Ako urobiť miešačky betónu ručný a elektrický pohon

Takmer každá tretina vie zo svojej vlastnej skúsenosti, že lovenie lopatou nad starým žľabom na miešanie zmesi nie je najpríjemnejším zážitkom. A každý druhý o tom vie z príbehov svojich priateľov. Preto otázka, ako vyrobiť miešačku betónu vlastnými rukami, vôbec nie je voľná. Po trochu napätí na samom začiatku, môžete si svoj život oveľa jednoduchšie v budúcnosti. Zvážte, aké ľahké je implementovať tento podnik a aké úskalia sa môžu v procese vyskytnúť.

Video: prvky improvizovanej miešačky betónu

Druhy miešačiek betónu metódou miešania

Hlavné oddelenie prebieha podľa spôsobu, akým sa zmes miesi. Sú zvýraznené nasledujúce štyri hlavné metódy, ktoré sa používajú v rôznych modeloch.

 • Metóda gravitácie

Vykonáva sa vďaka pomocnej sile našej planéty Zem Rotácia, bubon zdvihne určité množstvo zmesi na svojich stenách, ktoré potom padá späť na zvyšné zvyšky. napríklad,Časom sa čas od času bije, zmes sa mieša a javí sa ako výsledok v dostatočne uspokojivej forme pre builder. Použitie tejto možnosti v rozsahu veľkého stavebného projektu je nemožné. Kvalita hotového výrobku nie je ani zďaleka dokonalá a objem zmesi hnetenej naraz je malý (v opačnom prípade utrpí kvalita).

 • Mechanická metóda

Potrebné zložky sa nalejú do pevnej nádoby, ktorá sa spolu mieša pomocou skrutky otáčajúcej sa okolo jej osi. Okrem uvedeného pohybu sa skrutka musí pohybovať po obvode nádoby, ak je jej priemer omnoho menší ako priemer. Táto možnosť sa nepoužíva pre veľké množstvo práce, pretože náklady na elektrinu sú veľmi veľké. Pokusy o použitie zjednodušenej verzie doma (vŕtačka s prílohou mixéra) môžu tiež zlyhať. Prístroj nie je určený na dlhodobú prácu a pri prestávkach zmes stvrdne.

 • Metóda vibrácií

Zmes v pevnej nádobe sa miesi pomocou špeciálnej miešačky, ktorá v nej vytvára vlny. Pri použití tohto spôsobu sa získa roztok veľmi vysokej kvality. Najčastejšie sa používa v práci spojenej s výstavbou zložitých stavieb (napr. Priehrad). Doma, takmer nepoužíva.

 • Kombinované metódy

Sú najbežnejšie. Kombinovaná metóda mechanického a gravitačného hnetenia.Buď je to rotujúca nádoba s rotujúcimi dýzami na miešanie vnútri, alebo je to rotujúca nádoba s pevnými rebrami na svojich vnútorných stenách. Kvalita hotového výrobku je niekoľkonásobne vyššia ako kvalita gravitačnej metódy a náklady na elektrickú energiu sú niekoľkonásobne nižšie ako pri použití mechanickej metódy.

Ako vyrobiť miešačku betónu doma

Montáž ručného pohonu

Skôr než začneme chápať, ako vyrobiť miešačku betónu, objasníme, aké nástroje a časti potrebujeme počas práce.

 • Nádoba s objemom približne 200 litrov. Materiál nezáleží, môže byť dokonca odolný plast.
 • Kovová tyč kruhového prierezu, ktorá bude hrať úlohu osi.
 • Klince 200 mm, ktoré budú súčasťou hrebeňa určeného na dôkladnejšie miesenie.
 • 48. Dve kovové koľajnice, ktorých dĺžka sa rovná výške nádrže.​​
 • Kovové rúrky, ktoré sú potrebné na vytvorenie nosného rámu a držadiel.
 • Kľukový hriadeľ na upevnenie nápravy.
 • Dverové závesy.
 • Dve slučky (z háčika).
 • Gumové tesnenie.
Na fotografii nie je uvedený jeden veľmi dôležitý prvok. Aby konštrukcia trvala čo najdlhšie, je potrebné spevniť spoj medzi osou a bubnom. Je lepšie zvárať dve kovové lamely, ktoré sa vzájomne prekrývajú na vrchu a na dne nádoby

Prakticky všetky spoje sa vyrábajú zváraním, s výnimkou pripevnenia korunky nabokboku nádrže a krytu.

