Ako urobiť úhľadný pozemok - ako oplotiť postele

Ploty pre záhradné postele nie sú minulosťou. Letní obyvatelia, ktorí tieto prvky odmietli, ich opäť vrátili na posteľ a posteľ.

Video: príklady riešení pre vidiecke lôžka

Prečo potrebujeme oplotenie záhrady

 1. Vytvárajú extra pohodlie potrebné na pestovanie plodín. Záhradnícke a okrasné plodiny vyžadujú väčšiu hĺbku pôdy, než je potrebné pre pravidelný trávnik.
 2. Plevel menej vo vysokých lôžkach. Trávnik nebude stúpať na kvetinovú záhradu.
 3. Keď nastane čas na kosenie trávy, nepoškodíte vysadené plodiny.
Takéto lôžka sú pre mnohých známe už od detstva
.

Než oplotiť hrebene vlastnými rukami

Letní obyvatelia sovietskych čias používali staré dosky na oplotenie lôžok a obložených tehál alebo kameňov na postele. Dnes, možnosti pre zdobenie záhrady viac.

Kameň alebo kov

Cnosťou je trvanlivosť. Kamene môžu byť ľahko spracované - môžu mať požadovaný tvar. Na hraniciach sa používajú prírodné kamene a umelé. Nevýhoda oploteniavlastnosť kameňov v priebehu času klesať do zeme. Budú sa musieť dostať, naliať pôdu, obnoviť hranice.

Prírodný kameň je v súlade s akýmikoľvek rozhodnutiami o dizajne na vašej lokalite

V porovnaní s obyčajným kameňom má takýto plot vždy čistý vzhľad. Jediné negatívne je vysoké náklady, ale vyplatí sa s dlhovekosťou.

Kovové ploty sú odolné, napriek tomu, že v priebehu rokov hrdzavejú. V rastlinách, oplotený kovom v zimnom období môže zmraziť korene. To sa dá napraviť výsadbou trvaliek, ustúpením od okraja záhonu 10 cm a výsadbou jednoročných plodín na okrajoch na jar.

Ak je okraj dosť ostrý, potom sa bude musieť ohnúť alebo zatvoriť. V tejto funkcii sa plastová rúra pozdĺž celej dĺžky dokonale osvedčila.

Kovové ploty
\ t

Chcel by som pripomenúť kovové sudy, ktoré sa od nepamäti úspešne používajú na pestovanie cukety. Hlboko ležia na tráve na kompost a na vrchole dávajú malú zem. Zasadením melónov získate rekordnú úrodu.

Video: postele, boxy z bridlice

Záhradníci používajú bridlicové oplotenie. V porovnaní s kovom sa materiál ľahšie rozbije, takže môžete urobiť plot akejkoľvek veľkosti, dĺžky a tvaru - vo forme kosoštvorca, štvorca, trojuholníka, lichobežníka (okrem kruhu alebo oválu). Dlhé listy bridlice sa považujú za vhodné. Sú pochovaní v zemi, upevnené kolíkmi. Neodporúča sa na použitie v zelenine, ale je vhodný preokrasné rastliny.

Ploty z dreva a plastov

Môžete použiť ľubovoľnú možnosť:

 • jednoduché dosky;
 • strugannymi a nie strugannymi kolíky;
 • s malými pne (je lepšie umiestniť ich nie obvyklým spôsobom, ale rozrezať ich na polovicu a ležať bokom, čiastočne ich kopať do zeme);
 • urobiť plot;
 • postaviť miniatúrny plot, atď.
Drevo bolo vždy najlepším materiálom
.

Nestrácajte zo zreteľa moderné materiály - vlnité stuhy, ľahké ploty. Zastavme sa na niektorých z nich.

 1. Vlnité pásky sú najlacnejším spôsobom oplotenia. Sú vyrábané pomerne ľahko, sú rezané pomocou bežného záhradného prerezávača, dávajú požadovaný tvar. Po vytvorení takého záhonu, pamätajte pri kosení trávnika, že vlnitá páska je dobre rezaná akýmkoľvek záhradným náradím ...
  Taký ľahký a elegantný plot je skôr varovaním pre deti a vyvýšených psov, ktorí nemôžu chodiť za plotom. Ale nehodí sa do zariadenia vysokých postelí.
 2. Husté dekoratívne steny sú veľmi rôznorodé, čo ovplyvňuje náklady. Môžu byť pevné a duté. Tie sú lacnejšie, ale majú nevýhodu. Dutiny v plote sú vyplnené pôdou a trávou. Ak ho chcete odstrániť, musíte rozobrať časť obrubníka. Tento proces nie je zložitý.
Pôvodný plot moderných materiálov

Video: postele a postele z plastových fliaš

Fotografie plotov pre postele

Toto nie sú všetky druhy oplotenia - každý majiteľ môže použiť svoju vlastnú predstavivosť a zručnosť. Aby boli kombinované s celkovým pohľadom na pozemok, boli počas prevádzky bezpečné. Príjemné leto!