Ako zostaviť a nainštalovať zárubňu - algoritmus činnosti

V súčasnosti je myšlienka vizuálneho rozšírenia obytného priestoru mimoriadne dôležitá, a preto mnohí ľudia odmietajú inštalovať interiérové ​​dvere. Stojí za zmienku, že skôr alebo neskôr, z jedného alebo druhého dôvodu, sa v týchto domoch objavujú interiérové ​​dvere, ktoré zdobia interiér a robia životný priestor skutočne pohodlným. Prítomnosť dverí umožňuje, ak je to žiaduce alebo potrebné, odísť do dôchodku, izolovať sa od vonkajšieho hluku a koncentrovať sa. Interiérové ​​dvere sú navyše nezávislým estetickým a funkčným prvkom interiéru.

Často sa vyskytujú prípady výmeny vnútorných dverí, ktoré „nezapadajú“ do nového štýlového rozhodnutia obydlia. Treba však poznamenať, že rozmanitosť dverí rôznych tvarov a veľkostí často vytvára problém pre spotrebiteľa, ktorý musí meniť nielen krídlo dverí, ale aj rám dverí.

Pri rozhodovaní o tom, ako urobiť rám dverí, je potrebné zvážiť, že existuje určitý algoritmus činností. Podľa tohto algoritmu môžete získať skvelý výsledok vo forme spoľahlivéhoinštalované vo dverách dverí. Zvláštna pozornosť pred priamym zmontovaním zárubne by mala byť venovaná jej rozmerom a rozmerom dverí.

Schéma zárubne v otvore

Presné rozmery zárubne - záruka kvality montáže

Rám brány pozostáva z niekoľkých prvkov. Pre jeho montáž je potrebné poznať hrúbku týchto prvkov, ktoré môžu byť odlišné a závisia od hrúbky steny, v ktorej sú dvere inštalované. Odborníci odporúčajú nasledujúce pomery veľkosti:

 • Pre murovanú stenu, ktorej hrúbka je 75 mm, je vhodný rám dverí so šírkou 108 mm.
 • Pre štvorcovú drevenú stenu s hrúbkou 100 mm by bola najlepšia možnosť zárubne so šírkou 120 mm.

Treba poznamenať, že tieto rozmery zárubní plne vyhovujú normám dostupným v našej krajine. Pre mnohých zahraničných výrobcov sa však tieto rozmery môžu mierne líšiť a byť napríklad 80 mm, 100 mm, 125 mm, 145 mm, 185 mm, 205 mm.

Určitý pomer hrúbky steny a hrúbky zárubne dverí je potrebný, aby neskôr nebolo možné inštalovať platne. Pri hrúbke steny väčšej ako je hrúbka škatule, musí byť táto hrúbka vytvorená pomocou spojovacích pásov alebo špeciálnych dosiek.

Okrem toho v tomto prípade rám dverí - ktorého rozmery nezodpovedajú hrúbke steny a šírke otvárania dverí - môže byť nahradený verziou „ponoru“. Zvyčajne "hrubý"rám dverí je vyrobený z dosiek alebo dosiek, ale podlieha aj dodatočnej úprave hrúbky steny.

Hrúbka zárubne

Montáž rámu dverí

Proces montáže zárubne neznamená len jej dostupnosť, ale aj prítomnosť určitých nástrojov a zariadení vrátane:

 • meracie pásky;
 • píla;
 • úroveň výstavby;
 • sekáč;
 • samorezné skrutky požadovaných veľkostí;
 • kladivo;
 • Skrutkovače alebo skrutkovače.

Stojí za zmienku, že montáž zárubne nie je príliš zložitá, ale je potrebné jasne poznať prvky skrinky a spôsob jej montáže.

Tri spôsoby montáže dosiek

Rám brány má 3 konštrukčné prvky:

 • závesný nosník;
 • preklad alebo horná tyč;
 • 52) veranda.

Existuje niekoľko spôsobov pripojenia týchto častí. Po prvé, špica pripojenie, za predpokladu, zapilivanie hrotmi na prvky krabice, ktoré potom musia byť kombinované s príslušnými drážkami na protiľahlom segmente.

