Ako to urobiť želatínovú podlahu sami: technológia a video inštrukcie

No, majstri? Ako sa to deje s opravou bytu? Urobíš niečo s podlahami? Ale je tu dobrý nápad - urobiť podlahy vlastnými rukami. Mimochodom, nie je to také ťažké. Stojí to len za to, aby ste to urobili spolu s asistentom, potom sa výrazne zníži možnosť chyby.

Prečo si vybrať podlahovú výplň?

Každý deň rastie vplyv moderných technológií na náš život. Táto plniaca podlaha - jedna z najnovších inovácií. Samozrejme, pre priemyselné priestory sa takéto podlahy už dlhšiu dobu používajú. Avšak v domácnosti, na úrovni bytu, táto inovácia neprišla tak dávno. Ale tieto podlahy majú dosť výhod.

 • Plniace (samonivelačné) podlahy sú pozoruhodné svojou vynikajúcou pevnosťou, odolnosťou voči opotrebeniu a dlhou životnosťou - až 40 rokov
 • . ) Po vysušení podlahy nevypúšťa toxické alebo škodlivé látky a nebojí sa vystaveniu chemicky aktívnym látkam
 • Jedna zo základných vlastností podlahy je vynikajúcahydroizolácia
 • Správne zaplavená podlaha sa ľahko čistí, pretože neabsorbuje nečistoty a prach
 • A napokon vďaka nedávnym pokrokom v tejto oblasti majú povodňové podlahy významné dekoratívne vlastnosti a zachovávajú si svoju farbu aj pod vystavenie intenzívnemu ultrafialovému žiareniu
\ t
Podlahy - 3D dizajn foto

Keďže vedci odviedli dobrú prácu pri zvyšovaní rozmanitosti, teraz si môžete vybrať rôzne farby a textúry povodňových podláh. Vaša nová podlaha môže byť lesklá alebo matná, čiernobiela alebo vzorovaná, hladká alebo hrubá.

Okrem toho môžete podlahovú výplň použiť na vyrovnanie pred položením iných podlahových krytín. Parkety, laminát, linoleum alebo koberec je možné položiť na podlahu podlahy.

Príprava na nadchádzajúce práce

Príprava starej podlahy

Najťažšou vecou v technológii povodňových podláh je riadne vykonávanie predbežných činností. A musíte začať s prípravou základov.

Na ktorom podklade sa môžu podlahy naniesť? Existujú iba tri možnosti:

 • betónový poter
 • drevené podlahy
 • keramické obklady

V každom prípade by však základ pre podlahu mal byť dostatočne silný a nemal by byť náchylný na zmenu, inak by podlahy nemohli slúžiť tak dlho, ako sľúbi výrobca.

Je dôležité vedieť: bez ohľadu na základ podlahy by mala byť jej vlhkosť minimálna. Ak táto podmienka nie je splnená, môže dôjsť k deformácii podlahynadúvanie alebo dokonca praskanie

Takto sendvič vyrába plniacu podlahu

Takže betónový poter je najlepšou základnou možnosťou. Stačí sa uistiť, že betónová podlaha je dostatočne neporušená (bez trhlín), suchá (vlhkosť betónu pred vyliatím nie je vyššia ako 4%) a čistá.

V prípade drevených podláh bude základom práce viac - skontrolovať pevnosť samotných dosiek a ich pripevnenie na guľatinu, vyplnenie trhlín (podklad musí byť vzduchotesný), kontrola vlhkosti (pre drevo - maximálne 10%) a opäť čistota.

Keramické dlaždice sa tiež kontrolujú z hľadiska integrity a tesnosti. Ak pri poklepaní na základňu dlaždíc počujete tupý zvuk, je potrebné odstrániť dlaždicu, ktorá nie je správne upevnená a buď vyplniť toto miesto, alebo ho znovu spoľahlivo nainštalovať.

Je dôležité vedieť: akýkoľvek podklad pod podlahou musí byť čistý - bez prachu, nečistôt, starých náterov, zvyškov lepidla a mastných škvŕn, takže základňa pred základným náterom je najlepšie vysávať a odmasťovať

Po presvedčení o pevnosti a pevnosti podkladu by sa malo skontrolovať, či je v rovnováhe. Rôzne zmesi podlahy je možné naliať do výšky 2-3 mm až 2-5 cm, zdá sa, že to nestačí na to, aby sme rozmýšľali o vyrovnaní povrchu podkladu. Na jednej strane je to pravda, ale suché podlahové zmesi sú drahé. Aj keď, ak ste tak bohatí, môžete vyplniť podlahy v niekoľkých vrstvách, dosiahnuť dokonalé lietadlo. Ekonomickejší majstri však radšej chodia na základe brúseniapoužitím stroja na naplnenie podláh vrstvou s optimálnou hrúbkou (nie väčšou ako 5 mm).

Základný náter pripraveného povrchu

Nanesenie základného náteru na suchý a čistý povrch

Pre čo najúplnejšiu priľnavosť podlahy plniva k podkladu je potrebné pripraviť pripravený povrch starej podlahy. Primer musí správne vyplniť všetky póry alebo dokonca mikrotrhliny na povrchu. Preto sa priming vykonáva najlepšie v dvoch fázach. Všeobecne platí, že neľutujú primér - za cenu je pomerne cenovo dostupné. Ak však povrch zle natriete, budete musieť na korekciu podlahy dať oveľa viac. Zvlášť drahé v tomto prípade je ťažké odstrániť nesprávne vyplnenú oblasť.

