Ako umývať a ako vyčistiť dlaždice v kúpeľni: na chemikálie a ľudové metódy

Snehobiely kúpeľ, lesklý, leštený do lesku, kohútiky, šumivé dlaždice, pozoruhodná krása - myslíte si, že je to obrázok z módneho časopisu? V žiadnom prípade. Nič nie je nemožné - každý sa môže stať majiteľom nádhernej kúpeľne! Samozrejme, pri pohľade na zažltnutý smalt a vyblednuté steny v takomto ťažko veriteľnom prostredí, ale ak získate trpezlivosť, podporenú relevantnými vedomosťami, potom oživenie lesklej dokonalosti nie je ťažké. Tak, ako sa starať o dlaždice, takže príbytok čistoty ohromuje svojou sviežosťou a žiarivosťou?

Nemôžeme stáť na obrade s dlažbou?

Niektorí sa mylne domnievajú, že trvanlivá dlažba bude znášať akékoľvek pokusy. Nie je. Tento konečný materiál je trvanlivý a odolný voči najrôznejším vplyvom, ale nevylučuje to potrebu opatrného spracovania.
Napríklad dlažba s lesklým povrchom neznáša použitie brusiva a kovových kefiek. Po čistení si nemusíte všimnúť škrabance, ale lesk bude ďaleko od originálu. Tiež nezneužívajte produkty na báze kyselín, ktoré poškodzujú nechránené švy.

Toto je dôležité!
DobréOdolnosť voči chemickým činidlám má švy potiahnuté epoxidovými farbami.

Na to, aby dlažba po dlhú dobu využívala svoj jas, je potrebné používať len špecializované prostriedky, napríklad použitie zariadení na starostlivosť, napríklad za sporákom alebo sanitárnou výrobou, je neprijateľné.

O obklady sa musí starostlivo postarať
.

Moderný trh, keď sa pýta, ako vyčistiť obkladačku v kúpeľni, ponúka mnoho odpovedí, ale je potrebné sa vyhnúť prácam, vrátane piesku alebo pemzy, ako aj tukom. Nečistoty by sa mali aplikovať mäkkou kefou, ktorá jemne odstraňuje škvrny a škvrny bez poškodenia povlaku.
Je potrebné umývať matné dlaždice emulziami určenými na tento účel, po ktorých nebude zbytočné aplikovať voskový tmel, ktorý zvýrazní farbu.

Ľudové a inovačné metódy

V súčasnosti nie je nedostatok chemikálií pre domácnosti. Každý obchod s domácim tovarom ponúka veľa možností pre toto čistenie. Nájdete tu prášky na čistenie kúpeľov, gély na čistenie podláh a emulzie na obklady. Odrážajúc naliehavý problém, ako prať dlaždicu v kúpeľni a pozerať sa na početné poháre umiestnené na pult, nedobrovoľne vyvoláva otázku - sú novo vytvorené úspechy chemického priemyslu tak aktívne inzerované tak efektívne?

Nikto nezníži prednosti inovácie. Tieto nástroje sú dobré. Deodorizujúce zložky a bioenzýmy, ktoré sú obsiahnuté v kompozícii, eliminujú nepríjemný zápach aložiská nerastných surovín. Dezinfekčné prostriedky pomáhajú bojovať proti choroboplodným zárodkom a aromatické prísady naplnia dom vôňou lila alebo čerstvého medovky.

Moderné prostriedky majú mnoho výhod

Je dôležité pochopiť, že neexistuje všeobecný prostriedok nápravy pre všetko, preto si pozorne prečítajte etikety na štítku. Takže, ak umývate dlaždice s vaňovými produktmi, ktoré môžu obsahovať kriedu, vyplavenú zo smaltovaného povrchu bez problémov, môžu sa vyskytnúť škvrny, ktoré sa dajú ťažko odstrániť.

Metódy testované „babičkami“ však nestrácajú význam, pretože si nevyžadujú osobitné výdavky, ale stále nemajú rovnakú účinnosť.

