Čo je lepšie dlaždice alebo linoleum: výber optimálneho pokrytia

Podľa štatistík, najobľúbenejšie podlahy v Rusku je linoleum. Je lacný, pekný, pomerne trvanlivý a ľahko sa čistí. Keramická dlažba tiež zaberá iba tretiu pozíciu, čím sa laminátové miesto umiestni na prestížne druhé miesto. Zdá sa, že ideálny povlak s vynikajúcim výkonom a vysokou pevnosťou, ale z nejakého dôvodu kupujúci dáva prednosť menej spoľahlivému linolea. Čo to znamená? Čo stojí za zúfalým úspechom linolea a čo je lepšia dlaždica alebo linoleum? Poďme zistiť!

Linoleum: výhody a nevýhody

Linoleum je podlahová krytina vyrobená z polyvinylchloridu. Je heterogénna a homogénna. Prvá sa skladá z niekoľkých vrstiev: spodná - základňa, ktorá môže byť vyrobená z juty, plsti, polyesteru a PVC, niekoľkých stredných vrstiev zo sklených vlákien a penového vinylu a horná vrstva - priehľadná, ultrazvuková z rovnakého vinylu.

Výhody linolea zahŕňajú:

 • množstvo farieb a vzorov. V každom obchode Vám bude ponúknutých viac ako 20 rôznych variantov tejto podlahy: kvetované, polkované, s geometrickými tvarmi, so vzormi alebo bez nich, mramorované, drevo, dlaždice atď.
 • nízka cena. Linoleum je pomerne lacný, aspoň dolná hranica ceny začína od 120 rubľov za lineárny meter.
 • jednoduchosť inštalácie.Položte linoleum môže byť aj najvzdialenejšia osoba zo sveta opravy. Čo by mohlo byť jednoduchšie - položil ho, odrezal prebytok, upevnil ho špeciálnym lepidlom alebo karafiátmi a voila - podlaha je pripravená! Krásna, svieža, originálna!
 • jednoduchosť starostlivosti. Nie je potrebný žiadny špeciálny prací prostriedok na starostlivosť o linoleum - stačí ho umyť teplou vodou s prídavkom prášku.
 • mäkkosť. Podlaha je pokrytá linoleum, rôzna elasticita a pružnosť. Je dostatočne mäkký, aby som tak povedal, a trvanlivý.
 • trvanlivosť. Komerčné linoleum, určené pre miesta s vysokou návštevnosťou, môže slúžiť desaťročia, pričom jeho vzhľad zostáva takmer nezmenený. Prirodzene, poloobchodné a domáce linoleum sa nemôžu pochváliť takýmito výsledkami, ale s náležitou starostlivosťou a opatrným zaobchádzaním môžu byť použité aj mnoho rokov.
Rozmanitosť druhov linolea
Linoleum do kuchyne so zaujímavou farbou. Pôvodný a lacný

Linoleum má niektoré nevýhody:

 • vyhorenie na slnku. Ak je v miestnosti veľa slnka, podlaha začne rýchlo strácať svoju farbu, čo určite ovplyvní jej vzhľad.
 • slabá odolnosť voči mechanickému namáhaniu. Padnutý nôž alebo vidlička, noha stola, tenké podpätky - to všetko môže spôsobiť poškodenie vášho linolea.
 • nestabilita rôznych typov škvŕn. Tuk, acetón a iné problémy sú však z povrchu PVC povlaku veľmi slabo vymyté.Ak okamžite reagujete, škvrna sa neobjaví.
 • neznášanlivosť pri vysokých a nízkych teplotách.
 • „Strach“ chemických látok. Niektoré agresívne čistiace prostriedky môžu pokaziť linoleum a zanechať na ňom nezmazateľné škvrny, škvrny a dokonca aj plešaté škvrny.

Charakteristiky dlažieb

Keramické dlaždice sú dokončovacím materiálom, ktorý je nevyhnutný v oblastiach s vysokou hustotou premávky. Je silný, trvanlivý, pokojne odkazuje na vysoké a nízke teploty a je veľmi krásny. Prebujme si jeho zásluhy a nevýhody.

