Ako urobiť kvetinovú záhradu alebo raj pre relaxáciu

Téma záhonov v tejto dobe bije všetky záznamy o význame. Je to preto, že ľudia idú do krajiny nielen na pestovanie a kopanie zemiakov. Kúsok našej vlastnej krajiny láka každého s možnosťou vytvoriť si vlastný raj pre relaxáciu. A aké pohodlie môže byť bez záhonu a vône vašich obľúbených rastlín? Nie každá gazdinka vie, ako urobiť kvetinovú záhradu v krajine, toľko sa obrátiť na profesionálov. Ale ak sa pokúsite fantáziu dôkladne spojiť, môžete ušetriť peniaze a príjemne prekvapiť. Toľko, že všetci susedia budú závidieť.

Video tipy na vytvorenie kvetinovej záhrady

Druhy kvetinových záhonov

Na vytvorenie samotnej kvetinovej záhrady musíte mať túžbu a malé vedomosti. Vidiecke postele sú spravidla zastúpené vo forme geometrického útvaru, ale všetko závisí od tvorivosti pána. Prítomnosť internetu spôsobuje vznik nových myšlienok. Tu nájdete tisíce rôznych dekorácií, od kaskádových produktov od pneumatík strojov až po kvety naklíčené v starej posteli. Ak chcete urobiť skutočné umelecké dielo, musíte sa najprv rozhodnúť, kde chcete usporiadať kvetinovú záhradu. Vo vybranom mieste musí spadnúť svetlo slnka a výhľady hostí. Medzi hlavné typy záhonov možno rozlíšiť pravidelné, voľné a dlhé lovné šnúry. Pravidelné majú pevné jasnéplánovanie a sú rozdelené na záhradné hranice, záhony, rabatki a parterre.

 • Hranice záhrad sú pruhy rastlín asi pol metra široké, ktoré rámujú trávniky a cesty.
 • Kvetinové záhony - geometricky pravidelné plochy vysadené kvetmi, ktoré majú často tvar obdĺžnika, kruhu, štvorca alebo kosoštvorca.
  Téma lôžok porazila všetky relevantné záznamy
  .
 • Rabatki - dlhé kvety s dĺžkou až tri metre, často pozostávajúce z niekoľkých radov rastlín. Zvyčajne rabatki majú po obvode niektorých objektov. Dĺžka hrebeňa by mala byť približne trojnásobok jeho šírky.
 • Parter je zloženie kvetov a niektorých neživých prvkov: sochy, piesok alebo kamene.
 • Bezplatné kvetinové záhrady patria k takémuto územnému plánovaniu, ktoré nemá jasné hladké línie. Najobľúbenejšie z nich sú mixborders, skalky a skupiny.
 • Mixborders sú zmiešané kvetinové záhrady, ktoré majú rôzne tvary a veľký počet odrôd rastlín, často vysadených vzormi.
 • Alpinaria - to sú kvetinové záhony, ktoré sa nachádzajú v blízkosti takých prvkov prírody, ako sú potoky, rybníky, kamenisté kopce alebo divé rastliny. Jasným príkladom skalky sú kvetinové záhrady na kameňoch, tzv. Alpské šmýkačky alebo skalky.
 • Skupiny - kvetinové aranžmány rôznych tvarov, umiestnené na rovnej ploche.
 • Dlhé kvetinové záhony sú vyvýšené záhony s vysadenými schodmi. Špeciálne záhradné vázy je možné zakúpiť v obchode alebo osobne vyložiť z kameňov.Najjednoduchšou a najbežnejšou možnosťou sú automobilové pneumatiky rôznych veľkostí stanovené pyramídou.
Let fantázie pri vytváraní kvetinovej záhrady je neobmedzený
.

Ako urobiť kvetinovú záhradu

 • Vyberte veľkosť a tvar

Ak chcete kvetinovú záhradu, v prvom rade musíte pripraviť schému výsadby, vybrať ich odrody, určiť množstvo. Veľkosť a tvar kvetinovej záhrady závisí úplne od veľkosti plochy určenej pre záhradu. Ak je oblasť dostatočne veľká, odborníci odporúčajú vytvoriť niekoľko rôznych kvetinových úprav.

Pravidelné kvetinové záhony majú jasnú dispozíciu
.
 • Zvážte dobu kvitnutia
.

