Baktérie a iné prostriedky na žumpy - dokonalý efekt

Vidiecky dom je sen mnohých, ale len veľmi málo ľudí vie, že súkromná chata nie je len komfort a pohodlie, ale aj veľa problémov spojených s jej údržbou. Vezmite aspoň čistenie vane alebo kanalizácie. Súhlasím, trochu príjemné, ale je to potrebné, a pravidelne. Na uľahčenie tejto neprimerane príjemnej vône boli vyvinuté špeciálne baktérie pre žumpy a chemické prípravky, ktoré urýchľujú proces rozkladu a poskytujú dezinfekciu fekálnych hmot. Spolupracovať s takýmito asistentmi je jednoduché a príjemné.

Druhy prostriedkov na čistenie žúmp a kanalizácií

Každý septik, či už je to žumpa, kanalizácia alebo štandardná prímestská toaleta, vyžaduje údržbu. Aby sa úplne eliminovala možnosť kontaminácie, je potrebné použiť rôzne prostriedky na starostlivosť alebo čistenie takýchto septikov. Existujú tieto druhy liekov:

  1. Chemikálie: oxidanty dusičnanov, formaldehydové a kvartérne amóniové soli.
  2. Bakteriálne-enzýmové komplexy.

Všetky tieto prostriedky, ako už bolo uvedené, urýchľujú rozklad odpadu, \ teliminujú nepríjemné pachy a majú aj čistiaci účinok, to znamená, že pomáhajú udržiavať septický systém v normálnom pracovnom stave.

Teraz podrobnejšie zvážte charakteristiky týchto druhov.

Chemické prípravky na žumpy - prínos alebo poškodenie?

Chémia pre žumpy pracuje pri takmer akejkoľvek teplote, hlavnou záležitosťou je zabezpečiť, aby kvapalina nemrzla alebo varila (koľko vecí sa deje v životných situáciách). Takéto nástroje sa nebojí agresívnych nečistôt a tvrdej vody, ale nemajú najpozitívnejší vplyv na samotnú kanalizáciu a okolitú prírodu. Akýkoľvek chemický prostriedok na žumpy ničí kov, takže ak je váš kanalizačný systém vyrobený z kovových prvkov, potom si pred použitím takéhoto prípravku premyslite stokrát.

  • Formaldehyd je najlacnejšou chemickou kvapalinou pre žumpy. Doslova pred 5-10 rokmi sa použil takmer na každom kroku, až kým sa nepreukázalo, že tento liek má veľmi vysokú toxicitu a karcinogenitu. Z tohto dôvodu, že dnes nebudete schopní nájsť takéto výrobky na predaj.
  • Oxidačné činidlá na báze dusičnanov sú bežné dusíkaté hnojivá, avšak takéto potešenie je dosť drahé. Prostriedky na čistenie žúmp a toaliet sú úplne šetrné k životnému prostrediu a vo svojom zložení obsahujú povrchovo aktívne látky (povrchovo aktívne látky), ktoré zabezpečujú skvapalňovanie organického odpadu, vysokú schopnosť prania, ako ajnecitlivosť na obsah v slivkách a saponátoch, to znamená, ak poviete "jednoduchý ruský jazyk" - nič pre neho nie je prekážkou.
  • Kvartérne amóniové zlúčeniny sú vynikajúce dezinfekčné prostriedky (vyhladzovače výkalov). Takéto lieky ničia nepríjemné pachy, urýchľujú rozklad odpadu, ale nepracujú dobre v prítomnosti detergentov v slivkách. Okrem toho ich vplyv na životné prostredie ešte nie je úplne pochopený, preto pri vyprázdňovaní tých istých mobilných toaliet buďte mimoriadne opatrní - robte to lepšie na špeciálnych miestach, napr. Vypúšťajte všetko do kanalizácie alebo do priekop.
Kvapalina na čistenie odpadových vôd

Žiadny z týchto nástrojov nikdy nezmení výkaly na kompost na čokoľvek, pokiaľ nenájdete obsah mobilnej toalety do hromady kompostu.

