Čo low-rastúce kvety vybrať pre posteľ

Móda, ako je známe, nezastaví. Ovplyvňuje všetky aspekty nášho života. A to nie je prekvapujúce, že dnes, ako nikdy predtým, nízko rastúce kvety pre kvetinové záhony sú populárne. Majú mnoho výhod a vo všetkej spravodlivosti stále viac nahrádzajú vysoko rastúce rastliny. Dnes ich možno vidieť na takmer každom záhonu. Našťastie, rozsah týchto farieb je pomerne rôznorodý a zahŕňa ako ročné, tak aj viacročné druhy. Povieme vám, ako vytvoriť originálne postele a starať sa o ne v budúcnosti.

Tajomstvo dekoratívnej výzdoby

Na navrhovanie kvetinových záhonov môžete použiť rozsiahly zoznam trvalých kvetov s nízkym rastom. Môžu byť zasadené:

 • prvosienka a kameňa;
 • floxy a plsti;
 • trpasličí astilbe a iné trvalky.

Keď ste ich zakorenili na svojom pozemku, budete môcť niekoľko rokov obdivovať plody svojej práce. Okrem toho, takéto aranžovanie kvetov je možné použiť na ozdobu hraníc a záhonov. Robia tiež rôzne hrany.

 1. Jedným z prvých rastlín, ktoré oživujú vytrvalé zhluky, jeprvosienka . Výška rastliny je 20-25 cm, jej karmínové, biele, žlté, červené a ružové kvetyforma kvetenstvo môže byť obdivovaný na dlhú dobu. Ak sú napojené správne, petrklíče rastú od apríla do začiatku júna.
 2. Od mája začínajú kvety kvety .Ich nádherné veľké kvetenstvo sú usporiadané tak silno, že úplne pokrývajú listy. Pri zdobení kvetinových záhonov sa používajú styloidné floxy, ktorých výška je 10 cm, Douglasove floxy sa líšia v trpasličej veľkosti 5-15 cm, farebná paleta týchto jemných rastlín obsahuje bledoružovú, fialovú a (zriedka) fialovú farbu.
Prvé jarné kvety sa vyznačujú obzvlášť jasnými farbami
.

Kvety poddimenzované v dvojročných intervaloch

Ako jesenné prístupy je potrebné začať pracovať s dvojročnými rastlinami. Sú zasiate alebo zasadené pred nástupom prvého chladného počasia. Prečo? Počas pádu snehu musia vybudovať koreňový systém a vyvinúť ružicu listov. Keď príde jar, budú kvitnúť. Takéto kvety sú známe takmer každému. Sú to sedmokrásky, macešky, violy a pomníky.

Ak je váš kvetinový záhon na slnku alebo v čiastočnom tieni, potom sa na ňom bude cítiť dobre. Musia byť často napojené, aj keď sú vo vzťahu k vlhkosti považované za dosť nenáročné. Klíčky viola, zasadené vo februári až marci, potešia svoje prvé púčiky v lete. Na konci jari sa objavujú očarujúce klobúky sedmokrások - biela, červená, ružová (za predpokladu, že semená sú zasadené na jeseň). Pre zabudnutia nepotrebujete tieň a vlhkosť. S výhradou týchto podmienok bude kvitnúť od skoréhojar do začiatku leta.

Výber správnych rastlín

Ak potrebujete zasadiť stromy v čo najkratšom čase, mali by ste uvažovať o jednoročných kvetoch s nedostatočnou veľkosťou. Vytvoríte tak farebný obraz okamžite v roku výsevu. Mnoho ľudí miluje kvetinové ornamenty. V ich tvorbe sa podieľali rastliny s rôznymi farbami nielen kvety, ale aj listy. Medzi najobľúbenejšie plodiny uznané mnohými záhradkármi patria:

 • stálezelený begonia a seaside alissum,
 • česanie kapusty a celózy,
 • aglomerát Houston a prímorské cineraria,
 • chocholík chocholatý a kríženec coleus,
 • ) odrôd zakrpatených petúnií, nechtík lekárskych a mnohých iných rastlín.
Mnohé rastliny sú nám známe už od detstva
.

