Čo strašidelný vták záhrada vystrašený ako oheň: majster triedy na vytvorenie "sladký pár"

Letné obyvateľstvo čaká na prvé letné bobule so špeciálnou netrpezlivosťou, pretože po dlhej zime rodina vynechala sladké vitamíny. Nemenej vášnivým čakaním na tento okamih a pernatými „susedmi“ - špačkami, vrabcami a vranami. A keď príde čas na dozrievanie skorej čerešne alebo jahody, začne tvrdohlavý boj o to, kto dostane úrodu. Aby sa zabránilo neočakávaným nájazdom, záhradníci sú v prevádzke celý deň na záhrade, hádzajú siete na malé stromy a vedľa vysokých je zapínaná záhrada.

Video nápady strašiakov pre záhradníctvo

Ale nie každý strážca sa bojí vtákov. Mnohé z nich sa používajú ako letisko, odkiaľ môžete dôkladnejšie preskúmať obsah domácej záhrady. Ukazuje sa, že portrét "pracoval", musí byť vytvorený s prihliadnutím na všetky faktory, ktoré sa vtáky obávajú. Zvážte tieto faktory podrobnejšie a na ich základe vytvorte pár dokonalých vycpaných zvierat.

Čo sa vtáky boja: vyzdvihnúťprvky pre budúce vypchaté zviera

Každý vták nenapadne strom, ak existuje dokonca najmenšie ohrozenie života. A táto hrozba nie je len osoba. Tu je zoznam najstrašnejších položiek a objektov, na ktoré si vtáky nemôžu zvyknúť:

 1. Všetko, čo sa pohybuje a leskne sa.
 2. Všetko, čo robí drsné zvuky a hluk.
 3. Všetko, čo je zafarbené na modro.

Budeme sa zaoberať každou položkou.

Vtáky tento funky strašiak pravdepodobne nevystraší, ale pozornosť všetkých okoloidúcich bude len na vašej stránke
.

Glitter a pohyb: evokuje strach vtákov svojou neistotou

Brilantné predmety pre vtáky nie sú samy o sebe hrozné. Pripomeňme si aspoň štyridsať, ktoré ťahajú všetko, čo priťahovalo trblietky do hniezda. Ak sa však lesklý predmet začne pohybovať, otáčať, rozptyľovať oslnenie zo slnečných lúčov, potom sa pre vtáky stane desivým, pretože je nepochopiteľné. Vtáky nevedia, ako sa bude tento „hororový príbeh“ správať v nasledujúcej minúte, a preto sa radšej nechcú priblížiť. Takže staré CD a DVD môžu urobiť dobrú prácu, ak ich pridáte do vycpanej skrine.

Okrem lesklých predmetov môžete zahrnúť všetko, čo sa začína pohybovať od najmenšieho závanu vetra: film, magnetické pásky zo starých kaziet, balóny atď.

Čokoľvek, čo je charakterizované chaotickými pohybmi, ruší vtáky, aj keď to nevyzerá ako ľudská bytosť
.

Modrá: desivá nezvyčajná

Z nejakého dôvodu, z celej palety farebných paletsa obávajú nasýtených modrej (to je tiež nazývaný kráľovskej modrej). Takýto tón v prírode je pomerne vzácny a vtáky jednoducho nemajú čas si na to zvyknúť. Takže v šatách záhradného strašiaka musíte použiť tento konkrétny odtieň.

Modrá farba oblečenia vypchatého zvieraťa vystraší vtáky viac ako samotná bábika
.

Trhliny a hluk: signalizuje nebezpečenstvo

V chatkách nie je taký pohyb ako v meste, a vtáky sa mlčky uzatvárajú. Ak sa na mieste niečo začne pop alebo robiť hluk, potom sa dostane z obvyklého rytmu života vtákov a desí ich. Je pravda, že ak budú zvuky publikované neustále, s určitou pravidelnosťou, vtáky si na toto nebezpečenstvo čoskoro zvyknú. Preto je potrebné striedať sa medzi rôznymi typmi hrkáliek a "hlukom", meniť ich miesta každý týždeň.

