Čím lepšie je ozdobiť strop v kúpeľni, kuchyni a chodbe so zameraním na praktickosť a dizajn

Strop je prominentnou časťou miestnosti, takže vizualizácia miestnosti ako celku závisí od spôsobu jej zdobenia. Z tohto dôvodu je potrebné vynaložiť maximálne úsilie na vytvorenie harmonického priestoru a jednoty štýlu. Prípadne môžete využiť služby špecialistov tým, že utratíte určitú sumu peňazí na materiál a na prenajatú prácu. Ale dokončenie stropu vlastnými rukami - významné úspory, stačí poznať niektoré pravidlá, nuansy, potom všetko môže byť vykonané samostatne.

Niekoľko odporúčaní a odporúčaní

Po prvé, ak sa rozhoduje o otázke, ako znížiť strop, mali by sa zvážiť tieto body:

 • akú farbu použije na dekoráciu;
 • špecifická funkčnosť miestnosti;
 • ako by mal (strop) vyzerať;
 • Aký je rozpočet na nákup materiálov.

Treba tiež chápať, že strop vykonáva nielen estetickú funkciu, ale aj technické úlohy. Napríklad dokončovacie techniky umožňujú vizuálne znížiť /zväčšiť výšku miestnosti, alebo použitím určitých materiálov, ktoré majú vysokú schopnosť odrazu, s výnimkou elektriny.

Dôležité: pomocou stropných náterov môžete skryť chybystrop.

Ak hovoríme o farbe a výbere materiálov, ktoré sú zjednotené jednou myšlienkou, je to dôležité: dizajnový štýl stropu by mal byť v súlade s dizajnom stien bez vytvárania ostrých vizuálnych hraníc. Ale to neznamená, že dekorácia by mala byť identická, stačí premýšľať o kompatibilite farieb a textúr.

Stropná výzdoba - imitácia neba, lesklý povrch vytvára ilúziu neobmedzeného priestoru s množstvom „hviezdičiek“ LED, ktoré sa od neho odrážajú

Nie je žiadnym tajomstvom, že dizajnéri starostlivo premýšľajú nad každým prvkom interiéru, takže je zmysluplné dbať na rady odborníkov:

 • ak je farba stropu prispôsobená stenám, len svetlejším odtieňom, miestnosť sa stáva priestrannejšou;
 • strop, ktorý je pokrytý ľahkým lakom, rozptyľuje, odráža osvetlenie;
 • lesklý strop - druh intríg;
 • Ak má strop kovový odtieň, architektonické detaily budú „hrať“;
 • Drevená mriežka vyzerá skvele na akvamarínovom zelenom strope;
 • svetlomodrá farba - napodobňovanie oblohy;
 • ak je v strede stropu iná farba označená bodkovanou čiarou, vytvorí sa pocit hĺbky priestoru;
 • obrazové prvky oživujú interiér;
 • je možné maľovať strop v rovnakej farbe ako steny, stačí ich oddeliť reliéfom.

Ako skrátiť strop v kúpeľni

Agresívne prostredie v tejto miestnosti vám neumožňuje vybrať si žiadne materiály, takže musíte zvážiť ukazovatelevlhkosť - nevhodné materiály sa počas prevádzky stanú nepoužiteľnými.

Ako skrátiť strop v kúpeľni? Prvá možnosť je tradičné farbenie. To je najdostupnejší spôsob, ako ozdobiť strop, ale tu musíte vedieť, ktoré farby a laky sú odporúčané odborníkmi. Najmä použitie vodou riediteľnej farby, ako aj vápna, kriedového vápna, je kategoricky nežiaduce. Od konštantného odparovania bude povrch natretý podobnými zlúčeninami stratifikovaný a pokrytý trhlinami. V tomto prípade je dobrým riešením použitie formulácií na báze latexu, silikónu.

Dôležité: na dokončenie stropu v kúpeľni vhodný olej a voda disperzná farba.

