Dizajn a interiér obývacej izby s krbom: vytvorenie rodinného krbu

Obývacia izba sa často nazýva hlavná miestnosť v dome. Tu sa celá rodina zhromažďuje v televízii a na sviatky privítajú hostí. Osobitná pozornosť by sa mala venovať interiéru, ktorý by mal zodpovedať funkčnému účelu miestnosti a odrážať rafinovanú chuť a svetonázor majiteľov bytov. Ak chcete, aby vaša obývacia izba poskytovala maximálny komfort, mali by ste tu nainštalovať krb, ktorý vám prinesie pozornosť do vášho domova. Každý, kto vstúpi do miestnosti, bude prekvapený dizajnom obývacej izby s krbom!

Krby v obývacej izbe - typy a materiál

Krb je už dlho považovaný za symbol ohniska a hlavnej výzdoby domu. Je schopný priťahovať názory a zhromažďovať spoločnosti. Krb je možné inštalovať nielen v súkromnom dome. Tam sú docela dobré elektrické modely pre byty. Ale obývacia izba v každom prípade by mala mať dostatočne veľkú veľkosť a odolnú podlahu, ktorá je schopná odolať celkovému dizajnu krbu.

Krb - vrchol obývačky

BInteriéry vidieckych domov, letných domov a vreciek mestských bytov získavajú čoraz väčšiu popularitu. Vytvárajú romantickú atmosféru v každej miestnosti, vrátane obývačky. Takýto dizajn môže byť klasika alebo fantázia, kde sa vznáša duch legiend a mýtov. Všetko záleží len na vašej túžbe! Obývacia izba s krbom vždy vyzerá impozantne - fotografie z interiérov vám pomôžu zabezpečiť.

Takto vyzerá otvorený krb v obývacej izbe

V súčasnosti existujú takéto typy krbov - rohové, uzavreté a otvorené. Otvorené konštrukcie sú umiestnené uprostred miestnosti, ich plamene rozdeľujú teplo vo všetkých smeroch a dávajú prednosť dizajnu obývacej izby, pripomínajúc, ako sa v dávnych dobách naši predkovia zhromaždili okolo požiarov. Rohové ohnisko je špeciálne, pretože nevyžaduje veľa priestoru, ale ak sa nachádza v blízkosti vnútorných stien, bude môcť súčasne vykurovať tri miestnosti.

Hlavnou vizitkou krbu je portál. Existuje mnoho možností pre jeho dizajn. Môže byť vyrobený z rôznych materiálov - vápenca, sutiny a divokého kameňa, kovu, tehál alebo keramiky. Ale najobľúbenejšie riešenia sú, samozrejme, mramor alebo žula. Hlavná vec pri výbere materiálu pre krb je jednota s celkovým interiérom - mala by sa hodiť do interiéru domu lakonicky.

Obývacia izba so krbom v španielskom štýle

Španielska kultúra je rozšírená vo všetkých častiach sveta, od Ameriky po Filipíny. Vplyvom týchto trendov sa tak prejavil aj interiérový dizajn obývačky s krbom.Krby sa vyznačujú jasnými farbami a dekoratívnymi detailmi. Glazované alebo maľované keramické obklady sa používajú na výzdobu interiéru, ktorá sa často rozprestiera vo vnútri domáceho krbu.

Obývacia izba s krbom v španielskom štýle, obklad z vápenca

Ďalším populárnym materiálom na stavbu španielskych krbov je prírodný vápenec (Kantera) - porézny a trvanlivý, ktorý je tiež veľmi ľahký. Kameň sa ťaží v oblastiach južného Mexika a je prezentovaný v širokej škále textúr a farieb.

Konštrukcia obývačky v štýle Kiva

História štýlového rozhodnutia Kiva vzniká v púštnej oblasti Severnej Ameriky. Názov pochádza z tradičných slávnostných štruktúr puebla (indiánov). Bola to ich architektúra, ktorá sa stala inšpiráciou pre vytváranie krbov v tomto štýle. A môžete to vidieť pri prezeraní fotografie obývacej izby s krbom.

Kiva krb v štýle severoamerických tradícií, forma napodobňuje úľ

Kiva hotstopy sú postavené v rohu miestnosti zo surových tehál. Krb je umiestnený vo forme úľa alebo prevráteného kužeľa s otvorom v tvare oblúka. Moderné dekoračné predmety majú rímsy a vstavané lavice, nazývané banco, poličky na ukážky zbierok a drobné doplnky. Súvisiace závesy stien.

​​

Na modernizáciu vzhľadu krbu sa vytvára veľké množstvo nových častí. Niekedy sú postavené avantgardy.ohromujú fantáziu. Tvar tradičnej Kivy je možné meniť pomocou vložiek z keramických dlaždíc.

Obraz riečneho kamienkového krbu

Interiér obývacej izby s krbom, ktorý je z riečnych kamienkov, môže inšpirovať nostalgickú náladu! Unikátne prírodné zloženie kamienkov (kremeň a žula) z neho robí trvanlivý a trvanlivý stavebný materiál, ktorý je odolný voči teplotným výkyvom a vplyvom. Okrem toho sa tento materiál vyznačuje vysokými dekoratívnymi vlastnosťami a širokou škálou farieb - tmavo modrá, sivá, červená, čierna, biela, šedo-modrá.

