Čo tapetu vybrať pre spálňu: všetko o materiál, farbu, dizajn

Spálňa - špeciálne miesto v každom dome /byte. Práve v tejto miestnosti začína deň manželov, slobodná žena alebo mládenec. Nezáleží na tom, že hlavná vec je, že spálňa tvorí rannú náladu a energický náboj ducha je veľmi potrebný, pretože je tu ešte celý deň dopredu. Aj v spálni večer sa prediskutujú a analyzujú udalosti minulého dňa. Všetky tieto argumenty hovoria, že dizajn spálne by mal mať vrelý rozhovor a ráno sa prebudiť. Ale ako si vybrať tapetu pre spálňu vytvoriť jedinečnú auru, čisté a individuálne?

Otázka spálňa - jednotlivec

Ako vyzerá ideálna spálňa? Ide o záležitosť charakteru, ktorá závisí od chutí a želaní jej vlastníkov a od priestoru miestnosti. Môže to byť priestranná izba plná svetla, veľká útulná posteľ, maximálny komfort a minimálne prvky. Alebo atmosféra v spálni môžebyť úplne iná: malá miestnosť, vzdialená od ostatných miestností, posteľ s perovými posteľami, tajomný súmrak a dominancia tmavej farby. Prvá aj druhá verzia sú zaujímavé, pretože na svete je veľa ľudí a všetci sú rôzni: v temperamente, v chutných preferenciách.

Ale bez ohľadu na to, ako vyzerá spálňa, pri plánovaní interiéru musíte mať na pamäti, že každý detail je v tomto procese dôležitý, pretože harmonická kombinácia všetkých komponentov zaručuje vynikajúci konečný výsledok.

Veľký rozsah materiálov

Prírodné tapety: štýl a sofistikovanosť

Osobitná pozornosť by sa mala venovať väčšej ploche, tj stenám. Aké tapety si vybrať pre spálňu medzi rôznymi dokončovacie materiály? Bolo to v uplynulých rokoch, že v obchode sa predávali len obyčajné papierové tapety, ale aj ľudia boli radi, pretože ste mohli vložiť tapetu do spálne a nie každý rok. Ale dnes sa situácia dramaticky zmenila, výklady obchodov oslňujú rôzne materiály na konečnú úpravu. Moderné tapety priemyslu sa vyvíja každý deň, to nie je ani náhradné materiály alebo predstavivosť pre výrobu vzoriek svojich výrobkov, mimochodom, je veľmi populárny. To je dôvod, prečo, na jednej strane, tapety v spálni je ľahké vybrať, a na druhej strane ťažké.

Prvým krokom je výber typu tapety

Možno sa najprv musíte rozhodnúť o type tapety. Rozhodnutie môže byť v prospech papierové tapety, vinyl, non-tkané, textilné, a pozornosť môže byť zaplatenáfotografické tapety, výrobky zo sklenených vlákien a výrobky z prírodných vlákien.

Tradičné papierové tapety

Švédske papierové tapety - neobmedzené možnosti dokončovania

Toto je najlacnejšia možnosť dekorácie interiéru. Ale po tom všetkom, úspory nie sú vždy vhodné: pomocou papierovej tapety je veľmi ťažké dosiahnuť pôvodný dizajn spálne.

Áno, majú aj chybu: krátku životnosť.

Vinyl je skvelé riešenie.

Zaujímavý dizajn spální

Ide o hustejšiu verziu tapety (v porovnaní s papierom), ideálne padajú na steny a skrývajú drobné chyby. Môžete si vyzdvihnúť vinylové tapety na fliz, a môžete použiť sofistikovanejší typ tapety, tzv sieťotlač. Sú vyrábané lisovaním za tepla a vyznačujú sa nezvyčajným dekoratívnym vzorom. To je zaujímavá možnosť, ktorá prinesie poznámky o rafinovanosti a pastely do miestnosti, okrem tohto typu tapety možno prilepiť na strop. To je len taký materiál, ktorý vyžaduje zvláštnu starostlivosť, ako aj opatrný prístup z dôvodu nestability k mechanickým zaťaženiam.