Aby kvetinový záhon mohol kvitnúť nepretržite, je veľmi dôležité ho zasadiť v rovnakom čase s rannými kvitnúcimi, stredne kvitnúcimi a neskorokvetúcimi rastlinami. S malou skúsenosťou s tvorbou kvetinových záhonov sú ideálne kvety, ktoré kvitnú od konca mája do prvého mrazu, napríklad nechtík lekársky, šalvia alebo rezeda sú voňavé, šafran, narcisy, macešky, losíky, tulipány, prvosienky a badan patria medzi skoršie kvitnúce rastliny. Tieto kvety potešia oči od apríla do júna. Od konca júna do augusta kvitnú: prívesok, japonská astilba, plachetnica, zvončeky, petúnie, alpská čučoriedka, harmanček záhradný. Od augusta, začína kvitnúť väčšinu druhov astry, rozchodník prominentné, a chryzantémy.

 • Nezabudnite na výšku rastliny

Pri vylodení je veľmi dôležité zohľadniť nadmorskú výšku. V okrúhlom záhonu v centre by mali byť vysadené najvyššie rastliny. Hranice, mixborders a susediacena pozadí sú zasadené jednostranné ploty s vysoko rastúcimi kvetmi. Čím bližšie k poprediu, tým nižšie rastliny by mali byť, kompozícia môže byť doplnená o kvety na zem, najvyššie záhony sú maky, delphinium a kosmeya. Pri správnej starostlivosti dosahujú 80 cm, o niečo nižšie, 60-70 cm - chrpy, phloxes a zinnias. Dimorfoteka, nechtík a nechtíky dosahujú iba 30 cm.

Dlhé kvetinové záhony sú vznešené lôžka vysadené schodmi
​​
 • Staráme sa o osvetlenie oblasti pod záhonom

Pri výbere rastlín na záhon je potrebné zvážiť osvetlenie záhonu. Koniec koncov, niektoré kvety milujú slnko, zatiaľ čo iné nie. Medzi rastliny, ktoré milujú svetlo, patrí šalvia, vlčí bôb, juřiny, pivonky, plamene, mečík, rudbeksia, delfínia, nechtíky, petúnie a nechtík. Kostival, tiarell, brčál, papraď, žeruchy, balzamy, sedmokrásky, akonity, daylilies, astilbe a konvalinky sú tieňom milujúce kvety. Tam sú rastliny, ktoré dobre rastú v tieni a na slnku - to sú aquilegia, ľalia, macešky, kosatce, brunners a chrpy.

 • Zdieľame kvety odolné voči vlhkosti a odolné voči suchu

Ďalším veľmi dôležitým faktorom pri výbere kvetov pre kvetinový záhon je pomer rastlín k vlhkosti. Rudbeckia, nezabudnuteľný, astilba, Badan, pivonka a umývadlo na kúpanie bez pravidelného zalievania. Mesiaky odolné voči suchu, astry, escholzia, kosmeya, purslane, šavľa, šváb, sú odolné voči suchu.

Územné plánovanie bezplatných kvetinových záhrad nemá jasné línie

Ako dosiahnuťfarebná harmónia

Všeobecne platí, že výsadba kvetinového záhonu si jednoducho musíte vážiť svoje túžby a chute. Ale stále treba brať do úvahy niektoré estetické momenty. Hlavné farby na záhonu sú červené, žlté a modré, ostatné farby sú voliteľné. Biela je kombinovaná s akoukoľvek farbou, a to ako s hlavným, tak aj s doplnkovým.

Monotónne kvetinové záhony vyzerajú veľmi pôsobivo. Napríklad, ak máte vo vašej záhrade viacvrstvové záhony, urobte jednu červenú, ďalšiu žltú a tretiu modrú. Nie je nutné používať jeden typ zariadenia, hlavná vec je vybrať si farby.

Dvojfarebné kombinácie žltej a fialovej, modrej a oranžovej, zelenej a červenej farby vyzerajú harmonicky. Zaujímavé sú aj kombinácie radenia z červeno-oranžovej do žltej, od modrej až po purpurovo-modrú. Ružová, spájajúca sa s bledomodrou, ktorá sa mení na citrónovo žltú, je kombináciou hitu. Tieto tóny sú vhodné na miesto odpočinku, majú pozitívny vplyv na nervový systém a vytvárajú pohodlie v záhrade.

Všetky rastliny musia byť vysadené láskou

Nezabudnite rozriediť kompozíciu zelenými, ktoré zdobia kvetinový záhon predtým, než kvitne. Existuje ďalšie dôležité pravidlo pre vytvorenie kvetinovej záhrady: každá rastlina by mala byť zasadená s láskou, potom bude reagovať na vás rovnakým spôsobom. Snívať, improvizovať a byť šťastný!