval s panelom s rámom plátna a dverí, a vysoká pevnosť, určená na použitie vo forme podlahových krytín, spôsobuje dlhé prevádzkové obdobia.
Laminátové obloženie

V poslednej dobe sa návrhári, ktorí sa snažia zahrnúť vchod do celkového interiéru, používajú na svoju výzdobu atypické stavebné materiály - keramické dlaždice, mozaiky, prírodný alebo umelý kameň.

Umelý kameň na chodbe vyzerá moderne
.
Obklady

Inštalačná technológia bezrámová a rámová metóda

Predskráťte svahy vstupných dverí, uistite sa, že sú nainštalované vertikálne a kontrolujte tesnosť inštalačných spojov. Za týmto účelom držte zapálenú sviečku po obvode otvoru av miestach, kde sa plameň odchýlil na stranu, pridajte tesniacu hmotu. Nezabudnite zakryť krídlo dverí a krabicu maskovacou páskou a odrezať zvyšky sušenej peny stacionárnym nožom. Potom odstráňte starú omietku a uvoľnené časti muriva.

Tapety na plochu

Omietanie - úplný procesný algoritmus

Je dôležité dôkladne vyčistiť narovnané časti steny z stavebného prachu a natrieť hlbokým penetračným náterom (spevní základný povrch a zabezpečí vysokú priľnavosť vrstiev). Venujte osobitnú pozornosť betónovému prekladu nad dverami - treba ho ošetrovať "Betonokontakt", špeciálnou pôdou pre povrchy, ktoré zle absorbujú vlhkosť.

Po zaschnutí základného náteru (približne 5–8 hodín) sa podľa pravidla vyžaduje najpresnejšia inštalácia profilov majákov potrebných na vyrovnanie omietky vstupných dverí.

 1. Laserová alebo normálna úroveň na bočnej stene 3 cm od dverí označuje polohu presne zvislej čiary.
 2. Vyvŕtajte otvory s priemerom 6 mm pozdĺž kroku 30 cm.
 3. Do otvorov vložte hmoždinky 6x30 mm a uzávery vyrovnajte povrazom.
 4. Na svorky nastavte maják a znova skontrolujte vertikálnu polohu inštalácie.
Profil ochrany proti uhlu súčasne slúži ako omietkový maják

Rovnakým spôsobom umiestnite rohové profily na hornej a bočnej strane dverí tak, aby boli v jednej rovine s koncovými stenami a časťou dverí.

Po montáži majákov môžete pristúpiť k príprave zmesi cementu a piesku. Najjednoduchšou a najlacnejšou možnosťou je použiť ako základné prísady, lomový piesok alebo riečny piesok a cement M-150 alebo M-200. Ak chcete získať správnu konzistenciu, postupujte podľa špecifickej postupnosti:

 1. Stavebné materiály sa preosievajú cez sito s bunkami 3x3 mm alebo 5x5 mm.
 2. V pripravenej nádobe zmiešajte 3 časti piesku s 1 dielom cementu.
 3. Postupne pridávajte do suchej zmesi čistú, usadenú vodu a zároveň hnette roztok elektrickou stierkou alebo špeciálnou dýzou.
Pri dodržaní tejto techniky slúžia omietané svahy desaťročia
.

Hneď ako zmes začne obaľovať prístroj, ako je cesto, roztok je pripravený na použitie. S stierkou alebo stierkou ju pritlačte na stenu a snažte sa úplne uzavrieť profily. Po prechode na malú plochu aplikujte pravidlo na majáky a vyhladite ich omietkou. Týmto spôsobom dosiahnete dokonale rovný povrch.

Návod na montáž sadrokartónových dosiek alebo povrchovej úpravy

Adhezívna úprava svahov vstupných dverí laminátom, sadrovou lepenkou, sendvičovými panelmi alebo tenkým plechom MDF nevyžaduje vyhladenie povrchu. Je dôležité, aby bola základňa nastavená vertikálne a nebola explicitnávady. Súčasne je možné korigovať mierne zablokovanie bočnej steny vrstvou omietky s hrúbkou 8 - 10 mm. Ak máte šťastie a povrch zdroja je plochý, úloha je veľmi zjednodušená a minimalizovaná:

 1. Opatrne zrieďte základňu, na ktorej budú panely namontované.
 2. Odmerajte rozmery svahov, označte ich na stavebných materiáloch, znova skontrolujte značky pomocou pásky a štvorca.
 3. S elektrickou pílou rozrežte hárok na požadovaný počet úlomkov (laminát a MDF môžete namontovať vertikálne, s jednou lamelou na svah, alebo horizontálne - napísaním malých dĺžok lamiel zdola nahor).
 4. Naneste lepidlo na pripravený diel pomocou štvorcovej metódy s krokom 15 - 20 cm v miestach približne so sovietskym centom.
 5. Nechajte lepidlo vyschnúť - na jeho povrchu by sa mal objaviť film.
 6. Pripevnite prvok na požadované miesto, zarovnajte ho s malou amplitúdou a bodovo, začnite od horného okraja, silne zatlačte panel na stenu dlaňami.
Montáž horného pásu sadrokartónu na polyuretánový tmel

Ako konštrukčnú zmes si môžete vybrať tekuté klince, napríklad Titebond alebo „Instant grip“ („Moment“). Polyuretánové lepidlo PUR 501 (Kleiberit) a tiež montážna pena. Avšak, s použitím tohto, musíte byť opatrní: ak ho aplikujete vo veľkom množstve na materiál, s ďalšou polymerizáciou, konečný detail sa môže posunúť.

