Ako vyrovnať podlahu pod laminát: možnosti a ako ich implementovať

Výber moderných podlahových krytín, je potrebné striktne dodržiavať technológiu ich inštalácie. Jedným z technologických požiadaviek zariadenia laminátových podláh je pripraviť pevný a hladký podklad. To vyvoláva otázku, ako vyrovnať podlahu pod laminátom, vynaložiť minimálne úsilie a finančné zdroje. Je potrebné poznamenať, že so všetkými túžbami veľké úspory nemožno dosiahnuť kvôli tomu, že stavebné materiály potrebné na vyrovnanie podlahy nemožno pripísať na lacný tovar. Umožňujú však dosiahnuť v krátkom čase dokonale rovný povrch podlahy, na ktorom bude laminát položený skvele.

Vyrovnávanie so samonivelačnými zmesami

Ak sa pri kontrole stupňa horizontálnej polohy podlahy vykonávanej pomocou hladiny vody ukáže, že povrch má nepatrnú odchýlku (0,6-2 cm). samonivelačná hmota. Táto technológia sa tiež nazýva rozdielne samonivelačné podlahy.

Algoritmus pre samonivelačnú podlahu

1. Betónový podklad sa vyčistí od starého náteru, nečistoty a prach sa odstránia pomocou priemyselného vysávača. V prípade absencie tohto zariadenia v kurzesú metly a handry.

2. Povrch je natretý a pokrytý hydroizolačným materiálom.

3. Pomocou elektrickej vŕtačky, vybavenej špeciálnou tryskou, vykonajte hnetenie suchej samonivelačnej zmesi. Zároveň sa neodchyľujte od odporúčaní uvedených v pokynoch.

4. Zriedená zmes sa naleje na podlahu malým pásikom a rozotrie sa špachtľou alebo ihlovým valčekom.

Samonivelačná podlaha stvrdne oveľa skôr ako cementový poter, vďaka jej plneniu sa čas opravy zníži

5. Ďalej sa ďalšia časť zmesi hnetie a naleje sa ďalší pás podlahy.

Dôležité! Ihneď celá zmes nemôže byť zriedená, pretože čas jej aplikácie je obmedzený, čo je 10-15 minút.

6. V miestnosti by nemali byť žiadne prievany, aby sa zabezpečilo rovnomerné vysušenie samonivelačnej podlahy. Vrstvenie laminátu môže byť za tri dni, len toľko je potrebné na úplné vytvrdnutie zmesi. Zároveň sa meria vlhkosť - ak je nižšia ako 5%, potom sa náter položí priamo na samonivelačnú podlahu. Ak je to viac, potom použite fóliu odolnú voči vlhkosti a podklad, vyrobený z korku alebo syntetického materiálu. To poskytne lepšiu zvukovú izoláciu.

Dôležité! Ak je výška rozdielu výšky podlahy menšia ako 5 mm a laminát bude položený „plávajúcou“ metódou, podlahy nebudú vyrovnané. Nasaďte fóliu s parotesnou zábranou a špeciálnu mäkkú podložku, ktorá „absorbuje“ všetky drobné chyby.

Vyrovnanie podlahy monolitickou kravatu

V miestnosti, kde boli zistené významné rozdiely pri meraní úrovne podlahy, je usporiadaný monolitický poter.

1. Pred začatím práce demontujte aj starú podlahu, vyčistite nečistoty a prach.

2. Ďalej pomocou úrovne nakreslite ceruzkou čiaru umiestnenia budúceho povrchu podlahy na steny pozdĺž obvodu.

3. Nainštalujte majáky, pre ktoré sa používajú vodiče používané pri inštalácii sadrokartónu. Majáky sú umiestnené vo vzdialenosti 60-90 cm od seba a kombinujú ich pomocou úrovne pozdĺž čiary označenej na stenách. Majáky sú pripevnené k povrchu základne pomocou pieskovocementovej malty, v ktorej sú vtlačené do požadovanej hĺbky. Buď sú upevnené dlhými skrutkami, ktoré predtým urobili dierovaciu dieru do betónového podkladu a do nich vtlačili hmoždinky.

Monolitický poter je namáhavý „špinavý“ proces, ktorý je však stále populárny kvôli svojej relatívnej lacnosti
.

