Domáce zvlhčovač si to sami - 3 výrobné možnosti

Ruský "Kulibins" sú podiví ľudia a robiť zvlhčovač s vlastnými rukami pre nich nie je nič. Princíp činnosti zariadenia je navyše jednoduchý. Zvážte najobľúbenejšie možnosti výroby zvlhčovacieho zariadenia pre domácnosť a pokúste sa poskytnúť podrobné pokyny pre každú z navrhovaných metód.


Ako funguje zvlhčovač

Tieto zariadenia odparujú vodu nalianutú dovnútra a potom sa para privádza vzduchom do miestnosti. Môžete dokonca "nakresliť" nasledujúci obrázok: umývadlo s vodou a uterák ponorený do neho. Tento najjednoduchší zvlhčovač sa dá použiť aj v každodennom živote, je však neúčinný, pretože zvlhčuje vzduch len v tesnej blízkosti.

Moderné jednotky pracujú trochu inak. Zariadenia na studenú parnú postrekovaciu vlhkosť pomocou ventilátora a jemnej mriežky, para používajú princíp železa (vykurovacie teleso ponorené vo vode sa odparuje a "tlačí" vytvorenú paru von), ultrazvuková transformácia vody do vodného mraku pomocou piezoelektrického prvku, ktorý produkuje vysokú výkyvy.

Pomocou tejto jednoduchej znalosti si môžete tento dizajn urobiť sami.

Verzia fľaše

Na výrobuBudete potrebovať zvlhčovač fliaš:

 • batéria ústredného kúrenia (nie je murovaná v stene)
 • jedna a pol alebo dvojlitrová plastová fľaša pod vodou (samozrejme prázdna)
 • široká lepiaca páska
 • trvanlivý dlhý kus látky alebo lano
 • gáza dlhá asi meter

Toto domáce zariadenie vôbec nespotrebováva elektrickú energiu, ľahko sa montuje, nezanecháva na ložiskách v objektoch soli, ako je tomu v prípade populárnych ultrazvukových prístrojov. Ale najdôležitejšia vec je, že nevyžaduje žiadne finančné investície, dobre, ak nebudete musieť kupovať škótsku, gázu a piť jednu a pol minerálnej vody.

Najlacnejší zvlhčovač je vyrobený z bežnej fľaše a kusu gázy
.

Pokyny na výrobu

 1. Pomocou nožníc vyrežte otvor v plastovej fľaši s dĺžkou 10 - 12 cm a šírkou 5-7 cm.
 2. Odrežte kus látky a dva dlhé pásy rovnakej veľkosti. Fľašu na tieto pásky zavesíme na potrubie, ktoré sa rozprestiera od „harmoniky“ tak, že otvor je otvorený hore
 3. Pre väčšiu pevnosť a spoľahlivosť konštrukcie upevňujeme spojovacie miesta fľaše a pásky lepiacou páskou
 4. Vezmite gázu a niekoľkokrát ju zložte. Malo by to byť obdĺžnik o dĺžke 1 meter a šírke približne 10 cm.
 5. Jeden koniec gázy sa hodí do otvoru fľaše a druhý koniec sa omotá okolo potrubia. Môžete dokonca zvýšiť hydratačný účinok tým, že dva kusy.gázu a montáž dvoch knôtov.
 6. Pomocou druhej fľaše nalejte vodu do otvoru.

Ako vyrobiť zvlhčovač zo starej nádoby a expandovanej hliny

Expandovaná hlina môže absorbovať vlhkosť a vylučovať ju.

Rozšírená hlina

Budete potrebovať:

 • štyri konzinki na odpadky (dva menšie, ďalšie dva)
 • vedro litrov na dvanásť
 • akvarijné čerpadlo
 • počítačový chladič s priemerom 140 mm
 • domácnosť sušič vlasov
 • plastové kravaty

Pokyny na výrobu

  \ t
 1. Spojujeme dva malé koše. Sú pripojené na ráfiku s fénom pre domácnosť, ale ak to nie je náhle, potom môžete robiť s plastovými uzávermi. Telo budúceho zariadenia by malo byť vo vnútri duté.
 2. Dva veľké koše sú spojené, je len potrebné umiestniť do nich len telo, ktoré už máte z malých košov. Výsledkom je, že máte na rukách dvojvrstvovú jednotku vo forme a účelovom prevedení, ktorá sa skladá zo štyroch plastových vedier.
 3. Spodná časť horného veľkého koša by sa mala odrezať nožom alebo v nej jednoducho narezať otvor, aby sa naplnil ílovec. Expandovaná hlina musí byť odobratá v takej veľkosti, aby nemohla „unikať“ cez otvory v koši.
 4. V spodnej časti dvanásťlitrovej nádoby je akvarijné čerpadlo prispôsobené a rúrky z nej bežia až na vrchol konštrukcie. Plastový krúžok s otvormi sa nachádza „na vrchu“ budúceho zvlhčovača - z týchto otvorov bude prúdiť vlhkosť cez hlinený keramikuspäť do vedra.
 5. Na vrchole je potrebné nainštalovať počítačový chladič, ktorý vstrekne vzduch do expandovaných hlinených stien, nasýtených vlhkosťou a potom cez otvory v koši ho „vyháňa“ von.
Chladič počítača je nainštalovaný v hornej časti konštrukcie. Zachytí sa až po zvlhčenú hlinku

Princíp navrhovania odpadových košov je založený na "práci" expandovanej hliny, takže stojí za to venovať viac pozornosti tejto konkrétnej "zložke". Opatrne vyberte granule a pred ich naliatím do zariadenia vypláchnite všetok hliník teplou vodou.

Zvlhčovač z fľaše a chladiča

Zvlhčovač v studenom páre stojí v obchodoch 1 500 - 3 000 tisíc rubľov. Ale jeho cena môže klesnúť stokrát tesne pred vašimi očami. Na pozorovanie tejto neuveriteľnej podívanej budete potrebovať jednu fľašu pod vodou (najlepšie desaťlitrovú), jeden počítačový chladič a lepiacu pásku.

Výrobná technológia

 1. Odrežte hornú časť fľaše s hrdlom tak, aby bolo možné nainštalovať chladič do vytvoreného otvoru.
 2. Ventilátor pripevnite k fľaši lepiacou páskou. Môžete si vziať nejaký hrubý kartón, urobiť slot vo veľkosti o niečo menšiu ako v prípade chladiča a pripojiť ho k fľaši s rovnakou páskou - to bude spoľahlivejšie.
 3. Zapnite ventilátor.

Tieto jednoduché výrobné možnosti na zvlhčovanie sa určite hodia. Aj keď nie v mestskom byte, ale v krajine. Vzduch musí byť vždy a všade pohodlný.