Čím lepšie pokryť strechu garáže: o materiáloch, spôsoboch výstavby a opráv

Skúsení vodiči si dobre uvedomujú, že správne nainštalovaná strecha garáže nie je o nič menej dôležitá ako silná podlaha a pevné steny, pretože logicky dotvára hotovú konštrukciu a pôsobí ako ochranný nástroj proti zrážkam, horiacemu slnku a lúčom vetra. Stavba strechy sa považuje za náročný proces, preto je potrebné vopred rozhodnúť, čo pokryje strechu garáže.

Aké sú strechy?

Ak máte v pláne urobiť strechu vlastnými rukami, potom stojí za to rozhodnúť, aký typ stavby bude. V týchto dňoch, dva najobľúbenejšie typy strechy sú spoločné. Bez ohľadu na to, na ktorú garážovú strechu dopadne, sa odporúča podrobne študovať jej štruktúru.

Strešná konštrukcia v prístrešku

Strecha v prístrešku je najjednoduchšia konštrukcia. Zastavenie strechy padá na steny s rôznymi výškami. Takáto strecha môže byť inštalovaná v rôznych uhloch sklonu a jej hodnota bude priamo závisieť od klimatických podmienok v konkrétnom regióne a od zvoleného materiálu.

Jednopodlažná garážová strecha je skonštruovaná, ak sa nepoužíva podkrovný priestor.

Veľkosť sklonu sa pohybuje od 0 do 60 stupňov, ale neodporúča sa prekročiť túto hodnotu. Každá strešná krytina má svoj vlastný minimálny sklon strechy, určený fyzikálno-chemickými vlastnosťami.

Ihličnaté hladké tyče - krokvy sú hlavnou konštrukčnou zložkou strechy. Je dôležité, aby bolo drevo riadne vysušené a ošetrené špeciálnymi antiseptikami, pretože chráni strom pred rôznymi škodcami, ohňom a vodou. Systém krokvy strechy sa nazýva šikmý.

Dvojposchodová strecha nad garážou

Dvojplášťová strecha sa zvolí, ak plánujete využiť podkrovnú miestnosť. Najbežnejšou formou tejto stavby je rovnoramenný trojuholník. Ako namontovať strechu s dvojitým sklonom a ako zakryť strechu garáže sklenenými vláknami?

Dvojúrovňovú strechu možno namontovať vlastnými rukami aj bez špeciálnych znalostí a zručností. Jednoduchý rám sa skladá z dvoch identických „krovových“ nôh, ktoré sú usporiadané v po sebe idúcich radoch a spojené na vrchu „koňa“. Spodok podporuje steny garáže.

Viacúrovňová strecha nad garážou umožňuje použitie podkrovia ako úložného priestoru
.

Na výpočet výšky hrebeňa strechy a dĺžky nohy krokvy je potrebné poznať šírku garáže a hodnotu uhla sklonu.Aby ste zachovali čistú strešnú krytinu, pridajte 30 - 50 centimetrov k dĺžke nohy krokvy.

Inštalácia štítovej strechy sa začína nakloneným rámom. Mal by sa montovať po častiach. Mauerlat, položený na obvode, musí byť pripevnený na steny pomocou kotiev. Ak sú steny garáže vyrobené z betónu alebo tehál, musí byť medzi stenou a dreveným mauerlatom položená hydroizolácia, ktorá často používa ruberoidové obloženie.

Spoločné strešné materiály

\ t

V súčasnosti je na trhu nespočetné množstvo strešných krytín. Rozsah sa rozširuje s rýchlym rozvojom priemyslu, ale povlaky, ktoré už získali dôveru, zostávajú populárne. Preto by mal každý majiteľ vozidla vedieť, ako pokryť strechu garáže bikrostom, bridlicou, strešným materiálom alebo profilovanou podlahou.

Takmer tradičná bridlica

Väčšina motoristov sa domnieva, že strecha garáže je najlepšie pokrytá bridlicou, pretože táto strešná krytina je pomerne trvanlivá a môže trvať takmer štyridsať rokov. Bridlica je pomerne ľahká azbestová cementová doska. Ak chcete namontovať túto strechu, musíte do nej vŕtať otvory, potom do nich vtlačte niekoľko milimetrov pozinkovaných klincov s príplatkom. Je obvyklé pokrývať bridlicové prekrytie (20 centimetrov) tak, aby sa listy lepšie hodili, rohy vnútorných rozpätí muriva musia byť narezané.