Druhou možnosťou je odklopiť strop sklenenou tapetou. Náklady na tieto materiály sú nízke a sú tiež ľahko použiteľné, ale nie sú to všetky výhody:

 • tapety zo sklených vlákien umiestnené v stave, ktorý je šetrný k životnému prostrediu;
 • úžasná štruktúra apeluje na mnohých ľudí, ktorí chcú vytvoriť jedinečný interiér;
 • ​​
Stropy stropu sú vynikajúcou voľbou „dlhotrvajúcou“, interiér bude možné aktualizovať jednoduchou maľbou
.
 • sklenené vlákno odolné voči vysokej vlhkosti, náhlym zmenám teploty;
 • takýto materiál je prakticky odolný voči účinkom alkálií, kyselín a podobných prostriedkov, ktoré sa používajú na obnovenie poriadku v miestnosti.

Treba poznamenať, že okrem všetkýchna výhody, sklenené stenové papiere poskytujú slušný pohľad do kúpeľne.

Dôležité: sklenené mlyny môžu mať glazovaný náter, ktorý poskytuje materiálu lesk a je možné ich odstupňovať od matného až po zrkadlový lesk.

Pokiaľ ide o proces priameho lepenia, tento materiál čiastočne vykonáva funkciu opravy, pričom zakrýva malé nepravidelnosti a chyby. Pred nalepením je nutné zabezpečiť čistotu a suchosť stien, je tiež možné vykonať ošetrenie základným náterom s hydroizolačným účinkom.

Na lepené sklo sa nanesie vrstva farby: latex, akryl. Tento typ tapety vydrží 10-12 re-maľovanie, takže nemusíte meniť tapetu zakaždým, keď chcete vytvoriť nový dizajn v kúpeľni.

Zrkadlový strop v kúpeľni je odvážne rozhodnutie, ktoré si vyžaduje dôkladnú starostlivú starostlivosť o všetky komponenty nábytku
.

Ak sa vyskytne akútny problém, ako strop v miestnosti s vysokou vlhkosťou znížiť, mali by ste venovať pozornosť zrkadlovému stropu. Po prvé, môže byť namontovaný v prítomnosti nepravidelností, priehlbín na povrchu a je charakterizovaný aj niekoľkými výhodami:

 • vynikajúca odolnosť proti vlhkosti;
 • 66) jednoduchosť inštalácie;
 • estetika;
 • 68) funkčnosť.

Okrem toho, kúpeľňa so zrkadlovým stropom sa opticky rozširuje, takéto stropy môžu byť vyrobené v rôznych farbách: oceľ, bronz, tyrkysová, malachitová.

Príklady dizajnov stropov v kuchyni

Často sa uvažuje o plánovaní opravy kuchyne, predovšetkým nábytku, stien a podlahových dekorácií. Tento prístup je chybný, pretože je potrebné urobiť ešte jedno správne rozhodnutie, to znamená, že nie je potrebné znížiť strop v kuchyni.

Roštový strop je prijateľnou voľbou, pretože je založený na hliníkových doskách so striekaním rôznych konštrukcií a farieb. Vďaka lesklému povrchu nie je ťažké postarať sa o strop, ale je tu aj nevýhoda z hľadiska čistenia: aj keď strop vyzerá ako kompletná konštrukcia, prach a sadze sa hromadia medzi malými a takmer neviditeľnými trhlinami.

Krásny a pôvodný strop: pozdĺžne pruhy konštrukcie regálu vizuálne korigujú priestor

Ak vezmeme do úvahy strop plastových panelov, ide o veľmi obľúbený typ povlaku. Prečo? Dôvod je jasný - inštalácia nevyžaduje žiadne špecifické zručnosti a vyrovnávanie nie je potrebné.

Dôležité: pre sadu dosiek by sa mal zostaviť rám z kovových profilov.

Plastové rohy sú priskrutkované po obvode a potom sa strop montuje. Dosky sú k sebe pripevnené pomocou bočných drážok, podobne ako dizajnér. Podstata podobného stropu je podstatná:

 • jednoduchosť montáže /demontáže konštrukcie;
 • trvanlivosť;
 • jednoduchá údržba.

Ak sa namiesto plastu použijú drevené dosky, je to tiež vynikajúca možnosť dokončenia. Je pravda, že farebná schéma stromu nie je tak rozmanitá, ale prirodzená a dlháhospodárskej súťaže.