Len v tomto prípade sa v prípade prehriatia a biologického ohrevu vyskytne konečná a neodvolateľná deštrukcia patogénnej mikroflóry, vajíčok hlíst a iných nepríjemností.

Biologické prípravky - nové slovo pri čistení odpadových vôd

Biopreparáty na žumpy pozostávajú z komplexu užitočných enzýmov a živých baktérií ako dekontaminantu. Takéto činidlá sú veľmi citlivé na chlór a jeho zlúčeniny, fenoly, kyseliny, zásady a aldehydy. Pracujú perfektne v teplotnom rozsahu od +4 do +30 stupňov, to znamená, že na jeseň av zime budú musieť hľadať inú alternatívu. Na druhej strane však biopreparáty nielen premieňajú odpad na masu, ktorá je pre prírodu bezpečná, ale poskytuje cennéorganické minerálne hnojivo, ktoré možno použiť podľa vlastného uváženia.

Okrem toho biologické činidlá zabraňujú tvorbe toxických výparov a plynov, vývoj patogénov, ničia nepríjemné pachy, nemajú deštruktívny účinok na plastové časti štruktúr septikov a suchých záchodov a nedráždia sliznice a pokožku rúk.

Rozklad odpadu účinkami biologických látok
Biologický prípravok na čistenie žúmp

Práve pre tieto charakteristiky platia mnohí záhradníci a majitelia prímestských nehnuteľností čoraz viac pozornosti bezpečným a ekologickým liekom, pričom si vyberajú toaletu pre dachu nie na chemickom základe, ale na bakteriálnom základe.

Odporúčania týkajúce sa výberu prostriedkov na čistenie žúmp

Pri výbere antiseptika na žumpy treba zvážiť niektoré body:

  • Ak nechcete zlikvidovať odpad, najlepšou možnosťou by bolo použitie bakteriálnych činidiel s maximálnym znížením tuhých inklúzií, to znamená, že všetok odpad sa premení na tekutú hmotu.
  • Ak chcete použiť výkaly ako hnojivo, musíte použiť buď dusičnanové oxidátory alebo bioaktivátory pre žumpy. Oxidanty dusičnanov, ako je uvedené vyššie, sú bežné dusíkaté hnojivá, ktoré pri bio-zahrievaní v kompostovej komore urýchlia zrenie kompostu a prispievajú k smrti všetkých baktérií spôsobujúcich ochorenie. No, o čistiacom prostriedku,ulovené v žumpy, tiež by sa nemali báť - všetky moderné prášky sú úplne biologicky odbúrateľné, čo znamená, že v žiadnom prípade nemôžu ovplyvniť kvalitu kompostu.
  • Pre záhradkárov budú výborné čistiace prostriedky na toaletách na chate. Rýchlo recyklujú papier a výkaly do úplne netoxickej kvapaliny a voda a minerálny sediment, ktoré zostali po rozklade, sa môžu použiť na hnojenie pôdy. Jedna tableta je schopná recyklovať celý meter kubický kanalizácie.
  • ​​
  • V autonómnych kanalizačných systémoch je použitie akýchkoľvek prostriedkov na ich čistenie úplne hlúpe a zbytočné cvičenie, pretože v nich prebiehajú všetky procesy biologického rozkladu prirodzeným spôsobom. Aj keď v prípade poklesu pôdy alebo vzniku nepríjemného zápachu, môžete použiť dusičnanové oxidátory - nielenže zničia zápach, ale tiež vyčistia odtok, odstránia upchávky a zanášajú. Ale biobaktérie pre žumpy v tomto prípade nepomôžu, pretože ich práca bude ťažká kvôli prítomnosti v odtokoch detergentov.
Tablety pre toalety

Ako vidíte, nič strašného a ťažko sa čistí odpadová voda nie je, ostatne, že baktérie, ktoré už niekoľko desaťročí aktívne pomôcť človeku v mnohých oblastiach života, dosiahol a septiky tým, že takýto nepríjemný proces celkom slušný a dokonca aj užitočným postupom.

Vo videu sa uvedie princíp činnosti a pravidlá používania biologického lieku, ktorý sa používa na neutralizáciumasy odpadových vôd.