Ako urobiť strop "Hviezdna obloha" vlastnými rukami: jednoduché a zložité spôsoby

Túžba po letných prázdninách a teplej hlbokej oblohe, pokryté hviezdami, robí premýšľanie o stelesnení hviezdnej oblohy nad hlavou v mestskej džungli. Koniec koncov, chcete toľko večer alebo v noci, aby ste sa ponorili do priepasti žiarivých hviezd, planét, galaxií a plynových oblakov, aby ste sa naplnili silou a energiou pre úspechy zajtrajška. Môžete sa pokúsiť priniesť tento príbeh do života vytvorením stropu vlastnými rukami. Mimochodom, taký strop môže byť nielen v spálni, ale aj v akejkoľvek inej miestnosti bytu alebo domu: obývacia izba, kúpeľňa a dokonca aj kuchyňa. Existuje niekoľko spôsobov, ako usporiadať hviezdne stropy, povieme o nich.

Jednoduché spôsoby vytvorenia hviezdnej oblohy

Najlacnejšou možnosťou sú samolepky

Je to naozaj jednoduché. V tme svietia rôzne verzie samolepiek, ktoré sú jednoducho pripevnené na strop a steny na akomkoľvek povrchu. Sú to hviezdy, planéty, súhvezdia a kométy. Žiaria kvôli účinku akumulácie - akumulujú svetlo a potom dávajújeho žiara. Aby sa samolepky niekoľko hodín rozsvietili, stačí zapnúť svetlo v miestnosti na niekoľko minút. Prvky sú upevnené na obojstrannej páske, ktorá prichádza s ňou, takže aj dieťa môže urobiť takú hviezdnu oblohu vlastnými rukami vo svojej izbe. Pred lepením je dôležité vyčistiť strop od prachu a nečistôt.

Svietiaca tapeta na strope

Nie je to tak dávno, čo sa na trhu objavili tapety s efektom žiarenia. Sú to: fluorescenčné, strieborné, fosforové.

 • Fluorescenčné

K dispozícii v 3D. Tieto tapety sú vyrobené z polyesteru a žiara na úkor špeciálnych lámp, ktoré nedávajú viditeľné svetlo, vyžarujú len dlhovlnnú časť UV rozsahu. Kresby na tapete sa zdajú byť veľmi realistické a živé. Lepidlo tapetu štandardným spôsobom.

 • Strieborná

O nich sa veľa nevie, pretože tapeta bola vynájdená nedávno. Možno však povedať, že striebro sa tu používa ako osvetľovací prvok a že žiara sa dá ovládať na diaľku. Je to dosť drahé.

 • Fosfory

Kreslenie na fosforovej tapete sa aplikuje akrylovou farbou zmiešanou s fosforom. Avšak, vo väčšine prípadov sú prilepené na strop v detskej izbe, pretože kresby na takéto tapety sú jednoduché a svetlé.

Tapeta na fosfor

Vnútroštátny strop

Toto je pravdepodobne najjednoduchší a najlacnejší spôsob. Jeho jedinou nevýhodou je, že bude mať povrch.Úroveň stropu takmer dokonale s omietkou a tmelom. Medzitým bude jeho povrch suchý, môžete robiť obraz hviezdnej oblohy.

Hviezdna obloha maľovaná fluorescenčným lakom nie je o nič horšia ako optická alebo LED
.
 1. Zosúladiť strop. Povrch by mal byť dokonale rovný a hladko brúsený.
 2. Príprava filmu. Základ môže mať absolútne akýkoľvek obraz, ktorý sa vám páči. A nielen priestor tému, ale môže to byť aj obraz západu slnka, v ktorom hviezdy nahliadnuť cez mraky. Nákres sa používa na samolepiacom filme Oracal, ktorý sa používa v reklame. Bude to stáť dosť lacné. Hlavnou vecou je koordinovať farebnú paletu a jas s tlačiarňami, aby ste zostali spokojní s výsledkom. Takáto fólia sa zvyčajne vyrába s dĺžkou 2 m, preto na prilepenie stropu sa musí vzor rozdeliť na fragmenty.
 3. Keď je fólia pripravená, dôkladne sa prilepí na strop. Na to potrebujete dvoch asistentov, aby ste si plátno uchovali. Odstránením ochranného filmu z lepiacej vrstvy naneste fóliu na strop a opatrne ju vyrovnajte tak, aby nezostali žiadne vzduchové bubliny.
 4. Po ukončení všetkých prác na povrchu vloženého stropu možno aplikovať bod hviezdy. K tomu môžete použiť fluorescenčnú farbu a môžete použiť bežný lak na nechty, ktorý svieti v tme. Aplikovanie bodov umiestnenia hviezd môže byť chaotické alebo podľa vopred pripraveného vzoru.

