Ako urobiť rutárium na mieste - ohromujúca záhrada s koreňmi a háčikmi

Skutočnosť, že pozemok môže byť transformovaný pomocou vegetácie, je dobre známa aj začínajúcim záhradkárom. Ale ako ju premeniť na útulný a nezvyčajný kútik s pomocou improvizovaných prostriedkov - korene a záhyby, takáto veda by sa mala naučiť. Záhrada takýchto materiálov má zaujímavé meno - rutárium. Poďme zistiť, aké tajomstvá mu pomôžu zariadiť vo vilovej oblasti.

Aké rutárium začína

V modernom krajinnom dizajne sa taká vec ako rutárium objavila pomerne nedávno. Tento spôsob registrácie lokality prišiel ochutnať prvých obyvateľov európskych krajín. Všetko to začalo tým, že nejaký záhradník prišiel s nápadom na výzdobu svojho územia s pomocou zloženia koreňov, naplaveného dreva a pňov. Postupne sa jeho sláva rozšírila po celom svete a Rusko nebolo výnimkou.

Niekedy sa rozhodnutie vytvoriť kompozíciu z prírodných materiálov spontánne objaví. Napríklad sa pod vašou rukou objavila vyschnutá vetva zložitého tvaru alebo pahýľ, ktorý pripomína rozprávkovú postavu. Potom ich chcete len vložiť do krajiny, prepojiť svoju predstavivosť a predstavivosť.

Pri vytváraní kompozície sa musíte uistiť, že vyzeráobjem a jeho rôzne časti boli navzájom v súlade
.

Avšak amatérski záhradníci by si mali byť vedomí toho, že rutárium na fotografii bude vyzerať naozaj impozantne, ak budete pri jeho vytváraní dodržiavať určité pravidlá. S ohľadom na špecifické odporúčania, môžete vytvoriť veľmi zložité a roztomilé rohu vo vašej vile. Učme sa to spolu.

Na začiatok nájdeme miesto na nájdenie rutária. Pumy a záhyby v záhrade by mali vyzerať ako harmonické pokračovanie krajiny. Pred zložením kompozície si musíte predstaviť, či sa dobre hodí do okolitej krajiny. Napríklad, niekedy najlepšie miesto pre ňu je priamo pri vstupe do chaty, kde sa stretne s každým z vašich hostí. V niektorých prípadoch je možné, aby územie bolo tajomné, ak sa nachádza vo vzdialených zatemnených rohoch zákopu, ktoré sú tak podobné rozprávkovým postavám alebo nezvyčajným zvieratám.

Hľadáme a spracovávame materiály pre záhradu s koreňmi

Práca na záhrade začína hľadaním vhodných materiálov. K tomu môžete chodiť po vlastnom dvore. Čo je pre nás užitočné navrhnúť rutárium? Vynikajúcim základom kompozície budú vetvy, ktoré zostanú po prerezávaní ovocných stromov. Ak je na vašich stránkach je taká vzácnosť ako starý mechový pahýl, potom sa neponáhľajte vykoreniť to! Možno sa stane ústrednou postavou.

Práca na rutáriu v podstate vytvára určitú náladu v našej záhrade. Kompozícia sa môže naladiť na oduševnenú náladu alebo povzbudiť, prebudiť saspomienky alebo inšpirovať nové výkony

Ak nemáte takéto materiály pod rukami, môžete za nimi chodiť do neďalekého lesíka alebo parku. Neváhajte zbierať háčiky a zvyšky pňov, veľkých konárov a kúskov kôry. Ak je to potrebné, môžete ťahať aj protokoly na dachu, ak ich zdvihnete pod prúdom. Niekedy to narazí a taký dobrý nález, ako pahýl zložitej formy.

Po zozbieraní materiálov je potrebné ich správne pripraviť pred ich zložením. Najlepšie zo všetkého je, že suché drevo je zachované, ak je očistené od nečistôt a machu, umyté a potom vysušené. Potom je lakovaný alebo impregnovaný špeciálnymi prostriedkami, ktoré predĺžia jeho životnosť o desať rokov. Avšak aj bez spracovania sú vetvy alebo záhyby schopné potešiť oko na dlhú dobu - 6-7 rokov. A pretože niektoré z nich sú príťažlivé práve vďaka machu, je možné ich nechať v ich pôvodnej forme, len odstránením prachu a hmyzu.

