Ako zariadiť pouličné osvetlenie solárne: typy svietidiel, možnosti usporiadania

Často chodíte do postele pri západe slnka? Hlúpy otázka, že? Najmä v zime, keď sa zotmie pred koncom pracovného dňa, a po tom všetkom, stále máme toľko vecí, ktoré majú byť prerobené a určite dnes. V mestách je to jednoduchšie - jasné osvetlenie na uliciach nám dáva možnosť stretnúť sa s priateľmi a ísť nakupovať a chodiť pred spaním. A v takzvanom súkromnom sektore? Existuje len málo pouličných lámp a väčšinou osvetľujú centrum. Okraj najčastejšie zdobený jedným alebo dvoma svetlami. Takže majitelia súkromných domov sa musia starať o svetlý život sami. A stále viac a viac majiteľov inštalovať solárne pouličné osvetlenie. Čo? Je to svetlo a nemusíte platiť za elektrinu.

Pouličné osvetlenie vidieckeho domu

Každý vlastník vlastného domu si je dobre vedomý toho, že usporiadanie územia farmy a blízkeho okolia (prístup na lokalitu) bude musieť riešiť sám. Štát sa nezaoberá týmito povinnosťami - potrebujete a vy. Ale takáto nezávislosť nám dáva veľa príležitostí urobiť všetko tak, ako chceme. Pri použití štandardných elektrických svietidiel pracujúcich zo spoločnej siete všakmusíme urobiť dosť „nadbytočných“ hnutí spojených s implementáciou štátnych noriem a schvaľovaním štátnych inštitúcií. Úplne iná situácia, ktorá nás zachráni pred takýmto prekročením síl a nervov, sa získa vtedy, ak osvetlenie osvetlíme pomocou autonómnych svietidiel na solárnych batériách.

Bez ohľadu na to, aká veľká (alebo malá) je naša stránka, vždy na nej existujú miesta, ktoré potrebujú osvetlenie. Čo je najčastejšie vybavené svetelnými zdrojmi?

 • veranda (vchodové dvere)
 • brána
 • cesta do domu
 • budovy pre usadlosť

Mnohí, dvojica stmievaného stropu nad dverami do domu alebo kôlne nahrádza všetky možné osvetlenie. Tak čo ak sa do kôlne s pivnicou musíš zakopnúť v tme? Na rovnakom mieste pár krokov zo všetkého, budeme znášať, ale nebudeme platiť za elektrinu! Povedome?

Teraz sa pozrime, čo sa dá urobiť so svietidlami nezávislými od elektrickej siete:

 • zabezpečiť dekoratívne a funkčné osvetlenie domu a akékoľvek hospodárske budovy
 • osvetliť všetky cesty v oblasti (a prístavby a záhrady)
 • ozdobiť krajinovú výzdobu (alpské šmýkačky, fontány, trávniky, kvetinové záhony, altány)
 • na organizovanie jasného osvetlenia prístupových ciest na miesto a dom
Varianty použitia solárnych svietidiel na pouličné osvetlenie
\ t

Ako sa máš? Páči sa mi to Potom určte, čo presne chcete zvýrazniť, a pokračujte výberom vhodných svietidiel.

Výbersolárne lampy

Máme šťastie, že vedecký a technologický pokrok sa teraz posúva smerom k zlepšovaniu našich životov. To znamená, že mnohé objavy nie sú zamerané na oblasť zbrojenia (v žiadnom prípade nielen na neho), ale na každodenné zlepšenia. A výsledky tých štúdií, ktoré boli predtým určené pre niektoré vojensko-vesmírne účely, sa teraz používajú v našom pokojnom a pohodlnom živote. Jedným z takýchto vynálezov boli solárne panely. Majú dlhú cestu od super-drahé zariadenia používané na kozmickej lodi do modernej verzie.

Čo nám teda ponúkajú výrobcovia solárnych svietidiel? Existuje niekoľko klasifikácií takýchto svietidiel s ohľadom na rôzne charakteristiky. Ale teraz je pre nás najvhodnejšie oddelenie pouličných svietidiel podľa spôsobu ich inštalácie:

 • svietidlá na krátkych nohách, ktorých svetelný zdroj sa nachádza takmer v blízkosti zeme (inštalované hlavne vedľa koľají na stavenisku)
 • svietidlá na stĺpoch rôznej dĺžky, ktoré osvetľujú pomerne veľký priestor (je vhodné osvetliť sa týmito svietidlami). prístupové cesty alebo ich inštalácia vedľa verandy)
 • závesné svetlá zavesené na vetve stromov alebo napnuté lano (zavesené nad kvetinovými záhonmi alebo v blízkosti altánku)
 • fasádne a zapustené svetlá (namontované priamo na stene domu)- alebo ako osvetlenie dekoratívnych častí, alebo ako svetelné reflektory zamerané napotrebné priestory okolo domu)
 • dekoratívne lampy (dobre, tu a tak je všetko jasné - môžu ozdobiť krajinné prvky areálu a samotný dom)
Slnečné svetlomety na krátkej nohe inštalované pozdĺž ciest pozdĺž obrysu trávnikov
Slnečné svietidlá používané na osvetlenie koľají - najekonomickejší spôsob organizácie osvetlenia súkromného majetku
\ t
Solárne vysoké svetlá: obrovské množstvo konštrukčných riešení
Slnečné dekoratívne svietidlá - štýlové zariadenia dokonale zapadnú do akejkoľvek krajiny
Japonský štýl vysokej lucerny v japonskom štýle
Jednoduchý závesný solárny horák v prevádzke je rovnako jednoduchý
.
Zavesené slnečné svietidlá pre záhradu vytvárajú výnimočné prostredie
Nástenné solárne svietidlo na stenu zdobí nielen miesto, ale samotný dom
Nástenné solárne svietidlo osvetľuje špecifickú oblasť, dekoratívny prvok, predmet
Nástenné svietidlo namontované na stenu, ktoré súčasne plní funkciu upevňovacích prvkov pod záhonom
Dekoratívne slnečné záhradné svietidlo
Dekoratívne slnečné osvetlenie záhrady priťahuje neštandardné koncepčné a environmentálne priority
.
Dekoratívna solárna baterka so sochou pre psov
Dekoratívna solárna lampa na výzdobu záhrady, ako každé iné slnečné osvetleniezariadenie vyžaduje len pravidelné vymazávanie od vlastníkov
Dekoratívna slnečná vesta