Zostavené v tomto poradí:

 1. Podpery na zváranie. Výška regálov je nastaviteľná podľa vlastného uváženia, ale je žiaduce, aby konečná konštrukcia bola aspoň 1,2 m. Inak bude proces plnenia nádrže a jej uvoľňovanie zo zmesi problematický. Šírka kolmých podpier by mala byť približne dvojnásobkom šírky nádrže. Šikmé vzpery sú zvarené v uhle 45 stupňov.
 2. Rezné otvory pre dvere. Rozmery otvoru sa určujú individuálne, ale najprijateľnejšími ukazovateľmi sú 30x30 cm, rezná časť sa musí mierne zmenšiť, nie viac ako o 0,5 cm (na každej strane). Pozdĺž obvodu otvoru je lepené gumové tesnenie. Na samotných dverách a na nádrži v blízkosti okraja diery sú zo zámku pripevnené dva krúžky, ktoré budú upevnené postrojom.
 3. Upevnenie hrablíka vo vnútri nádrže. Nechty sú navarené na kovové pásy v krokoch po 5 až 10 cm, Reiki sú zvarené vo vnútri kontajnera oproti sebe.
 4. Montážna os. Skrutky a matice sú pripevnené na bokoch nádrže skrutkami. Osami prechádza otvor, ktorý je navarený na korunky v miestach spojenia. Upevňovací bod je vystužený zváranými priečnymi koľajnicami.
 5. Upevnenie ramien a nádrže k nosnému rámu. Vrchol podpery by mal byť medzi nádobou a okrajom nápravy Vo vertikálnych regáloch sa vyvŕtajú otvory pre os. Upevnenie sa vykonáva dvoma kovovými podložkami, ktoré sú upevnené skrutkami a maticami. Rukoväte vo forme písmena "G"privarené k okrajom osi.

Elektrická miešačka na betón

Samotný rám spolu s nádržou možno vyrobiť takmer rovnako, ako bolo opísané vyššie. Namiesto rukovätí, s ktorými sme vykonali manuálne dávkovanie, je nainštalovaný špeciálny prístroj s motorom.

Bežne sa v továrňových prvkoch používa ozubené koleso, ale pre nás to nebude najlepšia cesta von. Po prvé, jeho náklady sú dosť vysoké. Po druhé, aby sa človek urobil, je tiež ďaleko od každého.

Dôležitou náhradou je zariadenie zostavené z týchto častí:

 • zotrvačník (z akéhokoľvek, dokonca veľmi starého auta);
 • ohyb ozubeného kolesa (pomocou štartéra sa pripojí na zotrvačník).
 • náboj kolesa.
Na zabezpečenie potrebnej rýchlosti otáčania je potrebné doplniť prevodovku aj remeňovým prevodom.

Okrem toho existuje ďalší rozdiel. Os nie je privarená k nádrži, bude sa otáčať pomocou motora a samotná nádrž zostane nepohyblivá. Hrebene nie sú zvarené v nádrži, ale namiesto toho sú čepele privarené k osi, ktorá vykoná dávku.

Fotografia ukazuje otvorenú štruktúru, ale je nepohodlná, pretože pri vysokej rýchlosti rotácie sa zmes silne postrieka. Po montáži čepelí sa odporúča zvárať druhú časť nádrže
.

Nezávislá výroba miešačky betónu pomôže urýchliť stavebné práce aspoň trikrát (v prípade, keďmožnosť). Okrem toho sa zbavíte potreby nielen drahých nákupov a ani lacnejšieho prenájmu zariadenia.

Video: prevodovka do betónu

Video: miešačka na betón s výkresmi

Časť 1

Časť 2

Časť 3