Dôležité upozornenie: predtým, ako by sa mala doska panelov natiahnuť káblom a vytvoriť diery pre svietidlá.

Kombinované stropy nepochybne vyzerajú skvele v porovnaní s homogénnymi materiálmi. Okrem toho rozdelenie do zón kuchynského priestoru umožňuje efektívne použitie aj materiálov nevhodných pre drsné podmienky danej miestnosti ako povrchovej úpravy.

Na potvrdenie týchto slov môžete uviesť príklad. Nad pracovným priestorom sa montuje sadrokartónový strop, ktorý je chránený sklenenou laminátovou tapetou, nad ktorou je umiestnená sklenená mozaika. V dôsledku týchto činností je povrch spoľahlivo chránený pred vlhkosťou, ktorá môže byť umývaná akýmkoľvek spôsobom.

Strop nad jedálenským priestorom sa vykonáva pomocou strečovej textílie - túto možnosť možno označiť za výhru, pretože oblasť nad jedálenským stolom je najmenej ovplyvnená tukom a sadzami.

Dôležité: pre takúto kombináciu je potrebné vybaviť nad varnou doskou silný kryt.

Aj v kombinovanej verzii môžete použiť napríklad strop "Grilyato", vyššie uvedené hliníkové lamely. Ale v princípe, môžete prísť s rôznymi riešeniami sami, hlavná vec je si uvedomiť, že strop musí byť ľahko umývať a odolávať vlhkosti dobre.

Nápady na dokončenie stropu na chodbe

Samozrejme, dnes je rôznorodosť materiálov prekvapujúca a príjemná, pretože každý majiteľ obydlia si môže vybraťnajoptimálnejšie variácie. Ako skrátiť strop v chodbe? Táto otázka nie je o nič menej mnohostranná.

Stretch strop - moderný typ povrchovej úpravy, ideálny pre chodbu. Okrem toho, taký strop bude priťahovať pozornosť hostí, rovnako ako nechať vo svojej pamäti nezmazateľné dojmy z vášho domova. S pomocou strečového stropu môžete dokonca zmeniť domácu domácu miestnosť na plnohodnotný interiérový súbor: exkluzívny a originálny.

Stretch strop na chodbe

Aké by mali byť napínacie stropy na chodbe? Tu môžete použiť niekoľko možností:

 • matné plátno;
 • saténové plátno;
 • lesklé plátno.

Ak je strop v úzkej chodbe príliš vysoký, môže sa pri tomto type dekorácie znížiť. V tomto prípade je lepšie dať prednosť streche matný strop, ale nie lesklý (hala bude tmavá a úzka). Matná tkanina je vynikajúca pre viac a viacúrovňové dizajny.

Pokiaľ ide o farebné, mliečne, sivé, biele tóny sú vhodnejšie. Ak hovoríme o malej chodbe, návrhári odporúčajú použiť nuanciu metódu: napríklad, ak má stropný podhľad má mliečnu farbu, tapeta by mala byť tón tmavší.

Čalúnenie obkladačiek z PVC je pomerne hospodárny typ dekorácie stropu. Okrem toho, PVC dlaždice skryje chyby v omietke, môže byť lepené nie na dokonale rovný povrch. Ďalšou výhodou tohto materiálu je rozmanitosť: v každom slušnom železiarskom obchode nájdeteDlaždice správnej veľkosti, rôzne textúry.

Stropná dlažba môže napodobniť reliéfnu štruktúru alebo štuk, rezbárstvo. Okrem toho môžu byť PVC obklady potiahnuté laminovaným filmom. Ale je nalepený na akýkoľvek povrch: omietky, omietky, na drevo-holiace dosky.

Ak je dlažba-PVC jednoduchá, to znamená bez ochrannej fólie, je po inštalácii natretá vodou riediteľnou farbou. Medzi hlavné výhody tohto materiálu patrí jednoduchá inštalácia, izolácia, nízka cena, bohaté farby, nízka hmotnosť.

Uverejnenie možno zhrnúť takto: ak sa rozhodne o otázke, ako možno strop upraviť, všetky aspekty by sa mali starostlivo zvážiť, počnúc farbou až po funkčnosť miestnosti. Až potom výsledok poteší oko a materiál bude slúžiť dlhú dobu.