Ako urobiť topiary - strom šťastia vlastnými rukami

Topiary vlastnými rukami môže nikoho, kto má túžbu. Je to len na prvý pohľad sa zdá, že musíte mať špeciálny talent. S takou krásou zdobia domy, apartmány, chaty a všetko, čo dokáže vaša fantázia.

Umelý topiary je oveľa jednoduchšie ako ich predkovia. Ako viete, príbuzní moderných zázrakov z okenného parapetu sú živé topirianske kultúry, ktoré boli známe už od čias visiacich záhrad Babylonu (IX. Storočie pred nl). Ak chcete, aby kučeravé ostrihať rastliny na dacha, potrebujú špeciálne zručnosti, znalosti a prax. A každý môže „pestovať“ vlastný strom šťastia z umelých materiálov.

Čo je potrebné pre topiary

Skôr ako urobíte topiary vlastnými rukami, je potrebné študovať jej „anatómiu“. A môžete si ho vybrať zo širokej škály prírodných a umelých materiálov. Všetko závisí od toho, čo chcete zobraziť vo svojej práci. Koniec koncov, strom môže slúžiť ako imitácia skutočnej rastliny alebo získať báječné tvary a farby. Veľkosti Topiarimôže byť tiež odlišný: od trpasličieho zloženia a b bonsai až po pevný vnútorný strom v ľudskom raste.

Zaujímavou darčekovou možnosťou je topiary vyrobené z čerstvého ovocia alebo sladkostí. Jeho jedinou nevýhodou je jeho krehkosť, ale také majstrovské dielo je vytvorené tak, aby nezdobilo knižnicu. Vynikajúca dekorácia interiéru môže byť topiary aromatických rastlín. Takáto ručná práca nielenže zdobí miestnosť, ale ju napĺňa aj príjemnými vôňami.

Aby ste sa stali vrcholom, musíte mať túžbu, nie zvláštny talent.

Hlavné materiály na výrobu stromu zázrakov:

 • hrniec;
 • guľôčka pre krone;
 • lepidlo;
 • tyč na trup;
 • cement (alabaster, sadra);
 • príslušenstvo pre korunu a základňu stromu.

Všetky tieto materiály pre topiary sú pomerne cenovo dostupné a vždy v predaji a niektoré z nich si môžete vyrobiť sami.

Krok za krokom robiť strom šťastia

Prvý krok: vybrať si banský hrniec

Pot je potrebný na to, aby sa strom v ňom zasadil. Namiesto toho môžete použiť akúkoľvek inú nádobu: sklenenú nádobu, vyrezanú plastovú fľašu, drevenú krabicu zo zeleniny, atď. Hlavná vec je správne ozdobiť budúci hrniec: vymaľte ju, nalepte ju kameňmi alebo ju prikryte handričkou. Ak ste si kúpili hotový kvetináč pre kvety, s najväčšou pravdepodobnosťou, myšlienka kompozície bude musieť byť prispôsobené pre to. A napriek tomu, pri výbere hrnca, musíte venovať pozornosť jeho priemeru, ktorý by nemal prekročiť priemer korunybudúceho stromu.

Druhý krok: vyrobiť guľôčku

Guľôčky na korunku sa často vyrábajú aj zo šrotových materiálov. Samozrejme, môžete použiť gumovú guľu, ale pri piercingu nevyhnutne stratí svoj tvar. Je lepšie si vziať plast, a ešte pohodlnejšie - guľôčky peny. Je vhodné držať ihly do neho a kvetinové kompozície sú veľmi trvanlivé. Najjednoduchšia možnosť je základňa pre topiary papiera. Je jednoduché, aby sa to: musíte vziať papier, deformovať ho do gule, zabaliť s niťou alebo kabát s pastou.

Tyčinka trupu môže byť akejkoľvek jednoduchej formy a rôznych materiálov
.

Tretí krok: Montáž valca

Tyčinka na trup môže mať rôzne tvary, takže ju možno nájsť medzi drevenými vetvami a krásne zdobené stuhami, kamienkami alebo jednoducho maľovanými v požadovanej farbe. Hlavná vec - pred použitím vetvičky, je žiaduce, aby sa z kusov kôry a aby bolo hladké s brúsnym papierom. Iné materiály môžu byť tiež použité ako kmeň, ale majte na pamäti, že dĺžka palice by nemala byť veľmi malá. Krátka noha stromu môže zničiť celý reprezentatívny vzhľad. Preto odrežte po meraní sedemkrát, čím sa k dĺžke stonky pridajú tie centimetre, ktoré budú vo vnútri lopty a v hrnci.

