Ako vytvoriť útulnú terasu v krajine vlastnými rukami

Všetky dobré veci sa rýchlo aplikujú! Viac nedávno, o tom, čo patio vedel len v slnečnom Španielsku. Odtiaľ migroval do iných stredomorských krajín. A dnes, v mnohých krajinách, každý, kto vlastní prímestské bývanie, rozhodne sám pre seba otázku, či by sme nemali robiť terasu v krajine? Čo je za týmto melodickým slovom?

Video o vytvorení terasy v blízkosti domu

Úžasná vonkajšia plocha

Patio sa nazýva otvorená terasa obklopená zo všetkých strán zelenými živými plotmi, ozdobnými mrežami alebo stenami. , Od samého začiatku to bol kút bezpečnosti, ktorý sa stredoveké mestá chválili. Jeho funkciou bolo vytvoriť pokojnú a pokojnú atmosféru. Niečo ako to naznačuje kútik v krajine - malo by to byť pohodlné miesto na oddych. Často túto úlohu zohráva otvorená terasa. Ale ak z nejakého dôvodu nechcete mať rozšírenie, patio sa môže stať jeho ekvivalentnou náhradou. Tak, ako sa taký roh usadil? Stena letného domu sa môže stať jednou stenou tohto dvora. Na ostatných stranách môže byť obkolesený zeleným plotom alebo plotom, ktorý je oplotený od susedných budov. Spravidla je časť terasy dláždená kameňom alebo dlažbou a druhá je zdobená kvetinovou záhradou alebotrávnik.

Malá oáza radosti a pokoja

Vytvorením terasy v krajine vlastnými rukami môžete široko využívať svoju predstavivosť a kreativitu. Na tento účel sa hodí mnoho dekoratívnych predmetov. Môžete:

 • vybudovať malý bazén alebo fontánu;
 • vytvoriť umelý rybník alebo záhradný rybník;
 • vyrábať alebo nakupovať krásny záhradný nábytok;
 • tam umiestniť dekoratívne vázy;
 • usporiadajte hrnce vo dvore.

S pergolami, ktoré sa vyšplhajú na horolezcov, sa môžete chrániť pred slnkom.

Tajomstvo usporiadania patia

V tomto prípade má aj svoje jemnosti a nuansy. Zastavme sa na niektorých z nich.

 1. Umiestnenie patia bude závisieť od miesta určenia. Ak ste milovníkom opaľovania, najlepšou možnosťou je slnečný trávnik. Tí, ktorí radi spĺňajú východ slnka alebo vidia západ slnka, by mal byť roh umiestnený na východ alebo na západ.
  Oblasť pre osobnú fantáziu môže byť neobmedzená
  .
 2. Druhou vecou je urobiť diagram. Označuje, kde bude trávnik, záhony, nábytok, spevnená časť atď. V prípade horúceho leta by bolo rozumné zamyslieť sa nad baldachýnom alebo altánkom, ak je v nádvorí rybník alebo fontána, sú v centre. Práve s nimi by sa mali začať stavebné práce - vykopať jamu, položiť potrubia atď. Až potom bude možné urobiť zvyšok.
  Rybník je vždy v strede kompozície
 3. Ďalšia otázka je, čo urobiť tvrdý povlak? Dlažba terasy môže byť rôzne materiály. Hlavná vec je, že sú praktické:
  • nepodľahli vážnemu znečisteniu;
  • ľahko umývané a čistené;
  • boli odolné voči otrasom a poveternostným vplyvom;
  • neboli šmykľavé, takže sa neublížite.

  Na tento účel sa zvyčajne používajú tehly zo slinku, prírodného alebo umelého kameňa. Sú rozložené rôznymi spôsobmi - v podobe dlažobných kameňov, striktných geometrických tvarov, mozaiky atď.

 4. Krásne terasy v krajine, ktorých fotografie môžete vidieť na internete, sú nemysliteľné bez luxusnej rozkvitnutej zelene. Čo to bude - vyberte si:
  • rozdrviť záhon alebo trávnik;
  • kvety rastlín v kvetináčoch alebo nádobách;
  • Vytvorte živú stenu lezeckých rastlín.
  Na to nie je potrebné investovať veľké peniaze
  .

  Premýšľajte o svojej ochote tráviť veľa času starostlivosťou o rastliny. Je lepšie zasadiť tie, ktoré budú kvitnúť v rôznych časoch. Potom sa vaša terasa poteší jasnými farbami počas celého leta. Spolu s kvetmi, môžete zasadiť nízke stromy a kríky. Zvážte ich vzťah k slnečnému žiareniu.

 5. ​​
 6. Ak dávate prednosť trávniku, mal by byť mierne nad úrovňou terasy. Týmto spôsobom môžete kosiť trávnik bez poškodenia povrchu.
 7. Posledné úpravy patia sú nábytok a osvetlenie. Vidiecky nábytok môže byť plastový, kovaný, prútený, drevený atď.Mal by byť kombinovaný so všeobecným štýlom nádvoria, rovnako ako by mal byť prístupný pre váš rozpočet, ako večerné svetlo, ktoré by malo byť mäkké a rozptýlené, môžete použiť pozemné svetlá alebo svetlá.

Dúfame, že tieto tipy vám pomôžu vytvoriť jedinečnú terasu na dache. Nech je to obľúbené miesto komunikácie pre vašu rodinu!