Bezdrôtové domáce kino - prehľad výhod a nevýhod

Domáce kino je doteraz najobľúbenejším prostriedkom zábavy. Výber z obrovského množstva ponúkaných modelov však vôbec nie je ľahký. Hlavným kritériom, podľa ktorého sa domáce kiná odlišujú, je prítomnosť káblov spájajúcich všetky komponenty do jedného systému: bezdrôtové domáce kino alebo drôty. Tu je len technika bez drôtov, mnohí stále nedôverujú dôvere, aj keď sa domnievame, že pokrok v tejto veci zašiel veľmi ďaleko.

Výhody a nevýhody bezdrôtových domácich kín

V týchto prípadoch by sa malo zvoliť bezdrôtové domáce kino, ak:

  • v interiéri, v blízkej budúcnosti neexistujú plány na opravy, počas ktorých bude možné skryť vodiče do steny, ale existuje dostatočný počet zásuviek, ktoré umožňujú optimálnu inštaláciu komponentov kina;
  • typ multimetrových káblových pavučín porušuje estetické vnímanie miestnosti a obťažuje majiteľa;
  • kúpili „vybavený“ reproduktorový systém s veľkým počtom reproduktorov a niekoľkými subwoofermi pre špeciálne určenú a vhodnú pre túto miestnosť.
Vývoj spojení - nedostatok vodičov

Neužívajte tento variant, ak:

  • v dome alebo byte je aspoň jedna ďalšiavysokofrekvenčného žiarenia, pretože výsledná interferencia ovplyvní kvalitu signálu. Mikrovlnná rúra alebo Wi-Fi router, dokonca aj v inej miestnosti, môže zmeniť kvalitu zvuku. Tento faktor sa musí vziať do úvahy napriek skutočnosti, že niektorí výrobcovia tvrdia, že problém už bol vyriešený;
  • V prípade zložitého systému reproduktorov nie je možné vytvoriť podmienky pre maximálnu účinnosť, napríklad na uvoľnenie miestnosti z nábytku, na inštaláciu reproduktorov v rovnakej vzdialenosti od seba. Kvalita zvuku prudko klesne a drahé vybavenie neospravedlní investície do neho.

Hlavná charakteristika: vysokokvalitný zvuk

Ďalšia etapa voľby je rozpočet a je spojená so sumou, ktorá sa má vynaložiť na domáce kino.

Domáce kino môže byť súborom drahých zariadení, ktoré obsahujú LCD alebo plazmovú televíziu, vysokokvalitný reproduktorový systém vybavený multikanálovým zvukovým procesorom, prehrávačom diskov - to všetko je drahé, ale nemôžete ušetriť skutočný efekt. ,

Ak kvalita obrazu nie je prioritnou požiadavkou pri výbere, potom je lepšie kúpiť si štandardný DVD prehrávač a vyzbierať preň lacnú akustiku. Rovnaká možnosť je vhodná, ak je systém inštalovaný v bežnej miestnosti. To je presne ten prípad, keď nemá zmysel získavať domáce kino s bezdrôtovou akustikou.

Domáce kino dokonale zapadá do interiéru

V plnohodnotnom domácom kine zvuk nezohráva o nič menšiu úlohu ako obraz, preto je potrebné pristupovať k výberu systému akustiky s prihliadnutím na niekoľko požiadaviek. Domáce kino s bezdrôtovými reproduktormi je ideálne pre tých, ktorí uprednostňujú vysokokvalitný zvuk a sú unavení z toho, že sú zmätení v drôtoch. Predpokladá sa, že pre efekt prítomnosti pri sledovaní minimálneho počtu zvukových kanálov je určený pomer 5.1 (5 reproduktorov a 1 subwoofer), a toto číslo je ponúkané vo väčšine reproduktorov.

Existujú však zložitejšie systémy (7.1 alebo dokonca 9.2), ktorých hlavnou úlohou je vytvoriť taký ideálny zvuk, ktorý je pre neprofesionála veľmi ťažké zachytiť všetky zvukové nuansy. Ale ak takáto potreba nastane, bezdrôtová akustika pre domáce kino je prakticky jediným prijateľným riešením, pretože samotná myšlienka pripojenia mnohých zariadení pomocou vodičov môže spôsobiť paniku. Avšak, nenechajte sa zmiasť: systém nebude úplne bezdrôtový - všetko rovnaké, adaptér je potrebné pre reproduktory pre pripojenie k sieti, môžu pracovať na batérie na veľmi krátku dobu.

Nedostatok káblov vytvára zmysel pre harmóniu

Dôležité! Bezdrôtové reproduktory pre domáce kino majú niekoľko nevýhod: niekedy môže byť zvukový signál skreslený miernym šumom, reproduktory musia byť nainštalované v blízkosti zásuvky, analógové zariadenia sú citlivé na rušenie a sú v súčasnosti k dispozícii iba v sériách drahých.divadelných systémov.

Pri výbere modelu domáceho kina dávajte pozor na prítomnosť funkcie karaoke, aj keď teraz nechcete spievať a nikdy ste to naozaj nechceli. Nebudete musieť preplatiť veľa za túto funkciu, ale občas, domáce kino bezdrôtové s karaoke môže potešiť hostiteľa a hostí s možnosťou mať zábavu a zaujímavý čas hrať svoje obľúbené piesne.

Vzhľadom na všetky faktory má zmysel kupovať bezdrôtové domáce kiná, ak:

  • existuje túžba vytvoriť silný akustický efekt;
  • boli vytvorené všetky potrebné podmienky na jeho vytvorenie (boli splnené technické podmienky a miestnosť bola riadne pripravená);
  • nie je túžba neustále narážať na drôty, ktoré viažu miestnosť;
  • finančná stránka problému môže byť zanedbaná;
  • odborné zručnosti kladú nadmerné nároky na kvalitu zvuku.

V každom inom prípade je lepšie zostať na menej zložitom systéme, ktorý je plne schopný uspokojiť svojho majiteľa obrazom a zvukom vysokej kvality.