Ako urobiť plot z plota vlastnými rukami - prehľad možností

Pamätajte si, kde divadlo začína? S vešiakom! A kde začínajú vaše stránky? To je pravda, z prednej záhrady! V priebehu rokov sa zmenil postoj k tejto malej oblasti pred domom. Predtým to bolo považované za miesto, kde môžete zasadiť kvety a dať lavičku. Dnes sa stala akýmsi vizitkou záhradného pozemku. Ukazuje výsledok práce majiteľa domu a jeho estetické vnímanie sveta. Najlepšie na tom je, že vytvorenie záhrady vlastnými rukami je pomerne jednoduché. Vďaka špeciálnym nástrojom a mnohým informáciám na internete môžete tento kúsok krajiny urobiť úplne jedinečným. Typické projekty v tejto oblasti sú spravidla neprítomné. A to je dobré! Koniec koncov, každý záhradník má možnosť ukázať svoje zručnosti a predstavivosť.

Video: nápady na navrhovanie prednej záhrady pred domom

Vlastné záhrady

Všetky pozemky pre domácnosť majú svoje vlastné charakteristiky. To sa odráža v dizajne priestoru pred domom. Môže byť dvoch typov:

  1. Otvorené. Priestor, ktorýsa nachádza v prednej časti domu, v tomto prípade nemá oplotenie. Je prístupná verejnosti, a to z verandy budovy, ako aj z cesty. Typickým variantom takejto prednej záhrady je starostlivo orezaný trávnik, na ktorom sa nachádzajú záhony. Prechádza ním cesta vedúca k hlavnému vchodu. Rámovanie územia je extrémne nízky plot, ktorý nie je v rozpore s prezeraním.
  2. Zatvorené. V tomto prípade je oplotený z ulice pomocou živého plota. Niektorí majitelia preferujú plot - tehla, kované železo, prútie, drevo, kameň atď. Príklad tohto typu predzáhradky možno považovať za nádvorie, ktoré obklopuje vysoký živý plot. Nedovoľuje, aby z vonkajšej strany vnikol hluk alebo prach.
Pri pohľade na tento dekoratívny plot prestanete myslieť na problémy
.

V závislosti od osobných vlastností si majitelia domov buď lichotia svoje ego, alebo sa snažia zapôsobiť na svojich susedov. Spôsob, akým robia prednú záhradu vlastnými rukami, závisí od toho - fotografie ukazujú, že sa v nich odrážajú dva rôzne typy:

  • Ruský typ. Všetko, čo je mimo okien domu, by malo predovšetkým potešiť oko majiteľa. Pohľad z cesty ich zaujíma menej ako pohľad z okien kaštieľa. S najväčšou pravdepodobnosťou to bude uzavreté územie, oplotené zo všetkých strán plotom (možno nie vždy hluchým) alebo hustým zeleným kvitnúcim plotom. Veľká pozornosť je venovaná interiérovej výzdobe prednej záhrady. Môže to byť hlinené figúrky, drevený maľovaný dekor a veľké množstvo nádhernýchkvitnúce záhony.
  • Európsky typ. Využíva prísne normy. Odrážajú sa v upravenej geometrii línií starostlivo orezaných trávnikov, kríkov a stromov, ako aj v bezchybnom dizajne chodníkov a záhonov. Vo väčšine prípadov sa používa otvorený typ, ktorý umožňuje každému pasažierovi získať nielen radosť, ale aj hodnotenie kvality a úrovne záhradného dizajnu. Na takomto nádvorí je všetko premyslené do najmenších detailov, vrátane tvaru schodov a umiestnenia hrncov s exotickými rastlinami.
Európsky typ zariadenia pre prednú záhradu sa vyznačuje bezchybnými formami
.

Môžete si naplánovať návrh vašej predzáhradky na základe jedného zo štýlov - romantického, rustikálneho, japonského, stredomorského, nemeckého atď. Budeme bývať na niektorých z nich.

Fotografie hrebeňových záhrad z tyčového plota

Výber predného záhradného štýlu

Nemecký štýl

Tento jednoduchý a lakonický dizajn krajiny bude vyhovovať tým, ktorí uprednostňujú hlučnú spoločnosť samoty a samoty.

Je vyrobená nemecká demonštračná záhrada, ktorá plní dekoratívnu funkciu. Prípadne nemusí mať plot vôbec, čo vám umožní vidieť všetky rastliny pred domom. Vyberajú sa podľa preferencií, povahy a druhu činnosti vlastníkov. Ak máte radi úhľadne zdobené kríky strednej veľkosti a kvety pokojných tónov, potom s najväčšou pravdepodobnosťou ste obchodný a nadšený človek. tvorivéNatures vybrať pestro kvitnúce rastliny a svieži kríky ako ružové šípky. Každý obyvateľ Nemecka si nedokáže predstaviť svoj dom bez prednej záhrady alebo aspoň vaňu, ktorá stojí pred jej vchodom.