​​

Dravci alebo ich figuríny: priame ohrozenie života

\ t

Ornitológovia, ktorí študujú behaviorálne reakcie rôznych plemien vtákov, dospeli k záveru, že neexistujú lepšie prostriedky na vystrašovanie „malých vecí“ ako ich dravých „bratov“. Nie je bezdôvodné, že v meste sa používajú vycvičení sokoli, orli a orli skalní na odstránenie kolónií holubov, ktoré kazia pamiatky historického významu. Pár letov dravca - a malé vtáky zabudnú na cestu do tejto oblasti navždy. Je pravda, že záhradníci len zriedka podarí získať skutočného dravca. Jednoduchší spôsob je zavesiť jej strašiaka na vysoký stĺp alebo nájsť mŕtvu vránu. Suspend dead "congener" - najlepší dôkaz, že je nebezpečný.

Ak nie je mŕtvy vták, môžeteurob si z nej samú figurínu

Takže sú známe štyri odstrašujúce faktory. Zostáva len predstaviť ich do budúceho strašiaka, aby sa stal skutočným strážcom pre korenie bobúľ.

Magisterská trieda: ako urobiť dokonalú vypchatú záhradu

Možnosť 1: Veselý DJ zo starého oblečenia

Ak chcete vytvoriť záhradného DJ, musíte skladovať na nasledujúcich materiáloch:

]
 1. Vysoká drevená tyč (asi 2 m) a 2 priečky (až do metra).
 2. Zbytočné oblečenie, v ktorom bude modrá farba (nohavice, košeľa, čiapka).
 3. Minulú noc tekvica vytvoriť hlavu (ak nie sú tekvica, použite látkové vrecko, plnené slamkou).
 4. Plnivo, ktorým budete plniť oblečenie (nitrón, handry, slama atď.).
 5. Hudobné CD.
 6. Rádio v prevádzkovom stave.
 7. Značky.
Hľadanie otvorených plôch strašiakov tak, aby boli jasne viditeľné vo všetkých smeroch

Keď sa zbiera všetko potrebné, pokračujeme v práci. Poradie činností je nasledovné:

 • Zlikvidujeme rám, na ktorom bude DJ sedieť. K tomu, klinec priečku k tyči, ustupujúce 30-40 cm od vrcholu. Bude nosiť košeľu.
 • Osvojte si hlavu. Ak sa našla minuloročná tekvica alebo cuketa, potom v strede odrežeme malú dieru a vyberieme cez ňu celý obsah lyžicou. Potom opatrne odrežte tvár nožom. Ak nie je tekvica, použite ľahkú bielizeň vrece. Naplníme ho senom, nitrónom atď. A zhora kreslíme očkami, nosom a ústami markermi.
 • Uvádzamehlava na tyči. Tekvica sa bude konať kvôli tomu, že na vrchole nie je žiadny priechodný otvor. Taška musí byť tiež vytiahnutá na hranu šnúrkou a viazaná na tyč.
 • Ozdobte hlavu. Aby sme dali DJ hlave prirodzený vzhľad, nasadili sme starú parochňu zhora alebo pomocou kolíkov upevnili Nitron vlasy a potom dotiahli čiapku alebo klobúk.
 • 75) Vytvorenie hornej časti trupu. Na brvno natiahneme košeľu, úplne šijeme a vyplníme vnútornú časť výplňou. Najprv naplňte rukávy a zabránite, aby sa nitrón dostal von, manžety prišívajte veľkými stehmi. Potom si zvyšok košeľky zafixujte a pritlačte hrany spolu s kolíkmi tak, aby sa nič nevylial.
 • Nasaďte si strašiakové nohavice. Druhú priečku odrežte tak, aby pevne zapadla do pásu nohavíc. Stuff vaše nohavice až na kolená s výplňou, a aby nedošlo k pádu, šiť rad kolien s niťami. Nechajte spodnú nohu prázdnu. Nechajte ho trblietať sa vo vetre. Vsuňte priečnik do pása a pritlačte ho k tyči. Takže si upevníte nohy na telo.
 • Vytvorenie hudobného dekoru. Na rukávy košele uviazať niekoľko kusov hudobných diskov na vlákna rôznych výšok. Nechajte ich iskriť a pohybovať sa vo vetre. Staré rádio, ktoré je stále v pracovnom stave, zabalí film (v prípade zlého počasia), rozreže dieru okolo reproduktora a zavesí DJ okolo krku. A tak, aby nedošlo k pádu z vetra, vietor okolo košele 1-2 kruhu pásky. Vytiahnite predlžovaciu šnúru z rádia do najbližšej zásuvky a nalaďte najvýraznejšiu vlnu vo vašej oblasti. V noci bude potrebné odstrániť predlžovací kábel.
 • Nastavte DJ v blízkosti prskající bobule a zapnite rádio.