Takže povrch uzemníme valčekom. Môžete použiť štetcom a bezvzduchovým striekaním, ale valec poskytuje najlepší výsledok. Sledujeme správanie základu. Pena a zmena farby môžu naznačovať, že základ je mokrý. Potom musíte všetko dôkladne vysušiť, aby ste odstránili prebytočnú vlhkosť. Druhá vrstva primeru sa aplikuje až po úplnom vysušení originálu. V dôsledku toho by sme mali dostať hladký lesklý povrch.

Primer by mal byť najmenej 4-6 hodín, ale nie viac ako jeden deň. A až potom začneme zaplavovať naše nové poschodie.

Plniace podlahy - technológia aplikácie zmesi

Príprava roztoku

Príprava roztoku na podlahu sa vykonáva v súlade s pokynmi výrobcu, odporúča sa zmiešať zmes s vrtákom v dvoch \ tvolanie

Je potrebné urobiť riešenie pre podlahu v súlade s pokynmi na obale zmesi. Zo všeobecných odporúčaní stojí za to vedieť:

 • suchá zmes sa vždy pridáva do vody
 • množstvo vody musí jasne spĺňať pokyny, pretože s väčším množstvom vody budú vaše podlahy nekvalitné a rýchlo pokryté trhlinami, s menším množstvom roztoku sa nebude šíriť normálne, môže prúdiť a nezrovnalosti v dôsledku príliš rýchleho nastavenia roztoku
 • , výsledný roztok sa musí dôkladne premiešať, najlepšie sa musí vykonať pomocou miešacej dýzy na vrtáku
 • , roztok musí byť úplne homogénny, bez zrazenín alebo hrudiek
]

Je dôležité vedieť: môžete kontrolovať správne proporcie vody a zmesi takto: pre plastové veko s priemerom 5 cm a výškou 4,5 cm (napríklad veko z akéhokoľvek aerosólu) odrežte spodok. Po vytvorení výsledného krúžku na hladkom povrchu (sklo je vhodné), pripravený roztok do neho nalejte na okraj, po ktorom odstránime krúžok. V prípade správnej konzistencie roztoku by sa škvrna mala rozšíriť na 16-18 cm

Roztok začne tuhnúť po 40 minútach (presnejší čas je uvedený na obale), preto počas tejto doby musí byť aplikovaný na podklad. Tento proces by mal byť nepretržitý, takže je lepšie spolupracovať - ​​jeden sa naleje, druhý pripraví ďalšiu dávku zmesi.

Samonivelizačná podlaha vlastnými rukami

Postup na nalievanie podláh s pripraveným roztokom je úplneje jednoduchý. Foto: plniaca podlaha - fázy správneho naplnenia.

Pripravený roztok nalejte na povrch základne
.
S pomocou stierky odoláme požadovanej hrúbke povlaku
.
Rovnomerné rozloženie roztoku špachtľou
\ t
S takým prevzdušňovacím valcom s dlhými hrotmi vylučujeme vzduchové bubliny z podlahy plniva

Vychádzajúc zo steny oproti vchodu, vyplňte plochy pripraveným roztokom. Vyrovnanie na požadovanú hrúbku stierkou alebo špachtľou. Odstráňte vzduchové bubliny zo stále kvapalnej zmesi pomocou prevzdušňovacieho valca. Aby nedošlo k poškodeniu už vyplnených plôch, kde sa vykonáva dodatočná práca, môžete použiť farebné závody - špeciálne podrážky s hrotmi pripevnenými k topánkam.

Pomocou štetca môžete chodiť po podlahe s prívodom kvapaliny
.

Je dôležité vedieť: v procese sušenia je potrebné vyhnúť sa čerstvo vyliatej podlahe, prievanu a účinkom priameho slnečného žiarenia, inak by sušenie bolo nerovnomerné a mohlo by dôjsť k rôznym poruchám - od „karamelového“ efektu (keď je vrchná vrstva suchá a vnútorná) kvapalina) pred výbušným oddelením oblasti podlahy plniva od základne (s nerovnomerným zahrievaním slnkom)

Na získanie monolitickej roviny podlahy plniva sa odporúča naraz naliať celú miestnosť. To zaisťuje neprítomnosť spojov a švov. Ak je miestnosť príliš veľká, potom je lepšie kontaktovať odborníkov. Odborníci budú môcť ukotviť pozemky, vyplnené v rôznych časoch, svytvorenie spoločného plochého povrchu.

To je všetko - za deň (alebo koľko je určené na sušenie výrobcom) na výstupe dostaneme krásnu rovnú podlahu. Ak sa rozhodnete zastaviť na tomto mieste, potom môžete pokryť podlahu výplne lakom. A ak chcete dať nejaké väčšie pokrytie, potom ďalším krokom bude jeho inštalácia. Ale viac o tom v inom článku.

Úspešné opravy a odolné podlahy!