Betónovanie podlahy garáže: vlastnosti zariadenia a plnenie

Betónovanie podlahy v garáži je jednou z hlavných etáp vytvárania spoľahlivého „obytného automobilu“, ktorému môžete bezpečne veriť váš verný spoločník a stály spoločník zo železa. Niektorí motoristi sú presvedčení, že usporiadanie podlahy v garáži je dosť na to, aby sa venovalo minimálne času, so zameraním na výstavbu stien. To je zásadne mylný názor, pretože podlahy musia spĺňať niekoľko požiadaviek. Len v tomto prípade je vhodné hovoriť o vytvorení správnych podmienok na uskladnenie automobilov. Takže podlaha v garáži by mala byť pevná, odolná voči oderu a nárazom, hygienická, hospodárna a mala minimálnu zvukovú vodivosť. Aby však betónový poter spĺňal všetky uvedené požiadavky, je potrebné mať predstavu o jeho vlastnostiach.

Výhody a nevýhody betónu

Betón je jedným z najobľúbenejších stavebných materiálov a po vzhľadu kovovej výstuže v 20. storočí sa stáva nesporným favoritom používaným v stavebníctve všade.Tento materiál má mnoho výhod: trvanlivosť, odolnosť voči korózii, ultrafialové žiarenie, chemické napadnutie, vlhkosť. Hlavným kritériom pre vedenie je maximálna pevnosť v tlaku.

Betónová podlaha v garáži - najbežnejšia, najspoľahlivejšia varianta

Bohužiaľ, betón má okrem mnohých výhod aj svoje nevýhody. Nízka pevnosť v ohybe, dlhé obdobie tuhnutia, potreba dodržiavať režim vlhkosti - faktory, ktoré znamenajú súlad s určitými pravidlami počas procesu výstavby.

Preto musí byť betón chránený a vystužený výstužou pomocou tyčí alebo polymérnych vlákien. Je tiež potrebné vziať do úvahy, že 80% pevnosti betónového roztoku sa získa do 7 dní a do jedného mesiaca sa úplne vytvrdí. Okrem iného, ​​v prvých dňoch po naliatí je dôležité vykonať hydratačný proces.

Čo potrebujete vedieť ako prvé?

Existujú tri dôvody, prečo sa betónová podlaha v garáži stáva nemožným, keď sa jej usporiadanie stane nemožným:

 • pravdepodobnosť zaplavenia garáže;
 • 39. vysoké hladiny podzemnej vody;
 • silný sklon staveniska

V tomto prípade je jedinou možnosťou prekrytie garáže so suterénom v suteréne.

Za priaznivých podmienok sa vankúšik uprostred „boxu“ zbaví voľnej pôdy, aby sa vytvorila vrstva štrku a piesku.
Tuhosť betónovej konštrukcie poskytuje viacvrstvovú štruktúru pozostávajúcu z:

 • štrk;
 • piesok;
 • železobetónová vrstva ("podklad");
 • hydroizolácie + izolácia + fólie (ak podlaha nie je izolovaná, potom cementové „mlieko“ pôsobí ako vrstva;
 • dokončovacieho vystuženého poteru.
Komponenty betónovej podlahy

Ako urobiť betónovú podlahu v garáži: schody

Po získaní teoretických základov môžete začať praktizovať, konkrétne usporiadanie betónovej podlahy.

Zásyp štrku a piesku

Po prvé, dno šachty by malo byť vyrovnané, zhutnené a povrch by mal byť namazaný na hydroizoláciu kvapalnou hlínou. Na "krabici" garáže, označujú budúce poschodie a natiahnite približnú šnúru. Následne sa naleje štrkopiesok (do 0,8 mm), na ktorý sa drevené stĺpy zatlačia do zeme v 1-metrových prírastkoch a udávajú výšku zásypu.

Toto je dôležité!
Betónová podlaha vyžaduje starostlivé utláčanie všetkých vrstiev „koláča“. Štrk sa lisuje, čistí ostré a veľké kamene.

Potom sa piesok naleje (hrúbka vrstvy 10 mm). Podľa noriem SNiP by mala byť vrstva filtra čo najhladšia. Prípustné horizontálne odsadenie je 20 mm (jedným alebo druhým).

Dôležitým bodom je hydroizolácia

Pred položením podkladu je potrebné uvažovať o hydroizolácii. Polyetylénová fólia (300 mikrónov) dokonale zvládne úlohu hydroizolačného prostriedku. Pásy sa prekrývajú (najmenej 15 cm) a zlepia sa PVC páskou. Film sa opatrne vyhladí a zloží v rohoch.Uistite sa, že na okrajoch prišla k stene nad podlahou. Namiesto filmu si môžete kúpiť špeciálne membrány.

Výstuž a liatie betónovej malty

Na spevňovanie sa najčastejšie používa kovová sieť 100x100 mm (priemer tyče 5 mm). Betónovanie sa vykonáva pásmi, po montáži koľajníc, ktorých výška sa musí zhodovať s úrovňou „podkladu“. V vytvorených intervaloch nalejte betón M-300, vrstva by mala byť mierne vyššia ako koľajnice. Mix treba utrieť.

Kovové pletivo na vystuženie bude chrániť betón pred degradáciou, charakterizovanou nízkou pevnosťou v ohybe

Toto je dôležité!
Kryt nepripevňujte k „skrini“ garáže, inak sa zmršťuje a konštrukcia bude poškodená. Medzery by mali byť pozdĺž rúrok a stien, v prasknutiach by sa mali inštalovať pruhy elastického tepelného izolátora.

