Ako urobiť krásne a záhradné postele v záhrade

Chata nie je len dom a pozemok! Pre mnohých je to spôsob života a príležitosť na dosiahnutie vašich cieľov! Môžete sa opýtať - ktoré? Môže byť niekoľko! Napríklad, aby sa krajina dobre upravená a nie podobná susedom. A pre iných je zmyslom života zbierať nielen dobré, ale aj rekordné úrody! A je celkom realistické, ak sa postele budú vyrábať podľa pravidiel. Toto bude diskutované v tomto článku.

Video: Nápady na rozpad krásnych záhradných postelí

Základné pravdy o záhradných posteliach

 1. Formulár. Bude závisieť od predstavivosti majiteľa a plochy pozemku. Posteľ môže byť obdĺžniková, štvorcová, diamantová atď. Môže byť nízka alebo vysoká, s oplotením a bez oplotenia, v poslednom období získava najväčšiu popularitu vysoké postele (optimálna výška je 40 cm). Dôvod je nasledujúci.
  • Sú viacvrstvové a preto teplé. Prvá vrstva - rýchlo kompostovacie materiály (odpadový papier, konáre, handry). Druhým je pomaly kompostovanie materiálov (listy, papier, tráva bez semien). Sú napojené a pokryté zemou. Počas rozpadu vrstiev sa teplo uvoľňuje, čo umožňuje zrenie plodín rýchlejšie.
  • Na nich slnko zohrieva zem rýchlejšie, ale mala by byť napojená častejšie.
  • Ak je pod spodnou vrstvoudať omietku sieť, nemôžete sa báť škodcov, ako sú móly a myši.
  • Vysoké postele nemusia byť vykopané, musia byť vyrobené.
  • Existuje možnosť zberu dvoch plodín. Napríklad pred výsadbou hlavnej plodiny si môžete doprajte skoré reďkovky alebo šalát.
 2. Rozmery. Optimálna šírka je 60-100 cm. Dĺžka sa vykonáva podľa vlastného uváženia.
  Vaša záhrada môže byť najoriginálnejšia

  Mnohé pozitívne odpovede si zaslúžili spôsob usporiadania lôžok podľa Mitlaydera. Navrhuje, aby boli 45 cm široké, nie viac ako 9 m dlhé, ale zároveň ich oddelili širokými priechodmi 80-90 cm.

  Aká je výhoda tejto metódy? Zelenina má viac slnečného žiarenia a je dobre vetraná, takže rastú a dozrievajú lepšie aj v oblačnom lete. Je vhodné pristupovať k rastlinám. Takto sa pestujú paradajky, uhorky, paprika, kapusta, baklažán.

  Záznamový zber vyžaduje úsilie
 3. Poloha. Pri premýšľaní o tom, ako si vyrobiť postele, berte do úvahy, že sa zvyčajne nachádzajú od juhu k severu. Takže rastliny počas dňa sa zahriajú rovnomernejšie. V dopoludňajších a večerných hodinách, keď slnko svieti na lôžku zboku, zelenina na seba príliš nezasiela tieň a čo ak má pozemok svah? V tomto prípade sú lôžka usporiadané naprieč, čo umožňuje rovnomernejšie rozloženie vody. Ak je miesto nerovnomerné, je lepšie umiestniť postele na južnom svahu a na severvziať pod záhradné plantáže.
 4. 34. Plánovanie. Správne plánovanie by malo zvážiť nasledujúce body.
  • Musíte vedieť, aký výnos na 1 štvorcový. m má všetky druhy zeleniny. Môžete tak urobiť výpočet a určiť plochu lôžok pre každý druh.
  • Pochopiť zlučiteľnosť rastlín. Bez takýchto vedomostí nie je možné vykonať dobré plánovanie.
  • Na pozemku so silným sklonom musíte usporiadať terasy a na nich položiť postele.
  • Zeleninové plodiny by sa mali vysádzať tak, aby sa vysoké rastliny nachádzali na severe zeleninovej záhrady. To umožní nízkym kultúram upadnúť do ich tieňa.

Konštrukcia lôžok s nárazníkmi

S takýmito posteľami vyzerá záhrada presnejšie a je ľahšie sa o ňu starať. Dajte im nie je tak ťažké kontaktovať špecialistov. Vedieť, ako správne spracovať postele, vybavíme vlastnú záhradu vlastnými rukami v troch etapách.

 1. Vykonajte usporiadanie budúcich postelí.
 2. Pre označenú líniu lopatou vyberte zem a hodte ju do stredu záhrady. Vybranie je 10-15 cm
 3. Výroba nárazníkov. Pre nich je vhodný akýkoľvek pevný materiál, ktorý dokáže udržať tvar postele.
Akýkoľvek pevný materiál bude vhodný ako oplotenie
​​

Ako správne vyrobiť nárazníky

 • Dosky upevnené skrutkami.
 • Bridlica predrezaná na veľkosť.
 • Tehla - používa sa na tvarované postele, ktoré sa používajú v krajinnom dizajne. onabude stacionárny, pretože nie je tak ľahké ho preniesť neskôr.
 • Výška steny steny sa volí individuálne. Vypočíta sa tak - do výšky nad úrovňou zeme pridáme hĺbku ich výskytu v pôde.
 • Skriňa z pozinkovanej ocele s polymérnym povlakom. Môže mať rôzne farby a geometrické tvary. S ním bude sprisahanie farebnejšie a elegantnejšie.

Keď je posteľ pripravená, musí byť usporiadaná a potom prijať ochranné opatrenia na zimný čas. Čo to zahŕňa?

 1. Medzi nimi môžete položiť stopy s dlažbou alebo kameňom. Trávnik trávnik je tiež vhodný, ktorý nielenže vyzerá krásne, ale je tiež príjemné na nohy.
 2. Keď hlinená pôda v tehlových plotoch vyvŕta otvory na odber vody.
 3. Po zbere vykopávajú pôdu v záhrade a na nej vytvárajú malé mohyly. Na čo slúži? Po zime, zem, ktorá začala rozmrazovať, nezačne roztrhať plot a nespôsobí jej poškodenie.

Pamätajte, že čas strávený na kvalitných lôžkach na zariadenie nebude plytvanie! Budete ľahšie sa starať o záhradu a budete mať viac času na odpočinok! Želáme vám rekordnú úrodu!

Každá zelenina je hodná a rešpektovaná