Ako umývať dlaždice v kúpeľni je lepšie

Čerstvý kvet možno umyť bežným gélom na umývanie riadu. Pridajte ju do vody, špongiu, aplikujte výsledný roztok mydla na dlaždicu. Nechajte pôsobiť 5-10 minút, potom vyčistite povrch čistou vodou.

Toto je dôležité!
Utrite dlaždice lepšie froté uterákom alebo utierkou z mikrovlákien.

Ak je dlažba silne znečistená, potom je potrebná účinnejšia zbraň - sóda. Povrch navlhčite, na špongiu naneste trochu sódy a jemne utrite dlažbu. Snažte sa trieť príliš tvrdo - môžete ho poškriabať.

Bieliace vápno pomôže dodať bielej dlaždici nedotknutý vzhľad. Rozpustite ju vodou, postriekajte povlak striekacou pištoľou, po 5 minútach dosku utrite vlhkou handričkou. Možno, že nie každý bude mať ostrý zápach, ale môžete zabudnúťo plesni a baktériách.

Jedným z najúčinnejších asistentov, ktorý odstráni trvalé znečistenie, je ocot. Pomocou sprejovej fľaše aplikujte ocotovú esenciu na dlaždicu, otrite ju po povrchu, počkajte niekoľko minút a opláchnite ju.

Toto je dôležité!
Ocot by sa mal riediť takto: 3 lyžice na 1 liter vody.

Čističe obkladačiek

Mimochodom, ocot je hodnou alternatívou k bieleniu, šetrnejší k obkladačke aj k pokožke.

Tí, ktorí nemôžu tolerovať vôňu octu, možno odporučiť, aby dlažbu vyčistili kyselinou citrónovou. Ponorte špongiu do kryštálov, ošetrite problémové oblasti, opláchnite.

Veľmi dôležitá nuancia

Skúsené ženy v domácnosti vedia: na čistenie dlaždíc je polovica úspechu, hlavná vec je sušenie dlaždíc po spracovaní. Tento veľmi dôležitý okamih chýba mnohým a je márne.

Látka by mala absorbovať vlhkosť, pričom nezanecháva žiadne zvyšky. Ideálny je v tomto prípade mohér (len ten, ktorý sa nerozpadá), mikrovlákno alebo bambusové uteráky, ktoré nenechávajú šmuhy ani škvrny.

Dole s čistiacimi prostriedkami!

Viete, že môžete obkladať bez väčšieho úsilia a bez použitia chémie? Neverte? Potom osobne stretnite melamínovú špongiu. Tajomstvo tohto krásneho vynálezu v materiáli je melamínová pena, prenikajúca do pórov akéhokoľvek pevného povrchu, odstraňuje nečistoty, škvrny a kvitne bez použitia bežných prostriedkov.

Melamínová špongia nie je nič iné ako vodanevyžaduje sa žiadne čistenie

Zaujímavosťou je, že čím menej sa pokúsite, tým efektívnejšie to funguje. Teraz, aj tie najzložitejšie, staré miesta sa zmyjú za pár minút. Špongia na ramene je nielen dlažba: vodoinštalácia, kúpeľ, zrkadlá - všetko bude svietiť ako nové.

Niekoľko ďalších tipov

  • práca by sa mala vykonávať v gumených rukaviciach bez ohľadu na zvolenú metódu zacielenia čistoty;
  • pre pravidelnú údržbu dlaždíc, na čistenie skla a zrkadiel;
Práce by sa mali vykonávať s rukavicami
  • dlažby sa začínajú umyť zdola a vyhladzovať zhora;
  • bielené švy môžu byť peroxid vodíka, ktorý nie je potrebný na premývanie;
  • leštená dlažba po procese čistenia tmelom, lesklým octom.

Video: čistenie parným generátorom

Rýchlo, bez nebezpečenstva pre ruky a ľahké čistenie dlažieb v kúpeľni, pomôže vysávač s parogenerátorom alebo kompaktný parný generátor pre domácnosť:

obrázok z časopisu do reality, z ktorého sa nedá odvrátiť. Skutočnosť naplnená čistotou a žiarivosťou.