Po odliatí by mal „podklad“ zostať aspoň 4 týždne. Počas tohto obdobia sa denne navlhčuje.

Ako urobiť izoláciu

Pred poterom sa podlaha musí zohriať. Najlepšia voľba - použitie polystyrénovej peny PSB-S-35 (hrúbka 10 mm), určená pre podlahy. Tepelný izolátor je umiestnený na hydroizolačnej vrstve. Plechová forma polystyrénu tento proces trochu komplikuje.
Ak chcete rýchlo izolovať podlahu, môžete použiť zvinutý izokom, ktorý vám ušetrí čas a námahu. Izolácia pokrytá fóliou.

Zodpovedný konečný poter

Takže naša podlaha je takmer pripravená. Dostať sa do fináleetapa. Na povrch podlahy hodíme kovovú mriežku. Jasne nastaviť úroveň majákov. Zaplavený betón je vyrovnaný pravidlom reiki, ktoré nielenže odstraňuje prebytočné, ale aj malty. Na vyhladenie je potrebné oceľové železo.

Hladký povrch - jedno z hlavných kritérií kvality pre liatie betónovej podlahy

Pri absencii izolácie bude úlohu spojovacieho prvku medzi „ponorom“ a konečným podlažím zohrávať cementové „mlieko“ (plastifikátor, voda, cement). Sú pokryté každým sektorom betónovej podlahy.

Toto je dôležité!
Hrúbka podlahy v garáži je 130-150 mm. Je potrebné mať na pamäti, že sa jedná o mierny sklon konečnej pásky k výstupu vody.

Vlastnosti betonárskych prác

 • pokládka betónovej podlahy sa môže vykonávať na zemi, vopred pripravená na drvené kamenno-pieskové násypy a na nosných železobetónových doskách. Rovnosť a výkonnosť závisí od kvality položenia základne;
 • pri vylievaní podlahy na betónovom podklade nie sú povolené výškové rozdiely väčšie ako 10% hrúbky dosky;
 • konštrukčné prvky, vnímajúce rôzne zaťaženia na odstránenie prasklín, musia byť oddelené sedimentárnymi švami. Za týmto účelom sa v oblastiach kontaktu povrchu dosky so stĺpmi alebo stenami umiestni vrstva hydroizolačných materiálov;
 • Metóda spevnenia sa volí na základe vlastností projektu, ak je plánovaný vplyv vystužených záťaží, potom je lepšie použiť zosilnené zaťaženie.výstužná klietka. Zdokonalený spôsob vystuženia sa objavil - s pomocou polymérového vlákna, keď sa po celom obvode vyskytne vystuženie špeciálnymi vláknami.
Betónová zmes sa vyrovná pomocou pravidla
.

Špecifickosť vylievania zmesi

Postup pri liatí betónu je najdôležitejším krokom pri zriaďovaní podlahy v garáži.

Kvalita roztoku má mimoriadny význam - jeho pevnosť, pohyblivosť, pomer vody a cementu, objem strhávania vzduchu a prítomnosť cudzích látok.

Zhutňovanie a vyrovnávanie betónu sa vykonáva rôznymi metódami:
1. Vibrolaty.
2. Hluboké a povrchové vibrátory.
3. Pravidlá o „kvapalných majákoch“.

Ako majáky (a zároveň debnenie) sa používajú vibračné koľajnice, na ktoré sa môžu použiť vedenia.
Kladenie betónu má vlastnosti, ktoré potrebujete vedieť:

 • odborníci odporúčajú spojiť debniacu linku s dilatačnými spárami, vo väčšine prípadov je to miesto spojenia čerstvo položenej malty;
 • používať všeobecnú konštrukciu, takzvaný "ťažký" betón s hustotou 1800/2500 kg /m3, pohyblivosť P-2, ktorá sa rovná zmršteniu kužeľa približne 10 cm;
 • je niekedy možné použiť betón s inými ukazovateľmi, to všetko závisí od spôsobu položenia, účelu podlahy, intenzity zhutňovania;
 • ak je roztok zakúpený, miešač betónu môže vypúšťať zmes priamo na substrát;
 • vibračná tyč by sa mala pohybovať pozdĺž vedenia pod vplyvom vibrácií, ktoré zmes klesáa zároveň vyrovnaný. Ak betón klesne pod úroveň vibračného zariadenia, zmes by sa mala pridať lopatou;
 • Vibračná koľajnica by sa mala používať opatrne, aby sa zabránilo oddeleniu roztoku. Aby sa zabránilo delaminácii, použite superplastifikátor.
Je potrebné veľmi starostlivo vyrovnať konkrétne riešenie
.

Posledný krok: injektážna hmota

Po dokončení práce zostáva injektáž. Postup sa vykonáva po 8 hodinách použitím kompaktných jednootorových jednotiek s čepeľami 60 cm, ak je plocha garáže veľmi veľká, potom budete potrebovať v profesionálnych kruhoch betónový hladiaci stroj, označovaný ako „vrtuľník“.

Injektovanie betónovej podlahy ju zmení na hladký, hladký, monolitický povrch

Nezabudnite, že vstup do garáže je tiež žiaduci pre konkrétny. Po určitú dobu budú samozrejme slúžiť aj drevené podlahy, ale často sa musia meniť a opravovať. Je možné urobiť konkrétny vchod, napríklad:

To je všetko. Teraz je kvalita betónovej podlahy vo vašej garáži bezpochyby, čo znamená, že môžete spoľahlivo dôverovať takému spoľahlivému "autohouse", najdrahšiemu - obľúbenému autu.