Dom pre dobre - fotografie a plány pre zdobenie sami

S cieľom zabezpečiť zásobovanie čistou a studenou vodou si ľudia vybudovali studne už od staroveku. Vlastne je to dnes, najmä pre letných obyvateľov a majiteľov vidieckych domov. A aby sa zabránilo rôznym úlomkom, hmyzom a padnutému lístiu a vode, aby sa znečistila, mala by sa nainštalovať strecha, inými slovami, dom pre studňu.

Samozrejme, podobné štruktúry sú komerčne dostupné. Ale ak pôjdete na trh, uvidíte, že táto radosť nie je lacná. Možno je teda jednoduchšie postaviť dom vlastnými rukami? Navyše, nič zložité o tom.

Prečo má studňa strechu

Treba dbať na to, aby strecha pre studňu bola zabezpečená, ak sa voda zo studne plánuje použiť nielen na zalievanie lokality, ale aj na varenie a pitie. A to nie je rozmar, ale nutnosť!

Dom bude chrániť studňu pred znečistením a mrazom

Dom zabráni vniknutiu prachu a nečistôt do vrtu. Toto zariadenie je schopnéchrániť vodu pred slnečným žiarením. A ako viete, pri zahrievaní sa strácajú liečivé vlastnosti vody!

Je potrebné pokryť studňu, aby sa zabránilo vstupu chemikálií do spracovateľských závodov a dažďovej vody. Okrem toho, dom pomôže zabudnúť na zmrazenie vody v najťažších mrazoch.

Video: nuansy usporiadania nadzemného domu

Domy pre studňu vlastnými rukami

Väčšina záhradníkov si vybrala túto možnosť, ktorú sme urobili. Stavia si dom sami. Ale skôr, ako budete pokračovať priamo do stavby, stojí za to rozhodnúť, čo bude strecha.

Dom dokonale zapadá do dizajnu lokality

Zároveň by sme nemali zabúdať na to, že dom musí nevyhnutne zapadať do existujúcej podoby pozemku. Je potrebné použiť stavebné materiály, ktoré sú kombinované s inými budovami v budove.

Príprava na prácu

Malý domček sa najčastejšie vyrába z dreva, napríklad dosiek, reziva alebo guľatiny, ktoré sú vlastníkom k dispozícii po ukončení výstavby dreveného obytného domu. Strecha môže mať 2 alebo 4 svahy, má vrchol alebo byt. Povlak je vyrobený zo strešného materiálu, kovu, dlažby alebo tesa.

Dôležité! Nástroj musí byť pripravený vopred! Pri stavbe prístrešku pre studňu budete potrebovať: skladačku, ručnú kotúčovú pílu alebo drevoobrábací stroj, úroveň budovy, píla, lietadlo, krížový skrutkovač, kladivo, rýč, klinček na nechty, ceruzku a meradlo.

Takže je potrebné urážať guľatinu

Začína sa stavať dom, stojí za to premýšľať znova, ako urobiť dom pre studňu. V prvom rade sa odporúča zdrsniť zem okolo studne a vyrovnať ju naliatím sutiny. Odporúča sa použiť úroveň na riadenie zarovnania. Výber drveného kameňa, je lepšie dať prednosť materiálu, ktorý má prierez v blízkosti 50 milimetrov. Ihrisko sutiny potrebné nainštalovať rám na to. V prípravnom štádiu by ste mali tiež rezať dosky a rezať materiál na požadovanú veľkosť.

Požadované výkresy a schémy

Rámovanie dreva

\ t

Pri stavbe takéhoto objektu ako domu pre studňu má kresba veľký význam, pretože vám umožňuje vopred vypočítať presné množstvo materiálu a jeho rozmery. Pre regály je lepšie použiť 80 mm bar. Rezná doska je potrebná pre spodný a horný lem, ktorý bol predtým narezaný na požadovanú dĺžku.

Rám domu pre studňu - správne vypočítať množstvo materiálu

Viazanie rámu sa vykonáva týmto spôsobom: dva regály sa umiestnia na rovný povrch a dosky spodného a horného obloženia sa na ne upevnia klincami. Potom sa všetko opakuje s druhým párom regálov. Na dosiahnutie vysokej spoľahlivosti upevnenia je potrebné použiť jeden klin na jeden bod uchytenia. Potom je dizajn umiestnený v blízkosti prstenca studne. Pomocou obloženia bočnej steny, chrbta apredná stena domu.

