Ako urobiť záhradnú hojdačku sami: 4 možnosti pre deti a dospelých

Záhradné hojdačky sú teraz trendom dizajnu. Odkiaľ pochádza takáto popularita? V prvom rade od detstva každého z nás, pretože si všetci spomíname na tie šťastné a bezstarostné chvíle, keď bolo možné vyliezť na hojdačku, odtrhnúť sa od zeme a dostať sa na oblohu nohami - to sa nám vtedy zdalo. Táto budova, okrem svojej priamej funkcie - zábavy, je zároveň tvorivou súčasťou krajiny. Záhradná hojdačka, ktorú urobíte sami - na vrchole a zdroj hrdosti. Chcete byť známy ako kreatívni, kreatívni majitelia a starostliví rodičia? Potom, poďme - urobiť záhradnú hojdačku vlastnými rukami.

Video: odborné poradenstvo - ako urobiť hojdačku

Zoznámenie sa s hojdačkou: typy a typy

Swing je multifunkčná štruktúra. To je príťažlivosť pre drobky, a zábava pre ich rodičov, a romantické miesto pre datovania, a štýlový prvok krajiny. Iba vy sa rozhodnete, ktorá z funkcií bude prioritou.
Takže celá extravagancia modelov je rozdelená do dvoch typov:

 1. Stojan je najlepším riešením pre najmenších, pretože takáto konštrukcia je bezpečná a bezpečná. Určite vypodobný model vo svojej záhrade alebo materskej škole. Medzitým sú dnes vonkajšie drevené záhradné hojdačky ďalším originálnym doplnkom krajinotvorby.
 2. Pozastavené - jednoduché, ale rafinované. Modelová rada tohto typu hojdačky je taká široká, že vaše oči unikajú od extravagancie možností. Ak ste ešte nevideli, aký druh závesných záhradných hojdačiek existuje, fotografie, veľkoryso stanovené dizajnérmi a „do-it-yourselfers“ na internete, vás budú lapať po dychu, uvidíte!
Zostavte si originálnu hojdačku vo vašej záhrade a toto miesto sa stane najobľúbenejším na stránke, uvidíte!

Toto je zaujímavé! Rodiskom hojdačky je staroveké Grécko. Potom bola táto zábava k dispozícii len pre vyvolených - bohatých, „krém spoločnosti“. Medzitým, takmer každý národ zanechal svoju stopu na multivolume histórii vývoja takejto zábavy, takže zázrak-budova "obsadil" celú planétu, a je to skvelé!

Hojdačky a altánok - „dva v jednom“. Pravda, útulný?

Hojnosť a neustála aktualizácia modelov hojdania zabraňuje ich včasnému zaradeniu. Preto odborníci odporúčajú, aby ste sa zoznámili s bežnými typmi štruktúr, ale neobmedzte sa na to, čo vidíte, ale dávajte priestor na predstavivosť, čo môže viesť k zrodeniu nového modelu.
Takže, aké druhy výkyvov sú svetu známe?

 • deti;
 • 39. rodina;
 • hojdacie siete;
 • rocker (podlahová konštrukcia, zvyčajne vo forme guľatiny alebo dosky);
 • hojdačky;
 • laná;
 • štandard;
 • hojdačky;
 • "Lode";
 • sedacie súpravy;
 • domáce (autorské právo).
 • ​​
Ak je vaše dieťa len omrvinkou, potom je lepšie kúpiť si malé plastové hojdačky a nainštalovať ich v blízkosti domu tak, aby bol viditeľný.

Navrhovaný zoznam je len usmernením a môžete si vytvoriť svoj vlastný model kombináciou viacerých možností alebo vytvorením vlastného. Môžete si tiež vyzdobiť svoj pozemok niekoľkými druhmi hojdačiek, zariadiť si doma „zábavný park“. Okrem toho si teraz môžete kúpiť všetky druhy príslušenstva, ktoré zmenia funkčnosť a účel rekreačných zariadení. Ak je v popoludňajších hodinách hojdačka-lavičky sú miestom pre deti hrať, potom vo večerných hodinách krásne a mäkké vankúše pre záhradné hojdačky sa bude meniť dizajn, ktorý z neho robí romantický kútik pre dáta.

