Dvor zdobíme pouličnými kvetináčmi na kvety

Prečo potrebujeme vonkajšie vázy na kvety? Existuje niekoľko dôvodov. Po prvé, uľahčujú prácu záhradníka. Môžu pestovať všetky druhy rastlín, dokonca aj tie vrtošivé, ktorí nemajú radi transplantácie a vyžadujú špeciálne zloženie pôdy. Po druhé, je ľahké preniesť hrnčiace kvety a hrnce na správne miesto alebo ich chrániť pred dažďom a chladom. Ale čo je najdôležitejšie, použitie kontajnerov pomáha zdobiť schody a terasy, terasy a záhradné cesty, ako aj iné miesta, kde pôda v zásade chýba.

Video: kvetináče pre domácich majstrov

Aj v najskromnejšom dvore, kde nie sú dlaždice a unikátne rastliny, môžu kvetináče hrať nezastupiteľnú úlohu. Kvety rastúce v nich bude vaša záhrada viac farebné a nezvyčajné. Čo je na to potrebné? Jednoducho urobte jasné akcenty na správnych miestach! V tomto článku sa pokúsime zvážiť hlavné kritériá, podľa ktorých si môžete vybrať vhodnékvetináče na kvety, ktoré by ozdobili vaše územie.

Kvety zdobia naše domovy a dávajú radosť

Výber vonkajších vázy

Podľa veľkosti

Pri výbere veľkosti kvetináča nezabúdajte na túto proporcionalitu. Nádoba by mala zodpovedať veľkosti miesta a harmonicky zapadať do existujúceho priestoru. Napríklad, ak územie dvora nie je príliš veľké, potom by ste nemali umiestniť veľký kontajner s kvetmi na to. Je nepravdepodobné, že by to robil extra pohodlie! Skôr bude dominovať všetkému ostatnému, bude to vyzerať ťažkopádne a dotieravo. Opačnou akciou je strata malého hrnca a jeho rozoznateľnosť na širokej a dlhej ceste.

Podľa farby

Aká je funkcia kvetináčov? Mali by zdôrazňovať krásu a jedinečnosť rastlín, ktoré sú v nich zasadené. Plastové kvetináče na kvety alebo iné materiály by preto nemali byť jasné a pestré. Takže rám nemôže byť bohatší ako samotný obraz. To je dôvod, prečo krajinotvorbe dominujú biele, terakotové, béžové, krémové a hnedé, rovnako ako jemné pastelové odtiene kvetináčov.

Podľa materiálov

Takéto výrobky môžu byť vyrobené z prírodných aj umelých materiálov. V prvom prípade hovoríme o kameni, íle, kovu, porceláne. Betón a plasty nie sú prirodzené. Všetky z nich majú výhody aj nevýhody, o ktorých budeme diskutovať neskôr.

Ak chcete spestriť svoj pozemok, stačí maťspoločný protokol
 1. Dekoratívne výrobky z kameňa
\ t

Takýto individuálny elegantný hrniec sa spravidla vykonáva individuálne a preto sa považuje za drahý. Sú monumentálne vyvýšené na svojom podstavci a sú navrhnuté tak, aby zdôrazňovali stav majiteľa budovy. Ich nepopierateľnými výhodami sú mimoriadna trvanlivosť a dekoratívny efekt, ktorý sa môže niekoľkonásobne zvýšiť tým, že sa na povrchu vytvorí štruktúrovaný vzor. Dokonale zadržiavajú vodu a neumožňujú vyschnutie pôdy.

 1. Betónové kvetináče na kvety
\ t

Majú rovnaké výhody ako výrobky z kameňa, pretože betón možno považovať za umelý kameň. Tento materiál je lacnejší a preto získal väčšie uznanie. Pôda v takýchto nádobách si uchováva vlhkosť dlhú dobu, čo je obzvlášť dôležité počas horúcich letov. Betón je počas dňa vynikajúci, nie príliš prehriatý a v noci veľmi rýchlo schladený.

Významnou nevýhodou kvetináčov z kameňa (prírodného a umelého) je ich závažnosť. Vzhľadom na veľkú váhu je ťažké preniesť ich z jedného miesta na druhé, čo neumožňuje často meniť záhradné dekorácie.

 1. Plastové kvetináče
\ t

Hlavnou výhodou plastových kvetináčov pre kvety je cenovo dostupná cena a nízka hmotnosť. Úspechy modernej chemickej výroby vám umožňujú vytvoriť plast, ktorý vyzerá podobne ako prírodný materiál - hlina, kameň atď. Vo veľkej vzdialenosti určiť rozdiel medzi nimi.je to dosť ťažké. Takéto nádoby a hrnce dokážu dobre zadržiavať vlhkosť, čo zabraňuje vysychaniu koreňov rastlín. Toto je veľmi dôležité pre farby milujúce vlhkosť.

