Čo potrebujete vedieť pri kúpe kosačky na trávu

Krásna vidiecka chata, postavená podľa moderného projektu a rafinovaná drahými povrchovými úpravami, môže ľahko stratiť svoj lesk vďaka matnému, neudržiavanému teritóriu. Vskutku, uprataný trávnik a rovnomerne zastrihané kríky sú často tým najlepším dekorom ako reprezentatívna fasáda. Ak chcete, aby územie bolo v poriadku, kosačka na trávu je užitočná, a inými slovami, ražňa, ktorá vám umožňuje orezať trávu na miestach neprístupných pre kosačky na trávu.

Video tipy na výber kosačky na trávu

Dôležitým detailom vyžínača je rezací mechanizmus

Čo je zastrihávač, je pochopiteľný bez vysvetlenia: môžete trávu kosiť s ňou Niektoré modely sú tiež určené na strihanie puzdier. Hlavnou časťou ražne bývala kovová čepeľ, ktorá musela byť dvakrát alebo trikrát brúsená. Moderné záhradné vybavenie má niekoľko možností pre rezací mechanizmus:

 • trvanlivý kovový nôž;
 • šnúra na šnúry (vlasec);
 • zameniteľné prevedenie (nôž a vlasec).

Nôž má dva typy: plast, lacnejšie a železo - drahé, ale schopnévyrovnať sa s tvrdou trávou a výhonky kríkov. Nôž účes je užitočný, keď príde čas na jeseň zberu a potrebu rezať húštiny tuhé stonky až 5 mm hrubé. Ak chcete pochopiť, ako si vybrať zastrihávač pre čisté, dokonca rezanie, musíte venovať pozornosť počtu zubov: čím viac z nich bude, tým lepšie bude ošetrená plocha vyzerať. Dobrý výsledok garantujú nože so 6-8 zubami.

Linka na orezávanie - praktický náhradný prvok pre elektrické a benzínové vrkôčiky

Pokiaľ ide o čistotu analýzy, zvážte nevýhody kovových nožov. Rýchlo sa tupia, ak sa práca vykonáva na kamenistom území. To znamená druhé mínus - pravidelné ostrenie. Nemali by sme zabúdať na hmotnosť kovových častí: sú oveľa ťažšie ako plast. Uľahčenie celkovej hmotnosti je dosiahnuté použitím modifikovaných zliatin, ktoré nie sú také ťažké a spoľahlivejšie. Nástroje s týmto typom noža majú označenie „heavy duty“ a vyššie náklady.
Ak potrebujete starostlivo zastrihnúť trávnik alebo kosiť húsenice medzi stromami bez poškodenia ich kôry, potrebujete ďalší zastrihávač - ako si vybrať a nie zle vypočítať? Neváhajte si kúpiť cop s rybárskym vlascom. Zachytáva zarastenú plochu pol metra širokú, opatrne odstráni vrchnú vrstvu trávy. Prámik s kordom je nevyhnutný pre nerovnomerný reliéf a na kosenie trávy v záhrade medzi stromami.

Druhy vyžínačov pre záhradkárstvo

Trh je plný rôznych modelov elektrických a benzínových vrstiev aNáradie môže byť napájané zo siete alebo z mobilnej batérie.

Niektoré typy vyžínačov sú vybavené kolieskami na pohodlnejšie používanie
.

Elektromotor: klady a zápory

Nie každá chata je vybavená elektrickou komunikáciou, ale ak sú k dispozícii, mnohí si vyberajú elektrické kosy, pretože majú tieto výhody.

 • Hluk je omnoho tichší ako plynové kosačky - každý odpočinok môže byť zničený hlasným hlukom.
 • Elektrické lokomotívy nevyžadujú spotrebný materiál - palivo, preto nevznikajú žiadne dodatočné náklady.
 • Neexistujú žiadne výfukové plyny benzínu, čo je tiež príjemné.
 • Váha nástroja je malá, dokonca aj žena ho zvládne. S ľahkými copánkami je lepšie manévrovať v záhrade, medzi ovocnými stromami.
 • Pri hornom type motora je možné kosiť aj trávu, ktorá je mokrá s rosou alebo dažďom.
Pri nákupe elektrického vyžínača skontrolujte informácie o dĺžke napájacieho kábla
.

Medzi nevýhody patrí rýchle prehriatie, takže samotný proces musí byť prerušený, aby sa zariadenie ochladilo. Tiež si musíte zvyknúť na drôt, ktorý sa bude neustále dotýkať kosačky. Niekedy, ak je pracovný priestor ďaleko od domova, stáva sa problémom, a potom je lepšie použiť akumulátorový nástroj. Nezabudnite vziať do úvahy peniaze vynaložené na elektrinu, aj keď vo vidieckych oblastiach, ako viete, tarify sú nízke.

Zásluhy a nevýhody benzínového motora

Mnohí sa nepýtajú, ktorý zastrihávač je lepší,ale odvážne získavať benzín, a tu je dôvod. Výkonný štvorvalcový motor umožňuje kosenie tvrdej trávy a výhonkov bez veľkého úsilia, a to je dôležité pre záhradkárov, ktorí napríklad pestujú bobuľové kríky. Okrem toho, vďaka autonómnemu napájaniu, sú plynové kosačky mobilné, nie viazané na dom alebo zdroj energie. Väčšina modelov má univerzálne upevňovacie prvky pre rôzne mechanizmy, nielen rezanie.