Výhody keramických obkladačiek:

 • obrovský sortiment. V obchodoch môžete vidieť nielen umelé keramické obklady, ale aj porcelánové obklady, pieskovcové obklady a výrobky z mramoru. Okrem toho môže byť lesklý s lesklým povrchom, matný, s alebo bez vzoru, pod kameňom, drevom, kovom, všeobecne, voľbou, ktorá si zaslúži pozornosť.
 • Vysoká odolnosť voči teplotným extrémom. Táto kvalita keramických dlaždíc vám umožňuje položiť ho nielen v interiéri, ale aj vonku.
 • odolnosť proti vlhkosti. Voda - hlavný nepriateľ mnohých podlahových krytín, ale nie keramických obkladačiek - môže ľahko preniesť akúkoľvek povodeň.
 • odolnosť voči chemickým činidlám a škvrnám. Je jednoduchá a jednoduchá na údržbu dlažieb - nebojí sa žiadnej chémie a škvrny nie sú pre ňu problémom.
 • Vysoká "odolnosť" voči oderu.
 • trvanlivosť. Keramika môže slúžiťdesaťročí, pričom jej vzhľad bude vždy na vrchole.

Teraz zvážme nedostatky. Keramická dlažba:

 • ťažké. Povrch dlaždíc je tvrdý, pád na takú podlahu môže viesť k zraneniam.
 • ​​
 • je studená. Zahrievanie chladných kusov keramiky je možné vykurovať iba podlahovým vykurovacím systémom, ktorý je umiestnený priamo pod podlahovou krytinou.
 • miláčik. Naozaj, kúpiť dlažba bude musieť položiť šťastie. To znamená kvalitný, drahý materiál a nie lacný falošný materiál z Číny.
 • ťažké položiť. Proces inštalácie dlaždíc je pomerne pracný a komplikovaný. Samozrejmosťou je, že porcelán alebo keramická dlažba sa môže položiť samostatne, ale len odborník môže garantovať kvalitu. Budeme musieť platiť peniaze za prácu špecialistu.
 • je klzká. Mnoho typov keramických dlaždíc má hladký klzký povrch, ktorý môže spôsobiť pád. Niektorí výrobcovia však tomuto problému venovali pozornosť a vytvorili produkty, ktoré majú špeciálny povlak, ktorý vám umožní cítiť sa istí, aj keď sa na podlahu rozliala voda.
Keramické obklady s matnou povrchovou úpravou - ideálne do kuchyne

Ak zhrnieme všetky uvedené skutočnosti, možno urobiť nasledujúci záver: linoleum aj keramické obklady sú vhodné na uloženie do kuchyne. Ale ... Linoleum veľmi rýchlo "zlyhá", pretože každý neúspešný pád noža alebo vidlicemôže pre neho trpezlivo skončiť. To isté platí pre škvrny - v kuchyni je viac ako dosť: vriaci olej, padlý sendvič, rozliata šťava alebo káva - to všetko môže spôsobiť poškodenie vzhľadu náteru.

Teraz dlaždice. Tento dokončovací materiál je ideálny pre kuchyňu z hľadiska odolnosti voči škvrnám, vydrží aj fyzikálny vplyv kuchynského náradia a nábytku. Tu si stačí kúpiť dlaždice s matným, mierne drsným povrchom, pretože lesklé, klzké výrobky môžu spôsobiť náhodné kvapky.

Možnosť dokončenia podlahy v kuchyni s dlažbou a linoleum

Ukazuje sa, že dlažba je lepšia ako linoleum. Je silnejší a odolnejší, spoľahlivejší a ľahšie sa čistí. Ale to neznamená, že kladenie linolea v kuchyni je nemožné. Je možné, prečo nie! Len musí byť stokrát opatrnejší a opatrnejší.

A dokonca môžete prísť s originálnym interiérom s použitím obkladov a linolea. Táto kuchyňa bude jedna za milión!

Video: Optimálne pokrytie pre kuchyňu

V každom prípade, bez ohľadu na to, ktorú podlahu si vyberiete, stále vyžaduje starostlivosť a starostlivé zaobchádzanie. Dokonca aj superstrongový porcelán alebo mramor stratí svoj ušľachtilý vzhľad, ak nie je pravidelne čistený. Postarajte sa o svoj domov a on vám odpovie na oplátku.