Ak sa váš kvetinový záhon nachádza na slnečnom mieste, môže byť doplnený oHoustonovo ageratum- malú rastlinu do výšky 20 cm, jej úžasné kvetenstvo tvorí svieži farebný vankúš. Rastlina rýchlo rastie a zatvára všetky prázdne miesta v záhrade. Nevyžaduje si zvýšenú pozornosť k sebe samému, ale iba k pravidelnému zalievaniu a množstvu slnečného svetla. Ak sa budete držať tohto, potom biele, fialové a modré kvety poteší vás, od júna do októbra.

Mnohí ľudia poznajú spoločnú (a nie menej fascinujúcu) kvitnúcu rastlinupetúniu . To môže byť ampelous a Bush. Oba typy sú vhodné pre záhony. Sprej môže byť s veľkými kvetmi as mnohými kvetmi. nedávnyvysadené na uliciach, ale sú ľahko poškodené dažďom, čo nie je prípad petúnií s veľkými kvetmi. Všetky rastliny potrebujú pozornosť - povinné podkrmovanie a pravidelné zavlažovanie.

Charakteristiky starostlivosti o rastliny

Pravidelná starostlivosť je potrebná pre všetky rastliny. Až potom budú mať krásny a zdravý vzhľad. Čo zahŕňajú všeobecné pravidlá starostlivosti o kvetinový záhon?

 • Uvoľnenie pôdy;
 • pravidelné buriny;
 • 56) odstránenie rozpadajúcich sa kvetenstiev;57) odstránenie chorých exemplárov;58) ošetrenie škodcov.

Pamätajte, že každý typ zariadenia má svoje vlastné charakteristiky a poradie starostlivosti.

Vytvorenie kvetinovej ozdoby si často vyžaduje odborné poradenstvo

Pri starostlivosti o kvety s nedostatočnou veľkosťou je dôležité dodržiavať hlavný stav - zachovať požadovanú výšku. Ak sa staráte o rastliny nie je správne, potom to môže natiahnuť kvôli silnému rastu výhonku. Veľké množstvo zelených listov môže tiež rásť, čo nepriaznivo ovplyvní dekoratívne vlastnosti záhonu. To sa zvyčajne stáva, keď kvety sú silne kŕmené dusíkatými hnojivami. Preto by sa mali uprednostniť tie, ktoré stimulujú rast, ale kvitnúce. Nemali by ste ísť ďalej o bežnej mylnej predstave, že musíte nakŕmiť kvety čo najviac.

Medzi dôvodmi, pre ktoré sa rastlina môže natiahnuť nahor, je nedostatok svetla a príliš silná výsadba. Takáto situácia nastáva, keď sortiment kvetov zasadených na tienistých apollôžková posteľ.

Nebojte sa experimentov

Kreativita je vzrušujúci a často riskantný proces. Bez experimentov by však život nemal žiadny pokrok! Preto sa nebojte snívať a používať vlastnú kombináciu rastlín na záhon. Môžete pestovať ročné plodiny vedľa trvalky alebo bienále, rovnako ako celoročné - s bienále. Napríklad na okrajoch, miesto ročných a dvojročných druhov - aster, viola, trpaslík taggetes odmietol, prostý alebo froté nechtík, begonia. A v centre, miesto vytrvalé kvety - zhivuchku, mladý, edelweiss, hostiteľ, stahis, Brčál, yaskolku, atď

Kombinácia jednoročných a viacročných plodín poskytuje vynikajúce výsledky
.

Trocha vedomostí, fantázie a úsilia - a kvetinový záhon sa stane vaším úspechom a hrdosťou. Budete úspešný. Veľa šťastia!

Video: Možnosti dizajnu kvetinových záhonov