Domáce čistička vzduchu - prenosná batéria ovládaná verzia

Vnútorný vzduch nemôže byť dokonale čistý. Škodlivá prachová hmla a toxíny sú schopné emitovať aj „neškodné“ zariadenie. Negatívny zoznam bude dopĺňať zvieracie chlpy, vôňu neúspešných jedál, dym z práce spájkovačky ... Zoznam môže byť doplnený na neurčito, najmä ak vetranie nie je schopné vyrovnať sa s týmito bodmi. Prostriedkom boja je - čistenie alebo filtrácia vzdušnej hmoty, na realizáciu ktorej nie je nutné kupovať drahé výrobné zariadenie. Čistič vzduchu si môžete vytvoriť vlastnými rukami a zároveň ušetriť značnú sumu na pokrytie okamžitých potrieb rodinného rozpočtu.

Druhy a metódy čistenia

Nie je potrebné znovu objavovať koleso. Všetky možné spôsoby odstraňovania nečistôt boli dôkladne preskúmané výrobcami čistiacich zariadení pre domácnosť. Po štúdiu ich princípu práce si môžete vytvoriť osobný užitočný domáci produkt.

Princípom čistenia vzduchu je zachytávať škodlivé zložky, priemyselné zariadenia môžu tiež ionizovať zloženie hmoty vzduchu
.

Čistenie vzdušnej hmoty v miestnosti sa vykonáva:

 • Jednoduché mechanické filtrovanie. Pôsobením je zadržať veľké častice suspendované vo vzduchu, zvieracie chlpy. Na ich zachytenie je ventilačné potrubie vybavenéjemné kovové pletivo.
Na vykonávanie mechanického čistenia sa do zariadenia nasáva vzduch ventilátorom po filtrácii a nasýtení užitočnými iónmi a vlhkosť sa vracia do miestnosti
.
 • Elektrostatické čistenie. Pôsobí kvôli príťažlivosti častíc s rôznymi nábojmi. Pozitívne nabitý prach je zachytený záporne nabitými platňami zariadenia. Elektrostatický filter dokonale zachytáva sadze a prach, ale nezachytáva organické znečisťujúce látky a toxíny.
 • Voda "umývanie" vzduchu. Funguje vďaka príťažlivosti škodlivých molekúl s kladným nábojom, ktorý letí vzduchom negatívne nabitej vody.
 • Čistenie absorbentov. Princíp činnosti je založený na schopnosti látok, ako je uhlie, sóda, éterické oleje, množstvo korenia a korenia, absorbovať škodlivé molekuly toxických pórov. Adsorpcia zníži obsah látok s negatívnymi "arómami", molekulami oxidu uhoľnatého, oxidov dusíka a iných škodlivých nečistôt vo vzduchu.

Nebudeme sa zaoberať opisom metód čistenia, ktoré umožňujú zbaviť sa mikroorganizmov, najmenších distribútorov infekcií a mikročastíc. Takéto metódy filtrácie vzduchu sú potrebné v laboratóriách výskumných ústavov, v chirurgických miestnostiach. Zvážte možnosť, ktorá určite nájde uplatnenie v každodennom živote.

Domáca čistička vzduchu

Na výrobu jednoduchého čistiaceho zariadenia s uhlíkovým filtrom budete musieť skladovať:

 • miniatúrneventilátor pracuje pri napätí 12 V;
 • s batériou Krone a terminálom pre ňu;
 • plastová škatuľa, ktorej veľkosť dovoľuje inštalovať do nej ventilátor;
 • uhlíkový filter.
Kapitán bude musieť kúpiť batériu typu "Krona" typu 12 V, ventilátor, uhlíkovú filtračnú dosku a plastovú nádobu na puzdro
.

Proces výroby domácich výrobkov

Škatuľa bude slúžiť ako kryt. Na cirkuláciu vyčistenej vzduchovej hmoty je potrebný ventilátor, na napájanie chladiča bude potrebná batéria. Takže v prípade potreby je potrebné vytvoriť otvory na pripojenie akumulátora a zabezpečiť voľný prívod vzduchu do uhlíkového filtra, ktorého prúdenie stimuluje ventilátor.

 • Značkovačom na plastovom boxe označujeme čiary budúcich rezov na vstup a na vypúšťanie vyčisteného vzduchu na veko a dno, na pripojenie prvku napájania v strede spodného okraja.
Na spodnom okraji plastovej skrinky by mal byť otvor na pripojenie napájacieho prvku
 • Opatrne videl otvory pozdĺž označených čiar.
Otvory na plastovej krabici možno odrezať pomocou skladačky alebo ostrého noža
.
 • Batéria k ventilátoru sa pripojí cez svorku. Zlepšite spoľahlivosť lepšieho spájkovania.
 • Terminál k ventilátoru by sa mal prilepiť a potom skontrolovať výkonnosť vytvoreného "uzla".
 • Po prijatí potvrdenia o riadne vykonanom spojení, všetky prvkyv kolónke.
Spájame všetky komponenty budúceho zariadenia - domáce zariadenie na čistenie vzduchu je takmer pripravené
 • V súlade s rozmermi škatule sme vyrezali uhlíkový filter. Musí byť položený na vrchu ventilátora.
Ostáva iba prerušiť filter a nainštalovať ho na vrch ventilátora

Takže domáca čistička vzduchu je pripravená, ktorej montáž trvala minimálny čas a neboli vynaložené žiadne špeciálne prostriedky a sily.

66) Ako urobiť čistič zvlhčovačom

Princíp konštrukcie je rovnaký. Vyžaduje sa iba väčšia nádoba, v ktorej sa bude musieť otvoriť len pod ventilátorom a pod zdrojom energie. Je tiež potrebné prerezať otvory pre skrutky, pomocou ktorých by mal byť ventilátor upevnený v oblasti hornej roviny samočinného zariadenia. Spodok čističa bude naplnený vodou.

Namiesto batérie môžete použiť 12-voltový napájací zdroj, ktorý umožňuje pripojenie zariadenia k pevnej sieti. Ak je voda v čistiacom zariadení obohatená morskou soľou, vzduch v miestnosti bude tiež ionizovaný, nasýtený užitočnými molekulami.

obvodu, a pracovný princíp čistenia továrenské zariadenie a zvlhčovanie vzduchu: vodné rezervy nádrže musia byť pravidelne dopĺňať k ionizácii vyžaduje špeciálne doplnky

Zameranie sa na technický vývoj, ktorý sa už realizoval vo výrobe, je možné vyrobiť akékoľvek zariadenie vlastnou rukou. Super komplikované v domácich zariadení prežiadne čistenie vzduchu. Všetko je založené na správnom uplatňovaní zákonov fyziky, na starostlivosti, usilovnosti a schopnosti používať nástroje.