V prípade, že vnútorný povrch svahu je silnepoškodený, neexistuje iná cesta von, s výnimkou vyrovnanie dverí s omietkou (pozri predchádzajúcu časť pre krok-za-krokom popis tohto procesu), a až potom prejdite na vyššie uvedený algoritmus. Po úplnom vysušení je to otočenie inštalácie na vonkajších rohoch profilu laku a finálne spracovanie.

Ako nainštalovať sklony dverí na rám vlastnými rukami

Čím ťažšie sú vchodové dvere, tým je pravdepodobnejšie, že svahy budú vystavené nadmernému zaťaženiu. Napríklad, po inštalácii železných dverí, môže dokončiť dvere s omietkou hrozí, že praskne v prvom roku prevádzky. Metóda rámcov je preto v prípade potreby optimálna:

 • zabránenie deformácii povrchu;
 • inštalácia ťažkej MDF fólie (hrubšia ako 4 mm);
 • eliminuje prebytočný priestor okolo otvorov.
Montáž hliníkových profilov v ráme

Táto možnosť je vhodná aj na inštaláciu svahov v kúpeľni alebo v iných miestnostiach, kde vlhkosť pravidelne preniká do stien, a neodporúča sa priamo lepiť dokončovacie listy, najmä ak ide o laminát alebo sadrokartón. Najjednoduchším riešením je použitie hliníkových profilov na konštrukciu stien a stropov z sadrokartónových alebo drevených lamiel vhodnej hrúbky, vopred impregnovaných antiseptikom.

Systém prípravy stien otvoru a konštrukcie rámovej konštrukcie je takýto:

 1. Vyčistite steny nečistôt a skontrolujte, či nie sú praskliny a praskliny.
 2. V prípade potreby povrch opravte cementovou hmotou.
 3. Po vysušení omietkovej zmesi ho ošetrite antiseptickým základným náterom.
 4. Vyrovnajte poslednú tyč alebo profil s hladinou a upevnite hmoždinkami s plastovými objímkami.
 5. Paralelne s prvým prvkom nainštalujte druhý stojan a pevne ho pripojte k základni.
 6. Nainštalujte paralelné regály pozdĺž celého obvodu vstupných dverí.
 7. Posilniť konštrukciu pozdĺžnymi mostíkmi spájajúcimi obe strany kože.
Svahy od MDF

Ďalej cez hornú časť konštrukcie vytiahnite komunikačné káble a položte izoláciu do článkov. Potom urobte lamely presne vo veľkosti a nainštalujte ich na „tekuté klince“, čím sa zabezpečí, že medzery medzi nimi sú minimálne. Zosilnite upevňovacie skrutky, zakryte ich kryty pod ozdobnými krytkami a opatrne vyplňte medzery medzi časťami priehľadným tmelom alebo farebným tmelom.

Video: Ako urobiť svah na predných dverách MDF si to sami

Posledné úpravy sú dokončovanie svahu

Ako môžete vidieť z výsledku práce na videu, sklon dverí MDF to urobíte sami nevyžaduje sa žiadna ďalšia úprava - materiál na nich vyzerá výhodne a tak. To platí pre laminované a plastové povrchy: dokončovacie operácie pre ne je inštalácia platní a maskovanie spojov s nábytkom nálepky alebo tmelu, prispôsobené tón.

Kovové dverové dekorácie
\ t

Hrubý omietnutý vchod musí byť vylepšený farbou, dekoratívnou omietkou alebo tapetou. Pred lakovaním musí byť svah zakrytý dvoma vrstvami štartovacieho tmelu, ktorý je navrhnutý tak, aby sa odstránili hlavné nepravidelnosti, a povrchová úprava potrebná na dosiahnutie hladkého povrchu. Ďalším krokom k tmeleniu je nanesenie základného náteru a dvoch vrstiev farby - na báze vody alebo akrylu.

Drevené obloženie

Vzhľadom na rutinu procesu sa často tapetovanie tapiet často odmieta, a to aj pri správnom množstve dokončovacieho materiálu. S procesom sa však môžete vyrovnať pomerne ľahko, ak zvážite niektoré tajomstvá:

 • lepiť povrchy nie bezprostredne po inštalácii svahov na predné dvere, ale zároveň s celou chodbou;
 • na dokončenie v blízkosti okolitého priestoru si vyberte tapetu bez obrázka;
 • vypočítajte polohu rúna tak, aby pokrývala celú šírku svahu;
 • odrezať prebytočné plátno s jeho prekrytím za uhlovú čiaru v priľahlej rovine.

Pred zatvorením otvoru nad dverami odrežte kus z kotúča, ktorý je dostatočne dlhý, aby sa mohol otočiť na svah. Lepidlo prilepte na stenu, odstráňte nezrovnalosti a vychutnajte si výsledok práce, ktorú vykonáte sami.

Video: ako držať tapetu na svahu dverí

V daných technológiách sa neuvádzajú všetky nuansy - v každom konkrétnom prípade je potrebné triezvo vyhodnotiť mnoho faktorov,ovplyvňuje výber materiálov a dizajnov. Aby ste sa istotne chránili pred chybami a spolu s výmenou predných dverí priviedli svahy do správnej formy, zapojte do rekonštrukcie profesionálov - odstránia z vás bremeno týchto ďaleko od najľahších problémov.