Chápeme, čo schody dať lepšie fit a čo hľadať pri výbere

Chaty sú neodcudziteľným fenoménom nášho života. Keď sovietsky vodcovia začali masovú distribúciu pôdy pre chaty, plánovali čiastočne vyriešiť problém s potravinami, ale ani si nemysleli, že by podnikaví ruskí ľudia zmenili malú oblasť na vidiecke sídlo. Na pozemkoch dacha môžete pozorovať širokú škálu možností pre budovy - od preglejkových domov až po veľké viacpodlažné budovy. Väčšina domov sú však malé, často dvojpodlažné murované alebo blokové budovy. Na to, aby dom neobsadil významnú časť pozemku, je jeho základ spravidla malý, aby bolo v ňom viac priestoru, je pripojené druhé poschodie. Ak je v druhom poschodí nie je postavený okamžite, potom majitelia ešte vziať do úvahy možnosť takejto rekonštrukcie svojho domu v budúcnosti.
Prvé poschodie a druhé poschodie sú zvyčajne prepojené jedným z variantov vnútorného schodiskového schodiska. Aké schodíky, ktoré sa tam majú dať a ktoré z nich si vybrať, sa pri plánovaní budovy rozhodnú lepšie.

Na čo by ste sa mali spoliehať pri výbere rebríka?

Schodisko by malo organicky zapadať do vnútra vidieckeho domu, preto je výber schodísk v prvom rade ovplyvnený všeobecným štýlom, v ktorom sa má dacha stavať. V drevenom domeModerné modulárne alebo kovové schodiská pre letné chaty nevyzerajú na mieste a tradičné drevené schodisko sotva dobre zapadne do interiéru v modernom alebo high-tech štýle. Niektorí dizajnéri praktizujú eklektický štýl v architektúre, ale nie všetci zákazníci sú pripravení na takéto experimenty, takže stojí za to rozhodovať o štýle krajiny schodov pred začatím výstavby.

Kovové schodisko s kovacími prvkami je pomerne ľahké, silné a elegantné

V skutočnosti hlavný rozdiel medzi schodmi spočíva v ich dizajne, a nie v materiáli, z ktorého sú zhotovené.

Klasifikácia rebríkov

Rebríky sa zatrieďujú podľa niekoľkých charakteristík, pričom pri výbere rebríka krajiny by sa malo brať do úvahy toto:

  • konštrukciou: jednostranné alebo obojstranné. Použitie viac-rebríka na chate je nepraktické, aj keď je to možné, ak je to žiaduce, majiteľ domu;
  • o usporiadaní: priamky, ktoré sú pohodlné a trvanlivé, ale zaberajú príliš veľa miesta a body otáčania, ktoré pomáhajú šetriť priestor a racionálne využívanie;
  • spôsobom fungovania: posuvné, ktoré sa po použití dajú odstrániť a stacionárne, ktoré nezmenia svoju polohu ani dizajn;
  • vo forme: rovné (najjednoduchšia a najbežnejšia verzia schodov), s otočkami z jednej štvrtiny na 180 stupňov, okrúhle, oválne, vinutia a schody s krokmi zabezhnymi.
Najjednoduchšie a najobľúbenejšie priame drevenéschodisko, veľmi pohodlné a praktické riešenie

Jednou z najbežnejších možností dizajnu vidieckeho domu je rustikálny štýl alebo zrub, ktorý zahŕňa použitie drevených prvkov v interiéri, napríklad drevené schody pre záhradníctvo, ktoré môžu byť skutočnou dekoráciou pre dom. Drevené schody sú trvanlivé a trvanlivé a materiál, z ktorého sú vyrobené, je považovaný za ekologický. Práve tieto pozitívne vlastnosti výrazne ovplyvňujú cenu takýchto schodov - považujú sa za najdrahšie.

Okrem toho, drevené schody majú ďalšiu veľkú nevýhodu - môžu začať pliesť nejaký čas po inštalácii. Ak táto vada zamieňa majiteľa, potom je lepšie zvoliť kovové alebo modulárne schody dať. Nielen, že nebudú vrzať, ale aj cenovo dostupnejšie. Z rovnakého súboru modulov je možné zostaviť rovný rebrík aj akúkoľvek inú formu.

Modulárne schody sa dajú jednoducho zostaviť a tiež výmena niektorých modulov umožňuje experimentovať s dizajnom a vybrať najlepšiu možnosť
.

V porovnaní s rovnými čiarami sa špirálové schodiská pre vidiecke domy vyznačujú zložitejším dizajnom, ale zaberajú veľmi málo užitočnej plochy, ktorá je v každom prípade dobrá, rovnako ako elegantný a originálny dekoratívny prvok.

Točité schodisko vždy prekvapí svojimi špirálovitými tvarmi. Takéto schody zaberajú málo miesta a slúžia ako krásny prvok domova

Dôležité! Pri výpočte špirálových schodísk by sa malo pristupovať dôkladne a zodpovedne, pretože väčšina drobných chýb vedie k tomu, že schodisko bude nepohodlné. Tiež je potrebné si uvedomiť, že točité schodisko obmedzuje slobodu konania a možnosť výstupu a zostupu veľkých predmetov na ňom.

Hlavné požiadavky na prímestské schodisko

Napriek tomu, že schodisko na dávkovanie vlastnými rukami zvyčajne spôsobuje skeptický postoj odborníkov, pri montáži nie je nič zložité, ale v každom supermarkete alebo v budove. na trhu si môžete kúpiť súbor všetkých potrebných prvkov a detailov. A neexistujú ani obmedzenia v materiáloch - prefabrikované schody na dávkovanie sa predávajú drevené aj modulárne alebo kovové.

Pred výstavbou rebríka v krajine musíte vykonať výpočet a zohľadniť tieto povinné podmienky:

  • schody by mali byť pohodlné a šírka by mala zodpovedať pohodlnej dĺžke schodíka a výška by mala byť vhodná na zdvihnutie chodidiel všetkých možných obyvateľov a hostí vidieckeho domu - dospelých, detí a starších osôb;
  • prístup k stúpaniu a klesaniu po schodoch by mal byť voľný a priestranný;
  • schodisko musí byť nevyhnutne vybavené zábradlím, aj keď je z dvoch strán ohraničené stenami;
  • Konštrukcia schodiska by mala byť spoľahlivá a pohodlná a osvetlenie by malo byť nastavené tak, aby bolo svetlo rovnomerne rozložené po celom povrchu schodiska.
Prístup k prímestskému schodisku by mal byť voľný a osvetlenie -uniforma

Môžete si vybrať rôzne možnosti, ako urobiť schodisko v krajine - od výroby schodiska odborníkmi na individuálnom projekte dizajnu až po nákup už zmontovaných pochodov alebo modulov, alebo úplne samo-montáž a inštaláciu schodiska v krajine. Hlavná vec je, že je pohodlná, bezpečná a dobre zapadá do životného prostredia.