Metódy nákladovej a časovej náročnosti

Fluorescenčná farba na natiahnutom strope

Použitie luminiscenčného náteru je jedným z najjednoduchších a najjednoduchších spôsobov vytvorenia hviezdneho stropu. Táto technológia zahŕňa inštaláciu strečového stropu, na ktorého povrchu je pomocou farby nanesený obraz usporiadania hviezd a iných objektov.

Strop strechy možno objednať v špecializovaných spoločnostiach. Môže byť však dokonale biely alebo môže byť vytvorený pomocou tlače fotografií. Obraz môže byť absolútne čokoľvek, napríklad modrá obloha alebo prímorská krajina.

Ak chcete maľovať hviezdnu oblohu na strope fluorescenčnými farbami, potrebujete umelecké zručnosti a obratnosť

Ak chcete nainštalovať takýto strop, musíte vytvoriť rám pre zavesené stropy:

 • Najprv pomocou úrovne nájdeme dolný roh miestnosti a ustúpime 2 cm od nej, na celom obvode miestnosti aplikujeme nulové značky na stenách.

Dôležité! Ak chcete rámové profily ukotviť presne v rohoch, odmerajte rohy miestnosti pomocou uhlomeru.

 • Pomocou skrutiek a hmoždiniek upevnite profil na stenu na vyznačenej úrovni.
 • Profilové lišty sa odrežú na veľkosť miestnosti pod uhlom rovnajúcim sa polovici uhla miestnosti a presne sa navzájom vyrovnajú.
 • Pomocou tepelnej pištole ohrievame miestnosť na 40 ° C.
 • Až keď sa miestnosť zahreje, začneme film odvíjať.
 • V čase pripevnenia by film mal byťzahriala na 60 ° C. Ak by sme si kúpili PVC fóliu, potom ho začneme zapínať z rohov. Protahujeme opačné uhly a zapíname. Potom zostávajúce dva rohy. Potom postupne upevnite boky plátna, začínajúc od rohov a pohybujúc sa smerom k stredu. Ak je plátno vyrobené z tkaniny, potom je upevňovacia technológia trochu iná: najprv sú strany pripevnené, až potom rohy.
 • Po natiahnutí stropu na ráme možno na jeho povrch aplikovať vzor hviezdnej oblohy. K tomu môžete vložiť bodky a škvrny luminiscenčnej farby chaotickým spôsobom. A môžete si pripraviť vzor obrazu, ktorý bude zobrazovať hviezdy, planéty, súhvezdia a galaxie, pripevniť ho na strop a aplikovať farbu na vzor.

V popoludňajších hodinách nie je luminiscenčná farba viditeľná, takže strop bude mať rovnaký vzor, ​​aký je znázornený na natiahnutom stropnom plátne. A len s nástupom súmraku a tmy bude strop svietiť hviezdami.

Hviezdna obloha z optických vlákien

Na vytvorenie hviezdnej oblohy z vlákien optických vlákien musíte pracovať tvrdo
.

Táto metóda sa v súčasnosti široko používa. Na jeho realizáciu budete potrebovať strešný strop, svetelný generátor a vlákna s optickými vláknami.

Generátor svetla je skrinka, v ktorej je nainštalovaný zdroj svetla - halogénové alebo LED svietidlo. Vo vnútri môžu byť inštalované rôzne svetelné filtre, ktoré menia farbu budúcich hviezd, intenzitu ich svietivosti a dokonca vytvárajú efekty pohybu alebo letu.Box svetelného generátora je pomerne kompaktný, takže môže byť inštalovaný v skrini alebo skrytý v závesnej konštrukcii.

Vlákna z optických vlákien sú pripojené na generátor svetla a majú flexibilnú štruktúru a rôzny priemer.

Diagram ukazuje jasné usporiadanie všetkých objektov stropu "hviezdnej oblohy" z vlákien
.

