Ako urobiť dvojúrovňový strop: tajomstvo dizajnu, postup inštalácie

Čo by mohlo byť oveľa dokonalejšie dokonale hladký povrch strešného stropu? - Je zrejmé, že po tejto otázke bude nasledovať tvrdenie o zázračnom majetku viacúrovňových stropných štruktúr, ktoré premenia interiér a všetkými možnými spôsobmi, aby vyzdobili život obyčajných obyvateľov, neskúsených vo veciach dizajnérskych pôžitkov, s ich neobvyklým vzhľadom. Ale na rozdiel od očakávaní nebudeme chváliť dvojúrovňové strešné stropy bez akýchkoľvek argumentov, budeme brať do úvahy iba konštrukčné prvky, účelnosť usporiadania a niektoré verzie. Informácie o tom, ako vytvoriť dvojúrovňový strop, budú nepochybne užitočné pre tých, ktorí chcú zhodnotiť možný rozsah práce.

Rôzne druhy tréningových videí poskytnú len všeobecnú predstavu o tom, ako vytvoriť dvojúrovňové strešné stropy - strih videa zahŕňa spracovanie a reštrukturalizáciu záznamu. Pridanie tlačených vysvetlení však pravdepodobne vyjasní situáciu a pomôže sa etablovať vo svojom vlastnom stanovisku. Pomôže vám to oboznámiť sa s tým, ako možno v interiéri realizovať dvojúrovňové stretch stropy fotografickej zbierky - príklady zaujímavých farebných kombinácií a textúrových hier môžu inšpirovať vytvorenie stropnej konštrukcie neuveriteľnej krásy v podmienkach vášho domova. Začnime ...

Dvojúrovňový strečový strop, na rozdiel od jednostupňového, ktorý predstavuje rovnú rovinu a je realizovaný napínaním medzi plátnom z upevňovacieho profilu (tkanina alebo PVC), je zložitejšou štruktúrou kombinácie prvkov strešného stropu. a rôzne rámové prvky.

Princíp upevnenia harpúnov v bagete

Je možné kombinovať rôzne verzie stropu so sadrokartónovými konštrukciami, čo umožňuje realizovať rôzne nápady na dizajn.

Uvažujme o najbežnejšom spôsobe usporiadania dvojúrovňového stropu, keď hornú rovinu predstavuje strešný strop, spodný je sadrokartón.

Postup inštalácie

V prvom rade je potrebné odmerať miestnosť, nakresliť požadovanú konfiguráciu na papieri. Pri výpočte výšky konštrukcie je dôležité vziať do úvahy výšku zapustených svietidiel a ich následné umiestnenie. Z výkresu je potrebné preniesť požadovaný tvar na strop a až potom prejsť k inštalácii.

Montáž robustného rámu

Najprv zhotovíme rám kovových profilov pre sadrokartónové konštrukcie. Rovina konštruovanej konštrukcie musí byť presne vodorovná, je potrebná presnosť označenia. Pomocou vodnej alebo laserovej úrovne označte značky v každom rohu miestnosti. Z týchto značiek pomocou bičového kábla sa pozdĺž celého obvodu miestnosti nakreslí súvislá čiara.

Profil v tvare písmena U je pripevnený pozdĺž označenej čiary hmoždinkami a perforátorom. Rovnaký profil je nainštalovaný na strope vopred položeným značením. Tvar krabice môže byť zakrivený a rovný. Na upevnenie profilu pozdĺž zakrivenej čiary by mal byť narezaný kovovými nožnicami v intervaloch 3 - 4 cm tak, aby sa mohol ohnúť na požadované zakrivenie. K profilu, upevnenému na strope, upevňujeme spodky z profilových častí v požadovanej výške. Spodná hrana záhybov by mala byť na rovnakej horizontálnej úrovni ako profil steny. Spolu budú tvoriť spodnú rovinu konštrukcie. Rozstup upevňovacích prvkov je 25-30 cm.

Z dvoch profilov a profilových profilov v tvare U montujeme potrubie, skrútené skrutkami na kov tak, aby sa získala štruktúra podobná rúrke s pravouhlým prierezom. Táto konštrukcia musí byť pripojená k predtým inštalovaným spádom. Všetky upevňovacie práce na profile sa vykonávajú samoreznými skrutkami typu „klopik“ pomocou skrutkovača.