Poradenstvo! Nenechávajte rádio zapnuté celý deň, inak si vtáky zvyknú na hluk. Použite ho niekoľko hodín v rôznych časoch dňa.

Možnosť 2. Mladá dáma z odpadkových vriec

Je veľmi ľahké vyrobiť vycpanú záhradu vlastnými rukami z vriec na odpadky. Prichádzajú v rôznych farbách, ale stále je lepšie, aby modré tie hlavné. Pretože mužský strážca už bol vytvorený, urobíme pre neho priateľku. Rámec pre vytvorenie mladej dámy bude slúžiť rovnakému dvojmetrovému pólu. Iba priečnik potrebuje jeden, nie dva.

Plnené plastové vrecia vystrašujú vtáky neustálym šustením filmu
.

Okrem toho budete potrebovať:

 • viacfarebné vrecia na odpadky;
 • hrubšie vrecko na hlavu;
 • nitrón;
 • 91) stredne veľká lepiaca páska;
 • magnetická páska;
 • plechovky z nápojov;
 • balónik;
 • markery.

Princíp vytvárania vypchatého zvieraťa je podobný prvej triede, t. každá časť je postupne navlečená na stožiar. Ale pretože základom je polyetylén, potom tvrdá slama nemôže byť použitá ako plnivo. Vyrazila tenký film a pokazila vzhľad strašiaka. Preto naplníme hlavu len nitrónom.

Vlastnosti vytvorenia mladej dámy na záhrade:

 • Pre hlavu použite balenie svetlej monochromatickej farby tak, aby bola tvár nakreslená značkami zreteľne viditeľná. Najprv ho položte na vrch stožiara, potom ho napustite výplňou, kravatu na základni arazrisuy.
 • Strihajte dlhé pásy z magnetickej pásky a prilepte ich buď priamo na plnenú hlavu, alebo najprv na papier prázdny a potom na vrch bábiky. Magnetické pásky budú slúžiť ako vlasy mladej dámy a voľne vtiahnu do vtákov strach. Zvrchu skryť plešaté škvrny pomocou šatky alebo luku z vrecka na odpadky lepeného lepiacou páskou.
 • Ak chcete vytvoriť blúzku, budete potrebovať 3 balenia: 2 - pre ruky, 1 - pre prsia. Prerážame cez malý otvor v spodnej časti vrecka a cez ňu natiahneme puzdro až do spoja s pólom. Zapíname lepiacu pásku na ramene a okolo lakťa, pričom ponecháme zápästnú časť rukávu voľne sa pohybujúcu. Centrálna časť (hrudník-chrbát) je vyrobená z jedného obalu, ťahá ho cez dno tyče s výrezom. Fix s škótskou len v hornej časti, a nechajte voľný voľný.
 • Obruba je vytvorená z niekoľkých nafukovacích balíčkov, upevnených spolu s lepiacou páskou. Čím je to úžasnejšie, tým viac to bude desivé. Všetky balenia sú ovinuté okolo stĺpa a upevnené páskou.
 • Jednou rukou mladej dámy uviazame nafúknutý balón, na druhý zavesíme niekoľko prázdnych plechoviek, ktoré vytvoria hluk.

Akonáhle sa táto „sladká dvojica“ objaví vo vašej záhrade, vtáky oznámia bojkot čerešní. A ak máte v pláne dať záhradné plnené zvieratá na rôznych okrajoch stránky, zmeniť ich miesta niekoľkokrát v priebehu sezóny na zvýšenie efekt plašenia.