Japonský štýl

Ak ste osoba naklonená asketizmu a filozofii, tento konkrétny štýl vám bude vyhovovať. Krajinotvorba takéhoto miesta je tak rozmanitá, že dokáže vyjadriť náladu, chuť a dokonca aj spoločenské postavenie majiteľa.

V japonskom štýle je jasnosť a stručnosť formulárov. Musia existovať kamene a malé množstvo vody. Uprednostňujú sa vytrvalé bylinné rastliny, ktoré tvoria základ krajinného projektu. Medzi kvetmi, dominantné postavenie je daná kosatcov, mrazničky, astilbe a daylily. Základná starostlivosť je spojená so zachovaním počiatočných foriem zelene.

V japonskej záhrade je vždy priestor pre malý bazén

Nestarnúca klasika

Najdôležitejšou vecou v klasickom štýle je vybrať plot pre prednú záhradu alebo iný plot, ktorý pomáha udržiavať jeden štýl. Fanúšikovia násilného kvitnutia a množstvo farieb sa môžu rozhodnúť pre štýl krajiny.

  • Vyznačuje sa svojou jednoduchosťou a ďalšou starostlivosťou. Takáto predzáhradka je obyčajne oplotená prúteným plotom alebo plotom.
  • Veľa známych rastlín v ňom vyzerá skvele. Hovoríme o zvoncoch, pivonkách, paniklujúcich phloxes, dahlia, gelenium, nasturtiums. V rohu areálu môžete zasadiť smútku brezy, ale tak,tak, aby jeho vetvy nezakrývali príliš veľkú plochu pozemku.
  • v blízkosti stromu môže byť nainštalovaný na lavičke brezové bloku dreva a niekoľkých kríkov vysadených v blízkosti chubushnika. Zem blízko nej je pokrytá kôrou. Duté brezové pne sa často používajú ako špeciálne kvetinové záhony pre zvony. Na stranách cesty rozloženej v smere do záhrady, môžete zasadiť astry a phloxes.
  • Charakteristickým znakom klasickej predzáhradky je jej úmyselná nedbanlivosť. Je veľmi jednoduché sa o neho starať - stačí to pravidelne na burinu a vodné rastliny.
  • Vyrobené z brezových konárov. Na ňom visí Krynka a nasekaná liatina. Ak zasadíte kalistegy z ulice, potom taký plot bude vyzerať veľmi pôsobivo.
Môžete urobiť predzáhradku čo najúplnejšie s minimálnymi prostriedkami

Diy plot

Pokyny krok za krokom pre kapitána

Ak sa rozhodnete urobiť svoju záhradu plotom vlastnými rukami, nezabudnite, že plot by mal byť taký, aby sa nevyskytovali tmavé oblasti. , No, ak budú medzery plota naplnené rastlinami. Drevený plot môže pôsobiť ako hlavný prvok alebo ako doplnok k prednej záhrade. V prvom prípade sa odporúča zvoliť si svetlé odtiene na dekoráciu, v druhom - neutrálnom.

Ak sú k dispozícii materiály a nástroje, je ľahké urobiť plot s vlastnými rukami.

1. Montáž a vyrovnanie nosných konštrukcií. Pre nosné konštrukcie je lepšie zvoliť kovové tyče. Zohľadnite stavzem. Ak má hlinenú štruktúru, môže „vystrčiť“ nosné stĺpiky zo zeme a plot sa zrúti. Ak sú v určenom mieste pre prednú záhradu silné vetry, vyberte ako nosné konštrukcie betónové stĺpy alebo stĺpiky zo silného dreva.

2. Montáž priečnikov. Obvykle sú fixované v dvoch horizontálnych líniách. Ale ak je plot vysoký, môžete pridať ďalšie priečne nosníky.

3. Montáž štaketínu na priečnik. Je možné samostatne upevniť každé rozpätie samostatne na skrutky alebo klince a potom ich upevniť do blokov k podperám. Druhou možnosťou montáže je namontovanie tyčového plotu na nosníky pomocou upevňovacích prvkov.

4. Maľovanie. Pred použitím dosiek na ploty sa uistite, že sú rovné. Každý prvok očistite šmirgľovou handričkou. Ak sa zistia trhliny alebo praskliny, mali by sa opraviť pomocou tmelu. Plot bude vyzerať atraktívnejšie a vydrží dlhšie. Nezabudnite odstrániť starý náter každých 3-5 rokov a aplikovať nový.

Video: robíme plot s plotom

Ako ste už pochopili, na vytvorenie prednej záhrady je potrebný kombinovaný prístup. Môžete použiť rôzne konštrukčné techniky a materiály, rovnako ako vziať do úvahy nuansy rôznych štýlov. Hlavná vec je, že pozemok pred vaším domom je v súlade s ním a vyzerať čo najatraktívnejšie! Prajeme Vám kreatívny úspech!