Dvojúrovňové sadrokartónové stropy - spôsob transformácie priestoru

Účelom každej opravy je vytvoriť jedinečný, útulný interiér. Moderné stavebné materiály nám našťastie umožňujú zamerať sa nielen na nábytok a stenu, ale aj na dizajn stropu. Medzi mnohými zaujímavými dizajnovými návrhmi zaujímajú dvojúrovňové sadrokartónové stropy cenné miesto. Na prvý pohľad taký strop vyzerá príliš komplikovane pre vlastnú produkciu, ale ak pristupujete k podniku s primeraným množstvom vytrvalosti a zvedavosti, je možné čokoľvek.

Výhody a nevýhody sadrokartónových stropov

Pred konečným rozhodnutím v prospech stropu sadrokartónových dosiek je potrebné zvážiť všetky jeho výhody a nevýhody.

Výhody:

  • Neobmedzené možnosti preložiť myšlienky.
  • Dokonale hladký povrch.
  • Možnosť vizuálneho zobrazeniazónovanie veľkých priestorov bez inštalácie priečok.
  • Dvojúrovňové stropy zo sadrokartónových dosiek umožňujú skryť všetky druhy komunikácie, ktoré sú nielen v bezprostrednej blízkosti stropu stropu, ale aj mierne nižšie.
  • Zapustené svietidlá a LED pásik umožňujú vytvoriť originálne riešenia osvetlenia.

Dôležité! Maximálne zaťaženie, ktoré sadrová doska štruktúra odoláva - 13-15kg. Majte to na pamäti pri navrhovaní projektu osvetlenia miestnosti a dekorácie.

  • Možnosť viacnásobného zafarbenia uľahčí zmenu nálady v miestnosti. A pri opätovnej oprave stačí len vyzdvihnúť farbu, ktorá zodpovedá novému dizajnu miestnosti.

Nevýhody:

  • Viacúrovňová štruktúra, vyrobená podľa všetkých pravidiel, má dostatočne veľkú hmotnosť, čo zvyšuje zaťaženie nosných konštrukcií.
  • Sadrokartón netoleruje silnú vlhkosť, takže ak vás susedia zaplavia zhora, musíte strop odstrániť.
  • Takáto stavba sa nedá vybudovať samostatne, bude potrebné zapojiť asistentov alebo najať špecialistov.

Výber konštrukcie stropu

Po zvážení všetkých kladov a záporov a rozhodovaní o inštalácii viacúrovňových sadrokartónových stropov je potrebné určiť presný tvar konštrukcie. Môžete si to vymyslieť sami, v tomto prípade budete brať do úvahy všetky architektonické prvky vašej izby. A môžete si vybrať pripravenýprojekt, so zameraním na fotografiu na internete alebo adresár staviteľov (ak plánujete najať opravárenský tím).

Jedinou nevyhnutnou podmienkou úspešného výberu by mala byť zhoda tvaru stropu s celkovým štýlom miestnosti. Takže v miestnosti s klasickým nábytkom a masívnym krištáľovým lustrom bude svetlý strop v modernom štýle vyzerať na mieste.

Duplex stropy v obývacej izbe

Techno - dynamická, pôvodná

Ak je váš obývacia izba je vyrobený v štýle "techno", budete blížiť tu tak krásny, ale zároveň, diskrétny strop.

Viacúrovňový strop v štýle "Techno"

Jasné geometrické línie iba zdôrazňujú zámernú funkčnosť a jednoduchosť miestnosti.

High-tech - štýlový efekt

Takýto strop je však ideálny pre obývaciu izbu v štýle „hi-tech“.

Viacúrovňový strop špičkovej technológie

Podivné zakrivené čiary a množstvo kovových svetiel vytvárajú akúsi prepážkovú kozmickú loď. Ak namiesto závesov plánujete zavesiť žalúzie na okenné otvory a váš nábytok je jednoduchý, ale extravagantný, takýto strop dokonale doplní váš interiér.

Večne dátum klasicizmus

Ak chcete mať pocit vo vašom obývacej izbe ako v kráľovskom paláci a už vybrali vhodný nábytok - veľké pohovky a stoličky s vyrezávanými operadlami, masívne drevené skrinky a obrovský krištáľový luster - To je pre teba dokonalý strop.

Konštrukčný strop v klasickom prevedeníštýl

Pamätajte však, že takáto konštrukcia môže byť namontovaná len v miestnosti s vysokými stropmi, inak sa tam jednoducho nezmestí.

Klasický strop pre obývaciu izbu

Ak je strop dosť nízky a naozaj chcete obnoviť interiér paláca vo vašom byte, môže sa stať, že sa vám páči niečo podobné.

Klasický viacúrovňový strop zo sadrokartónových dosiek
\ t

Tento strop je však vhodný aj v miestnosti, ktorej strop nie je nižší ako 2,5 m.

Aristokracia starobylého štýlu

Interiér v starodávnom štýle sa dokonale hodí aj pre viacúrovňové stropy zo sadrokartónových dosiek.

Antický strop

Zostáva iba lepiť falošné stĺpiky na steny a zariadiť vhodný nábytok.

Dizajn s dvoma úrovňami v škôlke

Voľba interiéru detskej izby si vyžaduje obzvlášť opatrný prístup. Deti vnímajú svet okolo nás oveľa akútnejšie ako dospelí a našou úlohou je snažiť sa, aby bol tento svet čo najjasnejší a najladší. Pre malé dieťa je ideálna svetlá svetlá izba zariadená v teplých farbách.

Viacúrovňový strop pre škôlku

Dvojúrovňový strop sadry je pomerne zložitá konštrukcia, ktorá je zložitá a obtiažna demontáž počas nasledujúcej opravy. Deti vyrastajú a po niekoľkých rokoch môže byť potrebné nahradiť „detinský“ interiér niečím vhodnejším. Jednoducho dosťprekreslí strop, zmení tapetu a miestnosť bude úplne iná - viac dospelých.

Dvojúrovňový strop na chodbe

Hala alebo chodba je miestnosť, v ktorej má dokončenie stropu najväčšiu hodnotu. Spravidla je tu málo alebo žiadne húfy, takže jedinou ozdobou sú dekoračné predmety - maľby, zrkadlá, sochy. Prázdny priestor umožňuje zvoliť si dizajn stropu, spoliehať sa len na vlastnú chuť.

Môže to byť veľká objemná stavba, osvetlená neviditeľnými svetlami.

Pôvodný osvetlený strop pre chodbu

Alebo strop s osvetlenými drážkami vytvárajúcimi ilúziu okien.

Strop s oknami na chodbe

Najobľúbenejším dizajnom stropu chodby je „stúpajúci strop“ s bodovými svietidlami na dne.

"stúpajúci strop" na chodbe

Video príklad úspešného dizajnu

Najviac živo ilustruje, aký zaujímavý účinok možno dosiahnuť pomocou dvojúrovňových stropov sadrokartónu - video.

Ďalším tipom nie sú slepé kópie týchto možností dizajnu, ktoré ste našli na internete alebo v tlači. Pokúste sa ukázať predstavivosť. Strop vytvorený vaším vlastným projektom Vás poteší omnoho viac ako kopírovaná šablóna. Môžete si vziať jednotlivé časti rôznych vzorov a zostaviť ich niečo zvláštne. Ak sa rozhodnete pre vlastné plánovanie, nemusítenedostatok predstavivosti alebo umeleckej predstavivosti, obráťte sa na dizajnéra. Takáto práca nie je príliš drahá, ale výsledok zostane s vami po mnoho rokov a určite budete vedieť, že nikto iný nemá taký strop.