Brány pre garáže - typy, ich vlastnosti, výhody, nevýhody

Brány do garáže musia byť spoľahlivé a trvanlivé, pretože udržiavajú vozidlá pred trestnými činmi. Ich funkčnosť sa nedá preceňovať a aby ste urobili racionálnu voľbu, musíte mať všeobecnú predstavu o vlastnostiach rôznych typov. Dnes, akvizícia brány nie je problém, mnoho výrobcov predáva hotové výrobky a robiť na zákazku. Ak to chcete urobiť, stačí len vykonať predbežné výpočty, určiť automatizáciu a ďalšie pokročilé funkcie.

Praktická automatizácia komfortu

Garáž je hlavným miestom na ochranu vozidla, môže byť umiestnená mimo domova alebo priamo integrovaná do architektúry domu. Garážové vráta možno označiť za najzraniteľnejší prvok dizajnu, pretože sú neustále vystavené mechanickým a atmosférickým vplyvom. Z tohto dôvodu sú najobľúbenejšie kovové dvere do garáže, pretože tento materiál je odolný a odoláva skúške času.

Moderné myšlienky sa zásadne líšia od predchádzajúcich rokov, novšie boli najbežnejšie brány typu hojdačky - spoľahlivé, masívne, zatváracie zámky na stodoleimpozantná veľkosť. Áno, v sovietskych rokoch nebola žiadna špeciálna alternatíva, ale dnes sa na trhu objavili nové typy garážových brán, zaujímavé, praktické, schopné uspokojiť všetky chute.

Dôležité: garážové vráta sú v súčasnosti vybavené (na žiadosť majiteľa) rôznymi druhmi automatizácie, ľahko sa používajú, predávajú sa za primerané ceny, prístupné takmer všetkým segmentom obyvateľstva.

V skutočnosti sú automatické brány do garáže tradične rozdelené na obytné a priemyselné. Tie sú navrhnuté pre veľký počet cyklov zatvárania /otvárania. Náklady na hotový výrobok sa však môžu líšiť v závislosti od vlastností komponentov a veľkosti samotnej brány. V každom prípade sa neodporúča šetriť, pretože garáž by mala byť pod spoľahlivou ochranou. Ešte lepšie je vybaviť ich elektrickým pohonom tak, aby nestrácal čas a úsilie pri otváraní /zatváraní.

S pomocou automatických brán sa človek zbaví zbytočných pohybov, to znamená, že denná procedúra sa veľmi urýchli. Okrem toho má tento typ garážových brán tieto výhody:

 • jednoduchosť ovládania - na vykonanie potrebných opatrení nemusíte opustiť vozidlo, stačí stlačiť tlačidlo na ovládacom paneli. To je obzvlášť cenné v daždivom a mrazivom počasí, keď nechcete nechať auto vôbec;
 • šetrí čas - druhý a vykoná sa požadovaný proces. Je nepochybne veľmi dôležité, keď je vodič neskoro na prácu, v zhone v osobných veciachkaždá minúta sa počíta!
 • použitie dodatočných funkcií - napríklad môžete nastaviť konkrétny čas, kedy má byť brána zatvorená. To znamená, že aj keď v zhone majiteľ zabudne, že brána zostala otvorená, nie je to problém.
 • pohodlie a praktickosť.

Výber garážových brán: hojdačka

\ t

Brána pre hojdačku garáže - najčastejšie sa plátno skladá z dvoch krídiel. Ich nespornou výhodou je vynikajúca odolnosť proti vlámaniu, pretože výroba používa hrubú oceľ (možno plech, sendvičové panely, drevo) a konštrukcia je vybavená robustnými skrutkami, odnímateľnými kolíkmi a bezpečnostnými zámkami. Navyše, takéto brány majú rôzne možnosti dizajnu, rôzne formy, ľahko sa inštalujú a prevádzkujú.

Kovové brány sú najjednoduchšou voľbou, nevýhodou - vyžadujú veľa miesta, vytvárajú nepríjemnosti pri otváraní a čistení snehu okolo garáže

Tento populárny typ má však aj nevýhody, ktoré spočívajú v povinnej dostupnosti voľného priestoru na otváranie ventilov av zime je tiež potrebné pracovať s lopatou, aby sa priestor odstránil od snehu. Pokiaľ ide o automatizáciu, možno to urobiť, aby som tak povedal, zvýšiť použiteľnosť. Ale budete musieť zaplatiť za pohodlie: do určitej miery sa znižuje odolnosť voči vlámaniu, a pohon, ktorý sa bude nachádzať v otvore, ho urobí trochu užším.

