Dekoratívne krby - zariadenia a dekorácie, video lekcie pre domácich remeselníkov

Ako príjemné posedenie pri krbe! Pocítite teplo ohňa a vychutnajte si špeciálnu atmosféru pohodlia a pokoja. Avšak, zariadiť skutočné drevo horiace krb bude dopadať len v súkromnom dome. Ako byť obyvatelia výškových budov? Ak naozaj chcete mať taký roh v dome, mali by ste venovať pozornosť krbom, dekoratívnym, kombinujúcim estetiku s bezpečnosťou.

Zariadenie, typy krbov a výber miesta

Dekoratívne krby umelo napodobňujú skutočné. Žiarovka je inštalovaná v tele konštrukcie, čím vytvára efekt horiaceho plameňa v krbu. Šarlátová lampa elegantne osvetľuje plastovú drevnú pilu. Krbový portál je realizovaný prevažne z MDF s dýhovým drevom (dub, buk, mahagón) alebo skutočným kameňom (žula alebo mramor). Okrem týchto možností je možné aj lacnejšie prevedenie - z drevotrieskovej dosky.

Na výstavbu dekoratívneho krbu, ako aj na zariadenie aktuálneho krbu sa vyžaduje výkres
.

Dekoratívne krby sú rozdelené na vnútorné - tak, že majú výlučne estetické funkcie, a vykurovacie požiare - vybavené elektrickými ohrievačmi, ktoré poskytujú teplo. Plastové prvky by sa nemali používať na vykurovanie krbov, pretože majú sklon k deformácii, keďzahrievanie. Odporúča sa používať materiály, ktoré sú odolné voči teplu - napríklad tehly.

Ak chcete zistiť, čo iné krby sú, zadajte vyhľadávač "dekoratívne fotografie krby" a prezerajte si obrázky! V závislosti od dizajnu existuje niekoľko typov krbov. Uzavreté stavby nezaberajú veľa miesta, ale môžu byť postavené len počas výstavby domu. Polootvorené krby môžu byť pripevnené na stenu alebo umiestnené vo vnútri steny. Otvorené krby zaujímajú centrálne miesto v miestnosti a sú vrcholom interiéru. Dekoratívny krb môže stáť proti stene alebo v rohu.

Možnosť interiéru so sadrokartónom

Vnútorný krb je najprijateľnejšou možnosťou pre bytový dom. Preto, ak ste sa zastavili pri tomto rozhodnutí, stojí za to zvážiť podrobnejšie, ako urobiť dekoratívny krb sami.

Na prácu je potrebné pripraviť také nástroje a materiály:

  • fóliu s hrúbkou 1,2 mm;
  • UD a CD profil pre sadrokartónové dosky;
  • kovové skrutky;
  • vrtáky a hmoždinky;
  • klesne a klesne;
  • tmel;
  • 33) perforovaný roh.
Krb s portálom zo sadrokartónu

Prvá vec, ktorú treba urobiť, je vytvoriť výstuhy pre dekoratívny krb s použitím profilu UD vodiaceho pohľadu. Profil by mal byť upevnený na podlahu a steny hmoždinkami. Ďalej musíte vložiť CD profil do profilových vodidiel a pripojiť ich kovovými skrutkami.

Po výstavbe rám by mal začať opláštenie listov sadrokartónu. Materiál je rezaný špeciálnym rezačom a upevnený skrutkami k profilom. Potom je tu postup na utesnenie švov. Tmel potrebuje švy medzi listami, koncami krbu a miestom pripevnenia skrutiek. Počas tmelu stojí za to položiť perforovaný roh tak, aby boli okraje krbu v dome dokonale vyrovnané.

Ako vyrobiť vykurovací krb sami

Pre vykurovací krb je potrebné zvoliť materiál, ktorý odoláva teplu. Vynikajúcou možnosťou je tehla. Pre usporiadanie takéhoto krbu budú potrebovať tehly, cementovú maltu, rošt, oceľový plech, rovinu a olovo, drevené lamely, klince a kladivo.

V mestských výškových budovách je celkom možné postaviť dekoratívny krb s imitáciou ohňa z tehál
.

Nie je vôbec ťažké vytvoriť dekoratívny krb v tehlovom byte! Najprv by ste mali oceľový plech klinec na podlahu a položiť základňu a bočné steny pôvodného materiálu. Potom upevnite bočné koľajničky na vrchu konštrukcie. A môžete začať pokladať klenutý strop.

Po úplnom vysušení roztoku sa musí roštový výrobok odstrániť. Koruna môže byť široká polica, ktorá je vyrobená z penového betónu alebo dreva. Potom je v krbe nainštalovaný rošt z oceľových tyčí. A zostáva len položiť niekoľko guľatín - umelé plasty alebo prírodné,ako aj postaviť žiarovku.

Dekoratívna dekorácia krbu

Po výstavbe krbu môžete pristúpiť k dekoratívnej dekorácii. Najlacnejšou možnosťou je natrieť alebo prilepiť farebným dekoratívnym filmom. K tomu, starostlivo proshpaklevat a leštiť povrch krbu. Dizajn môžete ozdobiť fragmentmi porcelánu alebo farebného skla.

Dekoratívny krb v interiéri vytvorí pocit útulného domáceho "hniezda"

Nie je to zlé rozhodnutie - čeliť keramickým obkladačkám. Povrchová úprava by mala začať od spodného radu, dlažba je fixovaná žiaruvzdorným tmelom a nastavenie prebieha za deň. Môžete dokončiť dlaždice. Vďaka farebnému azúrovému dekoratívnemu krbu to vyzerá nádherne!

Aby mohol krb vyzerať naozaj impozantne, na jeho dekoráciu sa používa umelý kameň. Často cvičil prvky štuku a výlisky z polyuretánu, ktoré môžu byť ponechané biele alebo maľované v akejkoľvek farbe. Ale najdrahší povrch je v anglickom štýle. Na tento účel sa predná a bočná stena lemujú doskami z kameňa onyx alebo jasper.

Spoločné dekoračné prvky umiestnené na plášťoch

Na vytvorenie požiarneho efektu je zvyčajné osvetľovať portál. Zapálené sviečky môžu byť tiež usporiadané, a na vizuálne zvýšenie počtu sviečok, môžete revet zadnej steny výklenku so zrkadlami. Polica krbu by mala byť zdobená rôznymi sochami, hodinami a rodinnými fotografiami.

Video lekcia: konštruujeme vlastnými rukami

Teraz chápete, že každý človek môže urobiť dekoratívny krb v dome. To si nevyžaduje osobitné zručnosti a významné finančné investície.