Drevené podlahy v garáži: pravidlá, cenné tipy

Dnes je garáž základným prvkom života väčšiny rodín a majiteľov áut. Nielen spoľahlivo chráni pred rôznymi vonkajšími faktormi samotné vozidlo, ale aj úspešne umiestňuje rôzne nástroje, vykonáva inštalatérske práce. Preto je potrebné venovať osobitnú pozornosť dokončeniu garáže. Neexistovala žiadna výnimka a podlaha, ktorá musí odolať významným nákladom. Jednou z možností jeho dekorácie je drevená podlaha v garáži.

Základné požiadavky na podlahu v garáži

Vzhľadom na špecifickosť priestorov musí podlaha garáže spĺňať niekoľko požiadaviek, ktorých splnenie umožní získať trvanlivý a vysoko kvalitný náter.

Preto by mala byť podlaha v garáži charakterizovaná:

  • Vysoký stupeň mechanického poškodenia.
  • Odolný voči chemikáliám.
  • 20. Požiarna bezpečnosť.
  • Dobrá odolnosť voči vlhkosti.

Pri výbere podlahy pre garáž je potrebné odpovedať na tieto otázky:

1) Dokážete si urobiť podlahu sami?

2) Je možné, aby bol spoľahlivý a lacný?

3) Ako dlho bude toto pohlavie trvať?

Ak sa teda rozhodnete pre drevenú podlahu, musíte sa striktne riadiť technológiou jej inštalácie.

Pokladanie drevenej podlahy

Na výrobu drevenej podlahy v garáži budete potrebovať guľatinu 100x100 mm. S ich pomocou rovnomerné rozloženie zaťaženia na povrch podlahy. Majitelia garáží by si mali pamätať, že drevená podlaha je pomerne lacná možnosť pre garáž, ale jej životnosť je malá - asi 5 rokov. Ani vysoko kvalitná hydroizolácia ju nedokáže zvýšiť.

Veľký počet rôznych chemických činidiel „vymáča“ drevenú podlahu a pneumatiky s hrotmi na vozidle porušujú integritu povlaku. Napriek tomu, že tieto nevýhody sa vyskytujú, podlaha v garáži dreva je veľmi rozšírená.

Keď teda začnete klásť podlahu, musíte sa postarať o jej pevné a rovnomerné základy. Nedovoľuje, aby povlak klesal z gravitácie stroja. K dnešnému dňu je obvyklé prideliť 3 možnosti na usporiadanie takéhoto rámca:

  • Inštalácia v zemi malých tehlových stĺpov.
  • Montáž ako základ betónových stĺpov.
  • Naliatie hrubého betónového podkladu.
Kladenie guľatiny na tehlové stĺpy

Vzhľadom na to, že je ťažké inštalovať stĺpy rovnakej úrovne na celom areáli garáže, používa sa pevný betónový základ.

Odborníci neodporúčajú inštalovať drevené guľatiny priamo na zem. Vyrobená je malá vrstva piesku a sutiny, pokrytá hydroizolačnou vrstvou. Je to chyba, pretože v tomto prípade sa podlaha stane nespoľahlivou a nebude trvať dlhšie ako dve sezóny.

Odporúčania pre svojpomockladenie

Drevené podlahy môžu byť jednovrstvové alebo dvojvrstvové. Spravidla sa používa dvojvrstvová štruktúra, keď majiteľ garáže plánuje zahriať podlahu. V tomto prípade sa najskôr položí náterová vrstva, potom vrstva tepelne izolačného materiálu s hydroizolačným náterom a povrchovou úpravou. Osobitná pozornosť by sa mala venovať parotesnej zábrane.

Dvojvrstvová konštrukcia drevenej podlahy v garáži poskytuje možnosť umiestniť do nej tepelnoizolačnú vrstvu
.

K dnešnému dňu však najbežnejšia bola obvyklá jednovrstvová konštrukcia.

Namontované guľatiny musia byť starostlivo ošetrené vysokokvalitným antiseptikom a vysušené. Prípustný stupeň vlhkosti materiálu nie je väčší ako 10%. Uloženie oneskorenia sa vykonáva s určitým krokom, ktorý je spravidla rovný 40-50 cm.

Po prvé sa na pripravený povrch umiestnia majáky. Ich rozstup je asi 2 m. Správnosť inštalácie sa starostlivo kontroluje na úrovni stavby. Upevňovacie prvky sa oneskoria použitím hmoždiniek vo vzdialenosti 50 cm.

V podobnom vzore sa umiestňujú medziľahlé polená. Po upevnení celého rámu môžete bezpečne pristúpiť k montáži drevených podlahových dosiek. Sú položené dostatočne pevne a kolmo na oneskorenia. Upevnenie sa vykonáva skrutkami alebo klincami.

Inštalácia drevenej podlahy v garáži je teda pomerne jednoduchá a jednoduchámuž na ulici. Vo výbere podlahového variantu by však malo byť jasne definované a dodržať technológiu jeho inštalácie.

Video: Nezabudnite na vstupy

Je proces drevených podláh dokončený? Nezabudnite na spoľahlivý solídny vchod do garáže: