Čo tapetu vybrať pre chodbu a chodba - najlepšie možnosti

Nemôžem urobiť prvý dojem dvakrát - každý vie túto pravdu. Tento výraz môže byť aplikovaný nielen na osobu, ale aj na dom alebo byt, pretože po prvom vstupe do prostredia, ktoré je doteraz neznáme, je možné okamžite vyvodiť záver o blahu človeka a jeho charakteru. Je to vstupná hala, ktorá vám umožní nahliadnuť do tajomného sveta bytu niekoho iného a tu je nastavený tón celého interiéru. Ale čo tapetu vybrať pre chodbu, aby trvalý dojem na hostí? Čo je teraz módne a čo by sa malo vyhnúť?

Vyberte typ tapety pre chodbu

Hala je prvá miestnosť, do ktorej sa človek dostane pri vstupe do domu. Preto je často veľa prachu a nečistôt (najmä na jeseň a na jar). Bez ohľadu na to, ako opatrne si sundáte topánky a oblečenie, tak skôr alebo neskôr sa na stenách môžu objaviť kvapky a šmuhy. A ak je vo vašej rodine dieťa (alebo možno ani jeden) alebo pes, potom sa takýmto problémom nedá vyhnúť.

Správne vybrané tapety však môžu zachrániť vašu opravu aj od tých najnepokojnejších detí a zvierat.

Klasické umývateľné tapety

Umývateľné tapety sa líšia stupňomodolnosť voči vode. Existujú tí, ktorí sa boja „hrubosti“, to znamená, že sa musia umyť iba mäkkou, vlhkou špongiou alebo handričkou. Iní sú schopní vydržať nápor čistiacich prostriedkov a tretí dokonca hrubý štetec. Úroveň odolnosti voči vode môžete určiť sami - na štítku z tapety sa nachádza špeciálny znak vo forme vlny. Jedna vlna - takéto tapety ako jemná starostlivosť, dve sú odolné voči vlhkosti, to znamená, že môžu byť utreté vlhkou handričkou, tri sú umývateľné a ikona kefy vám umožňuje robiť všetky vyššie uvedené s touto tapetou a ešte viac.

Výhody možnosti vinylu

Ak uvažujete o tom, ktorá tapeta si vybrať pre chodbu, odpoveď na ňu môže byť vinylová tapeta. Tento typ tapety je veľmi trvanlivý a odolný voči rôznym typom mechanického namáhania, čo je dôležité pre úzku a úzku chodbu, v ktorej sa ťažko rozvíja aj jedna osoba.

Vinylové umývateľné tapety nie sú citlivé na rôzne detergenty, dokonca ani ich abrazíva sa ich nebojí. Hladký, rovný povrch takýchto tapiet sa úplne zbaví čistenia.

Tieto tapety sa najčastejšie vyrábajú na základe netkaného netkaného materiálu odolného voči ohňu. Flizelín sa pri sušení nezráža, je odolný voči slzám a je veľmi trvanlivý. Hustá textúra vinylovej tapety umožňuje nielen skryť drobné chyby na stenách, ale aj stať sa vynikajúcou prekážkou pre mikrotrhliny, ktoré sa môžu objaviť v priebehu času.

Hala zdobená vinylovou tapetou

Sieťotlač -„Pastované a zabudnuté“

Sieťotlač - vinylová tapeta na papierovom podklade s vrchnou vrstvou hodvábnych nití. Tento typ tapety je dar z nebies pre tých, ktorí chcú žiť podľa princípu: "Vložené a zabudnuté." Prakticky sa na ne nevyžaduje žiadna údržba - stačí ich občas utrieť vlhkou špongiou. Životnosť sieťotlače - 12-15 rokov! Súhlasím, dosť dlho, aby ste sa mohli nudiť.

Sieťotlač na báze papiera
\ t

Čo priťahuje tekuté tapety?

Nový trend v režime tapety - tekuté tapety. Sú vlastne tekuté, pretože ich dať na stenu, musíte použiť špachtľu.

Kvapalná tapeta je suchá zmes pozostávajúca zo spojiva, celulózových a bavlnených priadzí, farbív a rôznych inklúzií, ako je hodváb, riasy, sľuda atď. Poskytujú zvýšenú tepelnú a zvukovú izoláciu v miestnosti, majú antistatický účinok (obzvlášť dôležitý moment pre chodbu), nie sú toxické, odolné voči vlhkosti, elastické (nepodliehajú deformácii pri zmršťovaní), trvanlivé.

Farbenie tekutých tapiet

Ale ich najdôležitejšou výhodou je možnosť „bezbolestnej“ výmeny špinavej plochy, to znamená, že ak v prípade znečistenia nemusíte úplne zmeniť tapetu, bude stačiť odstrániť kontaminovanú časť špachtľou a na jej miesto aplikovať čerstvú zmes špachtľou. , ktorý, zmrazený, ideálne rovný stene.

Sála zdobená tekutými tapetami

Cork tapety - štýlové, reprezentatívne

Cork tapety sú tiež ideálnou voľbou pre dokončenie stien chodby. Sú odolné, ohňovzdorné, krásne a ľahko sa lepia. A ich prirodzenosť nemôže potešiť milovníkov prírody a všetkého, čo s ňou súvisí.

​​

Takéto tapety vďaka svojej hustej štruktúre umožňujú skryť drobné chyby stien a zároveň zabezpečiť spoľahlivú tepelnú a zvukovú izoláciu.

Vstupná hala, lemovaná korkom, vyzerá moderne, elegantne a veľmi luxusne. A hostia určite ocenia váš vkus a štýl.

Sála zdobená korkovými tapetami

Výber farby tapety pre chodbu

Existuje mnoho typov tapiet vhodných pre chodbu, ale nie dosť na to, aby sa v nich stratili. Ale farby a odtiene desiatok alebo dokonca stokrát viac. Tu je čas premýšľať o tom, ako si vybrať tapetu na chodbe.

Z praktického hľadiska sú tmavé farby ideálne pre chodbu, pretože tu sa koncentruje väčšina pouličného prachu a nečistôt. A pokiaľ ide o pohodlie a pohodlie, svetlé tapety vyzerajú oveľa tmavšie v tmavej miestnosti, bez okien.

Nenechajte sa ponáhľať z jedného extrému do druhého - vyberte si niečo medzi prvým a druhým. Nech je to farba kávy s mliekom alebo studenou modrou a možno sa vám páčia zelené odtiene? V každom prípade je voľba vaša.

Pozri video s opisom spotrebiteľských charakteristík rôznych druhov materiálu na lepenie. Profesionálne odporúčania vám pomôžu nájsť najlepšiu tapetu.