Čo tapetu vybrať pre sálu a obývacia izba - cenné odporúčania

Obývacia izba je považovaná nielen za miesto na prijímanie návštevníkov, ale aj za rekreačnú oblasť pre celú rodinu. To je dôvod, prečo otázka, ako si vybrať tapetu v miestnosti vytvoriť útulnú atmosféru, vzrušuje mnoho.

Trh s dokončovacími materiálmi ponúka veľa možností na zdobenie samotnej hlavnej miestnosti, ale široká škála komplikuje len úlohu výberu oblečenia na steny, ktoré by v kombinácii s okolím mali vytvoriť niečo neobvyklé a nezabudnuteľné, a to jedinečný vzhľad vášho doma.

Vyberte tapetu pre obývaciu izbu

Požadované výpočty

V prvom rade je potrebné vypočítať množstvo potrebného materiálu. Výrobcovia tradične vyrábajú tapety v kotúčoch so šírkou 0,5, 0,7 a 1,0 m. Štandardná dĺžka - 10,5 m.

Dôležité!
Nezabúdajte, že aj oblasť baliacich valcov sa líši.

Na presné určenie požadovaného počtu kotúčov zmerajte veľkosť miestnosti. Pomocou páskového meradla zmeráme šírku a výšku stien, vynásobíme získané hodnoty a získajú plochu stien obývacej izby. Ďalším krokom jezníženie vypočítanej hodnoty v oblasti dverí a okien.

Potrebujete vedieť!
Vnútorné dvere sú spravidla rovnaké: 0,8 x 2,0 m, čo znamená, že by ste mali odpočítať 1,6 m2. Situácia je podobná s oknami: so štandardom 1,6x1,75 je potrebné odpočítať 2,8 m2.

Ak sa zároveň pokúšate vyriešiť problém spájania obývacej izby so spálňou alebo kuchyňou, môžete si vybrať inú tapetu a potom by sa mal výpočet vykonať samostatne pre každú oblasť.

Proces počítania tam nekončí Veľa závisí od prirodzeného orezania (tolerancie), potreby nastavenia vzoru a výšky stropov.

Toto je dôležité!
S výškou miestnosti 2,6 z jedného kotúča sa získajú 4 dráhy, ak je výška väčšia, potom sa spotreba tapiet samozrejme zvýši.

Video: ako si vybrať tapetu

Tipy pre dizajnérov

Výber vzoru závisí od toho, aké ciele sledujete pri výbere tapety. Takže tapety pruhované vizuálne zvyšuje výšku miestnosti a dokonale maskovať švy. Trojrozmerný vzor je dobrý na jednej stene, zatiaľ čo ostatné by mali slúžiť ako pozadie.

Potrebujete vedieť!
Nie je vôbec potrebné lepiť stenu, ktorá bude pokrytá nábytkom - môžete si vybrať obyčajnú tapetu z tej istej série. Nebudú slúžiť len ako nádherné pozadie, ale tiež nebudú spôsobovať žiadne problémy pri vkladaní.

Kontrastné riešenia

Hra kontrastov vyzerá zaujímavo: keď nábytok, záclony a tapety predstavujú jeden štýl, len v rôznych farbách.

Návrhári obhajujú originálne riešenia, ktoré pomáhajú vidieťniečo nové. Chcete vytvoriť dokonalý vzhľad miestnosti?

Tapeta ako hlavný prvok dekoru

Zamerajte sa na jednu stenu alebo použite jednu z neštandardných dekoračných techník.

  • Nezvyčajný vzhľad je dvojfarebná verzia, ktorá pri použití rôznych farieb tapiet rozdeľuje obývaciu izbu striktne horizontálne. Môžete použiť tapetu nielen rôzne odtiene, ale aj protichodné textúry.
  • Pozoruhodná vnútorná výplň pomôže vytvoriť jednu tapetu s jasným vzorom, ktorý kontrastuje s detailmi v miestnosti.
  • Fanúšikovia netradičných riešení sa budú páčiť spôsobu výberu nie steny steny ohraničenej omietkou alebo polyuretánovými pásmi, ktorá je vyplnená tapetou iných farieb ako ostatné steny.

Rôzne materiály na lepenie

Materiál je rozhodujúci a je schopný najviac priaznivo zastierať štýl vašej obývačky a dodať dekorácii osobitý šik.

Prívrženci nadčasovej klasiky budú milovať látkové tapety s ozdobenou zlatistou tapetou. Nasledovníci novo zmäteného smeru "Hi-tech" prídu na nepopísateľný pôžitok z metalickej tapety z fólie. Tí, ktorí na seba myslia ako na jedného s prírodou, vhodné tapety z prírodných materiálov, ako je bambus, ktoré nesú pozitívnu energiu slnka. No, ak zbožňujete odvážne experimenty, pozrite sa bližšie na tapety, ktoré priťahujú oko moduláciami.

Užitočné videá

Akú tapetu si môžete vybrať, aby sa miestnosť javila ako väčšia

Foto tapeta na rozšírenie priestoru

Ako vidíte, existuje veľa možností. Zostáva len konečne rozhodnúť, akú tapetu si vybrať pre halu, a urobiť sen realitou nie je ťažké.