Zastrešenie studne

Strešné väzníky, ktoré sú postavené z dosiek, ktoré majú dĺžku 180 mm a hrúbku 30 milimetrov, ako aj priečny nosník s pozdĺžnym prierezom (25 milimetrov). , Bude to potrebné ako celok: 8 palíc po 40 centimetroch, 3 priečky, 30 centimetrov po každej, 8 nohy krokví 180 centimetrov.

Je zvykom vyrábať strechu domu dosiek, ale všetky strešné krytiny ich môžu nahradiť
.

V hornej časti nosníkov sú prvky upevnené skrutkami. Predbežne pre pohodlie spojenia, mali by byť rezané pod skosením. Na upevnenie konštrukčných nosníkov a vrchných orezov sa odporúča vykonať technologický výrez, ktorý upevní konštrukciu klincami dlhými 120 milimetrov.

Strecha domu pre studňu je zvyčajne vystužená stehom a na vrchole stavebných fariem je potrebné spojiť dosky, ktoré plnia funkciu hrebeňa. Potom je prepravka vyrobená zhora nadol v intervale 10 až 15 centimetrov a výstupok nad chrbtom a prednými stenami 10 centimetrov.

Zostáva pokrývať strešnú krytinu lepenkovou krytinou na hydroizoláciu a zhotovenie obkladu. Opláštenie rámu sa vykonáva listami bridlice. Listy bridlice, ktoré idú do obloženia, by mali byť rozdelené na dve časti a pripevnené k rámu bridlicovými klincami. Rohové spoje by mali byť uzavreté čelnými sklami.

Omietanie stien a inštalácia dverí

Pre dvere domu, ktoré majú rozmery 85 x 55 centimetrov, sa vyžadujú ozdobné dosky a 3 tyče s rozmermi25 až 30 milimetrov. Dosky by mali byť narezané na požadovanú výšku. V tomto prípade je toto číslo 85 centimetrov. Dosky by mali byť na rovnej ploche v tvare štítu, v hornej a spodnej časti dosiek máme tyče, spájajúce dosky s nimi.

Dôležité! Samorezné skrutky sa používajú na upevnenie, 4 na jednu dosku pod a nad panelom dverí. Aby sa zabránilo zatvoreniu a otvoreniu dverí, je medzi spojovacími tyčami na diagonále dverí vystužovacia tyč. Steny domu by mali byť opláštené hranami.

Funkčné príslušenstvo domových dverí sa nastavuje podľa štandardných pravidiel pre montáž všetkých dverí
.

Pri dverných dverách by ste mali zobrať klavírne závesy, ktoré sú pripevnené k dverám na jednej strane a k štítu na druhej strane. Aby mohol dom slúžiť mnoho rokov, musí byť všetko drevo ošetrené aseptikou a dekoratívna povrchová úprava by mala byť vykonaná s „drevenou“ toplasiou. Dom pre studňu je pripravený vlastnými rukami a zostáva obdivovať jeho funkčnosť a eleganciu!

Dokončenie studne

Pri stavbe studne by sa mala venovať osobitná pozornosť jej dokončeniu. Drevené domy perfektne zapadajú do akéhokoľvek variantu dizajnu a vyzerajú dobre v kombinácii so zeleným trávnikom položeným okolo studne. Ak chcete zvýšiť efekt, suteréne studne možno naliať štrkom, môžete položiť veľké kamene vedľa nej alebo zariadiť spevnené plochy.

Montáž šindľov

Ak sa voda používa na zdvihnutie vody zo studne„Žeriav“, horná časť nosníka guľatiny môže byť ozdobená dekoratívnou lampou, ktorá v noci osvetlí priestor v studni a jednoducho slúži ako nezvyčajná dekorácia. Ak máte radi rustikálny štýl, môžete vytvoriť pestrofarebnú budovu v ľudových motívoch, zdobiť ju dlažbou. "Rozprávkový" dom bude pripomínať obydlia gnome.

Video: 65 typov domov pre studňu

Fotografie rodinných domov

Video: kovový dom pre studňu

Už viete, ako postaviť dom pre studňu! Ďalšia vec je dôležitá. Mala by plniť hlavnú funkciu - udržiavať vodu chladnú a čistú, čo je viac chutné ako čokoľvek na svete!