Čo keramické dlaždice priaznivo s analógmi?

Zvyčajne pri výbere dokončovacích materiálov sa berú do úvahy také parametre, ako sú cenové alebo estetické výhody. Ale trendom posledných rokov je spoľahlivosť a bezpečnosť, ktorá je predovšetkým. Požiadali sme poradcov firmy Junomart, aby vyskúšali tieto skutočné požiadavky na najklasickejší materiál - keramickú dlažbu.

Požiarna bezpečnosť

PVC panely používané na účely hospodárnosti pri dokončovaní kúpeľní pozostávajú z horľavých materiálov. Ale najnebezpečnejšia vec je, že v prípade požiaru horia s uvoľňovaním toxických látok. To isté sa dá povedať o podlahách: o lakovaných parketách, lamináte, linolei a koberci.

Naproti tomu keramické obklady sú úplne nehorľavé. Nehorí a ani pri teplote ohňa sa nezhadzuje, pretože počas samotnej výroby sa praží v peci pri teplote od 850 do 1350 stupňov.

Keramické obklady pozostávajúce z nehorľavých zložiek - ílu, piesku a živca - nevypúšťajú škodlivé látky ani pri prirodzených, ani pri vysokých teplotách. Okrem toho v prípade požiaru povrch obložený keramickými obkladačkami chráni nosné konštrukcie konštrukcie a znižuje riziko ich zničenia.

Bezpečnosť životného prostredia

Plastové stenové panely ani umelé podlahové krytiny jasne neodkazujú na materiály šetrné k životnému prostrediu, pretože sa vyrábajú s použitím chemikálií. Takéto materiály často emitujú zvláštny zápach, ktorý je nielen nepríjemný, ale tiežnepriaznivo ovplyvňuje ľudské telo v uzavretých priestoroch.

Sanitárna bezpečnosť

Keramické obklady sú vďaka svojej nízkopórovitej štruktúre odolné voči prachu, baktériám, plesniam a čiernym plesniam. Ale tieto nebezpečné tvory sa ľahko likvidujú na stenách plastov, ktoré zbierajú kondenzát, alebo na neostrých kobercoch.

Nebezpečné triesky

Teraz je módne obkladať steny kúpeľní zrkadlovými dlaždicami alebo sklenenými panelmi. So všetkou originalitou je tento náter veľmi krehký. Ostré triesky môžu vážne poraniť nechránenú osobu. Doska je omnoho menej krehká, ale aj keď sa jej podarilo poškodiť, sú črepy dlaždice menšie a mäkšie ako sklo, riziko zranenia je oveľa menšie.

Protišmykové zariadenie

Protišmykový systém je dôležitým bezpečnostným prvkom. Laminát alebo linoleum, na ktoré má voda, sa môže premeniť na nebezpečné klzisko pri horúcom sporáku. Táto nevýhoda je bez keramických obkladov s protišmykovým povrchom, označených piktogramom vo forme nôh na čiare v uhle 45 stupňov.

V tomto smere boli obzvlášť úspešní talianski výrobcovia, ktorí vyvinuli niekoľko zbierok protisklzových dlažieb do kúpeľní, kuchýň a bazénov vyrobených zo špeciálnych porcelánových ílov.

Elektrická bezpečnosť

Keramická dlažba má veľmi nízku elektrickú vodivosť. To je dôležité pre kúpeľňu a kuchyňu, pretože je to tam, že konštantná vlhkosťk priloženým elektrickým spotrebičom.

Životnosť služby

Trvanlivosť keramických obkladačiek je všetkým známa, ale tu môžete dať impozantné figúrky. Priemerná životnosť plastových stenových panelov je 3 - 4 roky, pokiaľ sa ich náhodne nedotknete niečím tvrdým a nedeformujete ich dopredu.

Priemerná životnosť nepremokavej tapety pre kúpeľne je 1 - 2 roky, pretože ich slabinou sú spoje , , v ktorých sa vlhkosť často dostáva.

Keramické dlaždice vyrobené z vysokokvalitných surovín budú trvať 30-50 rokov alebo viac.

Odolnosť voči chémii

Metóda čistenia, ktorá sa dnes používa s použitím syntetických detergentov, so všetkými jej výhodami, vedie k rýchlemu zlyhaniu podlahových a stenových krytín. Proti agresívnej chémii sú chránené iba keramické dlaždice z inertných materiálov a označené symbolmi А alebo А (stupne odolnosti voči chémii).

Odolnosť proti oderu

Žiadna podlahová krytina nemôže byť porovnávaná s keramickou dlažbou pre odolnosť proti oderu. Dokonca aj najjemnejšie dlaždice 1 alebo 2 triedy pevnosti, výrazne prevyšuje laminát. Dlaždice nad 4 triedy sily môžu byť bezpečne uložené v nákupných centrách s davmi ľudí.