Dvere pre vane a sauny: ako si vybrať hotové a ako to urobiť sami

Kúpeľ je účinným prostriedkom na zmiernenie nahromadeného napätia a obnovenie vitality. Majitelia súkromných vidieckych domov a chát sa snažia vytvoriť kúpele vlastnými rukami - a to nie je prekvapujúce. Koniec koncov, je to najdostupnejší spôsob, ako realizovať všetky svoje odvážne a nie veľmi nápady na dizajn. Hlavná vec - nezabudnite, že kúpeľ a sauna - špeciálne zariadenia, ktoré vyžadujú dodržiavanie určitých pravidiel a predpisov počas výstavby a dekorácie. Najmenšie nepresnosti môžu občas znížiť potešenie z voľného času v kúpeli. Výber dverí do kúpeľa je nevyhnutný, aby ste boli obzvlášť opatrní, pretože sú ako brána do iného sveta, sveta relaxácie a čistenia.

Video: ako si vybrať dvere do vane

Typy dverných konštrukcií

Stojí za zmienku, že budete zjavne potrebovať viac ako jedno dvere. Najmenej dve. Prvá - vchod - na stráženie budovy pred vplyvmi vonkajších faktorov a druhá - oddelí parný kúpeľ. Čím viac priestoru je vo vani, tým viac dverí bude potrebných: každý z nichizby (predsieň, umývadlo, šatňa, oddychová miestnosť) by mali mať špeciálnu mikroklímu.

Existujú tieto typy dizajnov dverí pre kúpeľ:

 • pevné drevené;
 • drevené s presklením;
 • 33) sklo.
Dvere do kúpeľa a sauny vlastnými rukami, ak je to potrebné, môžu každého majiteľa
.

Vstupné dvere do kúpeľa sa môžu vyrábať v takmer akomkoľvek konštrukčnom riešení, ale pre parné kúpele by bola najlepšou voľbou pevné „prázdne“ plátno.

Sklenené dvere do kúpeľa

Nedávno získala mimoriadnu popularitu.

Prirodzene, musia spĺňať rôzne požiadavky spotrebiteľov, a preto musia byť:

 • vyrobené z vysokokvalitného tvrdeného skla;
 • tepelne odolné;
 • odolné voči nárazom.

Sklenené dvere do vane sú najčastejšie vyrobené z materiálu hrubého 8 mm. Nenechávajte bez náležitej pozornosti a kvality produktu, ako napríklad:

 • tesnosť;
 • ​​49) bezpečnosť;
 • prítomnosť pečate.
 • Sortiment sklenených dverí je skutočne veľký: široko sa používa v matnom aj zrkadlovom, ako aj vzorovanom, priesvitnom materiáli. Existujú aj rôzne farebné variácie.

  Ceny takýchto dverí závisia od kvality a vlastností výroby. Sklo môže dodať pocit voľnosti a priestrannosti, rovnako ako sa stane vynikajúcim prvkom v kúpeľni. Univerzálnosť dverí tohto materiálu je kompetentnákombinuje estetický a praktický moment. Pomocou špeciálnych nástrojov sa ľahko čistia od akéhokoľvek znečistenia. Za všetkých podmienok prevádzky bude po mnoho rokov ozdobovať vašu vaňu alebo saunu.

  Drevené dvere z masívu

  Vyrobené z vysokokvalitného dreva, hlavne lipy, s dobrou odolnosťou voči „podmienkam kúpeľa“. Aj pre tieto "ciele" fit dub, céder, popol, abash. Tieto plemená majú výnimočné spotrebiteľské vlastnosti.

  Napríklad dvere Abashy sa nedeformujú a nehnijú. Populárne aspen. Výhodou je nízka hustota a prítomnosť liečivých vlastností. Aj v dávnych dobách, osika bola považovaná za špeciálny strom, schopný "extrahovať" choroba od osoby, uhasiť jeho bolesť.

  Posledným nahliadnutím do módy v kúpeľnom dome sú vyrezávané dvere z masívneho dreva s originálnym, niekedy až trochu vymysleným vzorom.

  Kombinácia dreva a skla

  Na ich výrobu rozumiete, že sú potrebné dva typy materiálu - tradičné drevo a tvrdené sklo rôznej textúry. To priťahuje kupujúceho v nich, v prvom rade, jedinečný dizajn a rôzne formy.

  Kľučky dverí v miestnosti by mali byť drevené!

  Ďalšie fotografie: pôvodné dvere do vane

  Dvere do vane môžu byť prekvapivo odlišné - od skromných až po klasické až po úžasné a jedinečné. Oboznámenosť s fotografickými príkladmi pomôže oceniť celý rozsahmožnosti. Pomocou sklenených, drevených alebo kombinovaných dverí môžete zručne zdôrazniť takmer akýkoľvek interiér. Predné dvere musia byť reprezentatívne.

  Dvere do kúpeľne

  Dizajn dverí „od výrobcu“ nie vždy zodpovedá predstavám spotrebiteľov o kráse a priťahované vzorky si často vyžadujú značné investície. A čo robiť? Prirodzene, navrhnúť dvere do vane vlastnými rukami - takže budete môcť ušetriť slušné množstvo.

  Najjednoduchším spôsobom výroby dverí do vane je použitie drevených rámov. Musia byť obopnuté na oboch stranách DVP-listov a voľný priestor na vyplnenie tepelne a parozábranového materiálu. Základným pravidlom, ktoré treba brať do úvahy, je to, žedvere by sa mali bezchybne otvoriť ! Týka sa to všetkých inštalovaných konštrukcií.

  Optimálna výška dverí je 150-170 cm.

  Šírka- do 70 cm

  Prahová hodnota- od 15 cm

  : Vo dverách oddeľujúcich parnú miestnosť od umývacieho priestoru nie je prah potrebný!

  Video: lacné izolované dvere

  Video: inštalácia vstupných dverí do vane

  Všetky potrebné zariadenia si vopred pripravte.

  • zostaviť a nainštalovať krabicu do otvoru (nezabudnite, kde by sa mali dvere otvoriť);
  • Vyrovnajte a zaistite. Upevňovacie prvky sa volia samostatne (v závislosti od materiálu,používané na steny);
  • sa zameriavajú na najtesnejšie uloženie krídla dverí na všetkých rovinách.

  Video: inštalácia sklenených dverí do sauny

  Nezabúdajte, že nezáleží na tom, či ste si kúpili dvere, alebo ste si ich vyrobili sami - hlavná vec je, ako pohodlne budete používať tento dizajn.