Po druhé, spojenie sa môže vykonať zošitím prvkov rámu dverí v uhle 45 ° alebo 90 °. Najjednoduchším riešením ako zostaviť rám dverí je montáž v uhle 90 °.

Použitím existujúceho sekáča sa musia spojovacie plochy orezať a upevniť, čo sa zvyčajne vykonáva samoreznými skrutkami. Po označení otvorov sú prvky opäťdemontované pre montáž závesov.

Montáž tyčí rámu dverí

Montáž závesov vyžaduje pozornosť

Umiestnenie závesov dverí je vyznačené na dreve. Určuje sa na základe umiestnenia závesov na krídle dverí. Po pripojení horných slučiek na drevo a bielizeň je potrebné určiť umiestnenie spodných kovaní. To je po týchto akcií môžete začať vkladať a upevňovanie prístreškov.

Inštalácia závesu

Poslednou fázou je kompletná montáž zárubne

V poslednom stupni montáže zárubne dverí sa spoja záves a šijací nosník. Pripojenie sa uskutočňuje cez predtým označené otvory. Odborníci odporúčajú vykonať záverečnú fázu montáže na rovný a tvrdý povrch. Môže to byť napríklad pohlavie. Všetky prvky sú spojené skrutkami a potom je skrinka starostlivo skontrolovaná, či neobsahuje chyby. Ak nie sú k dispozícii, môžete rám dverí namontovať do dverí.

Montáž rámu dverí do otvoru v stene

Odpoveď na otázku, ako namontovať zárubňu dverí do otvoru, predstavuje aj osobitný prevádzkový algoritmus. Takže pred inštaláciou musí byť predchádzajúci výrobok úplne demontovaný, ak bol. Potom je povrch dverí pripravený na následnú montáž krabice.

Pri montáži zárubne priamo do otvoru v stene je potrebné zabezpečiť ju spoľahlivým a dostatočne tuhým podstavcom. Za týmto účelomÚzke drevené dosky sú pribité na rohy montovanej konštrukcie. Nedostatok prahu nie je problém - spodná časť otvoru môže byť upevnená pomocou dočasnej pásky vhodnej veľkosti.

Doteraz sa inštalácia zárubne najčastejšie vykonáva penou. Predbežným upevnením pomocou kotevných skrutiek je však možné dosiahnuť dodatočný stupeň spoľahlivosti celej konštrukcie. Tým sa zabezpečí dlhšia životnosť vnútorných dverí a ich bezpečnosť. Všeobecne platí, že proces vyzerá takto.

Zostavený rám dverí sa montuje do otvoru v stene a upevní drevenými klinmi. Inštalácia boxu sa odporúča pre realizáciu stavebnej úrovne. Až potom je pripevnený na stenu. Do vertikálne usporiadaných tyčí konštrukcie sa vyvŕtajú aspoň tri kusy otvorov a v otvore sa vytvoria zodpovedajúce vybrania, po ktorých sa krabica priskrutkuje k stene.

Je potrebné venovať pozornosť skutočnosti, že medzi inštalovaným rámom dverí a otvorom v stene sa nevyhnutne vytvárajú dutiny. Musia byť naplnené penou. Na ochranu pracovnej plochy pred nežiadúcou penou môžete použiť molárnu pásku. Zvláštnu pozornosť si vyžaduje použitie polyuretánovej peny, pretože má tendenciu zvyšovať svoj objem až na 50%, keď zamrzne. To môže viesť k nežiadúcej deformácii namontovaného rámu dverí.

Vyhnite sa týmto negatívnymÚčinky možno dosiahnuť použitím dodatočných dištančných vložiek pre krabicu. Úlohou dištančných prvkov môžu byť drevené kliny, ktoré sú umiestnené po obvode konštrukcie. Po jednom dni montážna pena úplne zamrzne a vzpery sa odstránia spolu s prebytkom peny. Potom môžete začať inštalovať platbands.

Montáž a inštalácia zárubne je teda pomerne jednoduchý proces, ak dodržiavate správny sled činností a dodržiavate vyššie uvedené pravidlá.

Montáž rámu dverí do otvoru v stene

Inštalácia zárubne - video inštrukcie

Pre lepšie pochopenie spôsobu montáže a montáže zárubne - video inštrukcie na pomoc.

 • Odrezanie rámu dverí
 • Inštalácia dverí
\ t