Na inštaláciu stropu hviezdnej oblohy bude v prvom rade potrebné nájsť miesto na inštaláciu svetelného generátora (stropná strecha, strešná alebo závesná stropná konštrukcia, mezanín alebo iné).

Pred inštaláciou konštrukcie strešného stropu na úroveň nad ňou je potrebné dotiahnuť rybársku sieť alebo vybaviť iný rám z listového materiálu. Sieť bude potrebná na to, aby sa na ňu natiahli vlákna z optických vlákien - takže nebudú vyvíjať tlak s ich hmotnosťou na strop.

Strop s optickými vláknami s bodovým svietidlom

Po natiahnutí siete odoberáme svetlo zo svetelného generátora pod strop, ktorý ich rozdeľuje po povrchu podľa budúceho nasýtenia vzoru hviezdami.

Potom zostavíme strešný strop pomocou rovnakej technológie, ako je opísaná vyššie.

Plátno ohrievame a vytvárame diery v takom počte as takou intenzitou, aká je plánovaná. V priemere by mali byť okolo 80 kusov na 1 m2 . Priemer môže byť iný. Veľké (2 mm) - jedno alebo dve, stredné (1 mm) - približne 10 a všetky ostatné sú malé (0,75 mm).

Strops generátorom svetla

Vlákna optického vlákna vhodného priemeru pretiahneme otvormi a upevníme lepidlom. Potom sa prebytok z dna pokousi kliešťami tak, že na povrchu stropu nič nevyčnieva. Počas dňa nemusia vyčnievajúce vlákna vyzerať veľmi esteticky, takže by ste sa mali starať o neutrálny alebo zložitý vzor na strope, aby neboli viditeľné.

Je tiež možné, aby sa vlákno nevytiahlo cez tkaninu. Táto metóda je o niečo ťažšia, pretože budú musieť byť upevnené na povrchu plátna, čo je veľmi nepohodlné. Na konci závitu sú namontované LED diódy, ktoré sa opierajú o plátno strešného stropu a svietia cez neho stmaveným a „vzdialeným“ svetlom.

Swarovski kryštály robia z hviezd jasným plameňom

Ďalším spôsobom je použitie kryštálov Swarovski. Spôsob je drahý, ale veľmi účinný. Kryštály sú upevnené na koncoch vlákien z optických vlákien, ktoré vyžarujú, ktoré rozptyľujú svetlo a vytvárajú atmosféru, ktorá ešte viac pripomína skutočnú hviezdnu oblohu. Počas dňa sú kryštály viditeľné na povrchu stropu, ale vyzerajú veľmi krásne, hrajú si s vrcholmi slnka.

Tento strop je ovládaný diaľkovým ovládaním alebo spínačom.

Konštrukcia stropu s LED diódami

Hviezdy z LED diód na strope sú jasné a nasýtené

Táto metóda je podobná predchádzajúcej, ale nákladnejšia. Potrebujete sadrokartónový strop, LED lampy rôznychnapájanie, regulátor a vodiče.

Táto metóda neprodukuje na oblohe mnoho malých hviezd. Používa sa hlavne na vytvorenie Mesiaca a niekoľkých veľkých žiarivo svietiacich hviezd, ako aj na svetelnú hudbu.

Pred montážou zaveseného stropu je potrebné urobiť otvory v sadrokartónových listoch a upevniť LED svetlá pripojené k vodičom v nich. Po dokončení všetkých otvorov sa výsledný dizajn so závesnými drôtmi a vloženými LED diódami pripojí k rámu profilov. Vodiče sú pripojené k regulátoru a napájaniu, ktoré je ukryté v dizajne stropu.

Táto metóda má jednu hlavnú nevýhodu - bez rozptylov, LED oslepujú oči. Pre stropy v spálňach je preto vhodnejšie použiť vlákna z optických vlákien.

Stropné vláknové optické vlákna

Video: ako vytvoriť strop z optických vlákien

Nie je múdrosť pri vytváraní stropu „hviezdnou oblohou“ vlastnými rukami. Metóda musí byť vybraná z výpočtu rozpočtu a osobných preferencií a nainštalovať pár priateľov na inštaláciu, pretože práca so stropnými maľbami je vždy veľký problém, ktorý vyžaduje veľa voľných rúk.