Vyberte typ cesty a premyslite hlavnú myšlienku zloženia

Takže najzaujímavejšia etapa práce prišla - musíme premýšľať o tom, aký druh materskej školy treba vytvoriť a aká bude jej myšlienka.

Jednou z nepopierateľných zásluh rutária je, že bude vždy vyzerať originálne: v prírode nemôžete nájsť dva identické pne alebo záhyby. Preto aj tá istá myšlienka bude podaná svojím vlastným spôsobom a zloženie sa nebude podobať žiadnemu z predtým videných
.

Záhrada koreňov a guľatiny môže mať tri druhy. Prvá sa nazýva prirodzená.To znamená, že na jeho vytvorenie je možné použiť zastaralé zvyšky stromov a živú vegetáciu. Takéto riešenie je považované za najkrajšie, pretože v takomto zložení sú suché vetvy, pne a korene pôvodnej formy dokonale prepletené s kvitnúcimi okrasnými rastlinami.

Druhou možnosťou je najjednoduchšia záhrada, ktorá sa týka len zachytávania a pne. Samozrejme, treba na nich pracovať, napríklad aby konope vyzeralo ako starý lesný strážca alebo iný charakter. V skutočnosti hovoríme o vytvorení sochy, ktorá je potom nevyhnutná na zapadnutie do krajiny.

Nakoniec možno vytvoriť takzvané okrasné rutárium. To znamená, že suchý strom a postavy z neho budú zohrávať kľúčovú úlohu v ňom, ale živá vegetácia ho bude obklopovať.

Po výbere smeru, v ktorom budete konať, musíte prísť s hlavnou myšlienkou vašej kompozície. Napríklad, ak sú deti častými hosťami vo vašej Dacha, potom v materskej škole môžu byť použité nádherné motívy. Pre milovníkov filozofovania v lone prírody by vhodnejšou alternatívou bolo tajomné zloženie, vrhajúce myšlienky na krehkosť bytia a zmysel života.

Štúdium „zlatých“ pravidiel na vytvorenie veľkolepého rutária

Od teoretickej po prax a začatie zavádzania vašej myšlienky do praxe je potrebné zohľadniť niekoľko najdôležitejších odporúčaní. Pomôžu vytvoriť krásny kútik, ktorý bude vyzerať krásne a harmonicky.

Prvým pravidlom je, že čím je v kompozícii živšívegetácie, takže to bude vyzerať veselšie. Preto by nebolo žiaduce používať všetky nezvyčajné a pôvodné suché vetvy a korene, musia byť aplikované s miernosťou tak, aby materská škola nevidela bezradne. Najlepšie je vybrať niekoľko veľkolepých kagagov a zvyšok nechať neochvejnou rukou.

Druhé pravidlo znie takto - neobmedzujte svoju predstavivosť na používanie výlučne drevených materiálov. Ak máte skvelý nápad vyzretý vo vašej hlave, ale len záhyby alebo pne, nestačia na jeho realizáciu, potom zdvihnite iné dostupné nástroje. Napríklad v rutáriu by boli vhodné akékoľvek záhradné dekorácie, kamienky, kusy prírodného alebo umelého kameňa, kovacie prvky a keramické výrobky.

Ak máte talent umelca, neváhajte ho použiť v záhrade koreňov. Koniec koncov, každá vetva, zádrh alebo pahýľ môžu dostať zaujímavý obraz

Napokon, tretie pravidlo sa týka výberu vegetácie, ktorá sa najviac zosúladí s kompozíciou. To je veril, že tie rastliny, ktoré nemajú špeciálny pomp vyzerať najlepšie zo všetkých. Napríklad drevené figúrky dokonale hrajú chamomiles a brčká, chrpy a floxy, petúnie a chernobrivtsy. Ivy a papraď bude vaša záhrada krásna. Mimochodom, nikto sa neobťažuje každý rok priniesť niečo nové do kompozície, zmena vegetácie. Potom sa záhrada koreňov a nástrah stane skutočnou príťažlivosťou, ktorú si vaša rodina a priatelia užijú obdivovaním.

Video: Záhradné rutárium