Aký nástroj potrebujete na položenie laminátu: informácie na pomoc domácim remeselníkom

Pri veľkom laminovanom lamináte - je to jednoduché. Samozrejme, pre špecialistu v tejto oblasti bude trvať minimálny čas na prípravu tejto práce, ale človek bez špeciálneho školenia bude schopný zvládnuť túto úlohu. Pravda, bude potrebovať viac času na to, ale bude možné ušetriť slušné množstvo na inštaláciu laminátového náteru. Po preskúmaní základných pravidiel a technológie pokládky je potrebné zistiť, aký nástroj na laminovanie je potrebný.

Nástroje na pokládku laminátu

1. Elektrická jigsaw

Tento nástroj musí byť nevyhnutný, je v tejto práci najdôležitejší a používa sa na čisté rezanie posledných dosiek radu. Náklady na takýto nástroj závisia od jeho sily, funkcií a popularity. Pre byt, kde je množstvo práce malé, stačí kúpiť skladačku s malým výkonom - 400-500 W (stojí medzi 2000-3000rub). Lacnejšie nástroje nemusia kupovať, pretože nevydržia dlhé náklady a rýchlo zlyhajú. Je potrebné získať súbor súborov.

2. Kladivo

Pri ukladaní laminátu sa používa na dierovanie panelov, aby sa odstránili medzery medzi nimi. Za týmto účelom namontujte kladivo alebo drevené centrum s hmotnosťou 0,5 kg.

3. Štvorcový

Rovnako dôležitý nástroj pri pokladaní laminátu. Vhodná dĺžka kovového rohu je 30-35 centimetrov.

4. Stavebné ceruzka

Vyžadované na označenie.

5. Ruletakonštrukcia

Potrebné v počiatočnom štádiu, keď sa merajú podlahové plochy. Jeho dĺžka je daná veľkosťou miestnosti. Zvyčajne stačí 5m. Majstri uprednostňujú použitie rulety so svorkou.

6. Podbíjacia tyč.

Používa sa na podbíjanie panelov. Je lepšie použiť špeciálnu plastovú tyč pripevnenú k súprave na pokládku. Jeho špeciálny tvar umožňuje kompenzovať úder, poškodenie zámky laminátových dosiek a ich povrchu. Okraj použitej lišty by mal byť dokonale rovný, aby ho pri paneli nepoškodil. Použitie bežného kusu dosky namiesto špeciálnej tyče je preto neprijateľné.

7. Reštriktívne alebo dištančné kliny

Sú umiestnené medzi stenou a lamelami, aby sa zachovala technologická medzera. Ak sa tak nestane, pri vysokej vlhkosti v miestnosti sa laminát roztiahne a opiera sa o stenu.

8. Kovová konzola

S ňou narážajú na posledný panel z konca radu. Jedna strana je prilepená k okraju lamely a na druhej strane je kladivo. Neodporúča sa používať inštalatéra namiesto držiaka - môžete poškodiť okraj dosky, a ak je stena sadrokartón, potom sa tiež zhorší.

Kovová konzola, dištančné kliny a podbíjací blok - to všetko predstavuje montážnu súpravuna ukladanie laminátu . ktorý stojí okolo 600 rubľov.

9. Rámová píla

Dvere sa zvyčajne montujú po položení laminátovej krytiny. Ale ak už bol nainštalovaný, potom, aby sa panely pod rámom dverí, bude musieť byť podaná. Na tento účel použite pílu s malými zubami a širokú čepeľ.

10. Dierovačka

Odborníci odporúčajú používať slabý profesionálny profesionálny dierovač, ktorý sa používa na betónové steny, než na amatérske príklepové vŕtačky (na montáž soklov).

11. Výhonok (rohový rez)

Ak sú rohy drevených (alebo MDF) základových dosiek štandardné (90 °), môže byť rúra vyrobená iba s blokom a pílou. A v prípadoch, keď veľkosť uhlov stien je väčšia alebo menšia ako 90 °, nemôžete bez uhlového rezača robiť Plastové podstavce sa montujú pomocou kovania.

12. Skrutkovač

Veľmi uľahčuje prácu pri pokladaní preglejky na drevenú podlahu, inštalácii vnútorných prahov a zaskrutkovaní líšt. Ak nie je k dispozícii skrutkovač, vykoná sa obojstranný skrutkovač, ale ak takýto skrutkovač nie je, inštalácia sokla môže byť vykonaná jednoduchým (krížovým) skrutkovačom.

13. Nôž

Na otváranie laminátových obalov a tiež na rezanie podkladu je nevyhnutné. Môžete robiť obvyklú kuchyňu, ale je lepšie mať montážny nôž.

Pri pokladaní laminátu budete potrebovať aj také nástroje a materiály:

  • vrták do perforátora (5x35 a 6x40mm);
  • Škótsko;
  • klince (5x35 a 6x40 mm);
  • konštrukčné chrániče kolien (na ochranu kolien).

Takže pre pokládku laminátu samiMusíte mať nasledujúce nástroje: páskové metre, skladačky, kladivá alebo paličky, štvorcové, konštrukčné ceruzky, dierovače, píla, píla, tuslo (alebo uhlová fréza), štandardná súprava pre pokládku laminátu, skrutkovača alebo skrutkovača. Táto celá sada nástrojov bude stáť okolo 5000 rubľov.