Vzorové benzínové kosačky - japonský zastrihávač ECHO SRM-2655SI na kosenie trávy a kríkov

Populárne benoky však nie sú celkom pozitívne. Napríklad majiteľ takéhoto zastrihávača by mal mať vždy rezervný plynový kanister, ktorý má z času na čas zvyk vyčerpávať. Kosenie mokrej trávy pomocou benzínového náradia sa neodporúča - je škodlivé pre zariadenia a nebezpečné pre ľudí. Milovníci pohodlia nebudú mať radi silný hluk, ktorý produkuje benzínový motor. Zvuk praskania je taký, že vyžaduje špunty do uší. Tiež rozrušený výfuk s nepríjemným chemickým zápachom. Sumarizujeme: ak je energia na prvom mieste, potom voľba pripadá na plynové kosačky, napriek všetkým uvedeným nevýhodám.

Akumulátorové elektrické kosy

V prípade vzdialených lokalít a záhradných výsadieb sú ideálnym nástrojom akumulátorové kosy. Nedostatok paliva a zaostávanie za šnúrkou, minimálna úroveň hluku, sloboda pohybu ich robia vhodnými pre tých, ktorí radi pracujú v pohodlí. Mnohí si túto možnosť vyberajúmalý zastrihávač: čo je lepšie ako kosenie mäkkej, hodvábnej trávy okolo stromov alebo pozdĺž cesty?

Rezným mechanizmom je plastový nôž, ktorý sa dá ľahko posúvať, a v prípade rozbitia ho vymeňte za nový. Je namontovaný na reznej hlave, ktorej uhol natočenia dosahuje 90 stupňov. Batéria sa nachádza v hornej časti náradia a je akumulátorom. Sú dvojakého typu: lítium-iónový (drahší) a nikel-kadmiový (lacnejší, ale s rýchlym vybíjaním). Na nabitie batérie zvyčajne stačí 3-4 hodiny.

Príjemnou voľbou pre ženy je nabíjačka Monferme 21317M 40V s hmotnosťou 4 kg
.

Pre ľahké kosenie trávy alebo medzi lôžkami je zvyčajne dostatok ľahkého elektrického kosenia, ktorého hmotnosť nepresahuje 2 kg. Priemerná plocha spracovania je 140 m². Aby ste trávu pravidelne kosili, mali by ste si kúpiť výkonnejšie modely s hmotnosťou nad 3 kg a pracovať na ploche do 250 m². Akumulátorové kosačky sú vybavené pohodlnou rukoväťou v tvare D, ktorá upravuje uhol kosenia. Niektoré modely, ťažšie, majú sadu vymeniteľných koliesok.

Univerzálne vyžínače: typy prídavných zariadení

Je možné ušetriť na nákupe celej sady záhradných nástrojov zakúpením jedného zastrihávača univerzálneho typu, ktorý má celý rad vymeniteľných hrotov. Sú namontované pomocou špeciálne dodávaného konektora, rýchlo odstránené a nespôsobujú ťažkosti pri používaní. Každá tryska má špecifický účel s počtom profilových hlávmôžu byť rôzne - v priemere od 2 do 10. Zvážte typy dodatočných prídavných zariadení, ktoré sú najviac potrebné na záhradné práce:

 1. Mnohé kosačky sú vybavené náhradným mechanizmom na odstraňovanie snehu. Namiesto rezného dielu postačuje nastaviť uchopenie vo forme špirály, keď sa zastrihávač zmení na kompaktný snehovú frézu. Špirála sa otáča a odhadzuje sneh. Nestačí čistiť veľké plochy energie a zachytávať zastrihávač, ale je celkom realistické odstrániť priestor pred domom alebo pomocou tohto mechanizmu odstrániť cestu k bráne. To je v skutočnosti najlepší zastrihávač v kategórii "zima-leto".
 2. Na pestovanie malých plôch, postelí a kvetinových záhonov sú na mletie a uvoľňovanie pôdy vhodné kultivátory vo forme malých fréz. Priemer dýz je v priemere od 12 do 24 cm, nie sú to základné nože, ale zložitý mechanizmus, preto je jeho hmotnosť dosť vysoká - až do 4 - 5 kg.
 3. Niekoľko kosačiek je vybavených delimérmi - praktickými doplnkami na tvarovanie koruniek stromov a kríkov, odstraňovaním chorých a suchých konárov. Adaptácie sa líšia veľkou dĺžkou (až 3 m), čo je potrebné na dosiahnutie vrcholu stromu.
Nahradením nožov kultivátorom môžete uvoľniť pôdu a nasekať pôdu
.

Trysky je možné zakúpiť ako s prámikom, tak aj samostatne. Hlavným parametrom pri nákupe je priemer konektora, ktorý by mal byť rovnaký. Štandardné priemery sú 20 mm a 24 mm.

Pri výbere nástroja pre záhradný pozemok je preto potrebné zohľadniť mnohé faktory: hmotnosť,výkon, typ motora, schopnosť meniť dýzy, ako aj dostupnosť energie, umiestnenie územia a oblasť ošetrených oblastí. A nezabudnite: orezané trávniky a koruny vytvorené zlepšiť dacha nie menej ako luxusné fontány alebo zložité cesty.