Ako vybaviť letnú kuchyňu v krajine

Horúce leto je test. Aj keď žijete mimo mesta. To môže povedať tým, ktorí vám varia jedlo! V tomto okamihu je jednoduchšie robiť obed a jednoducho jesť sendvič. Ale ak nechcete zmieriť s touto situáciou, potom úplne správne! Koniec koncov, cesta z tejto situácie sa už dávno našla! Jedná sa o letnú kuchyňu v krajine, fotografie z týchto priestorov sú jednoducho úžasné v ich dizajne a usporiadaní. V tomto článku budeme hovoriť o tom, ako budovať túto praktickú budovu z vlastných zdrojov.

Prečo potrebujeme samostatnú kuchyňu

Už sme spomenuli, že v lete je ľahšie variť na čerstvom vzduchu ako v uzavretej, upchatej miestnosti. V čase, keď sa hostia alebo domácnosti bavia vonku, sa ženy v domácnosti často cítia vynechané. Ako sa ukázalo, táto nespravodlivosť sa dá ľahko napraviť! K tomu je potrebné vybudovať letnú kuchyňu. Môže byť umiestnená kdekoľvek - vedľa otvorenej terasy alebo bazéna. Takže všetci prítomní môžu slobodne komunikovať. Táto všestranná budova sa často stáva obľúbeným miestom na pobyt pre všetkých členov rodiny. Letná kuchyňa s vlastnými rukami, spravidla nielen zlepšuje náš život, ale aj robí stránku pohodlnejšou a výnimočnejšou. Medzi výhodami takejto miestnosti na varenie možno spomenúťnasledujúce.

 • Budete mať veľké, pohodlné a dobre vetrané pracovisko.
 • Tvoji milovaní a vy sami netrpíte zápachom, ktorý často preniká z kuchyne do všetkých kútov domu.
 • Dokonca aj keď budete chrastiť riad, nebudete rušení tými, ktorí spia alebo odpočívajú vo svojich izbách.
 • Hosteska bude schopná vybaviť kuchyňu podľa želania a vychutnať si veľké množstvo políc a skríň, do ktorých môžete umiestniť akékoľvek kuchynské potreby.
Možno uvažovať o prítomnosti otvorenej kuchyne aj vo fáze vypracovania projektu domu
.

Charakteristiky stavebného projektu

Stojí za to vás uistiť, že letná kuchyňa s vlastnými rukami môže byť postavená bez väčších ťažkostí. Aby však výstavba nebola odsúdená na neúspech, mali by ste starostlivo zvážiť a navrhnúť.

Existujú dva typy kuchýň - sú otvorené alebo zatvorené. Môžu priliehať k domu alebo samostatne. Možné kombinované možnosti, keď sa steny môžu otvárať alebo zatvárať v závislosti od rozmarov počasia.

Dobrý prehľad je nespornou výhodou otvorenej kuchyne
.

Hotový projekt môžete použiť na preštudovanie informácií na internete alebo na jeho kompiláciu. Na čo treba dávať pozor? Na mieste umývadla, sporáku, políc, skriniek, jedálenských a rezacích stolov, ako aj kuchynských spotrebičov.

Výber staveniska

Po vypracovaní projektu vyberte miesto, kde sa tento projekt nachádzadomček Čo treba zvážiť? Po prvé, letná kuchyňa s grilom by mala byť dobre prepojená s obývacou izbou. Ideálne, keď vidíte nádvorie, detské ihrisko, vchod do domu a chodníky z jeho terasy.

Letnú otvorenú kuchyňu možno umiestniť kdekoľvek

Pri výbere miesta premýšľajte o vhodnosti privádzania vody a elektriny, ako aj o kanalizačnom systéme. Štandardné veľkosti stránok sa pohybujú od 6-8 m2. m, ale ak je to možné, môžu byť zvýšené. Je žiaduce, aby sa kuchyňa nachádzala mimo kompostu a miesta, kde žijú domáce zvieratá.

Technológia stavebných prác

S kuchynským projektom v ruke, ako aj po rozhodnutí o mieste jeho umiestnenia, môžete začať so stavebnými prácami.

 1. V prípade, že letná letná kuchyňa bude mať pivnicu, mali by ste od nej začať. K tomu, vykopať a vyčistiť jamu. Vo veľkosti by mala byť viac ako pivnica pol metra na každej strane. V jamách je sutina pokrytá vrstvou 50 cm a po starostlivom podbíjaní sa naleje horúcim bitúmenom. Steny pivnice budú hrať úlohu základov pre steny kuchyne, a preto je lepšie, aby boli monolitické. Betón sa naleje do debnenia a po jeho odstránení sa steny omietajú cementovou maltou. Pre vysoko kvalitnú hydroizoláciu je lepšie použiť strešnú krytinu, ak nepotrebujete pivnicu, potom pod steny nalejte obvyklý monolitický betónový základ.
 2. Druhou fázou je montáž rámu. Rám je položený v základni z tyče s prierezom 15x15pozri Tam, kde je rám pripojený k základu av miestach upevnenia nosníkov, sú na zlepšenie upevnenia namontované kovové rohy. Letné kuchyne, ktorých fotografie sú zobrazené na stránkach v množstve, spravidla majú hlavné steny lemované doskami alebo šindľom. Steny, ktoré sa podľa projektu dajú od seba oddeliť, ho robia ľahším (nosník 5x7 cm a dyha). Aby sa zlepšila vodoodpudivosť preglejky, je predspracovaná horúcim sušiacim olejom.
  Snívali ste o romantickom večeri - budete ho mať

  Dôležité! Predtým, ako začnete oplášťovať steny, starajte sa o sloty pre vodovodné potrubia a káble.

  ​​
 3. Ďalším krokom je výstavba strechy. Môže mať odlišný tvar, ale musí mať nevyhnutne malý sklon - na odtok roztopenej a dažďovej vody. Je lepšie dávať prednosť ľahkému materiálu - Ondulínu, glazovaným dlaždiciam alebo bitúmenovým fóliám.
 4. Dokončenie letnej kuchyne sa vykonáva po vybudovaní stien a strechy. S pomocou hotovej zmesi pre exteriérové ​​práce sa vykonáva omietka stien. Predtým sú lepené stavebnou plsťou a pod omietkou vyrábajú šindle. V tejto kvalite je celkom vhodná bežná omietka, upevnená strešnými klincami.
 5. Interiér letnej kuchyne bude závisieť od vašich schopností a tvorivej predstavivosti. Steny je možné obkladať keramickými obkladačkami alebo porcelánom, používať obklady a mozaiky, ako aj kompozitný materiál.

Osobitná pozornosťnábytok si zaslúži, pretože na ňom závisí dizajn letnej kuchyne. Tu, rovnako ako v plnohodnotnej kuchyni, by malo byť umývadlo, plynový sporák, rezacie a jedálenské stoly. Prostriedky a priestor umožňujú umiestniť umývačku riadu, gril, gril, atď. Zvlášť exotické budú vyzerať kachle na drevo! Krásny záhradný nábytok z ratanu alebo dreva ozdobí akýkoľvek interiér. A ak dáte hrniec na zem s exotickými kvetmi, vaša letná kuchyňa sa stane obľúbeným miestom pre celú rodinu.

Video: výstavba letnej kuchyne na chate

Dúfame, že tieto informácie sa ukázali byť nielen zaujímavé, ale aj užitočné! Hlavná vec je stanoviť si cieľ, potom budú prostriedky na jeho realizáciu! Úspechy pre vás a dobrý odpočinok!