So širokým nosným profilom upevníme namontovanú krabicu na stenový profil. Prísne zarovnanie vertikály a horizontály je povinné, rohy môžu byť kontrolované pomocou úrovne. Takto je celý rám zostavený okolo obvodu miestnosti. Bageta pre strešný strop bude neskôr priskrutkovaná k krabici. Fólia s natiahnutým stropom je počas chladenia silne napnutá, konštrukcia skrinky musí byť pevná, určená pre zaťaženie, ktoré vydrží napätie PVC fólie.

Ďalšia etapa je kladenieelektrické rozvody pre osvetlenie. Ďalej - sadrokartónové obklady. Rezané listy požadovanej veľkosti a namontovať na krabici, upevnenie skrutky na sadrokartónu. Po montáži všetkých sadrokartónových prvkov je potrebné zosilniť rohy perforovaným rohom, ktorý je pripevnený k sadrovej omietke.

Všetky švy a drážky pre samorezné skrutky by mali byť tiež tmelené. Po vytvrdnutí tmelu sa krabica rozomelie špeciálnou stierkou. Označujeme miesta zabudovaných svietidiel a vyvŕtame otvory pomocou príslušnej trysky („korunka“), potom je povrch škatule natretý a natretý (alebo prilepený tapetou). Strop je teda vyrobený z nižšej úrovne. Montáž strešného stropu je oveľa jednoduchšie.

Inštalácia strešného stropu

Nainštalujte montážny pásik („bageta“) do predtým nainštalovaného boxu na sadrokartónové dosky na upevnenie stropu.

Montáž montážnej dosky (bageta)

Ak sa predpokladá inštalácia bodových svietidiel alebo lustrov, vyžaduje sa primeraná príprava na inštaláciu (podrobne opísaná v jednej z častí lokality). Inštalácia strešného stropného dizajnu vyžaduje určitú kvalifikáciu a použitie vhodného vybavenia, teoreticky si môžete vytvoriť dvojúrovňový strešný strop, ale je lepšie zveriť jeho inštaláciu skúseným umelcom.

Napriek tomu tento proces považujeme za podrobnejší: PVC fólia sa vyrába podľa predtým vykonaných meranívýrobcom. K okrajom plátna je pripevnený špeciálny zips. Balené plátno sa dodáva zákazníkovi v súlade s normami. Pred inštaláciou je látka rozbalená a upevnená v rohoch na špeciálnych montážnych vzperách. Potom sa vzduch v miestnosti zohreje pomocou tepelnej pištole na 60 ° C.

Vykurujte miestnosť teplovzdušnou pištoľou

Pri tejto teplote sa rúno z PVC stáva elastickým, čo umožňuje jeho pripevnenie na bagetu. Po ochladení je rovina stropu vyrovnaná.

Predhriaty PVC film namontovaný v bagete

Ďalším krokom je inštalácia svietidiel.

Odporúčania na vypracovanie projektu

Pri vývoji projektu by sa mali zohľadniť viaceré dôležité body: funkčná realizovateľnosť a požadovaný estetický účinok. Pomocou dvojúrovňovej stropnej konštrukcie môžete skryť nepravidelnosti stropu a účinne vybaviť dodatočné osvetlenie. Možnosť zónového priestoru s pomocou stropných konštrukcií by sa tiež nemala diskontovať. Niekoľko slov o estetickej zložke: výber foriem a farebných kombinácií pre usporiadanie viacúrovňového stropu by mal byť určený celkovým konceptom interiéru. Takže v interiéri, s lakonickým usporiadaním interiéru a farebnou schémou, usporiadanie stropnej štruktúry efektného tvaru curl oveľa jasnejšie ako iné prvky interiéru v farebných kombináciách by bolo prebytkom.

​​

Napokon, niekoľkotipy na výber farieb, vzorov a textúr. Nepochybne dvojúrovňové strešné stropy s fotografickou tlačou sú vo svojej podstate veľkolepé a nezvyčajné. Ale zameranie sa na strop (neobvyklý tvar a vzor priťahuje oko) môže byť odôvodnené len v priestrannej miestnosti s vysokými stropmi. Pri výbere vzoru a textúry zvážte vlastnosť lesku „oslnenie“ a odrážajte povrch. Farba zvolená v katalógu odtieňov bude o niečo tmavšia ako požadovaná na strope.

Dvojúrovňové stropy - video inštalácia