Krb z oblázkov rieky v obývacej izbe - štylizácia starovekého krbu

V obývacej izbe je dominantný krb ohniska. Pôsobivé sú impozantné rozmery a monumentálnosť týchto ohnísk. Hoci môžu byť zmenšené na malú miestnosť, pretože možnosti dizajnu riečnych kamienkov nie sú obmedzené.

Ohnisko betónu v interiéri obývacej izby

Charakteristické vlastnosti tohto materiálu - jednoduchosť spracovania a schopnosť napodobňovať rôzne materiály a textúry - prispeli k vytvoreniu jedinečného a pôsobivého dizajnu ohniska z betónu. V dôsledku toho nie je možné vizuálne rozlíšiť krb z betónu z krbu z prírodného kameňa, ak konštrukcia konštrukcie zahŕňa napodobňovanie žuly alebo mramoru.

Hmotnosť pôvodných myšlienok návrhu umožňuje vytvoriť betón
.

Pomocou betónu môžete simulovať leštenú a vyrezanú žulu,vápenec, travertín, pieskovec hrubej textúry, drvený kameň.

Kamenný portál môže mať mnoho dekoratívnych detailov a ozdôb, ako aj jednoduchý. Ale v každom prípade, obývacia izba s krbom z betónu bude vyzerať naozaj silný.

Krby z tehál

Dizajn tehlových krbov si požičiava prvky súčasnosti a minulosti. Osobitná pozornosť je venovaná masívnym dreveným trámom, ktoré rámujú krb, ako aj krbové poličky. Často sa praktizuje vytváranie krbov nad podlahou, ku ktorým vedú schody na oboch stranách.

Tehla ohnisko s imitáciou starých kamenných prác

Široký oblúkový tehlový rám ohniska vyzerá dobre. Povrch je zdobený úlomkami porcelánu alebo farebného skla a bočné a predné steny sú zdobené prírodným kameňom.

Zvláštnym zvýraznením je sadrokartónový krb

Spoločným materiálom na stavbu krbov je sadrokartón. Používa sa hlavne pri stavbe uzavretých krbových vložiek. Sadrokartón ako konštrukčný materiál má také výhody: umožňuje vytvoriť krabicu pre krb akejkoľvek konfigurácie, je ľahká a nie drahá. Okrem toho by som rád poznamenal, rôzne spôsoby konečnej úpravy - omietky, maľovanie, keramika, dlaždice pod kameňom.

Krb s portálom zo sadrokartónu, obložený dlažbami v štýle holandských dlaždíc

Sadrokartón sa veľmi často používa v kombinácii s inými materiálmi na konečnú úpravu. Je tovďaka módnym trendom: v interiéri obývacej izby na západe prevláda minimalizmus, v našej krajine toto rozhodnutie o štarte tiež začína získavať hybnosť.

Drevené krby - štýlový prvok

Teplo dreveného krbu je evidentné aj vtedy, keď na portáli nie je oheň. Drevené ohniská s jemnými rezbami z drahých drevín - mahagón alebo čerešňa, prinesú eleganciu do každej obývačky.

Drevená krbová vložka v obývacej miestnosti nezahŕňa funkčné využitie, je účinným prvkom maľby interiéru
.

Ak chcete, aby ohnisko vyzeralo nenápadne, mali by ste si vybrať borovicu a natrieť steny konštrukcie transparentným základným náterom. Ak chcete dosiahnuť rustikálny vzhľad, ktorý vyjadruje zmysel staroveku, je lepšie urobiť tmavšiu farbu dreva, ktorá by mala byť ručne popraskané. Obývacia izba s jemným krbom z mahagónového rohu bude vyzerať formálnejšie. Takmer rovnaký efekt je možné dosiahnuť inštaláciou bieleho lakovaného dreveného portálu s lešteným mramorovým povrchom.

Usporiadame nábytok podľa pravidiel

Prvý dojem z obývacej izby s krbom závisí od celkového obrazu - veľké časti, nábytok, farby stien. Výzdoba miestnosti by mala byť kombinovaná so štýlom krbu. Najčastejšie používajú klasický štýl v interiéri tejto miestnosti. Krby v kovovom puzdre s imitáciou plameňa, ktoré sú vyrobené v high-tech štýle, sú však tiež bežné.

Usporiadanie nábytku okolo jestvujúceho krbu v obývacej izbe by sa malo vykonávať v súlade s bezpečnostnými normami: horľavé zariadenie by malo byť odstránené z ohniska vo vzdialenosti 1,2-1,5 m

Ak si ceníte pohodlie a sen, že večery pred krbom sa stanú nezabudnuteľnými, mali by ste si správne vybrať a zariadiť nábytok pre obývaciu izbu s krbom. Proti sebe by mala byť umiestnená pohovka a kreslo, medzi ktoré môže byť umiestnený konferenčný stolík a vedľa bočných stien krbu môžu byť umiestnené skrinky, nočné stolíky a police. Ako príjemné bude vychutnať si pohár teplého nápoja pri krbe, pozrieť sa na plamene alebo robiť iné veci!

Video: Klasická obývacia izba s krbom

Krb v obývacej izbe pred niekoľkými desaťročiami bol nedosiahnuteľným snom. Dnes sa vrecká nachádzajú aj v mestských bytoch! A naozaj pozoruhodné je množstvo štýlových riešení pre obývacie izby s krbom.