​​
Bridlica je jedným z najobľúbenejších strešných materiálov s najväčším množstvomdlhá životnosť

Oprava bridlicových striech je zriedkavá. Pre túto prácu budete potrebovať cement, azbest, chmýří a vodu. Lepidlo sa riedi vodou v pomere "jedna ku jednej", azbest a cement sa používajú v pomere "tri ku dvom". Životaschopnosť tohto roztoku je 2 hodiny potom, čo zmes začne tuhnúť. Strecha garáže pred opravou by mala byť dôkladne vyčistená. Zvláštna pozornosť v procese opravy povrchu by mala byť venovaná trhlinám, trhlinám a trieskam. Minimálna vrstva roztoku je 2 milimetre.

Praktická perspektíva profilovaná

Takýto moderný materiál, ktorý je profilovaný, postupne nahrádza bridlicu. Jeho životnosť dosahuje 50 rokov. Ak sa nemôžete rozhodnúť, tým lepšie pokryť strechu garáže, potom by ste mali prestať s výberom na nosnej stene profilované triedy NA. Profil s vlnou pripojenou k plechu metódou valcovania za studena. Úplne všetky profily podlahy majú rovnaký tvar vlny - lichobežníkový, ale jeho výška a veľkosť samotného listu sa vo všetkých modeloch líšia.

Profilovaná fólia je ohňovzdorný, odolný, zvukovo a vodotesný materiál, ktorý spĺňa požiadavky GOST a TU. Výhodou tohto materiálu je možnosť jeho opätovného použitia. Ako zakryť strechu garáže palubami tak, aby trvala dlho?

Demokratická paluba vytlačená nielen z bridlice z trhu

Strecha z vlnitej podlahy sa montuje prekrytie (20 centimetrov),upevňovacie prvky sú skrutky alebo nity. Upevňovacie prvky sú hlboko v zvlnení. Proces pokládky začína zdola nahor, ak je strecha obojstranná, vyrovnajte podlahu pozdĺž previsu. Na navrhovanie hrán, vrchov a strán by sa mali použiť špeciálne profily.

Strešné krytiny a ich montáž

Kov je najľahší materiál a pri stavbe strechy šetrí peniaze na montáž rámu. A hoci takýto povlak sa nedá nazvať lacným v prevádzke, je vhodný pre akýkoľvek typ strechy. Ak máte v pláne postaviť kovovú strechu vlastnými rukami, môžete sa dostať spolu s prepravkou tyčí.

Výpočty laty by sa mali vykonať v súlade s výpočtami budúcich zaťažení (30 x 100 milimetrov, 30 x 70, 50 x 50 milimetrov). Táto konštrukcia by nemala byť pevná: vzdialenosť medzi doskami by mala byť viac ako 25 centimetrov.

Strešné krytiny sa nedajú nazvať lacné, ale je to jedna z najspoľahlivejších možností
.

Je obvyklé inštalovať krokvy v krokoch až do 120 cm. Strešný rám je spravidla pomerne jednoduchý na stavbu. Predbežný proces prípravy materiálu sa vykonáva na zemi. Strešná oceľ musí byť rezaná, záhyby a rohy ohýbať, pripraviť "obrázky". Ak je sklon strechy dlhý, mali by byť na krátku stranu pripojené v pásoch 2 - 3 kusy.

Ak je sklon strechy viac ako 16 stupňov, mali by ste pripraviť jednotlivé záhyby, ak sú menšie ako 16 stupňov - musíte ich skladovať dvojnásobne. Inštalácia faltsevy strechy znamená použitieurčité vybavenie a dostupnosť skúsených remeselníkov, pretože aj menšie nedostatky vo výpočtoch môžu viesť k skresleniu, ktoré bude oveľa ťažšie napraviť, než spočiatku robiť všetko správne.

Zakrytie strešnej krytiny lepenkovou krytinou

Na použitie tohto druhu strešnej krytiny sa vyžaduje prítomnosť tvrdého rámu a laty. Hlavná výhoda strešnej krytiny spočíva v tom, že povlak je trvanlivý a lacný a zároveň chráni konštrukciu pred vlhkosťou. Životnosť tejto roletovej strechy môže byť 15 rokov.

