Ako urobiť žiariace v tmavých kameňoch

Každý chce, aby ich domov útulný a krásny. Ľudia rastliny kvety v predzáhradkách, stavať altány a stavať dekoratívne studne. Každý si stavia svoje hniezdo do svojej kapacity. Niektorí to robia s pomocou ultra-moderných interiérových pôžitkov a technických inovácií, zatiaľ čo iní robia zaujímavé dizajnérske diela vlastnými rukami. Tieto zázraky vytvorené človekom možno nazvať svetelné kamene.

Video: tipy na vytvorenie žiariaceho kameňa

V dávnych mýtoch sa hovorí, že takéto kamene majú zvláštnu silu a energiu. Je jasné, že legendy môžu veľa povedať, ale skutočnosť, že žiariace kamene, čo ich zdobíte, zdvihne váš duch - to je fakt.

Kamene žiariace v tme sa používajú na výrobu suvenírov, zdobenie fotorámikov a iných drobností. Používajú sa v interiérovej výzdobe, sú zdobené akváriami, regálmi a kvetináčmi. Všeobecne platí, že s ich pomocou svet okolo vás môže byť zmenená na nepoznanie, tam by bola túžba.

Žiariace kamene, čokoľvek s nimi ozdobíte, zvýšia váš duch

Princíp fungovania zázračných kameňov

Spočiatku boli takéto kamene vyrobené z plastu a naplnené svetelnou farbou. Ale doma sú polotovary pokryté akrylovými farbami so žiarivkouúčinok. Takáto farba má lesklý alebo matný povrch, ktorý nie je vhodný na pranie alebo vyblednutie. Počas dňa sa fluorescenčný povrch, podobne ako batéria, akumuluje slnečným svetlom a začína vyžarovať, keď padá noc. Preto sú tieto kamene veľmi obľúbené nielen vo výzdobe drobností, ale aj v krajinnom dizajne. Vyzerajú skvele na letných záhonoch a pri pobreží rybníka. Sklenená nádoba naplnená takýmito kameňmi vyzerá veľmi originálne. Možno ho použiť nielen ako dekoráciu, ale aj ako lampu.

Sklenená nádoba pôvodne naplnená žiariacimi kamienkami vyzerá originálne
.

Veľkou výhodou takýchto kameňov je, že sú nabité nielen zo slnečného svetla. To môže byť vykonané z baterky alebo najjednoduchšie ľahšie, takže ak počasie je pochmúrne, to neznamená, že kameň nebude žiariť v noci. Veľká paleta farieb umožňuje ozdobiť akúkoľvek miestnosť kameňmi, pričom sa prispôsobí jej dizajnu.

Vytváranie krásy vlastnými rukami

Skôr než si vytvoríte svoje vlastné žiariace kamene, musíte sa rozhodnúť, že ich budete zdobiť, aby ste si vybrali správny tvar a veľkosť. Aby sme sa nestretli s tým, čo je lepšie, aby sme si vybrali prázdne, môžete použiť prírodný materiál - obyčajné dlažobné kocky alebo kamienky. Okrem toho budete potrebovať ľahkú akumulačnú farbu TAT33, ktorá potrebuje maľovať vaše kamienky. Suchý povrch je možné použiť okamžite. Žiariaca farba sa nezhoršuje ani v prítomnosti vlhkého prostredia, takže je to takčasto zdobia dno okrasných rybníkov a akvárií. Tiež farba je ekologická a bezpečná pre ľudí a zvieratá. Dokáže bezpečne maľovať interiérové ​​predmety.

Kamene v akváriu slúžia ako vynikajúce nočné osvetlenie
.

S takýmto náterom na betónové povrchy môžete vytvoriť celé žiarivé okraje, čo je dobrý spôsob ako ozdobiť oblasť bez vynaloženia veľa peňazí. Ak chcete vytvoriť žiarivú dlažbovú dosku, musíte ju po inštalácii zakryť. Ale ak potrebujete, aby kvetinový záhon z kameňov alebo obrubník, musíte najprv maľovať a suché.

Žiariace kamene sa stali nepostrádateľnou vecou pre krajinný dizajn. Špecialisti ich rozdeľujú do troch typov, ktoré závisia od veľkosti: omrvinky (asi 5 mm v priemere), riečne kamienky (1-2 cm) a balvany (27x17 cm). Tieto normy pochádzajú od výrobcov povrchových materiálov, takže nemusíte merať každý kus s pravítkom a všeobecne sa držať konkrétnych čísel. Koniec koncov, vytvárate pohodlie pre seba, čo znamená, že si sami vyberiete veľkosť a tvar kameňov.