4. Medzi navádzacími majákmi nalejte pripravený roztok (piesok - 1 diel, cement - 3 diely, voda - 0,55 dielu). Môžete skladovať hotové suché zmesi M200, ktoré sa riedia vodou v súlade s pokynmi vytlačenými na obale.

5. Pomocou špeciálneho nástroja nazývaného pravidlo pre staviteľov sa malta vyrovnáva. V tomto prípade sa pravidlo posúva pozdĺž vodidiel.

6. Po jednom dni môže človek chodiť po tvrdenom potere. Preto v tomto štádiu vykonajte odstránenie majákov koľajníc. Pravidlo s dvomi metrami odstrihuje kopce a medzery z majákov sa približujúčerstvo pripravený roztok.

7. Čakajú dve hodiny, čo postačuje na to, aby sa roztok v medzerách začal nastavovať, a celý povrch monolitického poteru potrite drevenou škrabkou.

8. Ďalej je spojka pokrytá plastovým obalom, ktorý zabraňuje praskaniu povrchu. Namiesto filmu môžete niekoľkokrát denne navlhčiť poter vodou. Takáto podlaha bude čo najsilnejšia až po 28 dňoch.

Po začatí pokládky laminátu nezabudnite na parotesnú zábranu a podklad.

Drevotrieskové dosky z cementu - prevádzková metóda

Na urýchlenie procesu ukladania laminátu sa na vyrovnanie podlahy môžu použiť drevotrieskové dosky na priame použitie. Pri konštrukcii podlahy z DSP sa používa nasledujúci algoritmus:

Vyrovnanie podlahy s platňami na cementové holenie sa vykonáva, ak sa majitelia neobávajú skutočnosti, že by sa zmenšila výška miestnosti
.

1. Vykonať prípravné práce, podobne ako je popísané vyššie, a označiť podlahu po obvode celej miestnosti.

2. Vykonajte základňu stavebných dosiek, z ktorých všetky sa vyrovnajú vodnou hladinou pozdĺž ťahanej čiary. V prípade potreby dajte pod dosky kúsky preglejky.

3. Uchopte dosky s upevňovacími prvkami k základni podlahy a potom dajte dosky DSP a upevnite ich skrutkami.

4. Medzery medzi doskami sú potiahnuté Rotbandom.

5. Podklad položte a laminát položte.

Vyrovnávanie drevených podláh preglejkou

Demontáž starých drevených podláh je niekedy zložitá a zahŕňa vysoké materiálové náklady. Rôzne veľkosti dosky, často sa nachádzajú v starých domoch, niekedy nemôže byť zoškrabaný.

Preto je vhodnejšie vyrovnať takúto podlahu položením dosiek z preglejky alebo drevotrieskovej dosky, nad ktorými tiež ležia izolácie, čím sa rieši ďalší problém dreveného domu starej budovy.

Vyrovnanie podlahy s preglejkou umožňuje položiť ďalšiu vrstvu izolácie

Je však potrebné poskytnúť spoľahlivú podporu, ktorá neumožní, aby sa zložené preglejkové listy prehýbali. Na tento účel sa nastavujú oneskorenia. Majáky sú samorezné skrutky, po ktorých inštalácii vykonávajú montážne oneskorenie. Vzdialenosť medzi priehlbinami by mala byť približne 25-30 cm, nad lagom sa položí nivelačný materiál a pripevní sa naň. Táto technológia vyrovnávania podláh od izby vyžaduje iba 2-3 cm výšky, ale umožňuje držať laminátové podlahy.

Ako vyrovnať podlahu pod laminát: video

Dúfame, že článok vám poskytol všeobecnú predstavu o tom, ako vyrovnať podlahu pod laminát v akejkoľvek miestnosti vhodnej pre túto podlahu. V závislosti od typu nadácie si môžete vybrať najvhodnejší spôsob vyrovnania podlahy a pokúsiť sa to urobiť sami. V neprítomnosti voľného času sa môžete obrátiť na profesionálov, s dôverou a kompetentne a pozvať ich, aby vykonali všetku prácu. S takýmto kompetentným klientom nebude práca hacku fungovať.