Domáce kino - umiestnenie zariadenia, spôsoby pripojenia a konfigurácie

Široký krok technického pokroku zúžil na neuveriteľnú veľkosť šírky televízorov, znížil na minimum rozmery akustiky a ovládacích zariadení určených pre vysoko kvalitné filmy. Fráza "domáce kino" prestala strašiť obrovskú veľkosť aj majitelia malých bytov. Spotrebitelia majú možnosť zakúpiť si kompletnú sadu alebo samostatne všetky komponenty. Jedinou otázkou je, v akom poradí je potrebné pripojiť a správne nakonfigurovať domáce kino vlastnými rukami tak, aby potešenie z prezerania bolo skutočne reálne.

Obsah balenia a schéma usporiadania

Výraz „domáce kino“ môže zahŕňať:

 • kompletný súbor pozostávajúci z video prenosového média (t.j. televízneho prijímača alebo širokoúhlého projektora), reproduktorového systému a DVD prehrávača;
 • skrátený súbor DVD prehrávačov a akustických zariadení.
Kompletný systém domáceho kina bežné televízory môžu byť nahradené širokouhlým projektorom - riešenie vhodné pre veľké miestnosti, pretože je príliš veľký obraz vytvorí nepohodlie v malej miestnosti

Začiatokorganizácia kina - výber vhodných priestorov alebo pridelenie ich častí. Pred pripojením domáceho kina k televízoru musíte nájsť správne miesto pre každú technickú jednotku.

Venujte pozornosť. Zariadenie by malo byť umiestnené tak, aby bola obrazovka na úrovni očí ľudí, ktorí sedia, a publikum sa nachádza v strede akustického zariadenia, ktoré sa nachádza okolo nich.

Ako nainštalovať domáce kino: správna schéma zásobovania zvukom, za predpokladu, že publikum by malo byť v centre kina s vlastným kinosálom

Ako inštalovať domáce kino je úloha, ktorej riešenie závisí od priestoru miestnosti a od vytvorenia optimálneho pohodlia z pohľadu užívateľa. Keďže televízory s plochým panelom nezaberajú žiadny úložný priestor, hlavným úchytom je umiestnenie akustiky. Stĺpy možno zavesiť na stenu pomocou konzol, namontovať na špeciálne stojany alebo umiestniť priamo na podlahu. Môžete uprednostniť kompaktné modely. Niekoľko reproduktorov je však namontovaných v stojanových verziách, čím sa zlepšuje prenos zvuku. Majiteľ sa bude musieť rozhodnúť, čo je pre neho dôležitejšie.

Obmedzený priestor je bežným dôvodom pre výber kompaktných reproduktorov, ale pamätajte, že akustika podlahy poskytuje oveľa lepšie spracovaný zvuk
.

Pre majiteľov malých bytov sa odporúčajú kiná s akustickým systémom pozostávajúcim z piatich reproduktorov 5.1. Vášniví filmoví fanúšikovia vo veľkomV interiéri je možné inštalovať kino so 6. alebo 7. reproduktorom (6.1 a 7.1) s väčším priestorovým zvukom. Opäť platí, že účtovníctvo: pre zariadenia 6.1 alebo 7.1 štandardné dekodéry nestačí, hráči s DTS ES a Dolby Digital EX budú potrební. Ak je prehrávač vybavený zariadeniami na čítanie rôznych formátov videa a zvuku, porty USB na sledovanie a počúvanie materiálov z diskov flash a pevných diskov.

Jedna z možností umiestnenia so subwooferom za sedadlami divákov

Umiestnenie DVD prehrávača, subwoofera, Blu-Ray prehrávača a prijímača riadiaceho centra kina sa zvyčajne nehovorí. Tradične sú inštalované pod televízorom zaveseným na stene alebo inštalované na špeciálnej „komore“ s priehradkami pre všetky zariadenia.

Prišli sme na to, ako správne nastaviť domáce kino, vložiť stĺpce na vypočítané body, prejsť ďalej.

Projekt domáceho nábytku na montáž komponentov domáceho kina
\ t

Ako správne pripojiť všetky komponenty kina?

Bez ohľadu na usporiadanie a počet zariadení pre milovníkov domáceho kina sú všetky komponenty pripojené k prijímaču. Riadi celú sadu video zariadení a napája reproduktory, prijíma a vysiela rádiové signály. Tuner, zosilňovače výkonu, predzosilňovače, viackanálové audio dekodéry, systém spracovania príkazov sú zabudované do prijímača. Zameriava sa na schému pripojenia domáceho kina, je centrom prepojenia všetkých technológií do jednéhoharmonicky pôsobiaci „organizmus“.

Podrobná schéma pripojenia domáceho kina s vizuálnym zobrazením prístavných lokalít

Pripojenie domáceho kina k televízoru

Pre túto prácu bude umelec potrebovať kábel, ktorého výber závisí od typu konektorov na televízore a prijímači. Podľa toho, čo potrebujete na kúpu kábla so štandardným kompozitným konektorom, buď s konektorom RGB alebo so vstupom HDMI, alebo so zariadením na pripojenie S-videa. Správne pripojenie domáceho kina bude vyžadovať aj začlenenie silového filtra do reťazca.