 1. Vázy z prírodného ílu
\ t

Tento prírodný materiál má jedinečnú plasticitu. To vám umožní vytvárať produkty rôznych tvarov. Vďaka vysokej pórovitosti je pôda v nádobách nasýtená prírodným kyslíkom, čo má pozitívny vplyv na koreňový systém a ďalší rast rastlín. Nevýhodou je, že takéto továrne a domáce kvetináče pre kvety majú porézny materiál. V dôsledku toho pôda rýchlo schne, preto hrnce nemôžu byť umiestnené na otvorenom slnku. Toto neplatí pre výrobky potiahnuté námrazou. Všetky vyššie uvedené nevýhody sú znížené na nulu, ale bol tam mínus - korene nemôžu prijímať ďalší kyslík.

Hlinené hrnce zdôraznia rustikálny štýl

Vytvorenie vlastných kvetináčov

Na zdobenie lokality nie je potrebné používať hotové hrnce a hrnce. Môžu dokonca vyzerať viac originálne, ak si ich sami. Okrem toho budú použité najneočakávanejšie materiály - drevené sudy, prepravky, autá, vozíky, plastové fľaše, staré pneumatiky atď.

Drevené vonkajšie kvetináče

Drevo si dobre zachováva vlhkosť a je preto najlepšou voľbou pre rastliny, ktoré milujú vlhkosť. Po vytvorení takýchto kvetináčov na kvety vlastnými rukami, nezabudnite ich potiahnuť lakom alebo ľanovým olejom. Takže vaše„Stvorenie“ nestráca svoje dekoratívne vlastnosti ani po silných dažďoch.

Bežný peň môže byť vynikajúcou voľbou na pestovanie kvetov. Vnútorná časť dreva sa odstráni a výsledná dutina sa naplní pôdou a do nej sa vysadia rastliny.

Pôvodný hrniec sa môže vyrábať ručne

Mnohí používajú plastové fľaše ako materiál pre domáce kvetináče. Ich vrch je vyrezaný a pod ním niekoľko dier pre prietok vody. Existuje mnoho možností, ako ozdobiť taký hrniec - to všetko závisí od vašej predstavivosti. To môže byť maľované vtipné zvieratká alebo lepené plastové kvety a motýle.

Nádrže na betón krok za krokom

Na výrobu betónových váz sa bude vyžadovať hotová malta alebo betónová zmes a formy, ako aj strojový olej na mazanie foriem.

 1. Pripravte betónovú maltu podľa návodu na obale.
 2. Pripravte formy, do ktorých sa roztok naleje. To môže byť plastový hrniec, kúpil v obchode, veľké plastové fľaše alebo plechovky, vedrá stavebných materiálov (farby, tmely).
 3. Na výrobu jedného hrnca budete potrebovať dva kontajnery, jeden pre vonkajšiu časť, druhý pre vnútornú.
 4. Formuláre namažte motorovým olejom tak, aby sa ľahko oddelili od už zmrazeného betónu.
 5. Nalejte betónový roztok do veľkej nádoby (o niečo viac ako polovicu) a vložte do nej menšiu nádobu, pričom do nej vložte náklad.
 6. Nechajte vytvrdnúť a potom ozdobtena vlastnú päsť.
 7. Nádoba môže byť natretá farbou z valca, ozdobená kameňmi alebo škrupinami, ozdobená batovými dlaždicami alebo sklom.
  Tak sa nádoba z betónu robí vlastnými rukami
  .

Video: betónové hrnce na terasy

Kvetináč na kvety vo dvore

Nádoby umiestnené vonku by mali priťahovať pozornosť. To však neznamená, že im bude udelené čestné miesto. To je možné, keď sú kvetináče na kvety z betónu umiestnené v centrálnej časti záhonu. V iných prípadoch je ich miesto hranami chodníkov, uličiek, verandy, schodov.

Príklady fotografií umiestnenia kvetináčov s kvetmi na ulici

Video: Ako vytvoriť kaskádový kvetináč

Video: viac nápadov na vytvorenie kvetináčov vlastnými rukami

Pamätajte, že aranžovanie kvetov v kvetináčoch a kvetináčoch je vytvorené na konkrétny účel! Tento cieľ je pridať nápadný "chuť" na web design. Dúfame, že budete úspešní!