Ako zorganizovať detské ihrisko na pozemku

Odlet s deťmi v lete do krajiny - tradičná akcia pre väčšinu ruských rodín. Dospelí sa zaoberajú záhradnými posteľami a kvetinovými záhony a detskými bochníkmi na území, ktoré chýbajú v televízii. Avšak, mnohí rodičia, aby sa zachránili pred tým, aby sa bavili nudiť dieťa, vziať gadgets s nimi, čím sa ruší jeho celú letnú dovolenku. Starostliví rodičia vedia, že detské ihriská pre letné chaty sú prioritne riešené, ak rodina plánuje stráviť v krajine aspoň niekoľko dní v roku.

Video tipy na usporiadanie detského ihriska

Detské ihrisko - osobný svet dieťaťa

Počnúc výstavbou detského sveta by ste sa mali dieťa opýtať, čo chce vidieť. Zastúpenie, ako by malo ihrisko vyzerať a čo by malo byť na ňom umiestnené, má každý svoje vlastné. Často je založený na spomienkach na vlastné detstvo. Ak bol pápež navštevovaný nostalgiou a radí, aby sa na vetve stromu vybudovala „postovacia stanica“, je dôležité si uvedomiť, či existuje strach z výšky jeho syna. Čo presne umiestniť na platformu, by malo dieťa vyzvať. Niekedy to stačí len na to, aby ste si to viac uvedomilivšetko, čo priťahuje v hrách.

Druhým náznakom bude vek, a to nielen jeho vlastné dieťa, ale aj susedné deti, ktoré sa určite vydajú na návštevu. Ak sú deti v rovnakom veku, potom môže byť ihrisko prispôsobené tejto kategórii, ale ak sú deti rôzneho veku, mali by byť so všetkým spokojní. Je nepravdepodobné, že by si niekto myslel na vybudovanie pieskoviska pre teenagera, že?

Zábavná zábava pre deti

Detské ihrisko pre najmenších si vyžaduje najmenej pracovnej sily. Dieťa do šiestich mesiacov potrebuje len niekoľko metrov priestoru na ohrádku a cestu na prechádzky po rukoväti s matkou. Akonáhle batole išlo a on vyrastá rýchlejšie ako si mladí rodičia myslia, požiadavky budú oveľa vážnejšie. Navyše, deti sú len zriedka schopné urobiť to isté po dlhú dobu, dokonca aj tých najobľúbenejších.

Multifunkčnosť ihriska - záruka, že dieťa si nájde niečo pre seba

Hotové detské ihriská pre letné domy spravidla pozostávajú z rovnakých modulov:

 • pieskovisko;
 • šmykľavka;
 • rebrík;
 • Balkón alebo ihrisko na hornom poschodí.
Hotové ihriská na poskytovanie sú zaujímavé, elegantné, ale nie lacné

Svetlé ihrisko v krajine na fotografii vyzerá veľmi elegantne. Takáto súprava je ideálna pre dieťa vo veku 1-3 rokov a rodičia sú priťahovaní vyhliadkou na „prinesené, zmontované, zabezpečené - pripravené“. Ale podobné návrhy sú v každom mestskom nádvorí a kúzlo dacha je zvyčajne v"Divoký odpočinok." Rovnakú zábavu možno vytvoriť nezávisle. Okrem vyššie uvedených herných oblastí, deti milujú "domy" všetkých druhov a rybníkov. Pre dieťa mladšie ako 5 rokov to môže byť látkový stan zboreného prikrývky a starý kúpeľ. Okrem toho by nemali byť vykopané do zeme, pretože vypúšťanie kvitnúcej vody a jej výmena v tomto prípade je ťažké.

Chata - povinný modul ihriska

Ihrisko pre predškolákov

Podmienky na aktívne hry sú základnými požiadavkami na ihrisko pre dieťa od 3 do 6 rokov. Plastové kĺzačky už nie sú fascinujúce, rovnako ako statické imitácie strojov. Je potrebné doplniť súbor detských ihrísk:

 • hojdačka;
 • šachty;
 • schody a vodorovné tyče;
 • 48) trampolína;​​
 • Dobre udržiavaný trávnik, na ktorom sa deti môžu jednoducho rozbehnúť.