Predpokladajme, že konektory na prijímači av televízore sú zložené, bol zakúpený vhodný kábel a všetko bolo v ich rukách, aby sa domáce kino mohlo ľahko pripojiť k televízoru. Začíname:

 • Pripojte žltý konektor do konektora OUT umiestneného na zadnom paneli prijímača, pripojte konektor na opačnom konci konektora LCD k LCD, LED alebo plazmovému televízoru.

Analogicky je pripojený kábel S-Video. Pripojenie zariadenia cez kábel RGB je inštalácia modrých, červených a zelených konektorov do príslušných vstupov. Pripojenie HDMI kábla s kompaktným „hrebeňom“ pre televízory s vysokým rozlíšením uľahčuje manipuláciu so zameraním na tvar konektorov a značenie na väčšine z nich.

Kábel HDMI s kompaktnými „hrebeňmi“ na pripojenie televízora s vysokým rozlíšením k prijímaču
 • Spojíme predné, zadnéakustické zariadenie a centrálny reproduktor.

Stredový reproduktor môže byť umiestnený nad alebo pod televízorom. Zadné reproduktory by mali byť otočené na milovníkov filmu o 45º.

 • Pod čiernym a červeným krytom prijímača na jeho zadnom paneli sú otvory na pripojenie vodičov. Vložiť podľa farby.
 • Prehrávače Blu-Ray a /alebo DVD sú pripojené prostredníctvom konektorov s farebnou schémou navrhujúcou pripojenie.
 • Subwoofer optimalizujúci zvuk je pripojený pomocou dodaného kábla k OUT konektoru receivera.
 • Audio zariadenie je pripojené ku konektoru centrálneho zariadenia zasunutím zástrčiek do ľavej a pravej zásuvky prehrávača.
Schéma pripojenia domáceho kina s dodatočnými predzosilňovačmi, viackanálovým zosilňovačom a procesormi
\ t

Na dokončenie spojenia domácich kín nainštalujte zástrčky všetkých elektrických káblov do filtra a pripojte ho do zásuvky.

Spôsob pripojenia k počítaču

Na pripojenie sa používa špeciálny kábel, na ktorého konci sa nachádza „tulipánová“ zástrčka na opačnej strane - zariadenie pre vstup „mini-jack“. Domáce kino je pripojené k počítaču cez zelený port.

 • Zasuňte minikonektor do systémovej jednotky, zasuňte konektor tulipánu do DVD prehrávača. S touto schémou pripojenia prehrávač vykonáva funkciu zosilňovača zvuku, ktorý je reprodukovaný vo formáte zvolenom hostiteľom (tj 5.1 alebo 6.1 atď.). K nemu pripojíme reproduktory a pasívny subwoofer.
 • Prispôsobte si zvukovú kartu. Je možné, že na pripojenie kina so šiestimi reproduktormi budete musieť nainštalovať 6CH reproduktor, pre sedem reproduktorov, možno budete musieť nastaviť špeciálny parameter. Nastavenie karty vyvažuje vlastnosti zvuku.
 • Upravte grafickú kartu s orientáciou na preferencie vlastníkov. Grafická karta môže podporovať dve alebo viac obrazoviek.
Kábel na vytvorenie okruhu domáceho kina, ktorý zahŕňa počítač a prehrávač ako zosilňovač

Správne nastavenie zariadenia na sledovanie filmov

Po nainštalovaní a pripojení všetkých komponentov musíte zistiť, ako nastaviť domáce kino, a potom postupovať podľa všetkých krokov v poradí. Ak chcete vykonať nastavenia, používa sa ponuka na obrazovke prijímača, nastavenie je jednoduchšie vykonať pomocou diaľkového ovládača.

 • Upravujeme basy v predných a zadných reproduktoroch, pričom vyberáme režim „Small“ pre kompaktné modely reproduktorov, režim „Large“ pre veľké zariadenia.
 • Na nastavenie stredového stĺpca najčastejšie uprednostňujú režim „Normal“. Veľký reproduktor poskytne skvelý zvuk v režime „Široký“.
 • Ak nebolo možné usporiadať reproduktory v oblúku, bude potrebné oneskoriť signál centrálneho reproduktora, pretože je umiestnený ďalej ako zadné a predné zariadenie. Výpočet je jednoduchý: každý 30 cm rozdiel vo vzdialenosti bude vyžadovať oneskorenie 1 milisekundu.
 • Nastavenie úrovní hlasitosti, pre ktoré môžete nastaviť úroveň priority na prijímačialebo na každom jednotlivom kanáli.
 • Vykonajte konečné nastavenie zahrnutím fragmentu dokonale zaznamenaného filmu.

Okrem tých, ktoré sú uvedené pre rôzne modely kín pre domácich divákov, môžu existovať aj iné nastavenia, pre ktoré si musíte prečítať pokyny výrobcu.
Každý, kto sa naučil, ako správne organizovať kino a ako správne pripojiť domáce kino, sa s touto úlohou vyrovná. „Tinker-spájka“, nemusíte vymýšľať nič. Ak však poznáme princípy pripojenia a konfigurácie, najjednoduchšie zlyhania môžu byť identifikované a opravené samostatne a dokonca ušetriť veľa na volante majstra.