Brány pre garážové železo môžu byť izolované, pretože teplá miestnosť pre auto- nie luxus, ale predpoklad pre udržanie vozidla v dobrom stave. Tepelný izolátor sa hodí medzi krycie plechy (obloženie stien, vlnitá podlaha) a obrys je izolovaný, to znamená, že sa používa kefové tesnenie.

Dôležité: krídlové brány môžu byť doplnené ďalšími funkciami: bránou, súpravou zabezpečenia fotobuniek, výstražným systémom, osvetlením.

Vrátiť sa ako dvere skrine

Ich princíp činnosti pripomína pohyb dverí skrine. Konštrukcia takejto brány pozostáva z vodiacej koľajnice inštalovanej nad otvorom, pričom čepeľ sa pohybuje pozdĺž nej, čo znamená, že priechod je uvoľnený. Takéto brány sú inštalované v súkromných garážach, v priemyselných podnikoch, pretože s ich pomocou sa prekrývajú pomerne široké otvory.

Brána s naklápacou a otočnou hlavou

Garážové hlavové dvere umožňujú maximalizovať šírku otvoru. Ich princíp činnosti je nasledovný: plátno stúpa, súčasne sa odchyľuje na stranu a je umiestnené (v otvorenej polohe) rovnobežne so stropom. Hlavnou výhodou je montáž do akéhokoľvek dizajnu.

Sú ľahko automatizované a môžu byť vybavené bránou: zabudované do plátna a voľne stojace. Hlavnou nevýhodou je možné poškodenie otváracieho krídla objektu, ktorý je na dosah. Preto je potrebné pozorne sledovať vzdialenosť, ktorá sa blíži nebezpečnej vzdialenosti od otváracej brány.

Garážové nadzemné dvere sú ľahko vybavenéautomatizácia
​​

No, sklopná brána tiež znižuje výšku garáže v otvorenej polohe, čím sa vytvárajú celkové obmedzenia pre vstupujúce vozidlá.

Dôležité: hoci tento typ brány nie je veľmi žiadaný, a to všetko z dôvodu vysokej ceny a obmedzeného výberu.

Rolovanie - roleta

Rolovacie brány pre garáž majú tieto názvy: rolovacie a rolovacie brány. Ich princíp činnosti je veľmi podobný princípu používanému v roletách. Krídlo brány (zvyčajne pozostáva z hliníkových dosiek) je skrútené do kompaktného kotúča, ktorý je pripevnený na stenu pri vstupe alebo na strope.

Minusy valivých brán - nízka odolnosť proti pretrhnutiu, nemožnosť havárie prídavných dverí

Tieto brány sa považujú za najmladšie, hlavnou výhodou je možnosť inštalácie aj v malých miestnostiach s vysokým otvorom. Vďaka hliníkovým lamelám sú brány ľahké a polyméry, ktoré tvoria kompozíciu, poskytujú vynikajúci tepelne úsporný výkon. Preto prevádzka automatizácie nevyžaduje veľkú spotrebu energie. Jedinou významnou nevýhodou je nízka odolnosť proti vlámaniu a nemožnosť inštalácie brány.

Sekcionálne brány do garáže

Konštrukcia tejto brány sa skladá z častí, ktoré sa zase pohybujú pozdĺž vodidiel a skrývajú sa pod stropom vďaka systému valčekov a pružín. Sekčné garážové brány majú nasledujúce výhody:

Sekcionálne brány šetria miestosú vyrobené z materiálov, ktoré vylučujú tepelné straty
 • úspora voľného miesta;
 • 65) spoľahlivá prevádzka;
 • ak je potrebná oprava, môže sa mechanické poškodenie jednotlivých častí samostatne vymeniť;
 • Články brány, nazývané sendvičové panely, sa vyznačujú nízkou tepelnou vodivosťou. To znamená, že môžu byť inštalované v nevykurovaných miestnostiach;
 • je možný prienik bránou;
 • Plachtu možno zostaviť z panoramatických priehľadných materiálov, to znamená, že garážové vráta sa môžu zmeniť na originálnu vitrínu.

Existuje však niekoľko nevýhod:

 • výškové obmedzenie garáže (a to je už určitá nepríjemnosť);
 • vyžaduje prepojku v otvore.

Tí, ktorí chcú samostatne inštalovať sekčné dvere v garáži, budú mať k dispozícii videonahrávku:

Na zhrnutie treba povedať, že pri výbere garážových dverí je hlavným kritériom záruka vozidla proti krádeži a dizajn musí byť spoľahlivý a bezpečný.