Čo je lepšia keramika alebo dlaždice: vyberte si, porovnávajte vlastnosti

Otázka, či je porcelán alebo dlažba lepšia, sa stáva dnes relevantnejšou. To nie je prekvapujúce, pretože ak dlaždice medzi dokončovacie materiály je dlho-žil, možno povedať, že z hľadiska dizajnu a konštrukcie, keramické žuly nie je len mladý, ale stále veľmi mladý materiál. Začalo sa vyrábať a aplikovať v polovici 70-tych rokov minulého storočia, ale v takom krátkom čase sa mu už podarilo nielen obsadiť vedúce pozície medzi príbuznými materiálmi, ale aj vynútiť ich z obývaných miest. Keramický trh sa dnes vyvíja tak rýchlo, že ani špecialista v ňom nie je tak ľahko navigovateľný, nehovoriac o obyčajných ľuďoch. Napríklad, koľko ľudí pozná rozdiel medzi keramickými dlaždicami a porcelánovými dlaždicami? A ktorý z nich je lepšie použiť pri dokončovaní alebo opravách? Pokúsme sa na to prísť.

Čo je porcelánový kameninový tovar?

Na nájdenie odpovede na otázku, či je lepšie používať porcelánový kameninový tovar alebo dlaždice, je potrebné sa naučiť čo najviac informácií o tomto relatívne mladom a možno málo známom materiáli z porcelánového kameniva.

Porcelánová dlažba je umelá povrchová úpravamateriál, ktorý v mnohých smeroch prevyšuje svoj prirodzený náprotivok - žula.

Podľa niektorých vlastností porcelánový kameninový materiál prevyšuje jeho prirodzený náprotivok - žula
.

Táto nadradenosť sa okrem toho prejavuje nielen v jej technických vlastnostiach, ale aj v dizajne - má širší farebný rozsah. Súťaží aj s keramickými obkladačkami. K takým vážnym technickým vlastnostiam, ako je pevnosť, takmer nulová absorpcia vody, odolnosť voči opotrebeniu a mrazu, boli pridané výnimočné umelecké formy.

Zloženie a výrobný proces

Porcelánový kameninový výrobok mal vďaka svojmu zloženiu a špeciálnej technológii výroby jedinečné vlastnosti. Na výrobu porcelánového kameniva sa používajú vysoko kvalitné íly (kaolín a illit), do ktorých sa pridáva kremenný piesok a živec, ako aj minerálne farbiace pigmenty, ktoré poskytujú rôzne farby. Výrobný proces prebieha v dvoch etapách.

Na 1. stupni sa materiály v špeciálnych formách lisujú pod tlakom 500 kg /cm. Potom sa lisované materiály spaľujú pri teplote 1300 ° C. Pod vplyvom tejto teploty sa mení ich štruktúra na molekulárnej úrovni - získa sa vysoko pevný sklenený monolit.

Výroba porcelánového kameniva sa v podstate podobá tvorbe prírodného kameňa, pričom jediný rozdiel spočíva v tom, že tento proces prebieha pod kontrolou osoby a využíva tie komponenty a technologické metódy, ktoré umožňujú dosiahnuť lepšiu akoprírodný kameň, prevádzkové vlastnosti.

Unikátne vlastnosti, trvanlivosť

\ t

Porcelánová dlažba získala svoju obľubu v používaní vďaka množstvu vlastností, ktoré ju priaznivo odlišujú od mnohých iných materiálov na konečnú úpravu:

 • Odolnosť voči mechanickému poškodeniu, tvrdosť. Takéto dosky môžu odolať zaťaženiu až 450 kg.
 • Odolnosť voči oderu. Matte je považovaná za najsilnejšiu z porcelánových dlaždíc.
 • 36. Nízka absorpcia vody. Špeciálne výrobné postupy poskytujú veľmi hustú štruktúru a výsledkom je, že porcelánový kameninový materiál absorbuje len menej ako 0,05% vlhkosti. Preto je ideálny pre použitie v miestnostiach s vysokou vlhkosťou.
 • Odolnosť voči mrazu. Porcelánové dlaždice vydržia teploty do -50 ° C.
 • 38. Požiarna bezpečnosť. Tento stavebný materiál je nehorľavý.39. Odolnosť voči zmenám teploty. Zmeny teploty od -50 do + 50 ° C neovplyvnia keramickú žulu.
 • Odolnosť voči rôznym chemikáliám - zásadám, kyselinám, znečisťujúcim látkam v domácnosti.
 • Environmentálna šetrnosť. Porcelánová dlažba je absolútne bezpečná pre životné prostredie a pre ľudské zdravie.
 • Všestrannosť použitia materiálu

  Charakteristickou črtou porcelánového kameniva je všestrannosť jeho použitia:

  • obklady podláh a stien kúpeľní, kúpeľní a kuchýň, ako aj schodov;
   Tvárou v tvár kúpeľni s porcelánovou kameninou v vidieckom dome
   Veranda je obložená žulou, sú z nej schodiskákroky a sady pre vstupné skupiny
  • dokončovacie kancelárske priestory (jeho veľkolepý vzhľad bude znamenať serióznosť spoločnosti);
  • obloženie fasád budov;
   Fasády budov zdobených keramickou žulou vyzerajú pevne a pôsobivo
  • dokončiť otvorené terasy;
   Na miestach, ktoré nie sú vystavené atmosférickému vplyvu, uprednostňujú nosenie porcelánových obkladov odolných voči opotrebeniu
   .
  • použitie ako podlahová krytina v oblastiach s vysokou hustotou premávky, ako sú reštaurácie, supermarkety, vlakové stanice, letiská;
  • 62) plášťové bazény a iné miesta, kde je povrch neustále v kontakte s vodou;
  • povrchy obložení vonku.