Milovník rádiových prístrojov bude tiež potrebovať hladký povrch trate na vykonanie „rally na mama pohár“. Potrebujete tiež stôl s lavicami, kde si môžete kresliť a hrať s bábikami a mať so sebou kus.

Časť ihriska by mala byť zatienená, je to najlepšie miesto pre hojdaciu sieť a ohrádku, kde si dieťa môže zdriemnuť
.

Možnosť pre mladších študentov

Vek cestujúcich a vizionárov, ktorých predstavivosť premieňa vetvu stromu na kapitánsky most a zanedbávanú susednú mačku na pirátsku loď na obzore. Detské detské ihrisko splnilo svoje funkcie. Jeho čas na prestavbu a zo všetkého, čo bolo plánované, by sa malo odhodiť,ale nedosiahol ruky. Uistite sa, že do procesu zapojíte aj samotného dieťaťa, čím sa posilní vzťah v rodine. Áno, syn ešte neslúžil na stavbu loga, ale môže mu pomôcť maľovať.

Z odpadového materiálu - starej pneumatiky
možno vytvoriť zaujímavý a originálny výkyv.

Ihriská pre letnú chatu v tomto veku už obsahujú projektily, ktoré sú zaujímavé nielen pre deti. Okrem horizontálnej tyče, lán a domu, ktorý sa už môže pohybovať 3 - 4 metre od zeme, si môžete dať na hracej ploche basketbalový kôš alebo pretiahnuť sieť na volejbal. Stôl na stolný tenis je vhodný aj pre dospelých, môže sa použiť aj na spoločenské hry. Zároveň je lepšie umiestniť stôl pod markízou alebo baldachýnom, aby sa dieťa nenudilo ani počas daždivého dňa.

Ihrisko pre tínedžera

Zdá sa, že 12-14 ročné dieťa nepotrebuje detské ihrisko. Je možné, že je to tak, ale priestor pre samoty a stýkať sa s priateľmi, najlepšie vo vzdialenosti od dospelých, vyzreté dieťa, ktoré už má „tajomstvo dospelých“, je zjavne potrebné. Ak nie je možnosť dať tínedžerovi podkrovie, môžete sa dostať s odľahlým altánkom, bude tiež hovoriť "ďakujem" za elektrinu strávenú na nabíjanie mobilného telefónu a notebooku.

Pri výbere miesta na detské ihrisko je potrebné mať na pamäti niekoľko bodov:

 • prístup na územie je povinný pre slnečné svetlo a prítomnosť zatienených rohov na ňom,
 • lokalita musí byť izolovaná, zachráni sa pred nepríjemnými prekvapeniami, napr.vzhľad cudzích psov;
 • Lokalita by mala byť uzavretá kvôli silným nárazom vetra;
 • Celá zóna by sa mala vnímať z miesta, kde sa plánujú zostať dospelí, najmä pokiaľ ide o ihrisko pre deti, ktoré ešte nie sú nezávislé;
 • Územie by nemalo obsahovať cenné výsadby, ktoré môžu byť pošliapané, a kríky s tŕňmi, ktoré môžu byť nebezpečné pre dieťa.

Bezpečnosť ihriska na poskytovanie

Bez ohľadu na to, čo rodičia robia pre dieťa, je potrebné pred uvedením do prevádzky starostlivo skontrolovať. V tejto veci nie je zaistenie nikomu ublížené.

Upozornenie!

 • Výkyvy, vodorovné tyče a akékoľvek iné zavesené konštrukcie musia odolať naraz hmotnosti 2-3 detí.
 • Všetky rámy a konštrukcie by mali byť vykopané hlboko, betónované, ale po montáži betónu s mäkkou zeminou.
 • Trampolína musí byť oplotená sieťou.
 • Stoly, altány, šachty by nemali mať ostré rohy a vyčnievajúce prvky.
 • Výkyvné výkyvné prvky by mali byť najmenej 2 metre od stien a koľají.
 • Od piesku a trávnika by sa mali očistiť cudzie predmety.

Fantasy a úprimná láska k vášmu dieťaťu sú najlepšími pomocníkmi pri usporiadaní ihriska.