Deti milujú všetko farebné, takže si určite pre svoju prácu vyberajte jasné farby

Aký materiál si vybrať

Z toho, čo teraz jednoducho nerobte hojdačku. Ako neurobiť nesprávny výber materiálu? Všetko závisí od vašich preferencií a príležitostí v oblasti financií a času. Ak ste zaneprázdnení, ale zabezpečili záhradkárov, potom si kúpte kovaný, úžasný model, ktorý vám bude slúžiť viac ako desaťročie. Je vaša vila so záhradou prenajatá, nemá zmysel investovať peniaze? Potom venujte pozornosť hotovému dizajnu. Pre drobky, malé, plastové; pre romantických rodičov - kov, skladací, vo forme pohovky. Keď sa však naučíte robiť záhradnú hojdačku, uvedomíte si, že existujú také domáce možnosti,, Ktorý vás nebude stáť "penny", napríklad hojdačka zo starých pneumatík.

Pozrite sa, aké „majstrovské dielo“ možno vyrobiť z pneumatiky nachádzajúcej sa v garáži

Samozrejme, ak sa rozhodnete urobiť zázračnú štruktúru vlastnými rukami a chcete, aby trvala mnoho rokov, potom je lepšie zvoliť si kombináciu dreva a kovu. Tkanina je tiež užitočná na šitie vankúšov a prikrývok na záhradné hojdačky, ktoré budú obdivovať tak susedia, ako aj hostia.

Je to dôležité vedieť! Plasty a tkaniny sú krátkodobé, neznášajú vlhkosť a je nepravdepodobné, že by prežili zimovanie v záhrade. Kov a drevo sú však spoľahlivé materiály, ktoré dokážu odolať „rozmarom“ prírody. Nič vám však nebráni skladovať konštrukcie z „jemných“ materiálov v dome alebo garáži, ktoré sa počas mrazov, v zime alebo počas dažďa vykurujú. Takže sa nemusíte zdržiavať v túžbach, dostať model, ktorý ste "ako" a riadne sa o ňu starať.

Ak nie je k dispozícii žiadny dodatočný čas a túžba, záhrada je vám k dispozícii len na chvíľu, dostanete pripravený model, ktorý sa jednoducho zmontuje a rýchlo rozloží
.

Ako urobiť najjednoduchšie výkyvy

Vo väčšine dospelých je odpoveď na túto otázku z detstva. Všetci si pamätáme na nádherné zariadenia vo forme pneumatiky odstránenej z garáže môjho otca alebo taniera nachádzajúceho sa v stodole. Avšak na základe jednoduchých výkyvov sú vhodné mnohé možnosti, pokiaľ je materiál pevne a bezpečne zavesený z hrubej vetvy stromu alebo priečky. Doska, pneumatika alebo dokonca dvojica miniatúrguľatiny zviazané lanom, lanom alebo reťazou. Upevňovacie body alebo podzostavy musia byť pevné. Takýto swing môžete voľne zavesiť, kdekoľvek a tiež zmeniť miesto ich „registrácie“. Niektorí majitelia pozemkov robia takúto jednoduchú hojdačku v záhrade pre každého člena rodiny. Stojí to za podobnú zábavu "penny", a prináša veľa zábavy.

Jednoduché výkyvy, známe nám už od detstva, s minimálnym „zväzkom“: doska a lano

Toto je dôležité vedieť! Ak sa omrvinky používajú na zavesenie hojdačky, rodičia by mali byť rušení o plot (priečnik a chrbát) na ochranu dieťaťa pred pádom.

