Ako urobiť praktické a jedinečné letné prístrešky pre rekreáciu a domáce potreby

Pri prímestskej bytový projekt, nezabudnite na také malé architektonické formy ako baldachýn pre letnú chatu. Tieto návrhy vykonávajú dôležité funkcie. V prvom rade je to ochrana pred zrážkami a slnkom. Po druhé, môžu ozdobiť fasádu domu a zároveň vytvoriť miesto pre samoty a odpočinok. Okrem toho môžu byť použité ako hospodárske budovy na rôzne účely. Inventívny a pracovitý majiteľ vynašiel viac ako jednu metódu výstavby takejto ďalšej strechy. Môže byť vyrobený z nových a šrotových materiálov.

Video tipy na

Video príklady prístreškov na dávkovanie

Charakteristiky prístreškov a ich typov

Letné prístrešky majú odlišné vlastnosti.

 1. Podľa ich funkčného účelu sú reakčné a ekonomické.
  • Reakcia by mala poskytnúť ochranu pred dažďom, vetrom a slnkom. Takéto haly sú usporiadané nad miestom odpočinku, bazénom, grilom, športom, detskými ihriskami atď. Môžu mať rôzne veľkosti a tvary. Vo vnútri dekoratívnych prístreškov, ktoré sú súčasťou jedného súboru krajinného dizajnu, sa často inštalujú lavičky na odpočinok. Ak sú chránené špeciálnou mriežkou pre lezecké rastliny, budú vynikajúce.dekorácie vašich stránok.
   Konštrukcia vrchlíka vám umožňuje mať vynikajúci prehľad
   .
  • Prístrešky pre domácnosť na dvore zodpovedajú ich účelu a môžu byť vynikajúcou ochranou automobilu alebo motocykla, sú miestom na uskladnenie záhradného náradia, funkciou letnej kuchyne atď.
 2. Takéto malé architektonické formy sa líšia v ich lokalite a môžu byť pripojené a oddelené.
  • Pripojené tvorí konštrukcia jedinej konštrukcie, ktorá môže byť rovná aj šikmá. Z jednej strany je upevnená na stene domu a od druhej je pripevnená k špeciálnym podperám.
  • Samostatné prístrešky sú oddelené a nie sú v kontakte s domom. Líšia sa svojím vzhľadom a vnútornou štruktúrou. Tieto budovy môžu byť obdĺžnikové, polygonálne, klenuté, kopulovité, pyramídové, ako aj jednostranné alebo dvojstupňové.
 3. Vzory sa líšia v materiáloch použitých na ich výrobu.

Veľká časť tejto záležitosti závisí od funkčného účelu budovy. Kôlňa na chate vlastnými rukami môže byť vyrobená z takých materiálov:

 • tehla alebo prírodný kameň,
 • kované kovové alebo tvrdené sklo,
 • drevo alebo osobitne upravená tkanina,
 • kovové profily,
 • vlnité alebo polykarbonátové ,
Ako ochrana otvorenej terasy bol vybraný moderný materiál
.

Zložitosť prácek vykonaniu a zariadenia baldachýnu, ako aj jeho náklady.

48. Charakteristiky konštruktívnych riešení

Popísané architektonické formy môžu byť stacionárne a posuvné alebo nastaviteľné.

Stacionárny prístrešok

Ide o pevnú, neoddeliteľnú konštrukciu namontovanú na podperách. Ak nemáte predstavu, ako postaviť prístrešok vlastnými rukami, môžete si vziať príklad drevenej konštrukcie inštalovanej na základoch z prírodného kameňa alebo tehly. Nosiče môžu byť drevené alebo kovové.

Taký baldachýn zo slnka je jednoduchý a originálny.

Posuvný (nastaviteľný) prístrešok

Moderný a účinný prvok zdobenia domu a miesta. Hovoríme o markízách a konečných výrobkoch, ktoré sa v prípade potreby dajú rozšíriť alebo zrútiť. Sú vybavené automatickým riadiacim systémom.

Na vytvorenie ostrovov v krajine, chránených pred letnými horúčavami, môžete použiť markízy, slnečníky a plachty. Umožňujú veľa vychutnať si okolitú krajinu, pretože sú usporiadané tak, aby nenarušovali výhľad. Používajú sa aj na vytvorenie detského ihriska alebo jedálenského kúta. Takýto baldachýn zo slnka sa jednoducho rozoberá. Dá sa ľahko presunúť z jedného miesta na druhé. S nástupom chladného obdobia sa tieto štruktúry rozoberajú a schovávajú až do budúcej sezóny.

Posuvné prístrešky používajú špeciálny typ tkaniny. Líšia sa hustotou a odolnosťou voči opotrebeniu, majú špeciálny povlak, ktorý chráni sieť pred poškodenímvlhkosť. Jas farebných výkresov je zachovaný aj pri dlhodobom vystavení slnečnému žiareniu.

Posuvný kryt z polykarbonátu nevyhnutný pre bazén

V súčasnosti výrobcovia ponúkajú širokú škálu takýchto ochranných konštrukcií. Môžu byť zvolené podľa krajiny alebo vykonať individuálnu objednávku. Hlavná vec je, že nebude ťažké inštalovať takýto baldachýn vlastnými rukami. A ak máte túžbu a "zlaté" ruky, môžete to ľahko urobiť sami.

Urobiť si auto sami

Dokonca aj ľudia, ktorí nemajú skúsenosti v stavebníctve, môžu vytvoriť takú malú architektonickú formu. Stačí sa oboznámiť so základnými princípmi ich dizajnu a vziať do úvahy rady remeselníkov.

 1. Ak chcete postaviť prístrešok z kovových profilov vlastnými rukami, potom je nielen jednoduché, ale aj cenovo výhodné. V tomto prípade sa materiál použije nielen na zakrytie alebo zastrešenie. Nosná konštrukcia môže byť tiež vyrobená z kovových rúrok, ktorých hrúbka a priemer závisí od zaťaženia ložiska. Kovový profil je vyrobený z inej kovovo pozinkovanej ocele, medi, zinku a titánovej zliatiny, hliníka.
  Nie sú to len ľudia, ktorí potrebujú ochranu pred slnkom
  .
 2. Dobre osvedčený materiál, ako napríklad profilovaný. Je ľahký a ľahko sa inštaluje. Je cenený pre svoju ekologickú bezpečnosť a schopnosť mať na výber širokú škálu farieb. Táto strešná krytina jeDobrá voľba pre letných obyvateľov, ktorí chcú robiť prístrešky profesionálne podlahy vlastnými rukami. Použitím kovových profilov ako podpery výrazne ušetríte náklady na výstavbu. Ale ak nechcete sledovať lacnosť, potom si môžete vybrať strom ako podpornú štruktúru.
 3. Majitelia, ktorí chcú postaviť drevený prístrešok vlastnými rukami, nebudú nikdy sklamaní. Prečo? Pretože tento materiál môže mať akýkoľvek tvar. Takže budete mať skutočne jedinečné rozšírenie. Zvlášť pamätné, bude to vyzerať, ak niekto z vašej rodiny zvládol rezbárstvo. Zastrešenie podlahy môže byť drevené alebo vyrobené z iného strešného materiálu.

Už ste pochopili, že podlaha môže byť vyrobená z akéhokoľvek materiálu a môže mať rôzne tvary. Hlavná vec je, že sa harmonizuje s vaším domovom a dobre zapadá do existujúcej krajiny. Prajeme Vám veľa úspechov vo vašej práci!