Lepidlo je potrebné najmä na zdobenie dreva a takzvanej pôdy, z ktorej bude vrchnák rásť. Preto je akékoľvek univerzálne lepidlo skvelé. Ak je váš strom je obrovský, a dekor je ťažký, potom zásobiť s tekutými nechty, predtýmako to urobiť topiary.

Cement, sadra a alabaster sa používajú na naplnenie nádoby a upevnenie kmeňa stromu. Riešenie akéhokoľvek materiálu má strednú hustotu a musíte s ním pracovať veľmi rýchlo. Nádoba so zamrznutým roztokom bude dosť ťažká a nedovolí, aby bola prevážená guľovou korunkou, ale ak hrniec váži veľa bez cementu, môžete namiesto malty použiť montážnu penu.

Je veľmi dôležité vykonať korunu a základňu kmeňa v rovnakom štýle
.

Štvrtý krok: ozdobíme výrobok

Na rozdiel od vyššie uvedených materiálov sa príslušenstvo pre topiary môže meniť, takže sa bude diskutovať samostatne. Sú kľúčové pre výrobu stromu šťastia. Môžu to byť korálky, kamienky, kamienky, plastový hmyz, mušle, kávové zrná, stuhy, sušené kvety a umelé kvety.

Ako ozdobiť topiary

Môžete použiť akékoľvek materiály pre strom šťastia. Koniec koncov, topiary môže byť káva, kvetina, more, peniaze.

Na dekoráciu, najčastejšie používanú:

 • sušené kvety;
 • kvety zo stuh, tkanín alebo papiera;
 • dekorácie na quilling;
 • guľôčky a perličky;
 • kávové zrná;
 • sladkosti;
 • 69) mince;
 • mušle a kamienky;
 • 71) obilné zrná;
 • hrbole;
 • umelé ovocie a listy.

Ako kombinovať materiály

V prípade koruny stromu sa bežne používajú kvety, orechy, kávové zrná a sušené ovocie. Základ je zdobený kameňmi, kamienkami a korálkami. Je veľmi dôležité, aby sa všetko udržiavalo v rovnakom štýle.Napríklad, ak je topiary guľôčka omietnutá škrupinami a sušenými krabmi, potom základňa by mala byť tiež zdobená v morskom duchu. Obal ju malými kamienkami alebo ju prikryjeme suchými morskými riasami a obal potiahneme kúskom rybárskej siete. Perlové perly pre tento štýl sú tiež vhodné, ale musia byť prelínané bodom. Ak vaša vlastná predstavivosť nestačí, nebuďte smutní, pomôžu vám nakresliť topiary fotografiu, ktorá vám poskytne zaujímavé nápady.

Papierové kvety robia strom šťastia skutočne čarovným

Najčastejšie sa nachádza topiary z umelých kvetov. Ruže, chamomiles, fialky a orchidey vyzerajú očarujúco na všetky umelo vytvorené kvetinové aranžmá, najmä ak sú nariedené korálkami a kamienkami. Doplnky je možné zakúpiť v obchodoch, ale je oveľa zaujímavejšie urobiť všetko sami. Takéto kvety môžu byť vyrobené zo stužiek, papiera alebo kusov látky. Stuhy rôznych šírok sú narezané na štvorce, potom sú rohy obrázku odstránené a podľa toho, aký druh kvetu chcete urobiť, vytvoríte okvetné lístky.

Topiary stuhovaných ruží vyzerá veľmi pekne, najmä ak sa riedi korálkami

Napríklad, ak ide o topiary ruží, okraje okvetných lístkov sú kauterizované a zložené s ihlou a niťou do jedného. Ruže možno urobiť iným spôsobom: celá stuha sa ohýba v strede a jej dve časti sa striedavo prekrývajú, a keď je všetko zložené, musíte stlačiť prsty na základni budúcej kvetiny a vytiahnuť jeden koniec pásky - to je všetko, ruže je pripravená.

Kvety sú k základni pripevnené šijacími kolíkmi

Kvety sú pripevnené k guľôčkovej korunke so šijacími kolíkmi. Ak sú kolíky zdobené korálkami, potom ich musíte vyzdvihnúť podľa tónu. Pri výrobe kávovej topiariy zrna upevňujú lepidlo. Všeobecne platí, že každý robí, čo sa mu páči. Hlavná vec - váš strom by mal vyzerať esteticky. Na nanesenie farby a lepidla použite miniatúrne kefy.

Foto galéria topiary

Magisterská trieda o vytváraní stromu šťastia

Teraz, keď viete, čo je to topiary, ako to urobiť sami, môžete bezpečne začať plniť svoj malý sen. Možno sa vám toto povolanie bude páčiť tak, že sa stane vaším koníčkom a bude aj zisk. V extrémnych prípadoch môže byť strom šťastia, aby sa dal priateľom a príbuzným. Veľa úsilia vo vašom úsilí!