Svoj dom môžete ozdobiť svetelnými kameňmi nielen zvonku, ale aj lepením na dokončovacie dlaždice. Ak chcete ozdobiť interiér domu, potom na čerstvo omietnutú stenu je potrebné uložiť konštrukčnú mriežku, na ktorú sú nalepené pre-natreté kamene. Prázdne priestory medzi kameňmi sa jemne pretierajú omietkou. Stropné dlaždice môžu byť tiež orámované žiariace omrvinky.

Uskutočňovanie žiariacich kameňov sa často stáva koníčkom. Aj keď ste už zdobilis nimi všetko, čo je možné, vaše ruky sú priťahované k farbe znovu a znovu. V takýchto prípadoch ľudia začínajú študovať umenie hlbšie a dokonca nájsť spôsob, ako zarobiť dobré peniaze. Takže má zmysel pracovať.

Ako ozdobiť záhradu svetelnými kameňmi

Zdobenie vašej stránky bude v prvom rade vyžadovať vašu vlastnú predstavivosť. Ak chcete prekryť cestu s nimi, potom je lepšie použiť kamienky maľované farbou, ktorá zapadá do dizajnu záhrady. Hranicu medzi chodníkom a trávnikom je možné položiť na balvany. Dostatočné množstvo žiariacich kameňov v záhrade výrazne ušetrí plytvanie elektrickou energiou a nedovolí vám zakopnúť v tme.

Svietiace kamene nedovoľujú klopýtať v tme

Trasa môže byť tiež pokrytá kamienkami rôznych farieb, napríklad hlavná farba je modrá a bodkované inklúzie sú ružové. Alebo, aby sa zmes prírodného štrku a farebných kameňov, v noci to bude vyzerať ako "mesiac osvetlená cesta", že všetky romantiky budú milovať. Obzvlášť relevantné svetelné kamienky v tých regiónoch, kde sa deň náhle zmení na noc a nie je tam takmer žiadny súmrak: podarí sa im nabiť čo najviac a pri súmraku začnú žiariť veľmi intenzívne.

Ďalšia možnosť je určená pre tých, ktorí ju už vyložili z iného materiálu. Typicky, tieto cesty sú vyrobené z guľatiny alebo guľatiny v štýle country, to je len medzi drevené murivo a musíte zaspať všetky malé kamene, môžete dokonca omrvinky.

V noci vyzerá zmes prírodného štrku a farebných kameňov „mesačný svitcesta “

Lôžka musia byť orámované balvanmi. Môžu byť bodkované a umiestnené medzi kvety, ak nerastú veľmi husté. Ak je kvetinový záhon posiaty trávnikom na niektorých miestach, potom je ozdobený farebnými drobkami, ktoré vynájdajú krásne vzory, ktoré sú viditeľné nielen v noci, ale počas dňa.

S talentom umelca môžete maľovať osamelé balvany. Ak nie je vo vašej kompetencii, naneste špeciálnu nálepku na transparentný film na rovný povrch kameňa a povrch zakryte lakom. Veľký svetlý balvan vyzerá veľmi atraktívne pod prírodnými kučeravými kvetmi, ako napríklad sladký hrášok alebo ipomoea. Ak sú chmeľ tkané cez kameň, môžete zasadiť akýkoľvek ker s jasnými púčiky vedľa neho.

Záhradná okrasná studňa je orámovaná ako na základni, tak aj na stĺpoch. V závislosti od veľkosti je určená veľkosť kameňov. Je lepšie prikryť strechu strúhankou alebo kamienkom. Tiež svetelné kamene sú ideálne pre detské pieskovisko dekor. Hlavná vec - musia byť veľké a ťažké, aby sa dieťa nemohlo zdvihnúť a pustiť sa na nohu. Nie je potrebné ozdobiť detské ihrisko malými kamienkami, deti ich milujú, a to je pre zdravie nebezpečné.

Žiariace kamene sú teda konštrukčným prvkom, ktorý prebúdza fantáziu a robí improvizáciu. A kto, ak nie vy, lepšie vedieť, ako vyzdobiť svoje územie. Veľa šťastia a kreatívny úspech!