V každom z týchto typov osvetľovacích zariadení sa môžu použiť LED s rôznym jasom. Koniec koncov, pre čisto dekoratívne účely by bolo vhodnejšie záhadné viacfarebné blikajúce svetlo, a ak je funkčnosť takýchto svietidiel osvetlená, je lepšie vybrať si výkonnejšie žiarivky. Rozhodnite sa, čo potrebujete, pozrite sa do katalógov a kúpte si možnosti, ktoré sa vám páčia. Len sa uistite, že sa pokúsite prispôsobiť vášmu výberu s hlavným dizajnom domu a stránky, pretože hlavnou črtou veľkolepého dizajnu je jeho harmónia.

Čo je slnečná lampa

Napriek rôznorodej konštrukcii slnečných lámp sú všetky tieto svietidlá viac-menej štandardné a pozostávajú z týchto komponentov:

 • osvetľovacia jednotka (LED lampa v puzdre)
 • solárna batéria (fotovoltaický modul, ktorý premieňa slnečnú energiu na elektrinu)
 • batéria (pre menšie modely, jednoduchá nabíjateľná batéria)
 • regulátor (automaticky zapína a vypína svetlá, zároveň optimalizuje prevádzku batérie)
 • podpera (stĺpik, noha, odpruženie, dekoratívne puzdro)
To je to, čo vyzerá slnečná lampa vo vnútri

Zdá sa, že nie je miesto, ktoré by bolo jednoduchšie. Túto dômyselnú jednoduchosť však dosiahli už mnoho rokov. Pripomeňme, že použitie predchodcov modernej solárnej batérie začala v sedemdesiatych rokochrokov minulého storočia. Okrem toho boli tieto batérie veľmi drahé a s malou účinnosťou. Čo sa teraz zmenilo? Nakoniec sa naučili:

 • urobiť kompaktné fotovoltické moduly s účinnosťou aspoň dvojnásobnou ako je úroveň kozmických náprotivkov z minulého storočia
 • na výrobu kapacitných batérií malej veľkosti
 • na používanie LED
ako svietidiel

Toto všetko umožnilo získať lacné domáce solárne svietidlá. A dizajn takého rozdielneho rozmeru, inštalačných metód a prevádzkových funkcií bateriek bol ponechaný na umelcov a dizajnérov, ktorí od vzhľadu prvého domáceho a pouličného svetelného zdroja (ako sú baterky, sviečky a olejové lampy) sa snažili poskytnúť im eleganciu, krásu a originalitu. Takže teraz si môžeme vybrať sami pre seba solárne svietidlo, najvhodnejšie pre náš vkus a preferencie.

Mimochodom, pri výbere svietidla nezabudnite zistiť jeho technické vlastnosti. Aby ste pochopili, čo je v stávke, tu sú niektoré údaje o maximálnej životnosti komponentov:

 • LED - až 100 tisíc hodín (vzhľadom na to, že takáto LED dióda môže pracovať 8-10 hodín denne, potom to dopadne viac ako 27 rokov)
 • solárna batéria - až 25 rokov
 • batéria - do 15 rokov

Je jasné, že vysokokvalitné zariadenie s dlhou životnosťou a kvalitou. Tu však nie je potrebné kupovať najspoľahlivejšie systémy. preusporiadanie pouličného osvetlenia v prímestskej oblasti je dosť dostačujúce pre všeobecný „život“ baterky niekde okolo 5-10 rokov a počas tejto doby sa objavia ešte spoľahlivejšie a miniatúrnejšie vzorky.

Vážny zoznam výhod

Vzhľadom na jednoduchosť dizajnu a spoľahlivosti komponentov majú solárne lampy rad výhod. Patrí medzi ne:

 • dostupné ceny
 • úspory elektrickej energie
 • jednoduchosť inštalácie (nezávisle namontované bez pomoci špecialistov)
 • možnosť inštalovať na ľubovoľnom mieste, dokonca aj ťažko dosiahnuteľnom
 • ) dlhá životnosť
 • jednoduchosť prevádzky (automatické zapínanie a vypínanie)
 • široká škála návrhov (možno použiť na dekoratívne účely)
 • šetrnosť k životnému prostrediu (nepoškodzujú životné prostredie ani pri recyklácii)
 • bezpečnosť (jazda pri nízkych prúdoch)

A prakticky jediná nevýhoda takýchto svietidiel - citlivosť na znečistenie - sa dá ľahko vyriešiť pravidelným čistením.

Pravidlá pre inštaláciu a prevádzku

Existuje len málo takýchto pravidiel, len dve.

Svietidlá by mali byť inštalované tak, aby počas denného slnečného svitu dosahovali maximálne slnečné články.

Samotná batéria musí byť z času na čas vyčistená od prachu a nečistôt, aby mohla pracovať na plný výkon.

To je všetko - svetlý život je pre vás. Úspešné úspechy v oblasti svetelného dizajnu!