Netkaná tapeta - najlepšia možnosť

Netkaná tapeta zakryje nekvalitné zarovnanie povrchu, pomôže vytvoriť originálny dizajn

S týmto obložením stien môžete vyriešiť dva problémy v jednom páde: skryť hrbole a krásne ozdobiť steny. Jedná sa o praktickú tapetu, nevyblednú, životnosť je 7 rokov, maskuje trhliny.

Existuje osobitný poddruhnetkané tapety - na maľovanie. Tieto tapety môžu byť maľované v akejkoľvek farbe, kombinovať textúry a farebné riešenia. Vyznačujú sa rôznorodou štruktúrou: „matovanie“, „rybie kosti“, „vlna“.

Textílie - exkluzívny dizajn spální

Textilná tapeta vytvorí útulnú atmosféru, vytvorí pocit tepla

Tento typ tapiet sa už dlho používa v dekore a dnes sa nezabúda ani na tradíciu zdobenia spální textilnými tapetami. Sú vyrobené z prírodných tkanín, nití, vlákien (velúr, hodváb, plsť, ľan). Táto stenová krytina má vynikajúcu zvukovú a tepelnú izoláciu. Jednota s prírodou, harmónia a pohodlie - výsledok zdobenia spálňa s textilnými tapetami.

Sklené vlákna - hmotnostné variácie

Sklenenú stenu na maľovanie možno mnohokrát maľovať

Laminátové tapety majú širokú škálu (60 variácií) a možno ich aj niekoľkokrát farbiť.

Táto technika vám umožňuje hrať s farbou - steny môžu byť akvarelové alebo viac nasýtené. Sklolaminát je dokonale upevnený na stene a dlhodobo si zachováva svoj pôvodný vzhľad.

Foto tapeta - neobmedzený let fantasy

Foto-papier s obrazom rastlín - leto každý deň

Individuálnosť a originalita pomocou fotografických tapiet sa dá úplne vyjadriť. Nielenže rozvíjajú kreatívne myslenie, ale aj osviežujú miestnosť, robia z nej teplo a pozývajú k odpočinku. Mohlo by to byť azúrové more, horiaci krb alebojedinečný charakter.

Prírodné materiály - abstraktná spálňa

Dizajnová spálňa v ekologickom štýle

Nemenej zaujímavý typ tapety, ktorý sa vyznačuje abstraktnou textúrou: trstina, bambus, niť, trstina. Prírodné tapety budú nepochybne výhodné v každej spálni.

Druhým krokom je farebná verzia

.
Farba nálady v spálňových programoch, pošle poplatok za energiu

S ohľadom na tapetu je jasné, ale ako si vybrať tapetu v spálni podľa farby? Toto je citlivá otázka, v ktorej musíte dôverovať svojim vlastným pocitom. Pokojné tóny sú vhodnejšie pre romantiku: broskyňa, bledozelená, béžová, nenápadná pozlátená a mesačný lesk striebra nezasahuje. A ak je človek priťahovaný dynamikou, exkluzivitou, potom si môžete bezpečne vybrať tapetu červených a fialových tónov, variácií oranžovej, svetlo zelenej a žltej farby. Tieto farby vzrušujú vedomie a stimulujú energickú aktivitu.

Tretím krokom je zloženie

.
Tapeta by mala zodpovedať konštrukčnému zloženiu

Riešenie zloženia je tiež samostatným návrhovým výklenkom. Ako obrázok môžete dať prednosť malým alebo veľkým opakujúcim sa prvkom (geometrický tvar, kvet), pásik, svetlý veľkoplošný výtlačok.

Dôležité: Pruhovaná tapeta opticky predlžuje miestnosť a malý vzor, ​​ktorý sa často opakuje, obmedzuje miestnosť.

Ako povrchová úprava môžete použiť obyčajnú tapetu a hladký povrchdiverzifikovať ťahmi: fotografie, aranžovanie kvetov, maľby.

Pozrite si video katalóg zobrazujúci rôzne štýlové a farebné možnosti pre spálne.

Typ tapety, farby a zloženia sú rôzne koncepcie, v prvom rade by mali byť vždy indikátorom kvality materiálu: životného prostredia a bezpečnosti. Ľudia žijú v spálni a hlavnou výsadou človeka je zdravie a nič nie je dôležitejšie.