Ak chcete zistiť, ako zastrešiť strešnú krytinu garáže ruberoidom, zvážte postupnosť všetkých prác:

  • Celá strešná základňa sa musí natrieť bitúmenovým mazivom a potom sa musí poslať prvý „koberec“ materiálu. Toto by sa malo vykonať paralelne s hrebeňom strechy. Strešný materiál je prekrytý prekrývajúcimi sa pruhmi, na okrajoch materiálu, ktorý sa má zabaliť pod priezorom. Vrchná a spodná vrstva môže byť pribitá s bridlicovými klincami s krokom 30 - 50 cm.
  • Pokládka vrstvy obloženia materiálu a opätovné natieranie strechy pozostáva z položenia kolmého pásu strešného materiálu na pásy spodnej vrstvy materiálu. Súčasne je obvyklé obaľovať okraje strechy. Analogicky sa položí ďalšia vrstva asfaltového maziva a ďalšia vrstva strešnej krytiny.
Pokrytie garáže so strešnou lepenkou je trvanlivá nízkonákladová možnosť, ktorá súčasne plní funkciu hydroizolácie
.

Štýlová strecha dlaždíc

Zastrešenie garáží môže byť vyrobené z rôznych prírodných materiálov. Patrí medzi nekeramické a cementovo-pieskové obklady. Oba tieto povlaky môžu trvať viac ako 100 rokov. Sú ohňovzdorné, sú odolné voči ultrafialovým lúčom, nebojí sa kyslých dažďov, sú schopné odolať rôznym teplotným podmienkam, dobre absorbujú hluk, majú nízku tepelnú vodivosť a nie sú akumulátormi štatistického stresu.

Strecha garáže je pokrytá šindľom
.

Ak plánujete stavať strechu so sklonom viac ako 12 stupňov, potom treba venovať pozornosť kovovým strešným krytinám. Táto podlaha je vyrobená z pozinkovanej ocele s hrúbkou plechu 0,6 mm a polymérnym povlakom. Aby bola kovová dlažba tvar, ktorý sa podobá prírodnej dlaždici, je materiál vystavený bočnému razeniu. Vyrába sa kovová dlažba v širokom farebnom sortimente.

Klasický stavebný algoritmus

Otázka "Ako postaviť strechu na vlastnú päsť a ako správne pokryť strechu garáže" sa opýtala mnohých motoristov. Najprv nainštalujte systém väzníkov. Táto konštrukcia je považovaná za nosnú, pretože si v zime berie na seba plnú hmotnosť strechy a snehu uloženého na streche. Drevo pre takýto dizajn stojí za to mať vysokú kvalitu, bez chýb.

Ako vodotesný materiál sa odporúča dvojčinná membrána. Takýto materiál je výhodný, pretože vniká do vnútra, ale nedovolí zvnútra zvnútra. Vzdialenosť medzi strechou a membránou (ventilačná medzera) nie jeby mala byť menšia ako 25 milimetrov, vzdialenosť medzi izoláciou a membránou dosahuje 50 milimetrov.

Inštalácia strechy garáže: obyčajne sú krovy montované na šablónu na zemi, potom zdvíhané a inštalované

Membrána sa umiestni pod prepravku na krokvy. Pásy membrány sú vyrobené tak, aby sa prekrývali (10 - 15 centimetrov), musia byť zlepené špeciálnou páskou a upevnené k rámu pomocou zošívačky. Membrána sa obalí okolo okraja. Povinné sú aj vodotesné potrubia na streche. Výška komína závisí od 3 faktorov: vzdialenosti od hrebeňa, uhla sklonu a typu strechy. Ako vodotesný materiál určený pre komín je možné použiť špeciálne tesniace hmoty a malty na cementové piesky.

V ďalšom kroku sa položí strešná krytina zvolená vlastníkom garáže. Záleží na správnej izolácii, koľko kondenzácie sa bude tvoriť v garáži, aký teplotný rozdiel bude pozorovaný, či začne forma. Izolačná vrstva by mala byť aspoň 10 centimetrov.

Základné prvky strechy

Na hornej strane izolácie sa obyčajne ukladá parotesná zábrana. Ale aké materiály použiť v procese čelia garáže, každý majiteľ sa rozhodne pre seba, najdôležitejšie je, že tieto materiály môžu odolať zapáleniu, neabsorbujú nepríjemné pachy, ľahko sa čistia a majú atraktívny vzhľad.

Motoristi sa preto s cieľom ušetriť peniaze často považujú za nezávislú výstavbugaráže. Ťažká fáza výstavby je strecha garáže, pretože proces neodpustí chyby. Najdôležitejším rozhodnutím je výber strešných krytín, pretože odchýlka od noriem je plná následkov.

Video: ako opraviť strechu

No, pre tých, ktorí chcú nájsť a vybrať najlepší strešný materiál na opravu strechy, bude prezentovaná video lekcia, ktorá preukáže fázy opravárenských prác.