Čo môže byť dizajn podlahy dlaždice: študujeme, hodnotíme, vyberáme

Pred niekoľkými desaťročiami, so slovami "dlažba podlahy", predstavivosť maľoval smutné obrazy verejných kúpeľní, štandardné biele, béžové alebo svetlo modré steny kúpeľne s oko-lov švy alebo nemocničné nastavenia. Teraz sa situácia radikálne zmenila. Obrovské množstvo možností pre keramické podlahy, ktoré sa líšia farbou, hrúbkou, textúrou a rovnomerným tvarom, vám umožňujú vytvoriť najúžasnejší podlahový dizajn dlaždíc. Tento materiál už nie je nudný a nudný, zapadá do najnáročnejších luxusných interiérov skutočne luxusných izieb.

Typy keramických dlaždíc

Keď idete do skladu stavebných materiálov v oddelení s dlažbou, okamžite sa stratíte medzi jeho rozmanitosťou. Je ťažké si predstaviť, že, ako sa ukazuje, existuje len asi desať druhov dlaždíc.

A odlišujú sa nielen svojím vzhľadom, ale aj zložením:

  1. Začnime s porcelánom. Nie je to dlažba, ale skôr obklad, ktorý má veľmi vysokú odolnosť voči mechanickému poškodeniu a účinkom mnohých chemikálií, čo umožňuje jeho použitie v najťažších podmienkach. Je ideálny pre miestnosti, v ktorých je vysoká priechodnosť ľudí. Nemali by ste sa báť, že dizajn podlahy z porcelánovej dlažby bude vyzerať nudne a oficiálne. Toto poschodiepoťah môže vyzerať ako drevená alebo dokonca umelecká podlaha pokrytá vzorovaným kobercom.
  2. Dimaros je keramická dlažba šetrná k životnému prostrediu, extrémne odolná voči vysokým teplotám. Jeho nesporné výhody možno pripísať aj nízkej elektrickej vodivosti, ktorá umožňuje jeho bezpečné používanie v miestnostiach s vysokou vlhkosťou. Okraje každej dlaždice Dimari sa podobajú viniču a keď sú navzájom spojené, nie sú viditeľné žiadne medzery.
  3. Cotto je jednorazová jednoramenná škrta odolná voči opotrebeniu. Hrubý povrch ho robí nevyhnutným pre použitie v kúpeľniach a kúpeľoch.
  4. Kotoforte - dvojpalcová dlaždica pokrytá nepriehľadnou glazúrou. Stáva sa to v jasných farbách as rôznymi vzormi.
  5. Slinok je extrúzna dlažba, ktorá umožňuje vyrábať obklady širokej škály tvarov vhodných na zdobenie rohov a zložitých povrchov.
  6. Metlakhskaya dlažba - keramické dlaždice malého formátu rôznych tvarov a rôznych farieb. Má zvýšenú tvrdosť, odolnosť voči opotrebeniu a odolnosť voči mechanickému a chemickému poškodeniu. Z takejto dlažby môžete vytvoriť úžasný povrch podlahy, ktorý sa podobá svetlým viacfarebným orientálnym kobercom.
Podlahové krytiny DiMarmi sa vyznačujú nízkou elektrickou vodivosťou, vďaka čomu uprednostňujú úpravu podlahy vo vlhkých miestnostiach s veľkým počtom domácich spotrebičov
.

Podlahy ztá istá dlažba

Niekto by si mohol myslieť, že podlahy z obyčajných dlaždíc nemôžu byť originálne a jedinečné. Toto je opäť veľká chyba. Moderné dlaždice môžu byť maľované v odtieňoch, ktoré harmonicky splynú do seba, takže zakaždým, keď sa na podlahe objaví zložitý a očarujúci vzor. Okrem toho, táto podlaha vám umožní slobodnejšie vziať interiérový dizajn, ktorý v sebe kombinuje prvky dekoru v rôznych farbách.

Ak je dlažba namaľovaná v niekoľkých odtieňoch, potom podlaha vyzerá veľmi originálne
.

Ak kupujete obklady rovnakej farby, ale rôznych veľkostí, môžete získať elegantné podlahy, ktoré hovoria o vynikajúcej chuti majiteľov. V tomto prípade by ste mali používať dlaždice len rovnakej textúry, inak sa podlaha zmení na niečo bez chuti a nezodpovedajúce.

Podlahy z dlaždíc s hladkým povrchom vždy vyzerajú luxusne a veľkolepé

Ak je špecifickosť interiéru taká, že drevené alebo kamenné podlahy sú pre ňu ideálne, ale zvýšené nároky sú umiestnené na povrchu podlahy, v obchodoch je dlažba, ktorá imituje laminát alebo parkety.

Literatívna kombinácia farieb a vzorov

Je dobré, keď má človek dobre vyvinuté tvorivé myslenie a nádherný umelecký vkus. Takýto hostiteľ bude schopný úspešne kombinovať vo svojej podlahe rôzne farby a vytvárať nepredstaviteľné vzory, ktoré dodajú šarmu celý interiér.

AkAk takéto schopnosti neexistujú, môžete sa samozrejme obrátiť na profesionálneho dizajnéra, ktorý je schopný premeniť podlahy na skutočné umelecké dielo. Ale spravidla jeho služby veľmi výrazne zasiahli do vrecka. Existuje niekoľko tajomstiev, ktoré vám pomôžu položiť krásnu viacfarebnú podlahu.

Návrhári môžu vytvárať jedinečné vzory dlaždíc

V obchodoch s budovami možno teraz nájsť už vybrané skladby, najčastejšie predstavujúce kresby z viacerých fragmentov, orámované dlaždicami tichších tónov, ale vo farbe. Za predpokladu správneho výberu do interiéru nebudú takéto podlahy vyzerať horšie ako tie, ktoré kladú profesionáli.

Okrasné keramické podlahy

Šachový vzor obkladačiek kontrastných farieb vyzerá veľmi pekne. Ak sa v tomto prípade dlaždice používajú s nerovným okrajom dimarmy, podlahy budú vyzerať ako nezvyčajná deka v štýle „patchwork“.

Kombinácia kontrastných odtieňov je vždy víťaznou možnosťou
.
​​

Kombinácia dlaždíc rôznych tvarov vždy vyzerá úžasne, najmä ak je špeciálne navrhnutá dizajnérmi, a jedinečné rezy a výčnelky sa ideálne zhodujú a vytvárajú fascinujúcu ozdobu na podlahe.

Originálna kombinácia plus zaujímavý tvar - krásna dlažba

Hlavnou vecou pri výbere dlaždíc na podlahu nie je snaha o kombináciu nekompatibilných a vyhýbajúcich saktoré osobne máte na pochybách. Vzhľadom na celkovú farebnú schému miestnosti je ľahké vybrať si ten správny dizajn dlažby.