  Porcelánová dlažba je vhodná nielen na výstavbu novostavieb - aktívne sa využíva aj pri rekonštrukcii starých.

  Porcelánové dlaždice ako podlahy v obchodnom centre

  V tomto odvetví je oblasť jeho použitia neobvykle široká, a to: chaty, školy, verejné, obchodné a priemyselné budovy, balkónové konštrukcie atď.

  Rozdiely medzi keramickou žulou a dlažbou

  Externe keramická žula nie je horšia ako dlažba, pripomínajúca prírodnú žulu. Je tiež matný, polo-leštený, leštený, glazovaný a reliéfny.

  Polotovar z kameniny dáva miestnosti jedinečný vzhľad

  Najdôležitejším rozdielom medzi porcelánovou dlažbou a dlažbou je výrobná technológia. Tento materiál je natretýcez, cez hĺbku, takže ak si poškriabať vrchnú vrstvu, je to takmer nie je vidieť, pretože dno je presne rovnakú textúru a farbu. Dokonca aj najhlbšie žetóny sú ťažko pozorovateľné pre pozorného okoloidúceho. Je však veľmi dôležité, aby bol materiál počas celého obdobia prevádzky nový.

  Bežná dlažba s najmenším výstrihom odhaľuje svoj základ, pretože je natretá len na vonkajšej strane. Dlaždice sa zvyčajne natierajú na poslednom stupni, zasklenia obvyklým podkladom. Porcelánové dlaždice sú pred vylisovaním natreté - celá kompozícia, nie hotová dlažba. Výsledný materiál je teda v celej hrúbke rovnomerný.

  Vzhľadom na rozdiel vo výrobných technológiách má porcelánový kameninový materiál v porovnaní s keramickými obkladačkami väčšiu odolnosť voči chemikáliám a teplotám, ako aj väčšiu tvrdosť. To spôsobuje univerzálnosť jeho použitia, čo nie je prípad keramických obkladačiek, ktorých použitie je dosť obmedzené.

  Keramická dlažba je časom najviac náchylná na zničenie, pretože jej povrch má rôzne mikrotrhliny a pruhy. V keramickej žule chýbajú, čo ju klasifikuje ako kategóriu dokončovacích materiálov, ktoré nie sú ovplyvnené časom.

  Čo je teda najlepší kameninový alebo porcelánový kameninový tovar?

  Nepochybná odpoveď na túto otázku snáď neexistuje. To všetko závisí od účelu obloženia, podmienok, za ktorých budú materiály na obloženie použité av neposlednom rade zo subjektívneho posúdenia - vkusu človeka. Môžete robiť len odporúčania, keď je najlepšie použiť keramickú žulu.

  1. Prvá možnosť je, keď teplota vzduchu (vo vonkajšom aj vnútornom priestore) môže klesnúť pod nulu alebo povlak bude ovplyvnený atmosférickými zrážkami. Vzhľadom k tomu, že štruktúra porcelánovej kameniny je taká, že prakticky neabsorbuje vlhkosť, je vylúčená možnosť, že sa v chlade praskne. Často sa používa v otvorených priestoroch: rozprestierajú vchody do chatiek, rybníka v krajine, záhradné chodníky, pri bazénoch vyzerá dobre.
   Porcelánová kamenina pri rybníku pri chate: trvanlivý materiál výborne vydrží všetky vykorisťovania na voľnom priestranstve v súlade s krajinou

   Podmienky v kuchyni alebo v kúpeľni nie sú také extrémne, takže v týchto miestnostiach môžete bezpečne položiť obyčajné dlaždice.

  2. Druhá možnosť. Porcelánová kamenina je nepostrádateľná ako podlaha na verejných, komerčných, kancelárskych plochách s intenzívnou premávkou (nebojí sa nakladačov s krabicami, dámy na pätách, padajúcich ťažkých predmetov, rozbitého skla), ale vôbec nie je v byte potrebné.
  Porcelán je nevyhnutný ako podlahová krytina v oblastiach s vysokou premávkou
  .
  Výzdoba domu porcelánovým kameninovým tovarom ukazuje vysoký stav jeho majiteľa
  .

  V súčasnosti sa porcelánový kameninový materiál používa aj na obkladanie obývacích izieb.izby, chodby, kuchyne a haly v vidieckych domoch, ktorých majitelia chcú zariadiť izby v modernom štýle a dať im dlhý čas reprezentatívny vzhľad. Je to pochopiteľné, pretože správne zvolený materiál na obloženie je prísľubom pohodlia, pohodlia a dobrej nálady. Preto, čo je pre vás najlepšie - porcelánový kameninový tovar alebo obyčajné obklady - rozhodnite sami a nenechajte vás na výber.

  Podrobnosti o kameni: video