Video: poradie prác na výstavbu záhradnej hojdačky

Výroba kolísky

Takéto modely sa spravidla vyrábajú z guľatiny. Na upevnenie na zem sa vlastne používa guľatina a 2 tyče. Kolík (kovový alebo drevený) je vtlačený do tejto základne a je na ňom umiestnená doska, ktorej dĺžka sa pohybuje medzi 2,5 až 3 metrami. Ak budete robiť rukoväte na bokoch, bude ľahšie a bezpečnejšie jazdiť na takej váhe. To je všetko pomerne jednoduché. Ak však chcete vytvoriť spoľahlivú štruktúru, musíte poznať niekoľko tajomstiev:

 • ako materiál pre vyvažovač sa tieto druhy výborne odporučili: dub, céder, smrek, breza, smrekovec;
 • polotovary by sa mali starostlivo preskúmať tak, aby na nich neboli praskliny ani uzly, inak by mohli trpieť používatelia;
 • zvážte zaťaženie. Ak sa dospelí budú baviť na váhe, potommusíte si vybrať najodolnejšie materiály;
 • drevené konštrukčné prvky (najmä v miestach styku so zemou) musia byť ošetrené antiseptikom, aby sa zabránilo hnitiu materiálu;
 • doska vyžaduje brúsenie a maľovanie, potom bude vyváženie bezpečné a krásne.

Bilancia je malá atrakcia pre deti, ktorá je zdrojom pýchy pre svojich rodičov (urobili ste všetko vlastnou rukou) a štýlovým doplnkom záhradnej krajiny.

Príklad švihu vo forme balancera, čo by mohlo byť jednoduchšie?!

Ako urobiť švih pre celú rodinu

Museli ste vidieť podobné modely, ktoré môžete nazvať swing „jazyk sa nezmení“, pretože budovy sú skôr umeleckým dielom, kombináciou pohovky, lavičky a atrakcií, ale a altány. V sídle rodinného modelu sa môže ubytovať niekoľko ľudí, takže môžete stráviť večery s domácimi, zabaviť sa s deťmi, diskutovať o novinkách s hosťami alebo dokonca dátum. Ako vybudovať taký nádherný dizajn vlastnými rukami?

Na začiatok, naložte materiál. Budete potrebovať:

 • preglejka;
 • 9 barov (5 x 10 cm alebo 10 x 10 cm);
 • kábel;
 • materiály na rám, chrbát, lakťové opierky;
 • svorky;
 • samorezné skrutky;
 • svorky alebo háčiky;
 • kovové rohy;
 • skrutkovač;
 • farby alebo laky a kefy.
Zjednodušená verzia výroby rodinnej hojdačky: kúpte si lavicu, odrezané nohy a upevnite lanom alebo sedadlom reťaze na podperu - hrubúvetva stromu

Ak sa určí umiestnenie stavby, môžete podniknúť.

Počnúc výrobou rodinnej hojdačky vychádza z podpory. Na to je potrebné zostaviť spodný rám. Zvážte, že by mala byť o pol metra širšia ako samotné sedadlo, pretože je dôležitá stabilita konštrukcie. Tyče pre spodný rám sú pripevnené kovovými rohmi. Ďalej by ste mali nainštalovať zvislé nosníky a na vrcholy - priečnik.

Našli ste všetko, čo potrebujete? Zvinúť si rukávy, a na mieste. Zameranie na poradie práce:

 1. Poskytovanie podpory (ako sa to robí, už viete z predchádzajúceho materiálu).
 2. Montáž sedadla - "lode". Tu môžete dať fantáziu voľnú ruku, hlavná vec je, že pravá strana opakuje ľavú stranu, je rovnaká v hmotnosti, dĺžke a ďalších parametroch. Na spojenie dosiek použite lepidlo a skrutky.
 3. Zadná časť, rukoväte, priečne nosníky - podľa vášho uváženia (podľa veku detí).
 4. Najprv prejdite cez „lode“ s brúsnym papierom a potom povrch zakryte červenou farbou.

Základné „vybavenie“ hojdačky typu „loď“ je pripravené! Ďalšie kroky sú podľa vášho uváženia. Sedadlá môžete pokryť penovou gumou a látkou, ozdobiť dizajn založený na obľúbenej omáčke rozprávok, nainštalovať markízu, aby sa deti mohli zabaviť aj počas dažďa.

Loď - skvelý nápad na organizovanie voľného času dvoch detí. Dospelí však môžu niekedy „jazdiť“

Záhradné hojdačky sú skvelou príležitosťou na vytvorenie útulného prostrediamiesto na relaxáciu alebo hranie a byť známy ako kreatívny hostiteľ.